[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
D

danielblack

Guest
Melyik az az ország ? Nyugaton biztos nincs ilyen. Keleten, talán a Lengyelek. A többi egyik sem.
Pontosan. Itt németbe megkérdezek egy elzászi németet, hogy francia vagy német vagy e és nem tud válaszolni. Elképesztő. Kerekedik a szemük, gondolkoznak... Kérdezem minaz anyanyelved? Elzászi (a német egy dialektusa). Mondom akkor te német vagy nem? Azt mondja nem tudom, sosem gondolkoztam el ezen.

És ez nem egyedi... A keverék itt született vagy itt nevelkedett fiatalok, és még az olyanok is akiknek mindkét szülő mondjuk lengyel, vagy olasz: nem tudnak erre a kérdésre válaszolni. Hümmögnek.
Nekem magyarként nehéz ezt megértenem, hogy valakinek nincs rá szüksége, hogy valahova tartozzon, csak az iphone meg az xbox ami érdekli
 
D

danielblack

Guest
Pontosan. Itt németbe megkérdezek egy elzászi németet, hogy francia vagy német vagy e és nem tud válaszolni. Elképesztő. Kerekedik a szemük, gondolkoznak... Kérdezem minaz anyanyelved? Elzászi (a német egy dialektusa). Mondom akkor te német vagy nem? Azt mondja nem tudom, sosem gondolkoztam el ezen.

És ez nem egyedi... A keverék itt született vagy itt nevelkedett fiatalok, és még az olyanok is akiknek mindkét szülő mondjuk lengyel, vagy olasz: nem tudnak erre a kérdésre válaszolni. Hümmögnek.
Nekem magyarként nehéz ezt megértenem, hogy valakinek nincs rá szüksége, hogy valahova tartozzon, csak az iphone meg az xbox ami érdekli
Ja meg 3 év alatt láttam németbe vagy 5 német zászlót, és kb 1db második világháborús emlékművet.... Ez egy korcs társadalom...
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Nincs szukseg neonaci identitasra se itt se mashol Europaban. Amikor az utolso magyar is kiszokott nemetbe meg angolba akkor mihez lesz merve a nyugati erkolcsi zulles?
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Melyik az az ország ? Nyugaton biztos nincs ilyen. Keleten, talán a Lengyelek. A többi egyik sem.
Elmondom mi van a lengyeleknel: tultoltak a katolicizmust az erkolcsi rendelkezeseket, az abortusztilalmat a jobboldali politikat.

Reakcio a tarsadalomtol: elkezdenek atkeresztelkedni protestans vallasokba hogy a katolikus nacionalistakat gyengutsek ha mashogy nem ne hivatkozzabak statisztikara.

Fokozatosan no a szamuk azon lengyeleknek hogy inkabb eldobjak eredendo identitasuk egy reszet csak ne legyenek egy kozossegben a tarsadalom megnyomoritoival.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Melyik az az ország ? Nyugaton biztos nincs ilyen. Keleten, talán a Lengyelek. A többi egyik sem.

A dánoknál komoly nemzeti ōntudat van, de nem esnek túlzásokba.
Ha a nemzeti zászlók mennyisége mérvadó, akkor igen sok helyen kinn van. Magán házakon, szállodákon, parkokban (Sjaelland szigeten biztosan). A migránsokkal sem olyan elnézőek, mint a németek, franciák.
 
M

molnibalage

Guest
Nekem magyarként nehéz ezt megértenem, hogy valakinek nincs rá szüksége, hogy valahova tartozzon, csak az iphone meg az xbox ami érdekli
Mert ameddig ilyen dolgokat írkálsz le, addig nem is fogod...

Nekem semmiféle identitástudatot nem ad az, hogy magyar állampolgár vagyok. Felőlem lehetnék piréz is. Igazából sokszor nem szeretnék magyar lenni az ilyen nagymagyarkodók miatt, mert a végén még azt hiszi valaki, hogy olyan vagyok, akik szerint számít ez...

Ha két fejlett ország határán élsz, akkor kb. a boltok felirata az, ami megmondja, hogy melyik országban vagy, tehát ezért irrelevánsnak érzik sokan a kőkemény nacionalizmus korából visszamaradt dolgokat, pl. azt, hogy akkor ő most milyen nemzetiségű vagy milyen állampolgár. Kb. annyira faktor nekik, mint a szem vagy a hajszín. Ettől nem lesz sem több, sem kevesebb. Sajnos túl sok olyan ember van, aki leragadt ebből a szempontból a kőkor táján...

Számomra egy érdekes kultúrális vonás hogy valaki dán, orosz, jenki, brazil vagy holland, de nem értékmérő, hogy ki honnan jött. Ez sanszosan abból adódik, hogy egy nemzetközi repszimfejlesztő csapatban és környezetben mozogtam és mozgok, és ilyen faszságok nem érdekelnek. A valahova tartozás az nem nacionalista marhaságok, hanem közös értékrend és világnézet alapján történik az értelmesebb többségnél.

Ha majd a világ nagyobb része eljut ide, akkor lehet, hogy kicsivel jobb hely lehet a Föld. Addig marad a népirtás meg egyéb kellemetlen dolgok...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ha majd a világ nagyobb része eljut ide, akkor lehet, hogy kicsivel jobb hely lehet a Föld. Addig marad a népirtás meg egyéb kellemetlen dolgok...
Probaltak mar az internacionalizmust. Ugyanezt a meset hallgattuk. Nem jott be.
A magyar identitast lecserelni egy szamitogepes jatek rajongora azert eleg meredek. o_O
 
M

molnibalage

Guest
Probaltak mar az internacionalizmust. Ugyanezt a meset hallgattuk. Nem jott be.
A magyar identitast lecserelni egy szamitogepes jatek rajongora azert eleg meredek. o_O
Ki beszélt itt számítógépes játék rajongásról kizárólag? Én pl. érték közösséget vallhatok azzal, akik nem írnak le és extrapolálnak ilyen agyzsibbasztóan hülye kijelentésekből...
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
938
2 621
93
A dánoknál komoly nemzeti ōntudat van, de nem esnek túlzásokba.
Ha a nemzeti zászlók mennyisége mérvadó, akkor igen sok helyen kinn van. Magán házakon, szállodákon, parkokban (Sjaelland szigeten biztosan). A migránsokkal sem olyan elnézőek, mint a németek, franciák.
Halli.Svájc dettó!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Mert ameddig ilyen dolgokat írkálsz le, addig nem is fogod...

Nekem semmiféle identitástudatot nem ad az, hogy magyar állampolgár vagyok. Felőlem lehetnék piréz is. Igazából sokszor nem szeretnék magyar lenni az ilyen nagymagyarkodók miatt, mert a végén még azt hiszi valaki, hogy olyan vagyok, akik szerint számít ez...

Ha két fejlett ország határán élsz, akkor kb. a boltok felirata az, ami megmondja, hogy melyik országban vagy, tehát ezért irrelevánsnak érzik sokan a kőkemény nacionalizmus korából visszamaradt dolgokat, pl. azt, hogy akkor ő most milyen nemzetiségű vagy milyen állampolgár. Kb. annyira faktor nekik, mint a szem vagy a hajszín. Ettől nem lesz sem több, sem kevesebb. Sajnos túl sok olyan ember van, aki leragadt ebből a szempontból a kőkor táján...

Számomra egy érdekes kultúrális vonás hogy valaki dán, orosz, jenki, brazil vagy holland, de nem értékmérő, hogy ki honnan jött. Ez sanszosan abból adódik, hogy egy nemzetközi repszimfejlesztő csapatban és környezetben mozogtam és mozgok, és ilyen faszságok nem érdekelnek. A valahova tartozás az nem nacionalista marhaságok, hanem közös értékrend és világnézet alapján történik az értelmesebb többségnél.

Ha majd a világ nagyobb része eljut ide, akkor lehet, hogy kicsivel jobb hely lehet a Föld. Addig marad a népirtás meg egyéb kellemetlen dolgok...

"Nekem semmiféle identitástudatot nem ad az, hogy magyar állampolgár vagyok."

Hát "gratulálok"!
(Akkor akár vissza is adhatnád)
 
M

molnibalage

Guest
"Nekem semmiféle identitástudatot nem ad az, hogy magyar állampolgár vagyok."

Hát "gratulálok"!
(Akkor akár vissza is adhatnád)
Na, pontosan az ilyen turbóktól megyek a falnak.

  • Többnek kéne éreznem magam bárki másnál, mert magyar vagyok?
  • Miféle értéket jelent az önmagában, hogy éppen ide születtem?
  • A magyar kultúra egyes részeit kifejezetten nem szeretem, pl. a magyar népzenétől a falramászok... Egyszerűen nem tetszik...
  • stb. stb.
A legszomorúabb az, hogy még érvelni sem tudtál. Egyszerűen fogod és hülyének vagy lenézed azt, aki szarik a nacionalista baromkodásra...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and 2ndt

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Na, pontosan az ilyen turbóktól megyek a falnak.

  • Többnek kéne éreznem magam bárki másnál, mert magyar vagyok?
  • Miféle értéket jelent az önmagában, hogy éppen ide születtem?
  • A magyar kultúra egyes részeit kifejezetten nem szeretem, pl. a magyar népzenétől a falramászok... Egyszerűen nem tetszik...
  • stb. stb.
A legszomorúabb az, hogy még érvelni sem tudtál. Egyszerűen fogod és hülyének vagy lenézed azt, aki szarik a nacionalista baromkodásra...

Nem kell "a nacionalista baromkodás", sem többnek nem kell érezned magad bárki másnál, mert magyar vagy. De becsülnöd és értékelned kellene a saját kultúrádat (ami lehet, hogy nincs is, mondjuk).
Én pedig attól "megyek a falnak", hogy egy ilyen ember osztja az észt haditechnikában és HONvédelemben, aki olyat képes volt leírni, hogy "Nekem semmiféle identitástudatot nem ad az, hogy magyar állampolgár vagyok.".

Nos, "jó" kezekben van nálad a HONvédelem!
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Na, pontosan az ilyen turbóktól megyek a falnak.

  • Többnek kéne éreznem magam bárki másnál, mert magyar vagyok?
  • Miféle értéket jelent az önmagában, hogy éppen ide születtem?
  • A magyar kultúra egyes részeit kifejezetten nem szeretem, pl. a magyar népzenétől a falramászok... Egyszerűen nem tetszik...
  • stb. stb.
A legszomorúabb az, hogy még érvelni sem tudtál. Egyszerűen fogod és hülyének vagy lenézed azt, aki szarik a nacionalista baromkodásra...

- Nem, de azt érthetnéd hogy egy olyan közösségbe születtél ami több mint tíz-milliós, szuverén és ezer éves. Ezt eldobni valamiért amit meg sem tudsz fogalmazni egyszerűen nem éri meg.
- A magyar nyelv elég értékes szerintem, maga a nyelv is formálja a gondolkodást. Teller Ede azt mondta hogyha nem magyar lett volna az anyanyelve sose lett volna több egy középiskolai fizika tanárnál. Egy másik fontos érték a föld amit mint közösség birtoklunk és az erő amit közösségként képviselünk.
- Az hogy mit szeretsz egy dolog, én például rühellem a békebeli magyar filmeket mert hihetetlenül unalmasak és ostobák. Ettől még nem fogok undorodni a magyarságomtól. Amúgy is vannak fain népdalok:

A film se rossz.

-stb. stb.
 
Status
Not open for further replies.