1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kínai harckocsik

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Szittya

Szittya Well-Known Member

100 % hogy nem szalasitottak. Csovet kellene csinalni atomracsbol.

A titok az lehet hogy valamivel fel tudnak vinni egy reteg grafent valami hordozofeluletre hogy az a koteseknel ne toredezzen szejel kvazi egy tokeletes atom fatylat alkosson. /ugye a grafitceruzaval is egy atom vastagsagu grafitdarabokat valasztasz le iras kozben csak tobb milliard kis levelket./ na ez a bibi a grafennal hogy iszonyat jo tulajdonsagokkal rendelketik atom vastagsagu egyontetu halo keszitheto belolle ... Csak a halo merete a gond hogy mikronos meretu atom vastagsagu halokbol m2 ipari egy haloig kell eljutni es ezt nagyuzembe eloallitani.lehetoleg egy hordozofeluletre tobb retegbe mert ha tobb hordozofeluletrol kivvannak eggyesiteni az kb laboratoriumi szintu dolog....

A felhordas modja a kerdes es hogy mibe "oldottak" a grafent /tehat a lakk reteg mert ez szerintem egy lakk./ugye ugye szakipar./ majd az "oldosuer elparolgasa utan " kemiai reakcio vagy fizikai behatas??? Vagy epp mindketto reven kialakul egy egyeeges atomfatyol grafenbol....

No igen ez engem is erdekelne mert en is csak tippelek :)(

Nagy Csaba likes this.
  2. Szittya

Szittya Well-Known Member

Grafencsovet huzni igye atomiszintrol elkezdeni a szovest /csavarast /verest/cerna vastagsag szintig... Nem nagyuzemi termeles ... Az tuti...

3. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Érdekes ez a grefén dolog. Baírtam a googelva China graphene és a sok találat közül megakadt ezen a szemem:
    https://www.graphene-info.com/new-graphene-industrial-park-china-nears-completion
    Lasan befejeződik egy ipari park 1,57 milliádból. Ez csak és kizárólag graféntermelésre, innovációra stb. alapúl.
    https://www.graphene-info.com/new-graphene-industrial-park-china-nears-completion
    a youtubon is sok érdekes dolog van
    Lehet sikerült áttörést elérniük az ipari termelés terén.

Nagy Csaba likes this.
  4. Mackensen

5. Roni

Roni Well-Known Member

Thailand VT-4

Crusader and Python like this.
  6. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

Nem hogy ebből vettünk volna 3-4x annyit mint leóbol. :D

7. thomashewitt

thomashewitt Active Member

Nem német minőség, nem véletlen hagyta el a görgőt a biathlonon, amikor a RÁBA-ban dolgoztam, bajoroktól jött süllyesztékben kovácsolt fogaskerék, amin bázisfelületet esztergálni, utána fúrni, CNC-zni kellet, a kicsi kínai azt mondta, hogy a bajor árban ő leszállítja megmunkálva, hozzot is próbadarabot, meg is köszönték, hogy kenje a hajára, el lehet képzelni, mekkora blama egy ilyen ótvar alkatrész miatt megálló JohnDeer óriástraktor.

Python likes this.
  8. Roni

Roni Well-Known Member

A kínai védelmi minisztérium megerősíti a ZTQ-15 könnyű tartály üzembe helyezését

9. 2ndt

2ndt Well-Known Member

"A kínai védelmi minisztérium megerősíti a ZTQ-15 könnyű tartály üzembe helyezését"

Tartály :D

Igy jar, aki bizik a forditoprogramokban ;)

fip7 likes this.
  10. Roni

Roni Well-Known Member

És attól még nem sikerült értelmezni mit akar a cikk mondani? o_O
    A szu-27 meg a su-35 -re azt írja hogy "oldalbástya "

Aham akkor így jártam hogy fogalmam sincs hogy miről szól amit linkeltem? o_O

11. 2ndt

2ndt Well-Known Member

Semmi agresszio, abszolut poennak szantam a megjegyzest.

Roni likes this.
  12. Mackensen

Mintha haditengerészeti szinekben is pompázott volna.

13. Roni

Roni Well-Known Member

14. Mackensen

Csodálatos AGITPROP videó, de legalább vannak jóminőségű képek a járműről

15. Roni

Roni Well-Known Member

Basszus ez valami zombi apokalipszis tűélő jármű?:eek:

Le nouvel IFV lourd proposé par NORINCO, développé sur le châssis du char VT-4. On notera les deux tourelles téléguidées à l’arrière et le blindage lourdement renforcé à l’avant.

gacsat and Python like this.
  16. Mackensen

Érdekes az a két hátsó gépágyú

17. gacsat

gacsat Well-Known Member

A koreaiak a menők a témában. Ők tartják a szakiszili rekordot is. Grafénből (eddig úgy tudtam) 2mili hosszú szál volt a legnagyobb előállított darab. Ennél a méretnél vagy tíz évre leragadtak. Úgy egy hete hallottam egy 55 centis darabról, de nem hiszem el.

18. gacsat

gacsat Well-Known Member

Kizárt, hogy áttörést értek volna el. Kína a selyem feltalálása óta semmiben sem első.

19. gacsat

gacsat Well-Known Member

Mint a román csapágy a kögyóban (Richter). Annyit értek el vele, hogy utána úgyis meg kellett venni a kanadait, és kétszer kellett szétszedni a háznyi készüléket.

borisz likes this.
  20. gacsat

gacsat Well-Known Member

Azért kijavíthattad volna.

Ezen oldal megosztása