Kalasnyikov variánsok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 488
79 556
113
Ez így tiszta sor, de akkor a 74M3, az RPK-16 és ez az új hamis 12 miért épít hasonlóan a tokfedélre?


Na szóval :) Szerintem azokkal is ugyan ez lesz a baj.Miért építik ugyan ilyen tokfedéllel?Azért mert ezek mind az ős AK-74(az pedig az AK-47 egyenesági leszármazottja idestova 70 éves konstrukció) ezredik újragondolásai és képtelenek elszakadni ettől az elavult alapkonstrukciótól.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ilyesmire gondolsz?

Igen!
Ilyet kérek szépen minden mennyiségben. Ha nem AK, akkor a Gépkarabélyok topikba is jöhet.
Amire kíváncsi voltam, az 1:34 és 1:36 között látszik, 0.25-re lassítva a videót nekem nem egyértelmű, hogy az elmozdulást a gázelvezető furatba kilépő nyomás vezette újratöltési mechanizmus elindulása okozza.
Oda akarok kilyukadni, hogy ettől nem feltétlenül pontatlanabbak a félautomata fegyverek. Ahogyan ezt a Hiúz konstruktőre is elmondta, a lövedék előbb hagyja el a csövet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 488
79 556
113
Attól pontatlanabb a félautomata fegyver,hogy a cső nem tud szabadon lengeni ami károsan hat a pontosságra.Ugye a cső nem csak egy helyen a csőfarnál van megtámasztva hanem még legalább egy helyen a gázelvételes résznél.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Na szóval :) Szerintem azokkal is ugyan ez lesz a baj.Miért építik ugyan ilyen tokfedéllel?Azért mert ezek mind az ős AK-74(az pedig az AK-47 egyenesági leszármazottja idestova 70 éves konstrukció) ezredik újragondolásai és képtelenek elszakadni ettől az elavult alapkonstrukciótól.
Egyetértünk, de ha ez így van, akkor ezek ellen miért nem emeltek kifogást a 12 megbuktatásával egyazon időben.
Mindemellett abban kételkedem, hogy a tokfedélre rögzítést ne gondolták volna végig, és ne működne.
Ha innen indulunk ki, az összes nyugati karabély is valamilyen leszedhető alkatrészre teszi az optikát, ott is jelentkeznie kellene a szétszedések utáni növekvő pontatlanságnak. Ha pedig jelentkezik, akkor ott miért nem gond, itt pedig miért igen.
Attól tartok megint egy hülyének volt nagyobb szava a kelleténél.
Ellenben hátha átadják nekünk a típust :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 488
79 556
113
Mondj még egy olyan karabélyt amin minden karbantartasnál le kell szedni az optikát a tok azon részéről ami mereven van rögzítve a csőhöz.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nem. Gyakorlatilag minden nyugati gépkarabélynál a cső és a tokfedél egy egységes részt képez. A tokot tisztításhoz alulról bontod meg és ami nincs rögzítve az a hátsó markolat és az elsütőszerkezet.
Az AK-nál pont fordítva van. Mint látod a filmeken az AK simán működik a tok felsőrésze nélkül is.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Itt egy G3 puska szétszerelve, az összehasonlítás kedvéért.
522.jpg
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Én csak azt furcsállnám, ha a 12-t ebből az okból kaszálták volna el, míg ezeket meg nem.
A nyugati karabélyos résznél hülyeséget mondtam, nem minden takarításnál kell leszedni.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nekem az tűnik fel, hogy mennyire ragaszkodnak ehhez a préselt bádog tokhoz. Mintha nem akarnák lecserélni a gépsoraikat.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 806
57 605
113
Én nem bánom, hogy elkaszálták az AK-12-őt!
Szerintem sokkal jobb fegyver nála az AEK-971 (A-545)! Én azt rendszeresíteném a helyükben.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ugyanaz a megoldás a tokfedélnél és ugyanaz a préselt acéllemez. Sokkal előremutatóbb a Degtyarjev gépkarabélya.
AEK-971_51_copy.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 488
79 556
113
Volt pár kép a részleges szétszerelésről,hátrafelé kell kihúzni belőle mindent mint az MP5-nél.