Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 911
91 530
113
Asszonyt most oltják.
1 órája van bent es most irt, hogy kb meg 15 perc.
Ő 30 emberrel ment be. Azóta meg 5-6 fős csoportokban. Valamit itt sem sikerült jól csinálni
Nekem sztem 30 perc sem volt az egész. 5 percet vártam a kocsiban mert korábban mentem. 2 percet kint, aztán hívtak. 2 perc volt az oltás, aztan 15 perc pihi kint és haza. Háziorvos, Pfizer.
 
M

molnibalage

Guest
Nekem sztem 30 perc sem volt az egész. 5 percet vártam a kocsiban mert korábban mentem. 2 percet kint, aztán hívtak. 2 perc volt az oltás, aztan 15 perc pihi kint és haza. Háziorvos, Pfizer.
Heim Pál oltopont. Most egy 3 fős csoport ment be.
Az idopontokkal lehet valami...
Ha holnap munka utan ilyen lesz nekem már előre "örülök". Igy kb semmi értelme nem volt az idopont foglalasnak 2 perces osztassal
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and SilvioD

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 303
10 595
113
Mehet, egy dolgot azonban nem árt észben tartani. Az a magas ellenanyagszínt, az erős t-sejtes válasz, és mindez együtt sem biztos, hogy megvéd. Csak az esélyed növeli. Mondjuk azt sokkal :D
Köszi, ha jól sejtem ennél biztosabbat nem nagyon lehet mostanában megtudni a mezei polgárnak arról, hogy védett-e, vagy sem.
 

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
505
1 389
93
Nekem sztem 30 perc sem volt az egész. 5 percet vártam a kocsiban mert korábban mentem. 2 percet kint, aztán hívtak. 2 perc volt az oltás, aztan 15 perc pihi kint és haza. Háziorvos, Pfizer.
Mi ketten mentünk egy vidéki oltópontra. Az időpont nem óra:20, vagy 25 volt, hanem 23! Odaértünk pár perccel korábban, sor nem volt: lázmérés, papírmunka, stb. Akivel voltam, az percre pontosan 23-kor kapta meg az oltást, én kb. 2 perccel később. Az udvaron eldekkoltuk a fél órát. Viszont kifele jövet már nagy sor kígyózott az utcán, mint @blogen képén.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and BJani

bagolyember

Member
2010. május 21.
14
38
13
Sziasztok. Friss tapasztalat: asszony most kapta meg a sinopharm-ot az Örs vezér téri rendelőben. Nagyon gyorsan ment. Mire találtam parkolóhelyet, ő már kész is volt. Utána 20-30 perc kötelező várakozás, és ennyi. alig 3 hét múlva már kapja a következőt. Én szerdán megyek háziorvoshoz ugyanarra a cuccra. Mindketten korán regisztráltunk, de csak mostanra ért el hozzánk a lista (ha létezik egyáltalán). Legtöbb kormbéli ismerősöm és munkatársam sokkal későbbi regisztrációval (vagy anélkül!!!) hamarabb sorra került.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Köszi, ha jól sejtem ennél biztosabbat nem nagyon lehet mostanában megtudni a mezei polgárnak arról, hogy védett-e, vagy sem.
Mert nincs biztosabb válasz.
Egyszerűen a szervezet állapotától kezdve a körülményeken keresztül, a véralkoholszintig annyi minden befolyásolja, hogy ez csak egy jelzés arra, hogy van specifikus védelem, és normál körülmények között ennek elégnek kell lennie.
De ez csak egy egyszerűbb fehérje fehérje kölcsönhatás ábra.
395nGeW.png

Amúgy nem ide kapcsolódik, csak ez volt épp kéznél, de most így ez alapján gondold végig, hogy bármilyen beavatkozás hatását jósolni kéne.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Lehet tudni tényszerűen, miért nincs értelme?
Gondolom ilyent akar venni?
Az antigéngyorsteszt egy szerológiai, immunológiai gyorsteszt, amely a szervezetbe került vírusnak egy nukleoprotein antigén részét mutatja ki. A tesztet orrgarat-váladékból végzik, melyet egy vattapálca segítségével az orron keresztül vesznek le, ennek is gyorsan megvan az eredménye, ezért gyorsteszt.

Az antigénteszt a vírus jelenlétét mutatja ki, míg az antitestteszt a vírus ellen termelt ellenanyag szintjét.

Szóval az ellenanyszintet nem teszteli, az vérvételes,(labor) bár úgy tudom van ilyen ujjhegybokős gyorsteszt is?
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Gondolom ilyent akar venni?
Az antigéngyorsteszt egy szerológiai, immunológiai gyorsteszt, amely a szervezetbe került vírusnak egy nukleoprotein antigén részét mutatja ki. A tesztet orrgarat-váladékból végzik, melyet egy vattapálca segítségével az orron keresztül vesznek le, ennek is gyorsan megvan az eredménye, ezért gyorsteszt.

Az antigénteszt a vírus jelenlétét mutatja ki, míg az antitestteszt a vírus ellen termelt ellenanyag szintjét.

Szóval az ellenanyszintet nem teszteli, az vérvételes,(labor) bár úgy tudom van ilyen ujjhegybokős gyorsteszt is?
Ennek fuss neki újra. De igen, az ab gyorsteszt ad egy hozzávetőleges értéket az ellenanyagszintről. Legalábbis a forgalomban lévők nagy része mennyiségi és minősségi egyszerre.
Azért ezt úgy képzeljük el a legtöbb esetben, hogy
nincs csík+kontrollcsík: nincs kimutatható ellenanyag
tesztcsík<kontrollcsík: gyenge titer, kis mennyiségű ellenanyag
tesztcsík=kontrollcsík: közepes
tesztcsík > kontrollcsík erős
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
"Szívizomgyulladásos eseteket vizsgál Izrael a Pfizer-vakcinával oltottaknál az izraeli egészségügyi minisztérium bejelentése szerint. Hozzáteszik, hogy nagyon kis számú esetről van szó és a Pfizer szerint nem fordult elő nagyobb arányban az oltottaknál a betegség, mint ami egyébként a népességben várható. Egyelőre nem hozták összefüggésbe a eseteket a vakcinával, de még ha köze is van hozzá az oltásnak, jóval kisebb kockázatot hordoz, mint maga a covid-betegség - teszik hozzá szakértők."
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Ennek fuss neki újra. De igen, az ab gyorsteszt ad egy hozzávetőleges értéket az ellenanyagszintről. Legalábbis a forgalomban lévők nagy része mennyiségi és minősségi egyszerre.
Azért ezt úgy képzeljük el a legtöbb esetben, hogy
nincs csík+kontrollcsík: nincs kimutatható ellenanyag
tesztcsík<kontrollcsík: gyenge titer, kis mennyiségű ellenanyag
tesztcsík=kontrollcsík: közepes
tesztcsík > kontrollcsík erős
ja ha te jobban tudod..
ilyesmire gondolsz? https://benu.hu/shop/covid-19-biosynex-autotest-gyorsteszt-1x
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 203
20 235
113
Itt két sarok állt már. Még ilyen ötös-hatos tempóban sem ment volna le tizenegy-délig, ha a végére állok!
Tudtommal a Péterfyben eddig nem volt oltás. Nincs gyakorlat, tapasztalat. Az ott sorakozók ezt "fizetik" meg.
Dühöngjél nyugodtan.
Viszont ha azt képzeled, hogy ezt egy Orbán-Gyurcsány/Karácsony/Fegyőr csere megoldja, akkor részvétem.
Ehhez a kórházi szervezőt kell lecserélni.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Iskolanyitás forever.

Egy friss osztrák adat: - ott is lényegében lezajlott az idősek immunizálása.
Voralberg, a betegek negyede 18 év alatti
 
  • Szomorú
Reactions: diab15260829

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 911
91 530
113
"Szívizomgyulladásos eseteket vizsgál Izrael a Pfizer-vakcinával oltottaknál az izraeli egészségügyi minisztérium bejelentése szerint. Hozzáteszik, hogy nagyon kis számú esetről van szó és a Pfizer szerint nem fordult elő nagyobb arányban az oltottaknál a betegség, mint ami egyébként a népességben várható. Egyelőre nem hozták összefüggésbe a eseteket a vakcinával, de még ha köze is van hozzá az oltásnak, jóval kisebb kockázatot hordoz, mint maga a covid-betegség - teszik hozzá szakértők."
Jajjdejó..... :confused:
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Létezik ilyen? :eek:
---
"Bár az egészségre semmilyen veszélyt nem jelent az, hogy sóoldatot kaptak az oltásra jelentkezők a Pfizer-vakcina helyett, de fontos lenne kideríteni, hogy kik azok, akik nem védettek. Összesen 200 ember között kellene őket megtalálni tesztekkel. A nő ellen eljárás indult.
..
Hasonló eset történt nemrég Franciaországban is. A reimsi kórházban egy tévedés miatt 140 ember oltóanyag helyett csak sóoldatot kapott."
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha eddig nem lett volna tiszta számodra, az ellenzék eddig is a fertőzöttségi szinthez, és nem az átoltottak számához kötötte volna a nyitást!

Sajnos rossz embert próbálsz bepalizni, hosszabb az emlékezetem, mint az átlag ferenc szavazónak.
2020 március, november, 2021 február-ban is ment a hiszti a részükről, hogy felesleges a zárás, azonnali nyitás kell...
Apám is azért halt meg, mert elhitte a propagandájukat a "gyenge influenzáról"...


Már miért ferdítene Karikó szerinted csak azért "helyesbített" mert védi a mundér becsületét?Hiszen semmi szüksége rá, a Pfizer oltása világszerte bizonyított,épp nem régen hozták nyilvánosságra,hogy az EU 1.8 milliárd db Pfizer vakcinát vesz.Ezen adatok fényében szerinted mennyit számít a "mundér becsülete" szempontjából,hogy egy kis 10 milliós népességű Közép-európai ország kormánya milyen statisztikát tesz közzé a különböző oltások beadása után bekövetkező halálesetek számáról.

EU politikai okokból rendelt, elég egyértelmű, és igen is minden statisztika számít, mivel az ÖSSZES oltás vészhelyzeti, ideiglenes engedéllyel rendelkezik, mivel nincsenek rendesen bevizsgálva, letesztelve, jövőre már jó lenne ha csak a legjobbak maradnának "versenyben".

Nekem sztem 30 perc sem volt az egész. 5 percet vártam a kocsiban mert korábban mentem. 2 percet kint, aztán hívtak. 2 perc volt az oltás, aztan 15 perc pihi kint és haza. Háziorvos, Pfizer.

Asszonyt 22 perc alatt lerendezték nálunk oltóponton, tegnap éjjel reg-eltem be...