Ka-50 Black Shark "Hokum A" / Ka-52 Alligator "Hokum B" (Kamov, Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 696
9 612
113
Nem így működik az a rendszer ami a Kamovon van.
Miért ne fogyhatott volna ki? Lehet, hogy már nem az első rakétát kapták. Boldirjevékre is 18 MANPADS lövést tettek Gosztomelnél. Abból nulla talált, mert mindet elhárította a rendszer. 18 rakéta elhárításához mennyi infracsapdát lőhettek ki, mert a lézeres vakítást azt két "torony" csinálja de egyszerre egy ellentevékenységi mód nem biztos, hogy önmagában elég. Sőt inkább valószínű, hogy nem elég. Azért kell infrázni is, hogy minél jobban meghülyítsék a támadó rakétát. A másik, hogy igen "érdekes" a felvétel. Amikor lényegi részhez érne, akkor hirtelen egy harckocsit kezd mutatni. Persze ettől még lehet valódi is, de azért házat, autót nem tennék rá.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 652
79 935
113
Miért ne fogyhatott volna ki? Lehet, hogy már nem az első rakétát kapták. Boldirjevékre is 18 MANPADS lövést tettek Gosztomelnél. Abból nulla talált, mert mindet elhárította a rendszer. 18 rakéta elhárításához mennyi infracsapdát lőhettek ki, mert a lézeres vakítást azt két "torony" csinálja de egyszerre egy ellentevékenységi mód nem biztos, hogy önmagában elég. Sőt inkább valószínű, hogy nem elég. Azért kell infrázni is, hogy minél jobban meghülyítsék a támadó rakétát. A másik, hogy igen "érdekes" a felvétel. Amikor lényegi részhez érne, akkor hirtelen egy harckocsit kezd mutatni. Persze ettől még lehet valódi is, de azért házat, autót nem tennék rá.
Nem az infracsapda a "fő fegyvere" a President S-nek, hanem a gép hasán lévő két lézer.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 652
79 935
113
De a helikopter sem kezdett semmilyen manőverbe, pedig a rendszer ha kifogyott az infracsapda vagy meghalt a lézer hanggal akkor is jelzi a bejövő rakétát...
Olyan pilóta meg nem nagyon van, aki kifogyott infracsapdákkal nyíl egyenesen repül tovább annak ellenére, hogy jelez a MAWS.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 833
48 535
113
De a helikopter sem kezdett semmilyen manőverbe, pedig a rendszer ha kifogyott az infracsapda vagy meghalt a lézer hanggal akkor is jelzi a bejövő rakétát...
Olyan pilóta meg nem nagyon van, aki kifogyott infracsapdákkal nyíl egyenesen repül tovább annak ellenére, hogy jelez a MAWS.
dudi, te már azt képzeled, hogy a helikopter fedélzetén voltál a videózás idején? Vagy honnan szopod az információidat? A napi NATO briefingből?
 
  • Vicces
Reactions: mindenen kívül

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 652
79 935
113
dudi, te már azt képzeled, hogy a helikopter fedélzetén voltál a videózás idején? Vagy honnan szopod az információidat? A napi NATO briefingből?
Nem látod a videót? Mert amit mondok az rajta van a videón. Jön a rakéta, nulla ellentevékenység, nulla kitérőmanőver. Ez csak egy dolgot jelenthet: a gép önvédelmi rendszere nem érzékelte a rakétát.
Te is tudnád, ha csak minimálisan után néztél volna a KA-52-nek (én sem vagyok belőle expert, de az alap azért meg van...).
Szóval sokkal jobban járnál, ha személyeskedés helyett olvasnál egy kicsit és akkor talán érveid is lennének nem csak az amit művelsz.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 885
10 035
113
Nem az infracsapda a "fő fegyvere" a President S-nek, hanem a gép hasán lévő két lézer.
Bakker! Ennyire pacek a szemed, hogy ebből a pocsék videóból megállapítod, hogy a lézerek a gép hasán nem is működtek?
Így már tényleg nyugodt vagyok, hogy "te és a hozzád hasonlók biztosítjátok nekem, hogy nem egy sárkunyhóban élek Csád alsón!"
 
  • Vicces
Reactions: mindenen kívül

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 652
79 935
113
Bakker! Ennyire pacek a szemed, hogy ebből a pocsék videóból megállapítod, hogy a lézerek a gép hasán nem is működtek?
Így már tényleg nyugodt vagyok, hogy "te és a hozzád hasonlók biztosítjátok nekem, hogy nem egy sárkunyhóban élek Csád alsón!"
Nem látható tartományban működik a lézer....
Ha működik, akkor a rakéta nem talál.
Tegyük már meg, hogy olvassunk utána ennek a nyomorult helikopternek mielőtt nekiállunk fröcsögni róla bármit is. Köszönöm
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 885
10 035
113
Nem látható tartományban működik a lézer....
Ha működik, akkor a rakéta nem talál.
Tegyük már meg, hogy olvassunk utána ennek a nyomorult helikopternek mielőtt nekiállunk fröcsögni róla bármit is. Köszönöm
Azért abban egyetértettél fentebb, hogy nincs 100%-os hatékonyságú védelmi rendszer, majd okoskodsz, hogy nem látható ellentevékenység, majd miután rákérdezek kis iróniával , hogy te azt mégis hogyan látod a videóról, te még tovább okoskodsz, hogy a lézer nem látható tartományban dolgozik. Bakker! Szerinted miért kérdeztem rá a látásodra?
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and cirqle

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 652
79 935
113
Azért abban egyetértettél fentebb, hogy nincs 100%-os hatékonyságú védelmi rendszer, majd okoskodsz, hogy nem látható ellentevékenység, majd miután rákérdezek kis iróniával , hogy te azt mégis hogyan látod a videóról, te még tovább okoskodsz, hogy a lézer nem látható tartományban dolgozik. Bakker! Szerinted miért kérdeztem rá a látásodra?
Olvass utána hátha megérted.

Azt inkább te nyomod mostanában a soha sehol, semmilyen háborúban, vagy éles helyzetben ki nem próbált fegyverek és katonák ajnározásával.
Pont azt kértem az előbb, hogy a világnézeti vágyvezérelt hülyeségtől kímélj meg.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 833
48 535
113
Nem látod a videót? Mert amit mondok az rajta van a videón. Jön a rakéta, nulla ellentevékenység, nulla kitérőmanőver. Ez csak egy dolgot jelenthet: a gép önvédelmi rendszere nem érzékelte a rakétát.
Te is tudnád, ha csak minimálisan után néztél volna a KA-52-nek (én sem vagyok belőle expert, de az alap azért meg van...).
Szóval sokkal jobban járnál, ha személyeskedés helyett olvasnál egy kicsit és akkor talán érveid is lennének nem csak az amit művelsz.
dudi, az ugye megvan, hogy nem látható tartományban működik az a lézer?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 833
48 535
113
Nem látható tartományban működik a lézer....
Ha működik, akkor a rakéta nem talál.
Tegyük már meg, hogy olvassunk utána ennek a nyomorult helikopternek mielőtt nekiállunk fröcsögni róla bármit is. Köszönöm
Ah, látom ezt te is tudod.
Szóval többféle módon is elhasalhatott a dolog.
De a “ha működik, akkor a rakéta nem talál” csak a szokásosnak mondható, egybites elképzeléseidet tükrözi.
Továbbra se tudjuk, mit csinált az a szerencsétlen Vityebszk meg mit nem. Azt tudjuk, hogy eltalálta egy rakéta a Kamovot.

Hint: ha esetleg azt írtad volna, “ha volt is ellentevékenység, az nem fogott ki a rakétán”, én már nem is pörögnék ezen. A gondom az az érveléseddel, hogy kategorikusan kijelentesz valamit (“nem volt ellentevékenység”), csakhogy ezt nem tudod megàllapítani a videóról.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 885
10 035
113
Olvass utána hátha megérted.
Mit olvassak utána? Ha a lézeres védelmi rendszer működése szabad szemmel nem látható, akkor te egy videóról mégis hogyan mondod meg, hogy valóban nem volt ellen tevékenység, vagy volt, csak nem volt sikeres. Tudod, ha nincs 100%-os hatékonyságú rendszer, akkor előfordul, hogy az ellen tevékenység sikertelen. Másfelől meg a haditechnika pontosan erről szól, hogy egy rendszer akkor tud valóban fejlődni, ha éles helyzetben próbálják ki. Persze ezt neked hiába próbálták többen is magyarázni. Szerinted a G36 is jó fegyver, mert a spanyolok elvannak vele.
Pont azt kértem az előbb, hogy a világnézeti vágyvezérelt hülyeségtől kímélj meg.
Ember, szállj már le a magas lóról! Inkább olvasd el, hogy mit mondott az az ukrán alezredes a NYT-nek a NATO kiképzőkről és gondolkozz el rajta.