[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nem ebben az adott dolgozatban, vagy bármelyik másikban van a veszély te nagyon jóhiszemű. Mondjuk abban legalább egyet értünk ezek szerint, hogy egy kalapszart nem közvetít egyik sem, nem hogy értéket, tehát ha ez átballag az Osztrákokhoz, lássuk be, sokat nem vesztünk vele. Sőt meggyőződésem, hogy egy nemzetbiztonsági kockázattal konkrétan kevesebb lesz idehaza, de természtesen ez már rég nem a CEU-ról, mint intézmény, és igazából én is jelentéktelennek tartom őket, de a jelenséget ütni kell, ahol érjük.

Én ebben nem látok nemzetbiztonsági kockázatot.

A veszély azokban rejlik ugyan is potenciálisan, akik ilyen szellemi mocskok közt szocializálódva és képződve később többre viszik, s mondjuk magyar bíróként szopatják utána Magyarországot ahol érik az EU szervezetén belül, full meggyőződésből, vagy pl. csinálják az olyan aljas kiragadott fényképeket, mint amit linkeltem tegnap, Videóval, hogy a "magyar rendőr" milyen, még akkor is ha tudja hogy ez nem feltétlen igaz, mert annyira meggyőződéses liberális, hogy nagyjából semmi sem drága neki azért, hogy a saját eszméjét lássa mindenhol. Igen, azért tartok tőlük, mert csak rá kell nézni a tegnap linkelt amcsi-magyar gyerekre is, Ő pl. simán tolna egy Budapesti Majdant, csak azért mert sértve érzi magát, hogy nincs meg a safe space...

Ehhez meg nem kell semmilyen egyetem. A majdanodhoz meg kell a tömeg is. Ezt már végigtárgyaltuk.

Viszont erről az "ütni kell, ahol érjük"-ről tudod kik jutottak eszembe? Az amerikai őshonos indiánok, akiket nagyon zavart a földjükön áthaladó vasút.
Fogták magukat és felszadték a talpfákat és mikor kisiklott a vonat, mindenkit kinyírtak aki azon utazott.
Hazamentek, hatalmas tüzet raktak és reggelig járták körülötte a győzelmi táncukat és nagyon büszkék voltak a beszerzett skalpjaikra és arra, hogy legyőzték a vasparipát. Ez a húzás többször is összejött nekik, de aztán...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 836
113
Amúgy a betett szakdolgozatok már a címekben is hihetetlenek számomra..... A mi "elmaradott agyú" egyetemünkön anno olyan témákról írtunk szakdolgozatokat, mint : (nem szó szerinti címek)
Olasz maffia és a Berlusconi kormány kapcsolata; A hazánkban élő délszláv kisebbségek helyzete ;Az európai unió "új" energetikai stratégiájának hatása hazánkra ; A paksi atomerőmű bővítés a közpolitika szemüvegén keresztül stb....
De úgy látom nálunk anno politológián nagyon messze voltunk a fejlett gondolkodású CEU színvonalától...
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Én ebben nem látok nemzetbiztonsági kockázatot.



Ehhez meg nem kell semmilyen egyetem. A majdanodhoz meg kell a tömeg is. Ezt már végigtárgyaltuk.

Viszont erről az "ütni kell, ahol érjük"-ről tudod kik jutottak eszembe? Az amerikai őshonos indiánok, akiket nagyon zavart a földjükön áthaladó vasút.
Fogták magukat és felszadték a talpfákat és mikor kisiklott a vonat, mindenkit kinyírtak aki azon utazott.
Hazamentek, hatalmas tüzet raktak és reggelig járták körülötte a győzelmi táncukat és nagyon büszkék voltak a beszerzett skalpjaikra és arra, hogy legyőzték a vasparipát. Ez a húzás többször is összejött nekik, de aztán...
Én úgy látom, hogy ahogy leírtam, ha kiképez/kiokosít itt egy Open Society-s vonal a CEU-n olyan fiatalokat, akik helyiek, vagy van magyar kötődésük, s bármikor eladják a hazájukat később fontos pozíciókban külföldi, nem feltétlen idegen országnak, hanem akár egy multinacionális vállalat érdekének, az komoly probléma. Itt ilyen emberek képzése folyik, abban hogy hogyan tudod perelni/rossz színben feltüntetni a hazádat, valóban világbajnok ez a sorosista vonal.
Kiváló az őshonos indián vonal ami benned felsejlik, de nekem erről meg az jut eszembe, hogy beengedték maguk közé a sápadt arcút, aki hozott nekik betegséget, tüzes vizet, megosztotta őket, egymás ellen uszította a törzseiket, majd kihasználta és szinte kiirtotta őket, ellopta a földjüket, és rezervátumba kényszerítette őket.

Az én példám sem hülyébb példa mint a tied, és ugyan úgy nincs igazán köze hozzá, hogy a jelenlegi soros vonal a nemzeti értékeinket támadja, migránsokat akar akár hitelből is a nyakunba zavarni, millió szám, ahol érnek faragnak azért mert józanabbak vagyunk végre fontos kérdésekben mint a nyugat, fenyegetnek politikailag, gazdaságilag, zsarolnak pofátlanul. Mindenki aki nem úgy táncol ahogy füttyügnek, az Náci, ami nekik nem tetsző folyamat, az zsidótörvény és amerikai feketék elnyomása közt lévő esemény féluton.

Az is kiábrándító, ahogy TE pl. tolod itt azt a mondókádat, hogy ez a FEJLŐDÉS útja, és ne harcoljunk ellene, mert akármi lesz, ha van CEU ha nincs, és ezt nem lehet megállítani, ez lesz a jövő és kész.

Szerintem meg nem, szerintem ez egy tévút, úgy ahogy van, s harcolni kell a travis, buzis, leszbis, önmegvalósítós-egocentrikus-pumpedes-faszjankóstul ránk zúduló "új világrend ellen", safe-space-ek ide - oda.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Amúgy a betett szakdolgozatok már a címekben is hihetetlenek számomra..... A mi "elmaradott agyú" egyetemünkön anno olyan témákról írtunk szakdolgozatokat, mint : (nem szó szerinti címek)
Olasz maffia és a Berlusconi kormány kapcsolata; A hazánkban élő délszláv kisebbségek helyzete ;Az európai unió "új" energetikai stratégiájának hatása hazánkra ; A paksi atomerőmű bővítés a közpolitika szemüvegén keresztül stb....
De úgy látom nálunk anno politológián nagyon messze voltunk a fejlett gondolkodású CEU színvonalától...
Nyilván, nem is kaptál két diplomát, rögtön egy amcsit is a magyar mellé :p.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Az is kiábrándító, ahogy TE pl. tolod itt azt a mondókádat, hogy ez a FEJLŐDÉS útja, és ne harcoljunk ellene, mert akármi lesz, ha van CEU ha nincs, és ezt nem lehet megállítani, ez lesz a jövő és kész.
Nem a buzikban és a travikban látom a jövőt, szerintem ez egy annyira marginális probléma, hogy nagyobb a füstje mint a lángja. Viszont a jövőképemben benne vannak a hálózatba kötött egyetemek, ahol egy egyetem különböző szakjai, más más államok területein vannak és esetleg közösen működtetik más egyetemekkel. Az meg napjaink realitása, hogy nemzetek felett átivelő kutatási projektek vannak ahol rengeteg ország, rengeteg egyeteme végez részkutatásokat egy nagy projekt részeként. Tehát felróni majd egy egyetemnek, hogy "nemzetközi", meg, hogy "idegen tanárai" vannak, egyre nyögvenyelősebb lesz. Nem beszélve a rengeteg áthallgatási lehetőségről az egyetemisták részére. Elkezdik egy orszába az egyetemet aztán egy évre átmennek egy másikba ott folytatni egy hasonló profilu egyetemen.
Megsugom létezik olyan egyetem amely online képzést biztosít (valami újságírással kapcsolatos) és az alapja egy ilyen fórum. Egy ismerősöm belevágott, mert azt hitte, hogy mivel otthonról is csinálhatja laza lesz. Hát nem volt laza. Egyfólytában a fórumon kellett csüngjön és a többi tanonc írásait kellett szétcincálja és a sajátját megvédje. Lényegében kő kemény gyakorlati képzés volt a digitális világban.
Tehát örömtáncot lejteni, hogy sikerül kicsinálni egy "idegen egyetemet", amelyben és az ég adta világon semmi veszedelmeset nem fedeztem fel (mondjuk különösebb értemét sem látom) valamilyen szinten az én szemeben egyenlő az indiánok sinrombolásával.
Ezzel semmilyen folyamat nem fog megtorpanni.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Nem nyúltak le semmit, ellenőrizhetővé tették a piacot mert az, hogy minden boltban kapható az nem ellenőrizhető, nem volt gond 18 év alatt dohányhoz jutni, és ez tömegesen ment. Ma már nem, mert igen komolyan veszik a dohányboltosok a személyi elkérését, azt a relatíve kevés dohányboltot könnyű szemmel tartani.
De gondolom mit képzel az állam, hogy beleszól mit fogyasztunk... ja, csak mikor 24-26 évesen már baj van a tüdejével, akkor dolgozni nem fog tudni de cserébe leterheli az egészségügyet.
Csak egy gondolat...
Jó lenne látni egy statisztikát, hogy a a szűz dohány mennyire egészségesebb, mint a virgin dohány, amit fermentálni kell!
Tizenéves koromban szoktam rá a cigerettára, és negyven évesen szoktam le róla. A nagyapáink még kilencven éves korukban is szívták a szűz dohányt, de amióta ránk szabadították a fermentált dohányt, hát...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Nem a buzikban és a travikban látom a jövőt, szerintem ez egy annyira marginális probléma, hogy nagyobb a füstje mint a lángja. Viszont a jövőképemben benne vannak a hálózatba kötött egyetemek, ahol egy egyetem különböző szakjai, más más államok területein vannak és esetleg közösen működtetik más egyetemekkel. Az meg napjaink realitása, hogy nemzetek felett átivelő kutatási projektek vannak ahol rengeteg ország, rengeteg egyeteme végez részkutatásokat egy nagy projekt részeként. Tehát felróni majd egy egyetemnek, hogy "nemzetközi", meg, hogy "idegen tanárai" vannak, egyre nyögvenyelősebb lesz. Nem beszélve a rengeteg áthallgatási lehetőségről az egyetemisták részére. Elkezdik egy orszába az egyetemet aztán egy évre átmennek egy másikba ott folytatni egy hasonló profilu egyetemen.
Megsugom létezik olyan egyetem amely online képzést biztosít (valami újságírással kapcsolatos) és az alapja egy ilyen fórum. Egy ismerősöm belevágott, mert azt hitte, hogy mivel otthonról is csinálhatja laza lesz. Hát nem volt laza. Egyfólytában a fórumon kellett csüngjön és a többi tanonc írásait kellett szétcincálja és a sajátját megvédje. Lényegében kő kemény gyakorlati képzés volt a digitális világban.
Tehát örömtáncot lejteni, hogy sikerül kicsinálni egy "idegen egyetemet", amelyben és az ég adta világon semmi veszedelmeset nem fedeztem fel (mondjuk különösebb értemét sem látom) valamilyen szinten az én szemeben egyenlő az indiánok sinrombolásával.
Ezzel semmilyen folyamat nem fog megtorpanni.
Gondolom te semmiben sem làtod a veszély, csak a kisvasútban, stadionban. Én úgy vagyok vele, hogy annak nincs értelme, de legalább nem terjeszt rólunk álhíreket, nem perel be, és nem csinál az első adandó alkalommal Bp. Majdant. Ki mitől tart...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
M

molnibalage

Guest
Az lehet, de onnan kikerülve már kéretlenül tolják a hülyeséget.

Mondjuk mert minden határon túl ez sem működik? De ettől még káros.
  1. Még mindig nem adtál semmi bizonyítékot. Dumálsz a levegőbe.
  2. A CEU nélkül is kretének az emberek. Ezzel az ermővel be lehetne tiltani a bulvárlapokat, a jósokoat és az aszrtológiát is.
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen
M

molnibalage

Guest
Nem nyúltak le semmit, ellenőrizhetővé tették a piacot mert az, hogy minden boltban kapható az nem ellenőrizhető, nem volt gond 18 év alatt dohányhoz jutni, és ez tömegesen ment. Ma már nem, mert igen komolyan veszik a dohányboltosok a személyi elkérését, azt a relatíve kevés dohányboltot könnyű szemmel tartani.
De gondolom mit képzel az állam, hogy beleszól mit fogyasztunk... ja, csak mikor 24-26 évesen már baj van a tüdejével, akkor dolgozni nem fog tudni de cserébe leterheli az egészségügyet.
Reggel munkába tekerve tucatnyi középiskolást látok dohányozni egyetlen iskola előtt...
 
M

molnibalage

Guest
Nincs semmilyen ellentmondás ebben. A személyiség fejlesztése a gyereknél egyfajta manipuláció aminek a segítségével be akarják illeszteni a társadalomba. Nem csak objektíven bemutatják neki a világot hanem megmondják közben mi a helyes és mi nem az. A felnőttek esetében is így működik ezen anyagok oktatása, ahol a tanár véleménye igenis befolyásolja a diák véleményét.
De ezzel nem mondtam újat neked csak még mindig túl mélyen fent van a fejed. Akarom mondani lent.
Ó, persze. Na akkor döntsed már el, hogy akkor az középiskola után kijövő ember lesz agymosott, vagy akkor, ha 18 éves kora előtt tolják neki. Igen, persze, mert egyik középiskolában sem láttnuk még politikát. Kötelező részvételek itt-ott odafentről követelve, stb. De a CEU, az aztán. Fú, ott képzeték magát az ördögöt is....

Állami monopólium van a cigi forgalmazásában? Őszintén? Kár hogy találnak valami kifogást hogy ne is árusítsák azt a szart. Amúgy nem bánnom.
Hát, 30 éves távon lehet, hogy az állam jól járna, de a jövedéki adó kiesés elég durva lenne insában, ha betiltanák a cigit.
 
M

molnibalage

Guest
Marhára irritál engem is ahogy folyamatosan Zsidó kérdést csinálnak ebből IS többen liberális oldalon. Ez konkrétan Balázsnál csak az elmúlt két napban SOKADSZORRA fordult már elő, hogy koppintja Mesterházy retorikáját.
Azt sem tudom, hogy ki az...

Ez nem zsidótörvény, nem zsidóüldözés, nem holokauszt, ha én érintett lennék a felmenőim által, igen fel lennék háborodva, hogy ezzel a mostani a holocausttal összevetve SEMMI/bagatell üggyel hozod kapcsolatba már sokadszorra, ezért pl. téged Schiffer nagyon kiosztana szerintem, hasonlóan ahogy anno Kálmán Olgát helyre rakta. Nincs jogod/jogotok mindenre ezt dobálni, ha kell ha nem.
Sajnos képtelen vagy a 2x2-nél összetett gondolatmentet megérteni. Ez nem az én hibám. Presze aki HT részben is csak annyi tud mantrázni, hogy semmit sem tudhatunk, attól én nem várok sokat..
 
  • Tetszik
Reactions: vonKronenberg

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Reggel munkába tekerve tucatnyi középiskolást látok dohányozni egyetlen iskola előtt...
Mert már vannak 18 évesek valszeg, vagy a nagyobbak megkínálják a kisebbeket is. (Adjá' má' egy cigit, buszjegyre kéne!)
Összességében nehezebb fiatalon dohányhoz jutni, és kevesebben is szívják. Látom. :)
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Ó, persze. Na akkor döntsed már el, hogy akkor az középiskola után kijövő ember lesz agymosott, vagy akkor, ha 18 éves kora előtt tolják neki. Igen, persze, mert egyik középiskolában sem láttnuk még politikát. Kötelező részvételek itt-ott odafentről követelve, stb. De a CEU, az aztán. Fú, ott képzeték magát az ördögöt is....

Hallod ne csinálj már úgy mintha gyökér lennél, egyszerű dolgot írtam le amit addig facsarsz amíg bármit beletudsz böfögni.

Az oktatás befolyásolja a személyiséget. Az aki oktat befolyásolja a személyiséget. Ennyi, pont, finito, end, πέρα, cez, جي حوالي سان, ujungnya.

Mivel ittam és ez nagyban csökkenti a képességeim ezért a továbbiakban nem válaszolok.
 
  • Tetszik
Reactions: deze75 and zsolti
Status
Not open for further replies.