[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
blitzkrieg
Stadion egy szimbolikus építmény.
Itt ti megemlítettétek, hogy a sportból államnak eddig haszna volt. Igen csak mért pont a focit kell nyomatni? Mikor az átlagos néző szám siralma és ezen labda kergetők ugyan azt csinálják mint a politika elit semmire felvesznek pofátlan összegetek.
Mostani kis siker után sokan megint ellesznek ragadtatva ezektől az arany lábúaktól.

Ezzel szemben pl ott van a jégkorong Most is kint voltunk a nagy VB. Igen ott is megvertünk egy top 4-es csapatott.
Érdekes jégkorong szövetség nem vezetett be szurkolói kártyát stb. Magyar szurkolók eddig minden jégkorong VB pozitív csodának számítottak. Fehérvári jégcsarnoknak a kihasználtsága is 90% körül mozog.

Jó ez egy kiragadott példa. De van jó pár ilyen sporták
Ha már Haditechnika oldal meglehet említeni a harcművészeteket is. Eredményes vagyunk benne viszonylag nagy a bázisa stb. Művelése hasznos is :)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
blitzkrieg
Stadion egy szimbolikus építmény.
Itt ti megemlítettétek, hogy a sportból államnak eddig haszna volt. Igen csak mért pont a focit kell nyomatni? Mikor az átlagos néző szám siralma és ezen labda kergetők ugyan azt csinálják mint a politika elit semmire felvesznek pofátlan összegetek.
Mostani kis siker után sokan megint ellesznek ragadtatva ezektől az arany lábúaktól.

Ezzel szemben pl ott van a jégkorong Most is kint voltunk a nagy VB. Igen ott is megvertünk egy top 4-es csapatott.
Érdekes jégkorong szövetség nem vezetett be szurkolói kártyát stb. Magyar szurkolók eddig minden jégkorong VB pozitív csodának számítottak. Fehérvári jégcsarnoknak a kihasználtsága is 90% körül mozog.

Jó ez egy kiragadott példa. De van jó pár ilyen sporták
Ha már Haditechnika oldal meglehet említeni a harcművészeteket is. Eredményes vagyunk benne viszonylag nagy a bázisa stb. Művelése hasznos is :)

Más pl a reklámértéke. Én nem szeretem a focit, de ma az egyik, ha nem épp a legnézettebb sportág világszerte, kultúra függetlenül, és hatalmas tömegeket mozgat meg. -Ezzel szemben pl. a jégkorong kultúra függőbb. Az eredményeink jók, kihasználtság bizonyos értelemben jó, de vedd figyelembe, hogy ez 2-3 helyszín, viszonylag kis befogadóképességgel. De pl a világbajnokságnak is akkora a súlya van a bázisországainak egy részében (USA, Kanada), hogy tulajdonképpen a nemzeti bajnokság sokkal fontosabb nála. De más, általunk sikeresen űzött sportág is leginkább 4-5 országban jelentős, elismert, nézett, de nemzetközileg meg marginálisak.
Ha meg csak azt nézzük, hogy hasonló jellegű műsorsávban egyes országok mennyit költenek reklámra, mennyi a percdíja egy reklámnak, mennyibe kerül egy országimázs építés, akkor pl a foci esetében legalább 100 percet van képernyőn egy ország, és az előtte, utána levő műsorokban. Ezt is figyelembe kell venni.
 
T

torsen

Guest
Engem is irritálnak a stadionok, mert egy ilyen országban nem kellene ennyi és főleg ekkora. De ugyanakkor meg az jut eszembe, hogy itt a közpénznek legalább van nyoma. Marad belőle nekünk valami. Pl. a debreceni stadion körül pompás futóélet zajlik, mert épült egy viszonylag jó futókör, igaz a maga a stadion kong az ürességtől, a multifunkcionalitásnak nyoma sincs...így azért még mindig jobban járunk mint pl. a MET-tel meg a letelepedési kötvénnyel.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
"Te meg jössz itt a felcsútozással. Hozz te is konkrét adatokat."

:D :D :D
Szerintem ez már túl nagy kérés lesz, főleg, hogy nincsenek a te forrásaidat megcáfoló adatok, max. ha erősen szelektálják őket, hogy a teljes kép csak egy apró részét lássuk.
Egyelőre örüljünk neki, hogy a stílusa normalizálódott egy komment elejéig :)

Az az érdekes, hogy stadionoznak ezerrel, de valahogy soha fájt nekik a szoci kormányok herdálásai pl:
A kormányzati negyed milliárdjai, az autópályák elszámolása, a moszkvai kereskedelmi képviselet eladása, a Postabank bukó, az MNB aranykészletének kilopása, Sukoró, a paksi "tanácsadói" szerződések, MAV-Cargo, energiaszolgáltatók, gyárak, üzemek "privatizálása" és még sorolhatnánk hetekig ....

Szánalmas, hogy még ezeket akarják visszahozni a hatalomba, akik pillanatok alatt mindent ismét eladnának júdáspénzért.

Nem győzöm eleget idézni Márai Sándort:
"A kommunistáktól még nehéz lesz megszabadulni, mert senki sem olyan veszedelmes, mint egy bukott eszme haszonélvezője, aki már nem az eszmét védi, hanem a zsákmányt !"
Ez ma Mo-n a baloldal, vagy az annak nevezett posztkommunista brigád.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
"<i>Szánalmas, hogy még ezeket akarják visszahozni a hatalomba, akik pillanatok alatt mindent ismét eladnának júdáspénzért. "</i>
Azért ne essünk már át a ló túl oldalára, mert akik ellenzik a stadionokat, vagy a közpénzek herdálását, nem biztos, hogy bárkit is a hatalomba akarnak visszahozni.
 

lacus66

Active Member
2016. január 7.
116
86
28
...mert senki sem olyan veszedelmes, mint egy bukott eszme haszonélvezője, aki már nem az eszmét védi, hanem a zsákmányt !"
Ez ma Mo-n a baloldal, vagy az annak nevezett posztkommunista brigád.

Vagy a Horthy-rendszer majmoló és restaurálni szándékozó másik rablóbanda?
 
M

molnibalage

Guest
Csak azért írtam be példának, hogy az államnak közvetlen anyagi haszna nincs belőle, mégis építik és azért nem szokott senki beszólni, mint ahogy stadionoznak.
Csak éppen a kerékpárutat mindenki igénybe veheti ingyért és a közlekedésre használatom, ami ma az élet minimum alapkövetelménye. Stadionba járás meg rohadtul nem az...
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Blitzkriegnek: Az érmes linkedben alig van adat - és azt sem tudom, hogy azt ki hamisította. Amúgy az egész 1 nagy bla-bla. Pl:

"A Fradi pályán esküvőtől kezdve a koncerteken át sok más rendezvénnyel számolnak, akárcsak Debrecenben."

Esküvő?!? - Hány?!? És ki az a hülye, aki ott akar "esküdözni"?!? Talán a Matolcsy, mert neki van elég lopott pénzzel kitömött rokona, akik megtöltik a nézőteret. Tényleg, mennyiért lehet kibérelni? És hány "esküvő", koncert, rendezvény és kongó lelátós mecss kell a beruházás megtérüléséhez? Hány koncert volt már abban az új stadionban? És a többiben?
/Én pl. focipálya helyett szívesen házasodnék /ingyen!/ 1 múzeumban vagy galériéban. Kár, hogy nem vagyok habonyárpi!/

"200 műfüves iskolai sportpálya"?!? - A közelünkben is van 1. Szép és szépen ki van plakátolva. Kampány közpénzből! Amúgy 1 műfüves kispálya, kapukkal és szép kerítéssel - lelátó nélkül. Talán 500 ilyen árából már kijönne a Fradi-pálya!

Sajna több reagálásra most nincs időm, mert melóznom kell.
Jó /Izland-verő/ hétvégét kívánok!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote>Csak azért írtam be példának, hogy az államnak közvetlen anyagi haszna nincs belőle, mégis építik és azért nem szokott senki beszólni, mint ahogy stadionoznak.
Csak éppen a kerékpárutat mindenki igénybe veheti ingyért és a közlekedésre használatom, ami ma az élet minimum alapkövetelménye. Stadionba járás meg rohadtul nem az...</blockquote>

Igénybe is veszi mindenki, hagyományosan magyar szokás szerint:

10240605_316047_8e41f77618bddbd248359055ed4afaa8_wm_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


F_nyk_p0221_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote>Csak azért írtam be példának, hogy az államnak közvetlen anyagi haszna nincs belőle, mégis építik és azért nem szokott senki beszólni, mint ahogy stadionoznak.
Csak éppen a kerékpárutat mindenki igénybe veheti ingyért és a közlekedésre használatom, ami ma az élet minimum alapkövetelménye. Stadionba járás meg rohadtul nem az...</blockquote>

Én is voltam már stadionban koncerten ingyen. :)
Mondom, ha stadionról van szó, akkor rögtön mindenki csak a labdarugásra gondol. Pedig elég sok egyéb dologra is hasznosítható.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="Panzerfaust">...mert senki sem olyan veszedelmes, mint egy bukott eszme haszonélvezője, aki már nem az eszmét védi, hanem a zsákmányt !"
Ez ma Mo-n a baloldal, vagy az annak nevezett posztkommunista brigád.

Vagy a Horthy-rendszer majmoló és restaurálni szándékozó másik rablóbanda?

</blockquote>

Példákat kérnék, miben majmoló ????

Jelenleg:
Kormányzó van ?
Revíziós törekvések vannak ?
Felsőház a parlamentben ?
Csendőrség, törvényhatóságok, főispán ?
Virilizmus ?
Nyílt szavatás ?
Rendeleti kormányzás ?
Zsidótörvények ?

Miket tanultál te az iskolában ? Vagy ha ennyire felejtesz ?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Blitzkriegnek: Az érmes linkedben alig van adat - és azt sem tudom, hogy azt ki hamisította. Amúgy az egész 1 nagy bla-bla. Pl:

"A Fradi pályán esküvőtől kezdve a koncerteken át sok más rendezvénnyel számolnak, akárcsak Debrecenben."

Esküvő?!? - Hány?!? És ki az a hülye, aki ott akar "esküdözni"?!? Talán a Matolcsy, mert neki van elég lopott pénzzel kitömött rokona, akik megtöltik a nézőteret. Tényleg, mennyiért lehet kibérelni? És hány "esküvő", koncert, rendezvény és kongó lelátós mecss kell a beruházás megtérüléséhez? Hány koncert volt már abban az új stadionban? És a többiben?
/Én pl. focipálya helyett szívesen házasodnék /ingyen!/ 1 múzeumban vagy galériéban. Kár, hogy nem vagyok habonyárpi!/

"200 műfüves iskolai sportpálya"?!? - A közelünkben is van 1. Szép és szépen ki van plakátolva. Kampány közpénzből! Amúgy 1 műfüves kispálya, kapukkal és szép kerítéssel - lelátó nélkül. Talán 500 ilyen árából már kijönne a Fradi-pálya!

Sajna több reagálásra most nincs időm, mert melóznom kell.
Jó /Izland-verő/ hétvégét kívánok!

Adtam több linket is amikből látszanak az arányok, hogy mire mennyi megy el. A napi és az index minden csak nem kormánypárti. A 24-t nem ismerem, nagyon ritkán olvasom.

napi.hu/magyar_gazdasag/mutatjuk_ki_nyer_es_ki_veszit_a_2016-os_koltsegvetessel_itt_a_lista.597719.html

index.hu/gazdasag/ado_es_koltsegvetes/2016/06/13/koltsegvetes_2017_koltsegvetes/

24.hu/belfold/2013/11/28/stadionepitesi-laz-atlagosan-2700-fo-jar-ki-a-magyar-meccsekre/

A hamisításokra: ha a 24.hu megírja, hogy a rendszerváltás óta a sportból több bevétele volt az államnak, mint kiadása azt miért nem hiszed el? Bezzeg azt rögtön elhiszed, ha az index azt írja, hogy a stadionépítések miatt nincs elég cérna a kórházban.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 754
113
http://www.honvedelem.hu/cikk/57789_a_szovjet_megszallas_utolso_aldozatara_emlekeztek
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
<blockquote rel="lacus66"><blockquote rel="Panzerfaust">...mert senki sem olyan veszedelmes, mint egy bukott eszme haszonélvezője, aki már nem az eszmét védi, hanem a zsákmányt !"
Ez ma Mo-n a baloldal, vagy az annak nevezett posztkommunista brigád.

Vagy a Horthy-rendszer majmoló és restaurálni szándékozó másik rablóbanda?

</blockquote>

Példákat kérnék, miben majmoló ????

Jelenleg:
Kormányzó van ?
Revíziós törekvések vannak ?
Felsőház a parlamentben ?
Csendőrség, törvényhatóságok, főispán ?
Virilizmus ?
Nyílt szavatás ?
Rendeleti kormányzás ?
Zsidótörvények ?

Miket tanultál te az iskolában ? Vagy ha ennyire felejtesz ?
</blockquote>

Csak meg jegyzem bár azt tennék pl Teleki-Bethlen féle gazdaság politika lemásolásával.
Gyakorlatban is meg valósítani az akkori oktatási politikát. Szent- Györgyi Alber se csak haza fiasságból jött anno haza. Hanem azért mert akkori rendszer minden kívánságát megadta. Pl 2 diktafont ként ami akkori pénzen volt fél millió volt darabja. Ma 100-500 M közé tehető!
Annak a rendszernek is meg volt a maga hibái. De béke időben újra szervezték az ország maradékát. 10-15 év alatt elérték az osztrák bérek 70% ma kb 35-40% vagyunk !!!
 

lacus66

Active Member
2016. január 7.
116
86
28
Példákat kérnék, miben majmoló ????

Jelenleg:
Kormányzó van ?
Revíziós törekvések vannak ?
Felsőház a parlamentben ?
Csendőrség, törvényhatóságok, főispán ?
Virilizmus ?
Nyílt szavatás ?
Rendeleti kormányzás ?
Zsidótörvények ?

Miket tanultál te az iskolában ? Vagy ha ennyire felejtesz ?
Én még tanultam az iskolában. Többek között azt is, hogy gondolkodjak. "Ha valami olyan sárga, mint egy kacsa, úgy totyog, mint egy kacsa, és úgy néz ki, mint egy kacsa, az bizony kacsa" a kínai közmondás szerint (még ha nem is úgy nevezik, teszem hozzá én...)

ideo-logic.blog.hu/2016/01/21/a_horthy-rendszer_es_a_mai_magyar_politika_parhuzamai
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...Szent- Györgyi Alber se csak haza fiasságból jött anno haza. Hanem azért mert akkori rendszer minden kívánságát megadta. Pl 2 diktafont ként ami akkori pénzen volt fél millió volt darabja. Ma 100-500 M közé tehető!
...
Ez tortenelem hamisitas. Csak egyet kert. Sajat maganak, hogy ne kelljen folyton jegyzetelnie. De egyet kapott a titkarnoje is es meg egy lett valahogy az egyik miniszteriumban. Mar akkor is ment a haveroknak okosba es folyt a mutyizas. :D
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="Panzerfaust">

Példákat kérnék, miben majmoló ????

Jelenleg:
Kormányzó van ?
Revíziós törekvések vannak ?
Felsőház a parlamentben ?
Csendőrség, törvényhatóságok, főispán ?
Virilizmus ?
Nyílt szavatás ?
Rendeleti kormányzás ?
Zsidótörvények ?

Miket tanultál te az iskolában ? Vagy ha ennyire felejtesz ?
Én még tanultam az iskolában. Többek között azt is, hogy gondolkodjak. "Ha valami olyan sárga, mint egy kacsa, úgy totyog, mint egy kacsa, és úgy néz ki, mint egy kacsa, az bizony kacsa" a kínai közmondás szerint (még ha nem is úgy nevezik, teszem hozzá én...)

ideo-logic.blog.hu/2016/01/21/a_horthy-rendszer_es_a_mai_magyar_politika_parhuzamai
</blockquote>

Remélem igazad lesz. Már alig várom, hogy Orbán fehér lovon bevonuljon az elcsatolt területekre. :)
 

lacus66

Active Member
2016. január 7.
116
86
28
Remélem igazad lesz. Már alig várom, hogy Orbán fehér lovon bevonuljon az elcsatolt területekre. :)

Hát azt már a Semjén miniszterelnök-helyettes megtette.... :)

De remélem az utána következő 6 év háborút már nem várod?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="blitzkrieg">

Remélem igazad lesz. Már alig várom, hogy Orbán fehér lovon bevonuljon az elcsatolt területekre. :)

Hát azt már a Semjén miniszterelnök-helyettes megtette.... :)

De remélem az utána következő 6 év háborút már nem várod?

</blockquote>

Tanulunk a történelemből és a visszacsatolások után behúzzuk fülünk-farkunk, mint ahogy akkor kellett volna tenni. :)
 
Status
Not open for further replies.