1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kamov Ka-50 Black Shark "Hokum A"/Ka-52 Alligator "Hokum B"

Diskurzus a(z) 'Harci helikopterek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. joker

joker Well-Known Member

Ránézésre szinte súrolná a földet az alsó két Sturm a 8-as adapterek esetén. Már nem nagyon van ott hely még egy szintet berakni a jelenlegi alá. Talán ha összébb tolnák az egészet, akkor beférne 8-8, csak a rakéták között sem árt ha van elegendő hely. Na meg mire nem elég 12 db a többi fegyverével együtt? Mert arra valószínűleg a 16 is kevés.

2. Sharid

Sharid Well-Known Member

3. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Remélem azt azért érted, hogy nyilván nem a függőleges tagolású hatos adapterre álmodtam a plusz két rakétát, ha egyszer pont azt kritizálom, másrészt fotókat is rakok be a 4+4-es Vikhr-M konfigurációról. Olvasd el újra a posztomat.

fishbed and dudi like this.
  4. joker

joker Well-Known Member

A vízszintes tagolású 8-as adapternek megint csak nincs hely, ha ragaszkodnak hozza, hogy a rakéták között minimum ekkora távolság legyen és ha más fegyvereket is fel akarnak tenni a Ka-52-re.

5. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Javításnyomok (?) a kompozit lapáton:

6. Sharid

Sharid Well-Known Member

7. rudi

rudi Well-Known Member

Nem tudom volt e már…
    Ka-52 katapultülés teszt.

Életreszóló élmény lehet mikor a kisrakéta kihúzza a pilcsit azzal a kötéllel a kabinból és felrepíti vagy 50 m magasra:eek:

arcas, gacsat, fishbed and 1 other person like this.
  8. papajoe

papajoe Well-Known Member

Volt már szó ennek a madárnak az üzemidejéről,kicsit megsértődtem a MI24 2000órás üzemidejétől,kiváncsi vagyok mennyit fejlődtek azóta.
    Ha van export verziója,akkor tudunk árat?

9. boki

boki Well-Known Member

Export verziós Ka-52 ára cca 20 millió USD.

10. zsolti

zsolti Well-Known Member

Gyanúsan olcsó, az amik egy fél modern UH-1 et sem adnak ennyiért.

11. joker

joker Well-Known Member

Kb annyi, hogy az oroszok megelégszenek egy 500-1000%-s profittal a gépen, míg az amik ennek többszörösét akarják bezsebelni.

gacsat likes this.
  12. boki

boki Well-Known Member

Hazai(orosz) ára 850 millió Rubel/darab (2014)

13. gacsat

gacsat Well-Known Member

:):D

14. papajoe

papajoe Well-Known Member

Mennyire van lebutítva ennyiért,milyen fegyverzettel adják?
    Nem olyan kevés az,ha most 7.5-ért újították a Hindjeinket,amik gyakorlatilag a sárkányig le lettek pucolva,majd újraépítve.

15. boki

boki Well-Known Member

Egyiptom rendelt 46 darab Ka-52-est kb 1,5 milliárd USD-ért, amibe benne a kiképzés és technikai támogatás is. Az egyiptomi gépek potensebbek mint az orosz verziók. Ha visszalapozol a topikban megtalálod az eltéréseket.

16. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

Új video a KA 52- ről

sidewinder12 and Luthero like this.
  17. Robur

Robur Well-Known Member

18. sidewinder12

sidewinder12 Well-Known Member

Annyira nagyon nem új ez, csak kicsit át van csomagolva és angolul van :) Ha jól emlékszem ez 2015-ben volt adásban eredetileg, teljesen oroszul, feliratok, és kiegészítő angol narráció nélkül.A Zvezda TV féle Военная Приемка sorozat része volt.
    Csak idén az orosz RT hírtelevízió dokumentumfilmes csatornája megvette a Zvezdától a sorozatot. Ezért tűnik fel mindenki kedvenc, nagyon lelkes,ordibálós riportere(mondjuk itt indokolt is volt a zaj miatt),Alekszej Jegorov,a Zvezda TV után már itt is. Én örülök,hogy megvették a sorozatot szerintem nagyon jó döntés volt,érdemes nézni a további részeket is.Eddig lement már a MiG-31-esről szóló rész, volt a Lisztva, a Pancir is. Mindig hétfőn kerül adásba az új rész akkor érdemes nézni az RTД nevű dokumentumfilmes csatorna youtube oldalát.
    A holnapi rész előzetese:

19. sidewinder12

sidewinder12 Well-Known Member

20. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Mert ez nem index. A blog.hu egyik kevés értelmes blogja. Az összes korábbi írása jó. A HTKA-n anno posztolt, de aztán saját blogot indított, illetve egy ideig előtte a Techstory-n volt vendég szerző. Egy idő után már csak ő tett ki oda tartalmat, a bloggazda nem.

sidewinder12 likes this.

Ezen oldal megosztása