JF-17 Thunder / FC-1 Xiaolong (CAC/PAC, Kína/Pakisztán)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Persze, hogy teljesen irreális elképzelés egy ilyen gép beszerzése, de mivel egy olcsó és sokoldalú gép, gondolom többen eljátszadoznak a gondolattal. Viszont van egy másik gép ami szerintem egy nagyon jó választás lehet szegény országoknak az F-7BGI.
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
Persze, hogy teljesen irreális elképzelés egy ilyen gép beszerzése, de mivel egy olcsó és sokoldalú gép, gondolom többen eljátszadoznak a gondolattal. Viszont van egy másik gép ami szerintem egy nagyon jó választás lehet szegény országoknak az F-7BGI.

En meg azt gondolom, hogy nekunk semmifele uj vadaszrepulöre nincs szuksegunk. Ha keves lenne a jelenlegi Gripen allomany, bövitsuk azt, illetve ha sok a kidobando penzunk, azert tegyunk meg mindent, hogy a meglevö gepek kepessegeit ki tudjuk haszalni, ill gyakorlatoztassuk többet a pilotakat.

Ha uj technikat akarunk venni, akkor vegre helikopter fronton mozogjunk valamerre, azok bekeidöben is nagyon hasznosak, masreszt az a tipusu fenyegetettseg, amit mi el tudunk haritani, az inkabb helikoptert igenyel, mintsem vadaszgepek ezredeit.
Tovabba ha a NATO mezet huztuk magunkra, akkor ne a NATO ellensegetöl akarjunk repulöt venni, mint ahogy az idiota, de a helyzete okan a magyarnal sokkal erdekervenyesitöbb törököknek se jött össze a kinai legvedelmi raketa.
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
A vegyünk XY dumának valóban semmi értelme. A kínaiak jó pénzért ugyan úgy, ahogy az oroszok, beleraknának egybként bármit, ami kell ahhoz, hogy illeszkedjen a rendszerbe.

A kinaiak szivesen beleraknak a maguket :) az mar biztos, söt elötte alaposan le is masolnak az összes beleraknivalot. De abban mar nem vagyok biztos, hogy a nyugati cegek odaadhatnak a belerakni valo eszközöket, es technikai segitseget nyujthatnanak az integraciohoz. Es itt meg abba se lehetne belemenni, hogy majd mi beszereljuk ezeket az erzekeny eszközöket helyben utolag, mert software alapu vilag, ki tudja, a gep kinai resze milyen adatokat naploz es hova kuld esetleg. Az USA meg kinai gyartasu elektronikai alkatreszt se enged a gepeibe szerelni, es biztos okuk van ra.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<i>A kinaiak szivesen beleraknak a maguket :) az mar biztos, söt elötte alaposan le is masolnak az összes beleraknivalot.</i>

Ööö..., mi?
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
<i>A kinaiak szivesen beleraknak a maguket :) az mar biztos, söt elötte alaposan le is masolnak az összes beleraknivalot.</i>

Ööö..., mi?


Zsolti eredeti felvetese: "...beleraknának egybként bármit...", azaz szerinte a kinaiak az uzletert szivesen integralnanak nyugati elektronikat a gepeikbe, hogy azok NATO kompatibilisek legyenek es igeny eseten eladhatok ide. Erre irtam, hogy szerintem a nyugat nem adna at nekik integralasra erzekeny, valoban ATO kompatibilissa tevö technikat.
Nyilvan egy kis athallassal fogalmaztam a valaszt. :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Azon akadtam meg, hogy beleraknák a magukét amit előrre alaposan le is másolnának.
Szerintem tudnak Link16 kompatibilis és NATO hordozópontos cuccokat csinálni. Ezen kívül nem tudom, hogy egyébb téren van még más kompatibilitási szabvány.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
<blockquote rel="Mackensen"><i>A kinaiak szivesen beleraknak a maguket :) az mar biztos, söt elötte alaposan le is masolnak az összes beleraknivalot.</i>

Ööö..., mi?


Zsolti eredeti felvetese: "...beleraknának egybként bármit...", azaz szerinte a kinaiak az uzletert szivesen integralnanak nyugati elektronikat a gepeikbe, hogy azok NATO kompatibilisek legyenek es igeny eseten eladhatok ide. Erre irtam, hogy szerintem a nyugat nem adna at nekik integralasra erzekeny, valoban ATO kompatibilissa tevö technikat.
Nyilvan egy kis athallassal fogalmaztam a valaszt. :)</blockquote>


Ha jól tudom az Oroszok is csinlátak nyugati pilótafülkés szuhojokat, tele francia, izraeli elektronikával. Nem tudom hogy ez mennyire lenne akadály kínának, de azért erősen elméleti ez jelenleg nekünk, szerintem :p. Tényleg csak arra akartam utalni, hogy ennyiért, nagyon jó vételnek tűnik ez a gép, semmi többre. Előbb vennék Patriotot(ha már Sz-300 jelenleg sajnos szintén nem realitás nekünk), mint bármilyen vadászt.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
1831616.jpg


JF-17-Thunder.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Colombo
http://www.dnd.com.pk/sri-lanka-to-buy-jf-17-thunder-fighter-jets-from-pakistan/103831
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 853
113
Nigéria lesz a kovetkezo vásárló. 3 gépet vesznek kb 26 millió USD értékben.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 853
113
Egyes afrikai országok védelmi koltségvetése nem engedi meg nagyobb darabszámu mennyiségek vásárlását.
http://www.punchng.com/fg-to-spend-n65bn-on-warplanes-weapons-others/
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
3 db gép 26 millia? Az konkrétan INGYEN van...

A legújabb nyilvános hír szerint az összetört kétüléses Gripenünk pótlása 9,5milliárd HUF lesz, az USDollárban majd 33millió!!!! Nem három, hanem egyetlen gép!! Szóval vagy a Griff rohadt drága, vagy a JF-17-et tényleg nagyon olcsón mérik a pakik, de szerintem mindkét következtetés igaz. Csak minket sajnos egyedül a Griff drágasága érint....
3 db gép 26 millia? Az konkrétan INGYEN van...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A Gripen árában nincs benne az üzemeltetés költsége X évig? Nem figyeltem soha a részletekre, de mintha azt is tartalmaznák a költségek. A JF-17 ára lehet csak a beszerzési költség szárazon.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A Gripen árában nincs benne az üzemeltetés költsége X évig? Nem figyeltem soha a részletekre, de mintha azt is tartalmaznák a költségek. A JF-17 ára lehet csak a beszerzési költség szárazon.

Ne keverd a lízing-költséget, és a lízing ideje alatt általunk összetört gép pótlásának költségét. Az egyszerűség kedvéért: ha lízingelek egy autót és saját hibámból rommá töröm (ahogy szerintem a Gripennel történt), azt nyilván mindenképpen ki kell fizetnem a tulajdonos felé (pótolnom kell) hogy továbbra is lízingelhessem, használhassam az eredeti szerződési feltételek szerint. Így most mi is simán csak a beszerzési/pótlási költséget fizetjük szerintem, csak hát ez a feltétele, hogy továbbra is ki tudjuk használni az eredeti lízing-szerződést.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
A Gripen árában nincs benne az üzemeltetés költsége X évig? Nem figyeltem soha a részletekre, de mintha azt is tartalmaznák a költségek. A JF-17 ára lehet csak a beszerzési költség szárazon.

Így van, ahogy mondod, de Emel is leírta a lényeget, HA amit bérelsz, tönkrevered, akkor azt kb. MEG is VETTED, azonnal. Szóval szerintem nem is a Gripen drága, 30+ milláért annyira, hanem ez a JF-17 pofátlanul olcsó, a kevesebb mint 10 millás darabárral. Komolyan mondom, ilyenkor SÍROK hogy NATO tagok vagyunk, nekünk ettől jobb gép nem kéne, csak lenne 3x annyi, mint Gripen, vagy akármi más. Lenne 3x 14 gépes egység, elfogadható hadrafoghatósággal, azt már tudnám légierőnek hívni. Ennyiért nem tagadom, NAGYON tetszik ez a típus.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote rel="zsolti">3 db gép 26 millia? Az konkrétan INGYEN van...

A legújabb nyilvános hír szerint az összetört kétüléses Gripenünk pótlása 9,5milliárd HUF lesz, az USDollárban majd 33millió!!!! Nem három, hanem egyetlen gép!! Szóval vagy a Griff rohadt drága, vagy a JF-17-et tényleg nagyon olcsón mérik a pakik, de szerintem mindkét következtetés igaz. Csak minket sajnos egyedül a Griff drágasága érint....
3 db gép 26 millia? Az konkrétan INGYEN van...

</blockquote>

Ez a fizetesi hajlandosag gondolom azt is jelenti hogy a magyar fel elismerte a felelosseget a gep elveszteseert.

Gondolom pilotahiba ?


Mit szurtak el ?