[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
boki

<i>"Zsidó származású az illeto?"</i>

Ez költői kérdés volt? :)
(Amúgy igen, bár ez nem ok más népek gyűlöletére)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
boki

<i>"Zsidó származású az illeto?"</i>

Ez költői kérdés volt? :)
(Amúgy igen, bár ez nem ok más népek gyűlöletére)

Csak információképp kérdeztem, mivel egy hete még a létezésérol sem tudtam.
A kérdésnek semmi koze a népek gyuloletéhez .
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
boki

Okés, csak bennem föl sem merült, hogy nem hallottál már a tagról. Régi keményvonalas gyurcsányista magyargyűlölő szegénykém :)
Például ő öntötte le a Horthy szobrot vörös festékkel.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="Panzerfaust">Sajtószabadság liberális módra, 2016-ban Mo-on.
A PC-cikkek:
http://www.origo.hu/itthon/20160607-bantalmazas-iskola-tanar-szulo.html
http://index.hu/belfold/2016/06/07/okollel_megutottek_egy_pesterzsebeti_tanarnot/

"Természetesen" a fenti médiumban kommentelni nem lehet ..
Lehet tippelni miért...

https://www.youtube.com/watch?v=s1qthRkDc0g

Az megvan, hogy mindkét oldal tulajdonosa Fidesz közelinek tekinthető?

Ill. Spéder pár napja vélhetően már nem annyira.</blockquote>

Spéder ?????
New Wave Média ???
Max üzlettársak fidibuszosokkal, ami ugyi az üzleti életben nem egy szokatlan dolog.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="ijasz">Kezdik belátni a fejeseink, hogy mekkora hülyeséget csináltak??? Még a végén kellemesen fogok csalódni! (szerintem az a botrány ami eddig ment, nem ez)

http://reflektor.hu/hirek/botrany-a-magyar-miniszter-genmodositott-magokat-kert-az-usa-miniszterhelyettesetol-dokumentumokkal

Mondd már meg végre mivel jobb a GMO-d?</blockquote>

A GMO-s cégeknek jellemzően megvan a kerete a politikusok lefizetésére, míg a vetőmagot saját magának megtermelő parasztnak nincs.</blockquote>

Ezt kisebbségi komplexusnak hívják. A valóság ennél összetettebb.</blockquote>

Ezt realitásnak hívják. Az "összetett" valóság az azt takarja, hogy félig-meddig jogszerűvé tették, pont a nagyok zsebei miatt.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="Panzerfaust">

A politikai rendszer <b>semmiben</b> nem hasonlít - lásd alkotmányjog
Hozzáteszem, a Horthy-korszakban <b>nem volt</b> a Magyar Királyságnak összefoglalt, írott Alkotmánya..... Továbbá órákig írhatnám a különbségeket, de ott van a könyvtár nevű intézmény arra való, hogy okosodjatok.

Vezérelv. ??????
Kinek vezére ? Mert nekem nem, és neked sem. Mert neked személyesen mondott ukázt, hogy ezt vagy azt csináld ? Ő maximum a pártjának a vezetője, plusz az ország kormányfője.
Ezen analógát folytatva "Kádár-vezér", "Horn-vezér", "Gyurcsány-vezér", hogy csak a legfontosabbakat említsem. Mivel én megéltem, konkrét tapasztalatom van arról, hogy Kádár-vezér igencsak beleszólt az életembe.
A nagyszüleimébe meg Horthy. De hogy Orbán ???

A választási rendszer nem torz, jogilag tökéletesen illeszkedik az európai szisztémákba.
A részvétel, pedig tőled függ, meg mindenkitől, akinek választó joga van.

Elitizmus.
Aha. Akkor ide fel tudnék írni neked több ezer nevet, akik párttitkárokból, vb-titkárokból, tsz-elnökökből, leszerelt rendőrökből stb.. lettek a gazdasági elit tagjai.

Ha valakinek van szeme, - és némi objektív látásmódja - az bizony látja - a fenti tételek hamisságát. Ellenségkép, háborús logika ... kokrétumokat könyörgöm... Te jó ég, ....

Na, akkor nézzük:

Alkotmány. Annyi mintha nem is lenne (sajnos). A "kötáblába vésett' alkotmányt a bevésés óta már hatszor (hétszer? nem is tudom már követni) változtatták meg a politikai elit pillanatnyi igényeinek megfelelően. És ez a továbbiakban is várható...
Arról nem beszélve, hogy nem a nép, hanem a kiügyeskedett 2/3al rendelkező politikai elit szavazta meg, összeállításában sem vett (vehetett) részt más.

Vezérelv. Ismerős? "A Viktor nem engedi..." Kádár-vezér neked személyesen szólt bele az életedbe? Vagy csak úgy, mint a Viktor-vezér?

Választási rendszer? Jogilag lehet, hogy illeszkedik az európai sziszémákba (azaz van más európai ország is, ahol így csinálják), de akkor is szándékosan lett olyanná téve (körzet-határok, jelölés, jelöltállítás módja, határon túliak szavazati joga, stb.), hogy a jelenleg fennálló rendszer fennmaradását szolgálja. És szintén nem népi konszenzussal, hanem a 2/3 diktátumával, másnak beleszólást sem engedve.

Elitizmus. Biztosan tudnál neveket mondani. Én is. Iskolatársak, haverok, telekszomszédok. De persze az elmúlt rendszer köpönyegforgatói is (K... Laci, P... Sanyi)

Ellenségkép, háborús logika. Zsidók, liberálisok, menekültek, Brüsszel most. Rendszerváltáskor szovjet csapatok... Csak azóta megfordult a szélirány...
</blockquote>

- Nem alkotmány, alaptörvény (grundgesetz, német mintájára). Lehet hogy neked nem létezik, lelked rajta.
Gondolom az 1936-os szovjet buharini "kotmány" 49-es rákosista verziója az jobban tetszett, amit toldoztak, foldoztak, kommunisták, posztkommunisták, reformkommunisták, a saját igények iszerint.
A 49-es alkotmányt mindegyik kormány módosította, ezek száma bőven többszöröse és meghaladja a hatot ... De nem is ez a lényeg, hanem annak közjogi megfelelése.
Nem a nép szavazta meg ? Az megvan, hogy képviseleti demokrácia ?
Idézném neked akkor a 49-est:
"A Magyar Köztársaságban minden hatalom a népé, amely a népszuverenitást választott képviselői útján, valamint közvetlenül gyakorolja."
Az alaptörvény ugyanezt tartalmazza.
Vagyis választott képviselői útján, ui. ez a módja a "demokratikus" világban mindenhol. Volt már más színezetű összetétele a parlamentnek, akik a népnek nem tetsző intézkedéseket szavaztak meg ? Volt bizony.

- Viktor mit nem enged ? Leszel oly szíves szöveghűen beidézni.
Kádár a korifeusai által, a helyi komeszek révén szólt bele az életembe és mindenkiébe. Május egy felvonulási kényszer, szombati pluszmunka-kényszer, etc., etc.

A választási körzet határai a parlamenti képviselők számának csökkenése miatt változtak - amelyet persze a vörös kormányoknak eszük ágában se volt csökkenteni, ingyenélés rulez, láttam közelről - a jelöltállítás módjában semmi kivetnivaló nincs, sem a határon túliak szavazati jogában.
Értem én, hogy gyurcsányistaként "akinemittélazneszavazzonrólam" című előadást preferálod, de ajánlom megfontolásra az alábbi táblázatot nézegetni és az ET. határozatait, amely éppen arról szól, hogy a szavazati jogokat bővíteni kellene mindenhol.

tablazat2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Olyan, hogy teljes konszenzus, nincs és nem volt. A többség véleménye a mérvadó, mivel a demokráciában nem a kisebbség akarata érvényesül.
Kivéve a kommunizmus, mert ott a kisebbség diktált a többségnek.

Ellenségkép.
Zsidók: kiemelt támogatásban részesülnek a kormánytól. Egy rakás célra, intézményre kaptak pénzt, nem hinném, hogy ellenségként funkcionálnak.
Liberálisok: pontosabban a neoliberálisok, mert ők nem a nemzeti érdekeket képviselik, amit nap, mint nap bizonyítanak, hanem gyakorlatilag hazaárulóként funkcionálnak. Amihez hozzányúltak, abból disznóól lett.
A másik, pedig, hogy még a demokráciában sem lehet a szabadság parttalan. Nincs olyan, hogy totális szabadság, mert azt úgy hívják, anarchia. A magyar liberálisoknak haladó szinten főleg nincs túl sok hagyománya, a XIX. századi vonulatuk a XX. elején megtorpant, és a 2. vh. után meg is hasonlott, amelynek eredménye a módszerváltó elit mentalitásán tetten érhető.
Menekültek.
Első és legfontosabb tény: ezek az emberek zömében azért jöttek ide, hogy felkarmolják a nyugati társadalmak bőséges szociális ellátásait. A beilleszkedés szándéka nélkül. Sem a menekültügyi egyezményekből eredő kötelezettségeknek, sem a szociális rendszereknek nem az a funkciója, hogy milliós tömegeket tartson el, a semmiért. És nem utolsósorban, nem vehetjük magunkra a világ összes baját, problémáját.
Brüsszel hozzáállását nem taglalom, több mint visszataszító, jelentősen túlterjeszkedik a saját jogállásán, azzal, hogy a "keletieknek kuss a neve". És elképesztően kettős mércés a saját lobbistáinak megfelelően.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
<blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="Panzerfaust">Sajtószabadság liberális módra, 2016-ban Mo-on.
A PC-cikkek:
http://www.origo.hu/itthon/20160607-bantalmazas-iskola-tanar-szulo.html
http://index.hu/belfold/2016/06/07/okollel_megutottek_egy_pesterzsebeti_tanarnot/

"Természetesen" a fenti médiumban kommentelni nem lehet ..
Lehet tippelni miért...

https://www.youtube.com/watch?v=s1qthRkDc0g

Az megvan, hogy mindkét oldal tulajdonosa Fidesz közelinek tekinthető?

Ill. Spéder pár napja vélhetően már nem annyira.</blockquote>

Spéder ?????
New Wave Média ???
Max üzlettársak fidibuszosokkal, ami ugyi az üzleti életben nem egy szokatlan dolog.</blockquote>

Igen, Spéder pár hete még Fidesz közeinek számított.

Sőt, rossz nyelvek - meg bizonyos tanúvallomások - szerint Rogán és Habony meg Vizóközelinek.
 

lacus66

Active Member
2016. január 7.
116
86
28
Páncélököl!

Először is nem tartom magam "gyurcsányistának", bár Ti mindenkit annak neveztek, aki nem szajkózza a jelenlegi rendszer szlogenjeit...

Attól, hogy a hivatalos, pártállami szöveget ismételgeted, még nem lesz igazad.

Pontosan erről beszéltem én is, meg a korábban említett cikk is. Egy dolog az, amit mondanak és teljesen más amit csinálnak.

Úgy gondolom, hogy legalább az Alaptörvénynek olyannak kellene lennie, ami konszenzusos (nem csak egy, a választást ugyan megnyerő, de összlétszámában kisebbségben levő szavazók által megválasztott, bár a parlamentben matematikailag valóban 2/3-dal rendelkező csoport kvázi diktátumának). Ha nem az - márpedig nem az -, akkor nem szolgálja a nép többségének érdekeit, hiszen akik kimaradtak a megalkotásából, mindig kritizálni fogják.

Én nem ismerek olyan EU-s ajánlást, hogy adjunk általános szavazati jogot a határon kívül szorult volt lakosok leszármazottainak. Ez is csak a FIDESZ hatalmon maradását hivatott segíteni, semmi mást. Mert különben miért van megnehezítve, csaknem lehetetlenné téve a gazdasági okokból külföldön élő, ide adózó, tényleges magyar állampolgárok szavazása?

Lehet azt is mondani, hogy a választókörzetek módosítására a képviselők számának csökkentése miatt volt szükség, de ez se a teljes igazság. Vagy csak véletlen, hogy mégis pont úgy alakult minden körzet, hogy az a FIDESZ-nek kedvezzen?

Nincs zsidóellenesség (hivatalosan). Csak a Horthy kor nagy antiszemitáinak a piedesztálra emelése folyik.

Sorolhatnám még, de minek...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Páncélököl!

Először is nem tartom magam "gyurcsányistának", bár Ti mindenkit annak neveztek, aki nem szajkózza a jelenlegi rendszer szlogenjeit...

Attól, hogy a hivatalos, pártállami szöveget ismételgeted, még nem lesz igazad.

Pontosan erről beszéltem én is, meg a korábban említett cikk is. Egy dolog az, amit mondanak és teljesen más amit csinálnak.

Úgy gondolom, hogy legalább az Alaptörvénynek olyannak kellene lennie, ami konszenzusos (nem csak egy, a választást ugyan megnyerő, de összlétszámában kisebbségben levő szavazók által megválasztott, bár a parlamentben matematikailag valóban 2/3-dal rendelkező csoport kvázi diktátumának). Ha nem az - márpedig nem az -, akkor nem szolgálja a nép többségének érdekeit, hiszen akik kimaradtak a megalkotásából, mindig kritizálni fogják.

Én nem ismerek olyan EU-s ajánlást, hogy adjunk általános szavazati jogot a határon kívül szorult volt lakosok leszármazottainak. Ez is csak a FIDESZ hatalmon maradását hivatott segíteni, semmi mást. Mert különben miért van megnehezítve, csaknem lehetetlenné téve a gazdasági okokból külföldön élő, ide adózó, tényleges magyar állampolgárok szavazása?

Lehet azt is mondani, hogy a választókörzetek módosítására a képviselők számának csökkentése miatt volt szükség, de ez se a teljes igazság. Vagy csak véletlen, hogy mégis pont úgy alakult minden körzet, hogy az a FIDESZ-nek kedvezzen?

Nincs zsidóellenesség (hivatalosan). Csak a Horthy kor nagy antiszemitáinak a piedesztálra emelése folyik.

Sorolhatnám még, de minek...

Csak azoknak lehet emléket állítani aki az izraelitáknak tetszik? Na álljon már meg a menet.
Másfelől kikre emlékezzen a nemzet, azokra akik letettek valamit az asztalra vagy pl. a szocdemekre? Akik ugyanolyan magyarellenesek voltak mint a mai megfelelői.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
ijasz
index.hu
"Minden tányérban ott van a világ leggyűlöltebb cége"
Egesz korrekt kis cikk.

Valóban korrekt. Nem a GMO-t fikázza, hanem a gazdasági visszaéléseket. Én is ezt szajkózom. Nem a technológia a hibás egy monopólium kialakulásáért, hanem a szabályozás.
 

lacus66

Active Member
2016. január 7.
116
86
28
Csak azoknak lehet emléket állítani aki az izraelitáknak tetszik? Na álljon már meg a menet.
Másfelől kikre emlékezzen a nemzet, azokra akik letettek valamit az asztalra vagy pl. a szocdemekre? Akik ugyanolyan magyarellenesek voltak mint a mai megfelelői.

Ja, elfelejtettem mondani, hogy zsidó se vagyok... :D

ÉS nem akarom megmondani, hogy kinek emeljenek szobrot. ÉS ha nincs olyan, aki senkit sem sért, akkor inkább ne emeljenek. Speciel Hóman Bálint és Nyírő József szobra nélkül is biztosan meglenne az ország...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
Az fel sem merül komment társunkban, hogy a rendszer mindig a győztes irányába torzít, vagyis annak a javára akire a legtöbb szavazat érkezik. És sehol nincs kőbe vésve, hogy kire érkezik a legtöbb szavazat.
Hozzá tenném, hogy nem azért ilyen a választási rendszer mert ez csalás lenne, vagy fideszérdek, hanem azért mert a kancellári rendszernek ez a sajátja. Ugyanis ott a parlamenten belül van a kormányzás, így csak akkor lehet irányítani egy országot ha a kormányzó képes erőknek legalább sima többsége van a parlamenten belül.
Ilyen feltételek mellet egy arányos rendszert nem lehetne bevezetni, mert akkor kormányozhatatlan lenne az ország, hiszen legalább 3 pártos stabil koalíció kellene hozzá, ami sci-fi.
A német választási rendszer sem poénból olyan amilyen, mi onnan másoltuk.
Az arányos rendszert csak elnöki rendszer mellet lehet bevezetni ahol a kormányzás a parlamenten kívül történik, jobban elkülönül az egész. A fanyalgók számára az a rossz hír, hogy akkor is Orbán Viktornak hívnák az ország vezetőjét, lévén elnököt mindig többségi elven választanak. A parlamentben meg majdnem 50% lenne a fidesz aránya úgy is.

UI.: Hozzá tenném, hogy a jelenlegi Magyar rendszer például sokkal arányosabb, mint az USA/Angol, ugyanis ha itt olyan választási rendszer lenne akkor 90+% os fidesz többség lenne a parlamentbe. És állítólag az USA/Angol többségi rendszer is demokratikus...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="silurusglanis">

Csak azoknak lehet emléket állítani aki az izraelitáknak tetszik? Na álljon már meg a menet.
Másfelől kikre emlékezzen a nemzet, azokra akik letettek valamit az asztalra vagy pl. a szocdemekre? Akik ugyanolyan magyarellenesek voltak mint a mai megfelelői.

Ja, elfelejtettem mondani, hogy zsidó se vagyok... :D

ÉS nem akarom megmondani, hogy kinek emeljenek szobrot. ÉS ha nincs olyan, aki senkit sem sért, akkor inkább ne emeljenek. Speciel Hóman Bálint és Nyírő József szobra nélkül is biztosan meglenne az ország...
</blockquote>

Nem érdekes technikailag zsidó vagy-e.
Nyírővel mi a problémád? A 444-en azt mondták, hogy rossz és kész?
Tudod, a társadalom ezen szeletét amit ahogy látom te is képviselsz, az sérti ha valakinek számított a vér és tett annak ügye érdekében valamit.
Csak a nihil és a közöny az érték, kivéve ha bomlasztani kell.
 

lacus66

Active Member
2016. január 7.
116
86
28
Nem érdekes technikailag zsidó vagy-e.
Nyírővel mi a problémád? A 444-en azt mondták, hogy rossz és kész?
Tudod, a társadalom ezen szeletét amit ahogy látom te is képviselsz, az sérti ha valakinek számított a vér és tett annak ügye érdekében valamit.
Csak a nihil és a közöny az érték, kivéve ha bomlasztani kell.

Hidd el, teljesen nyugodtan aludnék akkor is, ha lenne szobra...
Csak az a bajom vele, hogy megosztó ( tehát ha esetleg rendszerváltás lenne x év múlva, akkor lehet hogy eltüntetnék.)

Állítsanak szobrot inkább a hősi halált halt magyar tűzszerészeknek, vagy az "ismeretlen ápolónőnek"...
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
lacus66!
"Speciel Hóman Bálint és Nyírő József szobra nélkül is biztosan meglenne az ország..."
Speciel <b>én</b>: Hóman Bálint és Nyírő József szobra nélkül is biztosan meglenne az ország...
Maradjunk ennyiben!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Páncélököl!

Először is nem tartom magam "gyurcsányistának", bár Ti mindenkit annak neveztek, aki nem szajkózza a jelenlegi rendszer szlogenjeit...

Attól, hogy a hivatalos, pártállami szöveget ismételgeted, még nem lesz igazad.

Pontosan erről beszéltem én is, meg a korábban említett cikk is. Egy dolog az, amit mondanak és teljesen más amit csinálnak.

Úgy gondolom, hogy legalább az Alaptörvénynek olyannak kellene lennie, ami konszenzusos (nem csak egy, a választást ugyan megnyerő, de összlétszámában kisebbségben levő szavazók által megválasztott, bár a parlamentben matematikailag valóban 2/3-dal rendelkező csoport kvázi diktátumának). Ha nem az - márpedig nem az -, akkor nem szolgálja a nép többségének érdekeit, hiszen akik kimaradtak a megalkotásából, mindig kritizálni fogják.

Én nem ismerek olyan EU-s ajánlást, hogy adjunk általános szavazati jogot a határon kívül szorult volt lakosok leszármazottainak. Ez is csak a FIDESZ hatalmon maradását hivatott segíteni, semmi mást. Mert különben miért van megnehezítve, csaknem lehetetlenné téve a gazdasági okokból külföldön élő, ide adózó, tényleges magyar állampolgárok szavazása?

Lehet azt is mondani, hogy a választókörzetek módosítására a képviselők számának csökkentése miatt volt szükség, de ez se a teljes igazság. Vagy csak véletlen, hogy mégis pont úgy alakult minden körzet, hogy az a FIDESZ-nek kedvezzen?

Nincs zsidóellenesség (hivatalosan). Csak a Horthy kor nagy antiszemitáinak a piedesztálra emelése folyik.

Sorolhatnám még, de minek...

Hanem minek tartod magad ? Az ő szövegét fújod ....
Nem mondtam mást, csak a véleményem. Pártállami szöveg nincs, mert attól függetlenül ez a mondanivalóm, és itt persze én meg azt szegezem neked, amit az ún. ellenzéki - baloldali - de jó volna ha egyszer elmagyarázná nekem valaki, mitől baloldali - megmondóemberek,akiknek bármi amit hallanak jobboldalról az "náci", "kirekesztő", "unortodox", "illiberális" és ebből a paranoiából fakad a Horthy-féle ízlelgetésetek is, holott, ezer és egyszer le tudom neked vezetni, hogy semmi köze a jelenlegi kormányzatnak Horthyhoz. Mert a kor embereinek újbóli "elővétele" nektek azért furcsa, mert azon a történelmi hazugságokon szocializálódtatok, amit az általánosban vertek bele a nebulókba az mszmp-s továbbképzéseken lebzselő tanári nemzedék oktatói, persze én is ennek az elszenvedője voltam, viszont történelem szakon továbbléptem ezt az irányt.
Teljesen irreleváns, hogy te vagy én mit gondolunk az Alaptörvényről, ui. volt lehetőséged szavazni, nekem is és másnak is. Aki nem élt vele, hát nyilván meg volt az oka, de éppen ezért fontos, hogy kinyilvánítod akkor az akaratod, mert később nem lesz rá lehetőséged, ha tetszik, ha nem. Ne várd, hogy hozzád, külön el fog zarándokolni egy küldöttség, hogy kedves uram, ugyan adja már hozzájárulását ehhez az alkotmányjogi dokumentumhoz.
Az mszp-nek volt alkotmányozásra lehetősége ? Igen volt. De még saját maguk se értettek egyet a frakción belül. Hozzátéve, hogy a has-szavazók, 98-ban aztán úgy kivágták őket, mint fuvaros a takit. A klasszikussal élve: elkúrták. De ha lett is volna msz(m)p-s alkotmány, szerinted az ország egységesen egyetértett volna vele ? Borítékolom, hogy nem. És azt is, hogy nem az ország többsége lett volna, ui, a választásokon résztvevők száma 5 millió körül volt, ebből a vörösökre jó ha 2 millió voks esett általában.
Ebben az esetbe hány ember maradt ki a rá vonatkozó törvények alkotásának folyamatából ? Nos ?
Nem EU, hanem ET (más szervezetről van szó) ajánlás van, nézz utána, a neten megtalálható. Egyébként pedig az EU joganyag akkora mennyiségű, hogy még mi jogászok se tudjuk átlátni, közelítőleg sem.
Azért linkeltem be a képet, hogy illusztráljam, milyen sok országban élő gyakorlat a kintiek szavazása, sőt vannak olyanok ahol önkormányzatin (!!) is van joguk. Pl olyan diktatúrában mint Finnország.
 

lacus66

Active Member
2016. január 7.
116
86
28
Hanem minek tartod magad ? Az ő szövegét fújod ....
Nem mondtam mást, csak a véleményem. Pártállami szöveg nincs, mert attól függetlenül ez a mondanivalóm,

Ja, értem. Ha Te mondod, akkor a saját véleményed. Ha én, akkor az ő szövegét fújom.. LOL

"unortodox", "illiberális"

Bocs, de ez a Matolcsy meg az Orbán szövege....

holott, ezer és egyszer le tudom neked vezetni, hogy semmi köze a jelenlegi kormányzatnak Horthyhoz.

Jogilag (ha jól értem, ez a szakmád) valóban nincs, elhiszem hogy le tudod vezetni. De sajnos - véleményem szerint - a valóságban nagyon arra hajaz. Mind külsőségekben, mind módszerekben...
Sőt, egyesek már a 30-as évek Németországához is hasonlítják...

Teljesen irreleváns, hogy te vagy én mit gondolunk az Alaptörvényről, ui. volt lehetőséged szavazni, nekem is és másnak is.

Na, ebből kimaradtam. Volt népszavazás az Alaptörvényről?

Az mszp-nek volt alkotmányozásra lehetősége ? Igen volt. De még saját maguk se értettek egyet a frakción belül. Hozzátéve, hogy a has-szavazók, 98-ban aztán úgy kivágták őket, mint fuvaros a takit. A klasszikussal élve: elkúrták. De ha lett is volna msz(m)p-s alkotmány, szerinted az ország egységesen egyetértett volna vele ? Borítékolom, hogy nem.

Igazad van. Azonban ha ezek a béna maszoposok nem voltak rá képesek, a mindenkinél mindent jobban tudó és akkor még tényleg erős 2/3-dal rendelkező FIDESZ csinálhatta volna jobban is, nem?

Nem EU, hanem ET (más szervezetről van szó) ajánlás van, nézz utána, a neten megtalálható.

Köszönöm a javítást!

Egyébként pedig az EU joganyag akkora mennyiségű, hogy még mi jogászok se tudjuk átlátni, közelítőleg sem.

De azért akinek ez a munkája, az remélem átlátja...
 
Status
Not open for further replies.