Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 106
113
jól gondolom, hogy ez egyben azt is jelentheti, hogy ennek beadatása jár a legkisebb rizikóval az esetleges szövődmények tekintetében?
Szia,

Szerintem a mRNS vakcinak jelentik a legkisebb rizikot, es az inaktivalt virus a legnagyobbat (illetve ennel is joval nagyobbat jelentene a gyengitett virus, de olyat senki sem arul).

A multbeli tapasztalatok alapjan a gyengitett virus rizikoja is sokkal kisebb, mint a betegsegeke.

Bel
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Szia,

Szerintem a mRNS vakcinak jelentik a legkisebb rizikot, es az inaktivalt virus a legnagyobbat (illetve ennel is joval nagyobbat jelentene a gyengitett virus, de olyat senki sem arul).

A multbeli tapasztalatok alapjan a gyengitett virus rizikoja is sokkal kisebb, mint a betegsegeke.

Bel
Az MMR csupa gyengített vírusból áll. Az "első generációs" veszettségoltásnál sem a vírus volt a probléma hanem a birkaagyvelő...
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and bel

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 497
93 675
113
Édes jó Istenem:):). És ennek van 1,2 millió követője van a Facebookon.Nem hiába Einsteinek tökéletesen igaza volt:)

"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos."

Albert Einstein aláírása



Schobert Norbi: A leheletünktől és a baktériumoktól fonalférgek keletkeznek a maszkban​


Telex

Schobert Norbi egy húsvét előtti élő videóban beszélt arról, hogy a maszkokban fonalférgek lehetnek, amik tüdőgyulladást okozhatnak.

A nemrég életre kelt összeesküvés-elmélet szerint a koronavírus ellen használt orvosi maszkokban apró férgek élnek. Az elmélet szerint ha valaki meleg víz alá helyezi az orvosi maszkokat, akkor erős zoommal vagy mikroszkóppal láthatja az előbújó férgeket. Mindez persze tévedés, ebben a cikkben le is írtuk, hogy miért, és hogy pontosan mit láthatunk a mikroszkóp alatt: egyszerű szövetszálakat, amelyek semmiféle gondot nem okoznak a szervezetünknek.

Ezek az elméletek azóta tovább fejlődtek, illetve más tévedésekkel is összekötötték őket, ahogy tette ezt Norbi is, szerinte a maszkokba a leheletünktől, illetve baktériumoktól kerülnek a fonalférgek, amiket forró vízzel, főzéssel el lehet onnan távolítani, ellenkezdő esetben „férges tüdőgyulladást” okozhatnak.
„Ami jó tanács és most láttam a neten 1-2 dolgot, és mindenképp azt javaslom nektek, hogy a maszkokat minden este tegyétek bele egy pohár lobogó, forró vízbe, és főzzétek ki, vagy akár a mikrosütő is alkalmas erre (…), egy pohárban három percet benn van a mikróban, mert



aztán lehet hogy nem is a covidban patkolunk el, hanem egy maszkból visszalélegzett ilyen férges tüdőgyulladásban.”

- vélekedett a fitneszguru, akinek több mint 1,2 millió követője van a Facebookon.
Norbi megdolgozik érte hogy mki utálja. ;)

Kaphatott rendesen a pofájára mivel az eredeti posztot nem találtam, csak ezt.

Viszont találtam ott ezt az érdekes ciikket is. Most akkor van féreg vagy nincs féreg???
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 299
14 029
113
A szlovák sajtó most megjegyzi: ha a Szlovák Gyógyszerfelügyelet zöld utat ad a Szputnyik V-nek, akkor már csak az egészségügyi minisztériumon múlik, hogy elkezdjék beadni a lakosság azon részének, akik ezt a fajta vakcinát kérik.
A miniszter engedélyezheti akkor is, ha nem kap zold utat a Sputnik, már pedig az eddig kiszivárgot infók szerint úgy látszik hogy, hogy a Gyógyszerfelügyeletnek fentartásai lesznek. Viszont az EU soron kívul átutal Szlovákiának majdnem 700-ezer Pfitzer vakcinát, hogy ezzel enyhítse a AZ kieséseit, mivel Szlovákia azok országok kozé tartozik, akik pont AZ-ból rendeltek nagyobb arányban, ezért jobban is sujtják a kiesések: https://domov.sme.sk/c/22630649/slo...-vakcin-pfizer-biontech.html?ref=terazbox_sme

Amúgy mit lehet tudni a Róma kozelében megtalált AZ további sorsárul? Le kellene egyszeruen foglalni, oszt viszont látásra ...
 
  • Tetszik
Reactions: bel
M

molnibalage

Guest
Csak megmondanátok, hogy kibeszél nyitásról? Csak mert a kormány tényszerűen lépésenkénti újraindításról, részleges enyhítésről beszél...
A részleges enyhítést te minek hívnád? Az részleges nyitás...
Nem tudtam, hogy a Norbi mikrobiológus és egyben infektológus is! Hát mindig érnek meglepetések! :)
Ezt most már törvényileg kéne büntetni.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 386
33 517
113
Édes jó Istenem:):). És ennek van 1,2 millió követője van a Facebookon.Nem hiába Einsteinek tökéletesen igaza volt:)

"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos."

Albert Einstein aláírása



Schobert Norbi: A leheletünktől és a baktériumoktól fonalférgek keletkeznek a maszkban​


Telex

Schobert Norbi egy húsvét előtti élő videóban beszélt arról, hogy a maszkokban fonalférgek lehetnek, amik tüdőgyulladást okozhatnak.

A nemrég életre kelt összeesküvés-elmélet szerint a koronavírus ellen használt orvosi maszkokban apró férgek élnek. Az elmélet szerint ha valaki meleg víz alá helyezi az orvosi maszkokat, akkor erős zoommal vagy mikroszkóppal láthatja az előbújó férgeket. Mindez persze tévedés, ebben a cikkben le is írtuk, hogy miért, és hogy pontosan mit láthatunk a mikroszkóp alatt: egyszerű szövetszálakat, amelyek semmiféle gondot nem okoznak a szervezetünknek.

Ezek az elméletek azóta tovább fejlődtek, illetve más tévedésekkel is összekötötték őket, ahogy tette ezt Norbi is, szerinte a maszkokba a leheletünktől, illetve baktériumoktól kerülnek a fonalférgek, amiket forró vízzel, főzéssel el lehet onnan távolítani, ellenkezdő esetben „férges tüdőgyulladást” okozhatnak.
„Ami jó tanács és most láttam a neten 1-2 dolgot, és mindenképp azt javaslom nektek, hogy a maszkokat minden este tegyétek bele egy pohár lobogó, forró vízbe, és főzzétek ki, vagy akár a mikrosütő is alkalmas erre (…), egy pohárban három percet benn van a mikróban, mert



aztán lehet hogy nem is a covidban patkolunk el, hanem egy maszkból visszalélegzett ilyen férges tüdőgyulladásban.”

- vélekedett a fitneszguru, akinek több mint 1,2 millió követője van a Facebookon.

Hát ez hülyébb (annál is), mint gondoltam.
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu and Wilson
T

Törölt tag 2577

Guest
A miniszter engedélyezheti akkor is, ha nem kap zold utat a Sputnik, már pedig az eddig kiszivárgot infók szerint úgy látszik hogy, hogy a Gyógyszerfelügyeletnek fentartásai lesznek. Viszont az EU soron kívul átutal Szlovákiának majdnem 700-ezer Pfitzer vakcinát, hogy ezzel enyhítse a AZ kieséseit, mivel Szlovákia azok országok kozé tartozik, akik pont AZ-ból rendeltek nagyobb arányban, ezért jobban is sujtják a kiesések: https://domov.sme.sk/c/22630649/slo...-vakcin-pfizer-biontech.html?ref=terazbox_sme

Amúgy mit lehet tudni a Róma kozelében megtalált AZ további sorsárul? Le kellene egyszeruen foglalni, oszt viszont látásra ...
Egész pontosan nem az Unió, hanem a tagországok nagy része(köztük Magyarország), mondott le a nekik járó vakcinák egy részéről, hogy az oltakozásban lemaradt országokat kisegítsék.

https://www.portfolio.hu/unios-forr...kezdodik-a-szolidaritasi-vakcinaosztas-476894
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and zeal

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 386
33 517
113
Btw apám nagy lelkesedéssel kvázi minden halálokot kigyűjtött az adatokból. Most megmutatta, és nekem egy tök érdekes észrevételem van: A magas vérnyomás szinte mindenkinél megjelenik, főleg mint önálló alapbetegség.
Ugyanakkor, meglepő módon, legalábbis ezekből az adatokból az is kirajzolódik, hogy a szív és a vese nagyon erősen felülreprezentált.
És a hosszú covid is nagyon sok esetben szív és vese rendellenességet okoz.
A magas vérnyomásnak is lehet mindkettő oka.
Mi van, ha a vírus fő támadási pontja ez a két szerv?

A kórelőzményekből elvileg lehet tudni, hogy volt-e ilyen problémájuk korábban. Nem valószínű, hogy alapbetegség nélkül megfertőzötteknél alakult ki.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
A kórelőzményekből elvileg lehet tudni, hogy volt-e ilyen problémájuk korábban. Nem valószínű, hogy alapbetegség nélkül megfertőzötteknél alakult ki.
A magasvérnyomás kivizsgálása annyi, hogy megállapítják, hogy magas, és kapsz rá valami bogyót. Az, hogy milyen okkal alakult ki nem szokás keresni.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Egyébként valóban :)
Tavaly tavasszal-nyáron eléggé fennakadtunk rajta, hogy a város mögötti TSZ környékén nyugodtan lehetett kutyát sétáltatni, alig járt arra valaki. Bejött egy éve a lezárás, olyan tömeg van arrafelé azóta (ha épp nem rossz az idő nagyon), hogy most már máshová kell hordanunk a kutyákat, mert nem lehet elengedni őket...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 386
33 517
113
A Honvédban láttam egyszer egy háziorvosi beutalót....

Csak példa: Kovács László nevű beteg!

Gyógyszerek; Cavinton Forte 1x1, Milurit 2x1, Furosemid +Kálium, Kovács Lászlóné 3x1!! :D

Na itt azért megrendült a bizalom, nem tudtuk sírjunk vagy nevessünk! Illetve a Mama járt jól vagy a Papa?!:eek:

Kovács László azóta idősotthonban él.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 386
33 517
113
Mondjuk még mindig nem értem, hogy ma magyarországon vészhelyzetben hogy lehet még újságíró szabadlábon. Amit mind a két oldal levágott az elmúlt évben, az bezony ezt érdemelné.

Sok mindent nem értek, pl. vészhelyzetben hogy mondhat fel azonnali hatállyal egészségügyis, egyszerűen elő kellene vezettetni a hatósági közegekkel, ha megtagadja a munkát (országelhagyási tilalom pedig alap). A vészhelyzet lejártával majd leléphet, addig is kapja a fizetését... így kellene működnie.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
mert akkor ezt az oldalt is bezárnák.
Melyiket? Itt nem láttam pánik keltő cikkeket a főoldalon. De a pestiskacoktól az elexen át a néphazugságig mindenhol ment a hülyeség. Az, meg hogy a sajtó hatalmi ágnak tartja magát felelősséget is jelentene. De ezt egyik oldal sajtója se vállalja.
Ok, de akiknek már évek, évtizedek óta magas volt, azoknak nyilván nem a covidtól.
Nyilván, ezért alapbetegség.
Csak nagyon sok covid halottnál ez az alapbetegség csak. És a túlélők között is sok a csak vérnyomásos. Ezért gondolom, de tényleg csak ötletelés szintjén, hogy ha a vese és szívelégtelenség jellemző posztcovid szindróma, és ezek lehetnek okai a vérnyomásproblémának, akkor lehet összefüggés. De ezt csak érdekességnek írtam, meg ötletelésnek.
A részleges enyhítést te minek hívnád? Az részleges nyitás...
Részleges enyhítésnek. Mert ugye nem nyitás.
Annyira meg akarták menteni a háziorvosi ellátást, hogy gyakorlatilag megszűntették. Vagyis home office-ban telefonos tanácsadás+receptírás+beutalóírás. Mondkuk (tisztelet a kívételnek) addig sem volt sok más.
No igen, fél évembe került szerezni egy rohadt tüdőszűrő beutalót.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
A magasvérnyomás kivizsgálása annyi, hogy megállapítják, hogy magas, és kapsz rá valami bogyót. Az, hogy milyen okkal alakult ki nem szokás keresni.
A magasvérnyomás legtöbbször esszenciális, néhány gyakori egyéb okot nem nehéz kizárni (veseelégtelenség), a többi egyrészt nem gyakori másrés más panaszok és tünetek gyakran előbb viszik orvoshoz, mint a vérnyomásérték.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo