Részben,mivel a vezetősugaras fegyverzet miatt teljesen elérni nem tudja (Hermes rakéta kéne hozzá)
A Vikhr lézeres rávezetéses, mint a Hellfire.
Egyébként sok ország üzemeltet(ett) párhuzamosan nyugati és keleti (orosz) technikát.És rendre a nyugati bizonyult jobban üzemeltethetőnek,kevésbé karbantartás igényesnek a gyakorlatban.
Ez nem igaz. Pontosan ugyanannyi a karbantartás igényük. De igazából ez lényegtelen, mert ez csak a békeidős rezsimben mérvadó, mint költségvetésre és repórákra kiható tényező.
Amúgy amire te gondolsz, az az állapot szerinti kontra üzemidő szerinti üzemeltetés, de ez utóbbi egyrészt eddig is felülírható volt háború esetén, másrészt az újabb orosz technikáknál is az állapot szerinti üzemeltetésre térnek át, de ezekről nincs tapasztalata olyan külföldi országoknak, amelyek párhuzamosan nyugati technikát is használnak.
De a lényeg nem az, hogy esetleg melyiket könnyebb üzemeltetni, hanem, hogy melyiket van mód. Itt jön a képbe a háborús helyzet.
Maradjunk annyiban, hogy a jelenlegi ukrán háborúban az ukránoknak képtelenség típus-releváns ipari közepes javító háttér nélkül a fronton üzemben tartani az AH-64-est (ha netán kapnának), mert az utolsó harci forgószárnyas, amihez ez a képeségük megvolt, az a Mi-24-es.
Az amerikai ezt meg csak akkor tudná megtenni, ha garantáltnak látná a gépek kiszolgálását, mozgatását, logisztikáját, úgy, mint Irakban, vagy Afganisztánban.
Amikor Bosznia miatt Kaposújlakra települtek a US Army Apache gépei, akkor kitelepült egy tábori javítóbázis is, amihez a támogatást a közeli taszári repülőtérre települt amerikai logisztika adta, amihez meg a közeli németországi Apache bázis volt a háttér.
És Magyarország nem volt harci övezet.
Kelet-Ukrajna esetében a legközelebbi hátország Lengyelországban lehet, ha az amerikai bevonulna Ukrajnába, de erről nincs szó.
Az ukrán viszont magától ezt a rendszert nem tudja kiépíteni, működtetni azon a pénzen, amit eleve segélyként kap.
És nem is vennék őket előre a nyugati támogatók.
És ezt tudják az oroszok is, így nekik csak annyi dolguk van, hogy amint megjelennek az AH-64-esek ukrán színekben, azonnal kárt kell bennük tenni.
Na ez az a bizonyos háborús szint, ahol irreleváns, hogy minek mennyi a békeidős karbantartás igénye.