1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kínai partraszálló hajók

Diskurzus a(z) 'Helikopter-hordozók, dokk-, desszant- és partraszá' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Roni

Roni Well-Known Member

És azt hiszed hogy ennyi ? :) Most olvasom hogy jön a type 076 ami már mágneses katapultos lesz és meghagyják a dokkot is .Max 30 tonnás gépet indiíthanak majd

中船重工708所076项目招标公告 一些有意思的内容:21MW燃气轮机这是主机,6MW柴油机这是辅机,综合电力、串联电力推进(应该是一轴两电机)、电磁弹射器、30吨舷内升降机、车辆甲板、无人机、大跨度机库及舟艇xx结构性能计算这是机库和坞舱

krokomach likes this.
  2. arbalest

arbalest Well-Known Member

Catobar dokkhajót csinálnak? Kíváncsi vagyok, mekkora lesz, és hogs hány J-15 lesz rajta.

Roni likes this.
  3. Roni

Roni Well-Known Member

47 ezer tonnát írnak és 20 j-35-öt és 15 helikoptert. 4 légpárnás 2000 gyalogos

krokomach likes this.
  4. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ha ez igaz, akkor lényegében megcsinálják azt, amiről mondhatni évek óta beszélek. Nem lesz helyből felszálló gép, inkább a hajót látják el katapulttal.

Roni and Szittya like this.
  5. blogen

blogen Well-Known Member

Egyse. Lesz EMALS, fékezőkötelek (ebből adódóan valószínűleg ferde fedélzetú) és elvben a J-31 indításának képessége (de inkább felfegyverzett drónok!). Lényegében amiről néhány hónapja beszéltem az America osztály kapcsán, hogy ilyen méretű hajó simán lehetne ferde fedélzetű, CATOBAR dokkhajó is, mert az komoly képességnövekedést hozna!

Kíváncsi vagyok erre mit lépnek az amerikaiak. Ja tudom, a lehető legrosszabb megoldást: tovább futtatják a helyből felszálló F-35B-t és építik hozzá az America osztály egységeit, de harmadiknak csinálnak egy közepes hordozóosztályt is, erősen csökkentett képességekkel, ugyanolyan áron, mint egy szuperhordozó. Vagy valami ilyesmi azok után, amit ámokfutnak évtizedek óta!

6. Roni

Roni Well-Known Member

Végül is ha képesek voltak 1 év alatt 3 type 075 vízre tenni és a katapultak is van tapasztalat akkor nem hülyeség

7. blogen

blogen Well-Known Member

Amúgy az első kínai fantáziarajzok. "A" verzió ferde fedélzettel:

"B" verzió egyenes fedélzettel:

8. Roni

Roni Well-Known Member

Nem kell lépniük semmit .Ott vannak a japánok is

9. Roni

Roni Well-Known Member

A kérdés az hogy mikor kezdik el építeni :)

10. blogen

blogen Well-Known Member

Ilyen tempó mellett nem mindegy!

krokomach likes this.
  11. arbalest

Kíváncsian várom ezt a hajót.

12. Roni

Roni Well-Known Member

Japánoktól szedték az ötletet

13. Mackensen

Nem tudom kitől szedték, de annyira magától értetődő, hogy fura, hogy az amerikaiak nem lépték meg. Mondjuk lehet, nem számoltak azzal, hogy ennyire elszállnak az F-35 fejlesztési költségei.

14. arbalest

Ez nem hivatalos, asszem valamelyik amerikai cég csinálta.

15. arbalest

Valószínűleg egyrészt, másrészt kompromisszumokkal jár, amiről a múltkor vitatkoztunk. Teljes értékű dokkhajót szeretnél catobar hordozóval összeházasítani, adott méreten belül. Az Izumo kapásból nem jó példa (még akkor sem lenne, ha így építenék át+F-35C, de ilyen nem lesz), mivel kizárólag repülőgép-hordozó lenne, dokk kapacitás nélkül.

16. Mackensen

De miért akarsz adott méreten belül? Miért nem lehet akkora a mérete, mint amekkorára kijön? Egy ami szuperhordozó elméletileg elérhette a 100plusz gépet is (nem tudom, hogy valaha kihasználták is a gyakorlatban) és ugye ezt kiszolgálja 4 katapult. Egy ilyen hajó esetében olyan 20 gépről beszélünk, tehát elvileg ide elég kéne legyen egy is. Szóval jön pluszba egy katapul, fékezőrendszer, szögfedélzet és egy rakás egyébb felszerelés, de nem érzem azt, hogy kezelhetetlenül elszállnának a méretek.

17. Roni

Roni Well-Known Member

Azért 47 ezer tonna látványos lesz

18. arbalest

Nem én akarok, az eredeti poszt szerint a kínaiak írtak 47 000 tonnát. Ezek szerint ennyiből akarják kihozni. Az America topikba tettem be képeket egy korai elő tervezetről, ahol kb kompromisszum nélkül vizsgálták a dokk képességet+normális fedélzeti vadász századot, rögtön 65-70 000 tonnára ugrott a méret (F-35B-vel). Ha a kínaiak 47 000-ből ki akarják hozni, akkor valahol engedni kell. Vagy a desszantból, vagy a hajón gyakorlatilag nem állomásozik majd állandó merevszárnyú gép, csak "előretolt reptérként" tudják használni, amiről asszem blogen írt. Vagy rátesznek 6-8-10 gépet, de akkor a helikopterekből kell csúnyán visszavágni.

America méret.

19. Mackensen

Ha emlékeim nem csalnak, akkor az Amerika osztály esetében, "normál" üzemmódban 6 db. F-35B üzemel és csak mint "hordozó" üzemmódban kerül rá 20 db.
    Háát... nem is tudom. Egyelőre kivárok :)

20. arbalest

Csak az első két egységnél opció a 20 db, de akkor kb 2-3 SH-60 van mellette (dokkfedélzet nélkül, csökkentett raktérrel, ha jól emlékszem). Erre gondoltam, hogy ekkora méretből (47 000 tonna), vagy ez, vagy az. Meglátjuk, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit szeretnének a kínaiak.

Ezen oldal megosztása