[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="Panzerfaust">

Példákat kérnék, miben majmoló ????

Jelenleg:
Kormányzó van ?
Revíziós törekvések vannak ?
Felsőház a parlamentben ?
Csendőrség, törvényhatóságok, főispán ?
Virilizmus ?
Nyílt szavatás ?
Rendeleti kormányzás ?
Zsidótörvények ?

Miket tanultál te az iskolában ? Vagy ha ennyire felejtesz ?
Én még tanultam az iskolában. Többek között azt is, hogy gondolkodjak. "Ha valami olyan sárga, mint egy kacsa, úgy totyog, mint egy kacsa, és úgy néz ki, mint egy kacsa, az bizony kacsa" a kínai közmondás szerint (még ha nem is úgy nevezik, teszem hozzá én...)

ideo-logic.blog.hu/2016/01/21/a_horthy-rendszer_es_a_mai_magyar_politika_parhuzamai


</blockquote>

Hát sajnos nem nagyon tanultál meg gondolkodni.
Mond meg ennek a Tamáspatriknak, hogy hatalmas elégtelen történelemből.
Csípőből egetverő marhaságokat ír le.

Üdvözlet a Horthy-korszakban!

Amiben a két korszak eléggé hasonlít egymásra:

-Politikai rendszer

-Vezérelv („Horthy-apánk” ill. „a Viktor”)

-Torz választási rendszer és politikai részvétel

-A sokszínű politikai gondolkodás a parlamentben nem jelenik meg

-Elitizmus, növekvő társadalmi különbségek

-Kormányzati ideológia sulykolása, ellenségképek és háborús logika dominanciája a közéletben

-Erős gazdasági protekcionizmus"

A politikai rendszer <b>semmiben</b> nem hasonlít - lásd alkotmányjog
Hozzáteszem, a Horthy-korszakban <b>nem volt</b> a Magyar Királyságnak összefoglalt, írott Alkotmánya..... Továbbá órákig írhatnám a különbségeket, de ott van a könyvtár nevű intézmény arra való, hogy okosodjatok.

Vezérelv. ??????
Kinek vezére ? Mert nekem nem, és neked sem. Mert neked személyesen mondott ukázt, hogy ezt vagy azt csináld ? Ő maximum a pártjának a vezetője, plusz az ország kormányfője.
Ezen analógát folytatva "Kádár-vezér", "Horn-vezér", "Gyurcsány-vezér", hogy csak a legfontosabbakat említsem. Mivel én megéltem, konkrét tapasztalatom van arról, hogy Kádár-vezér igencsak beleszólt az életembe.
A nagyszüleimébe meg Horthy. De hogy Orbán ???

A választási rendszer nem torz, jogilag tökéletesen illeszkedik az európai szisztémákba.
A részvétel, pedig tőled függ, meg mindenkitől, akinek választó joga van.

Elitizmus.
Aha. Akkor ide fel tudnék írni neked több ezer nevet, akik párttitkárokból, vb-titkárokból, tsz-elnökökből, leszerelt rendőrökből stb.. lettek a gazdasági elit tagjai.

Ha valakinek van szeme, - és némi objektív látásmódja - az bizony látja - a fenti tételek hamisságát. Ellenségkép, háborús logika ... kokrétumokat könyörgöm... Te jó ég, ....
 

lacus66

Active Member
2016. január 7.
116
86
28
A politikai rendszer <b>semmiben</b> nem hasonlít - lásd alkotmányjog
Hozzáteszem, a Horthy-korszakban <b>nem volt</b> a Magyar Királyságnak összefoglalt, írott Alkotmánya..... Továbbá órákig írhatnám a különbségeket, de ott van a könyvtár nevű intézmény arra való, hogy okosodjatok.

Vezérelv. ??????
Kinek vezére ? Mert nekem nem, és neked sem. Mert neked személyesen mondott ukázt, hogy ezt vagy azt csináld ? Ő maximum a pártjának a vezetője, plusz az ország kormányfője.
Ezen analógát folytatva "Kádár-vezér", "Horn-vezér", "Gyurcsány-vezér", hogy csak a legfontosabbakat említsem. Mivel én megéltem, konkrét tapasztalatom van arról, hogy Kádár-vezér igencsak beleszólt az életembe.
A nagyszüleimébe meg Horthy. De hogy Orbán ???

A választási rendszer nem torz, jogilag tökéletesen illeszkedik az európai szisztémákba.
A részvétel, pedig tőled függ, meg mindenkitől, akinek választó joga van.

Elitizmus.
Aha. Akkor ide fel tudnék írni neked több ezer nevet, akik párttitkárokból, vb-titkárokból, tsz-elnökökből, leszerelt rendőrökből stb.. lettek a gazdasági elit tagjai.

Ha valakinek van szeme, - és némi objektív látásmódja - az bizony látja - a fenti tételek hamisságát. Ellenségkép, háborús logika ... kokrétumokat könyörgöm... Te jó ég, ....

Na, akkor nézzük:

Alkotmány. Annyi mintha nem is lenne (sajnos). A "kötáblába vésett' alkotmányt a bevésés óta már hatszor (hétszer? nem is tudom már követni) változtatták meg a politikai elit pillanatnyi igényeinek megfelelően. És ez a továbbiakban is várható...
Arról nem beszélve, hogy nem a nép, hanem a kiügyeskedett 2/3al rendelkező politikai elit szavazta meg, összeállításában sem vett (vehetett) részt más.

Vezérelv. Ismerős? "A Viktor nem engedi..." Kádár-vezér neked személyesen szólt bele az életedbe? Vagy csak úgy, mint a Viktor-vezér?

Választási rendszer? Jogilag lehet, hogy illeszkedik az európai sziszémákba (azaz van más európai ország is, ahol így csinálják), de akkor is szándékosan lett olyanná téve (körzet-határok, jelölés, jelöltállítás módja, határon túliak szavazati joga, stb.), hogy a jelenleg fennálló rendszer fennmaradását szolgálja. És szintén nem népi konszenzussal, hanem a 2/3 diktátumával, másnak beleszólást sem engedve.

Elitizmus. Biztosan tudnál neveket mondani. Én is. Iskolatársak, haverok, telekszomszédok. De persze az elmúlt rendszer köpönyegforgatói is (K... Laci, P... Sanyi)

Ellenségkép, háborús logika. Zsidók, liberálisok, menekültek, Brüsszel most. Rendszerváltáskor szovjet csapatok... Csak azóta megfordult a szélirány...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
http://vaol.hu/hirek/megdobbento-magyar-focimeze-miatt-vertek-meg-a-fiatal-hallgatot-zadarban-1774168
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Kezdik belátni a fejeseink, hogy mekkora hülyeséget csináltak??? Még a végén kellemesen fogok csalódni! (szerintem az a botrány ami eddig ment, nem ez)

http://reflektor.hu/hirek/botrany-a-magyar-miniszter-genmodositott-magokat-kert-az-usa-miniszterhelyettesetol-dokumentumokkal
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Kezdik belátni a fejeseink, hogy mekkora hülyeséget csináltak??? Még a végén kellemesen fogok csalódni! (szerintem az a botrány ami eddig ment, nem ez)

http://reflektor.hu/hirek/botrany-a-magyar-miniszter-genmodositott-magokat-kert-az-usa-miniszterhelyettesetol-dokumentumokkal

Mondd már meg végre mivel jobb a GMO-d?
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
<blockquote rel="ijasz">Kezdik belátni a fejeseink, hogy mekkora hülyeséget csináltak??? Még a végén kellemesen fogok csalódni! (szerintem az a botrány ami eddig ment, nem ez)

http://reflektor.hu/hirek/botrany-a-magyar-miniszter-genmodositott-magokat-kert-az-usa-miniszterhelyettesetol-dokumentumokkal

Mondd már meg végre mivel jobb a GMO-d?</blockquote>

Ezt már oly sokszor megtettem. Egyébként a harcsa marker alapú szelekcióját is elkezdték és még sok benne a lehetőség, úgyhogy Te sem úszhatod meg :)))
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
Sajtószabadság liberális módra, 2016-ban Mo-on.
A PC-cikkek:
http://www.origo.hu/itthon/20160607-bantalmazas-iskola-tanar-szulo.html
http://index.hu/belfold/2016/06/07/okollel_megutottek_egy_pesterzsebeti_tanarnot/

"Természetesen" a fenti médiumban kommentelni nem lehet ..
Lehet tippelni miért...

https://www.youtube.com/watch?v=s1qthRkDc0g

Az megvan, hogy mindkét oldal tulajdonosa Fidesz közelinek tekinthető?

Ill. Spéder pár napja vélhetően már nem annyira.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="ijasz">Kezdik belátni a fejeseink, hogy mekkora hülyeséget csináltak??? Még a végén kellemesen fogok csalódni! (szerintem az a botrány ami eddig ment, nem ez)

http://reflektor.hu/hirek/botrany-a-magyar-miniszter-genmodositott-magokat-kert-az-usa-miniszterhelyettesetol-dokumentumokkal

Mondd már meg végre mivel jobb a GMO-d?</blockquote>

Ezt már oly sokszor megtettem. Egyébként a harcsa marker alapú szelekcióját is elkezdték és még sok benne a lehetőség, úgyhogy Te sem úszhatod meg :)))</blockquote>

Iszapba állítom a fejem, az a hal úgy van jól ahogy...
Ha van róla valami tömör akkor elküldhetnéd :)
A fentebb betett kis filmet megnézted?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
Na mivaaaaan? Hol vannak a stadionhisztériák, meg a nincs, sz*r a magyar foci? Csak nem a fotelben szotyizgatnak, vagy az utcán ünnepelnek?!?!


Ilyenkor azért rohadtul a betonba csapkodnék pár álszent arcot, viszont rohadt jó volt látni, hogy ISMÉT volt 1 közös érdek, ami a magyarság nagy többségét egybe fogta. ROHADT JÓ VOLT!!!!!!

Így van, rohadt jó volt, de ettől még nyilvánvalóan totálisan fölösleges pénzkidobás 15-20000-es stadionokat építeni a meccsenként 3-4000 nézőnek.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
<blockquote rel="ijasz">Kezdik belátni a fejeseink, hogy mekkora hülyeséget csináltak??? Még a végén kellemesen fogok csalódni! (szerintem az a botrány ami eddig ment, nem ez)

http://reflektor.hu/hirek/botrany-a-magyar-miniszter-genmodositott-magokat-kert-az-usa-miniszterhelyettesetol-dokumentumokkal

Mondd már meg végre mivel jobb a GMO-d?</blockquote>

A GMO-s cégeknek jellemzően megvan a kerete a politikusok lefizetésére, míg a vetőmagot saját magának megtermelő parasztnak nincs.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="ijasz">Kezdik belátni a fejeseink, hogy mekkora hülyeséget csináltak??? Még a végén kellemesen fogok csalódni! (szerintem az a botrány ami eddig ment, nem ez)

http://reflektor.hu/hirek/botrany-a-magyar-miniszter-genmodositott-magokat-kert-az-usa-miniszterhelyettesetol-dokumentumokkal

Mondd már meg végre mivel jobb a GMO-d?</blockquote>

A GMO-s cégeknek jellemzően megvan a kerete a politikusok lefizetésére, míg a vetőmagot saját magának megtermelő parasztnak nincs.</blockquote>

Ennyi.
Másfelől nagyon veszélyes dolgokkal játszanak, mert ez nem marad elszeparálva az biztos.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
<blockquote rel="ijasz"><blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="ijasz">Kezdik belátni a fejeseink, hogy mekkora hülyeséget csináltak??? Még a végén kellemesen fogok csalódni! (szerintem az a botrány ami eddig ment, nem ez)

http://reflektor.hu/hirek/botrany-a-magyar-miniszter-genmodositott-magokat-kert-az-usa-miniszterhelyettesetol-dokumentumokkal

Mondd már meg végre mivel jobb a GMO-d?</blockquote>

Ezt már oly sokszor megtettem. Egyébként a harcsa marker alapú szelekcióját is elkezdték és még sok benne a lehetőség, úgyhogy Te sem úszhatod meg :)))</blockquote>

Iszapba állítom a fejem, az a hal úgy van jól ahogy...
Ha van róla valami tömör akkor elküldhetnéd :)
A fentebb betett kis filmet megnézted?

</blockquote>

Melyiket?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
https://www.youtube.com/watch?v=wpVrdqrZ5cw

@ijasz

Terméshozamot így is lehet növelni. Ha a költségcsökkentés és a haszonkulcs növelése a cél akkor a természettel együtt egyszerűbb, mint ellene. Mindemellett nincs ökológiai veszélye.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
<blockquote rel="tarzaan">Szóval van az a helyzet, hogy egyes szektorokban - pl. esetünkben a kiskereskedelmi szektorban - munkaerőhiány alakult ki, részben a pofátlanul alacsony bérek, részben a sokszor megalázó körülmények/munkaerő szívatása (kifizetetlen túlórák, a ténylegesnél rövidebb időre bejelentett munkaviszony, stb miatt)

Szóval van ez a munkaerőhiányos helyzet, ami már veszélyezteti a folyamatos működést. Mit lépnek erre a munkáltatók?

A - növelik a béreket és megpróbálnak javítani a munkaerővel kapcsolatos bánásmódon.

B - nem növelik a béreket és még jobban szopatják a meglévő állományt.

http://444.hu/2016/06/06/akkora-a-munkaerohiany-az-aruhazakban-hogy-allitolag-nem-is-engedik-szabadsagra-az-alkalmazottaikat
Szerintem lassan el kell érni a holtpontot,amikor belátják a munkaadók,hogy emelni kell,vagy beállhatnak melózni.





</blockquote>

Ne hidd.

A vendéglátósok pl. azért lobbiznak, hogy könnyítsenek az EU-n kívüli munkavállalók alkalmazási feltételein.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@ijasz
Az előző oldalon betettem egy kis szösszenetet Szelídvízország címen. Ez amit most osztottam meg egy kicsit más.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
<blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="ijasz">Kezdik belátni a fejeseink, hogy mekkora hülyeséget csináltak??? Még a végén kellemesen fogok csalódni! (szerintem az a botrány ami eddig ment, nem ez)

http://reflektor.hu/hirek/botrany-a-magyar-miniszter-genmodositott-magokat-kert-az-usa-miniszterhelyettesetol-dokumentumokkal

Mondd már meg végre mivel jobb a GMO-d?</blockquote>

A GMO-s cégeknek jellemzően megvan a kerete a politikusok lefizetésére, míg a vetőmagot saját magának megtermelő parasztnak nincs.</blockquote>

Ezt kisebbségi komplexusnak hívják. A valóság ennél összetettebb.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Terméshozamot így is lehet növelni. Ha a költségcsökkentés és a haszonkulcs növelése a cél akkor a természettel együtt egyszerűbb, mint ellene. Mindemellett nincs ökológiai veszélye.

Persze, az agyonszabályozott AKG meg a fene tudja hogyan agyon támogatott magas természeti értékű területeken, ahol a termelés a nullához közelít. Na ahhoz képest tényleg lehet így növelni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
<blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="ijasz">Kezdik belátni a fejeseink, hogy mekkora hülyeséget csináltak??? Még a végén kellemesen fogok csalódni! (szerintem az a botrány ami eddig ment, nem ez)

http://reflektor.hu/hirek/botrany-a-magyar-miniszter-genmodositott-magokat-kert-az-usa-miniszterhelyettesetol-dokumentumokkal

Mondd már meg végre mivel jobb a GMO-d?</blockquote>

A GMO-s cégeknek jellemzően megvan a kerete a politikusok lefizetésére, míg a vetőmagot saját magának megtermelő parasztnak nincs.</blockquote>

Ezt kisebbségi komplexusnak hívják. A valóság ennél összetettebb.</blockquote>

Nem, korrupciónak.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
<blockquote>Terméshozamot így is lehet növelni. Ha a költségcsökkentés és a haszonkulcs növelése a cél akkor a természettel együtt egyszerűbb, mint ellene. Mindemellett nincs ökológiai veszélye.

Persze, az agyonszabályozott AKG meg a fene tudja hogyan agyon támogatott magas természeti értékű területeken, ahol a termelés a nullához közelít. Na ahhoz képest tényleg lehet így növelni. </blockquote>

A GMO-k nem növelik érdemben a terméshozamokat sem a gazdálkodók nyereségességét.
 
Status
Not open for further replies.