[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Kijózanító dokumentumfilm a magyarországi privatizációról. 80-as 90-es évek. Fiataloknak erőteljesen ajánlott.

 

fishbed

Well-Known Member
2013. július 5.
815
792
93
Tegnap át autóztam a fővároson (Felcsút), 30-as tábla alatta úthibák jelzés.;)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113

A kétsoros és egyfotós indexes "cikkel" ellentétben ez nem válasz a buzivonulásra, mert jóval régebbi hagyomány és színvonalában is egész más kategória, mintsem hogy a pride-ra legyen ez bármiféle reakció.</blockquote>

Amióta a jobbikos középvezetők elkezdték hozzátenni magukat a pride-hoz, azóta az ellenoldal is rájött, hogy a hasonló hagyományokat, vagy értékközpontú hazafias tematikájú rendezvényeket (az ő szempontjukból) nagyon célszerű az ubivonuláshoz hasonlítgatni, annak fényében relativizálni, a kronológiai sorrendre fittyet hányva.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113

A kétsoros és egyfotós indexes "cikkel" ellentétben ez nem válasz a buzivonulásra, mert jóval régebbi hagyomány és színvonalában is egész más kategória, mintsem hogy a pride-ra legyen ez bármiféle reakció.</blockquote>
Tudom, de erről csak tényleg 2 sor van ,míg a Pride-ról 3 nap főcím és hasonlók. Több tízezres tömeg,nagykövetségek , a legfontosabb dolog 3-4 napig az országban. Holott a túlnyomó többség inkább egy a Székely hagyományokhoz hasonló rendezményt választana ha kellene. A melegfelvonulásra 20000-en mentek el, +9,9 millióan meg nem.
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
http://kepek.444.hu/2016/07/03/sosem-lathattuk-meg-ezeket-a-sotet-fotokat-a-kadar-rendszer-rendorsegenek-archivumabol
Régi rendőrségi fotókat hozott nyílvánosságra a Fortepan.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="formosa"
Panzerfaust írta: "A magyar egészségügybe 50 barcelonányi pénz is önthetsz, akkor se lesz elég."

De elég lesz, ha már most oda öntjük és nem ovi stadionos lázálmaiba. Az Albert és a többi lebontott stadion kibírt volna még 20-30 évet, amit az utak nem bírtak ki. Az egészségügy és az oktatás viszont ennek a töredékét sem bírja ki, mert a betegek meghalnak, a diákok meg hülyék maradnak. De lehet, hogy ez a cél, mert ovi "Viktort-Viktort" kiabáló, és gondolkodásra képtelen alattvalókat akar nevelni.

Magyar futball eddig is volt, és nem a lelátók, a pályák vagy a kapuk állapota miatt nem jutottunk ki "világversenyekre". Sokkal inkább a hozzáértő szakemberek hiánya lehetett az ok. Lám Dárdai és Storck a szakmai munka mellett ugyanis elérte, hogy a játékosok higgyenek magukban. - És lehet, hogy épp az utóbbi volt a legfontosabb

Izland esete meg nagyon más, mert ott néhány éve még pályák sem voltak, ráadásul az időjárás az év nagy részében nem kedvez a focinak, de a satnya fűvel boritott "mezőknek" sem. Tehát ott a focihoz fedett műfüves pályákra volt szükség.

Mo esetében már leírtam, hogy mire kéne költeni. Szerintem az egészségügy, az oktatás és az infrastruktúra fejlesztése még a focin is többet javítana, mint néhány csili-vili kihasználatlan stadion.</blockquote>

Ezek atv-s rónaiegonos zagyvaságok, politikailag sarkított, deformált tények alapján, pont ilyen "vevőknek".
Dolgoztam az egészségügyi szakigazgatásban 4 évet.
Fociztam is vagy tíz évet, igazoltan. Te, esetleg ?
Oktatás ? Tanítottál már valaha ? Mert bizony azon is túl vagyok.
A problémák sokkal összetettebbek és mint hogy ilyen vagy olyan, ezt ide, vagy oda, és kész, köcsög orbánosok.
Kívülről kiabálni a legkönnyebb, sokadjára is azt mondom, szerezz tapasztalatot, elméleti tudást inkább, mert ez így nagyon gyenge előadás.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Panzerfaust írta: "A magyar egészségügybe 50 barcelonányi pénz is önthetsz, akkor se lesz elég."

De elég lesz, ha már most oda öntjük és nem ovi stadionos lázálmaiba. Az Albert és a többi lebontott stadion kibírt volna még 20-30 évet, amit az utak nem bírtak ki. Az egészségügy és az oktatás viszont ennek a töredékét sem bírja ki, mert a betegek meghalnak, a diákok meg hülyék maradnak. De lehet, hogy ez a cél, mert ovi "Viktort-Viktort" kiabáló, és gondolkodásra képtelen alattvalókat akar nevelni.

Magyar futball eddig is volt, és nem a lelátók, a pályák vagy a kapuk állapota miatt nem jutottunk ki "világversenyekre". Sokkal inkább a hozzáértő szakemberek hiánya lehetett az ok. Lám Dárdai és Storck a szakmai munka mellett ugyanis elérte, hogy a játékosok higgyenek magukban. - És lehet, hogy épp az utóbbi volt a legfontosabb

Izland esete meg nagyon más, mert ott néhány éve még pályák sem voltak, ráadásul az időjárás az év nagy részében nem kedvez a focinak, de a satnya fűvel boritott "mezőknek" sem. Tehát ott a focihoz fedett műfüves pályákra volt szükség.

Mo esetében már leírtam, hogy mire kéne költeni. Szerintem az egészségügy, az oktatás és az infrastruktúra fejlesztése még a focin is többet javítana, mint néhány csili-vili kihasználatlan stadion.

Ezek atv-s rónaiegonos zagyvaságok, politikailag sarkított, deformált tények alapján, pont ilyen "vevőknek".
Dolgoztam az egészségügyi szakigazgatásban 4 évet.
Fociztam is vagy tíz évet, igazoltan. Te, esetleg ?
Oktatás ? Tanítottál már valaha ? Mert bizony azon is túl vagyok.
A problémák sokkal összetettebbek és mint hogy ilyen vagy olyan, ezt ide, vagy oda, és kész, köcsög orbánosok.
Kívülről kiabálni a legkönnyebb, sokadjára is azt mondom, szerezz tapasztalatot, elméleti tudást inkább, mert ez így nagyon gyenge előadás.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
T. Panzerfaust!
Peched van, mert az ATV-n /Columbo-n kívül/ csak Híradót és tartalomtól függően Egyenes Beszéd-et szoktam nézni. - De pl. az m1-es "zagyvaságokra, politikailag sarkított, deformált tényekre" már nem vagyok kíváncsi.

Oktatás? - Tény, sosem tanítottam, ám megfelelő tapasztalatokkal rndelkezem /mint mindenki, aki mostanában került ki az iskolapadból/. Csak mi a katedra túloldalán gyűjtöttük a tapasztalatokat. Képzeld, már ott is lehet látni, hogy nincs minden rendben az oktatással.

Egészségügy: Egyik rokonom betegségeinek "köszönhetően" több fővárosi és vidéki kórházat is "végiglátogattam". Bár vegyes a kép, de az világosan látható, hogy: Lenne mire költeni!!!

Úgy látom, hogy az útépítés /felújítás/ területén egyikunk sem rendelkezik tapasztalatokkal. De nap mint nap tapasztaljuk ezek elmaradását!

Foci: Sajna azt már gyermekkoromban beláttam, hogy a két ballábam miatt csak némi cipőkrém segítségével válhatok "fekete gyöngyszemmé". A smink viszont "bejött" mert 20 éves koromig színészkedtem és szerepeltem filmekben, reklámokban és színpadon is. Elsőnek azt tanultam meg, hogy a castingon legalább 110%-ot kell teljesítenem. Kár, hogy a focistáink ezt tétmeccseken nem tudták produkálni, de Dárdai és Storck segített ezen a problémán. Tehát "mégegyszer": Nem új pálya, nem új öltöző, nem új lelátó és még csak nem is új stadion kellett hozzá, hanem csak 2 ember munkája!

Végül színház: Erről /és ovi szakmára gyakorolt káros hatásairól/ tudnék beszélni, így kár, hogy nem értesz hozzá. Annyit azért elárulok, hogy színház esetében pl. az illúziókeltésen is múlik, hogy "sikeres lesz-e az előadás".

És csodálkozom, hogy ovi oly sok embert meg tudott etetni a hamis illúzióival, mert engem ilyesmivel nem lehet becsapni!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 733
113
Ezt csak azért teszem be ide, mert egy elég érdekes ineriút tartalmaz a cikk. Jól rávilágít a politika valódi természetére:
https://kuruc.info/r/2/160892/
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113


Szerintem meg egy nagy *** kéne a fejükbe, de azonnal.


Évtizedekig arra rendezkedtek be, hogy a magyar dolgozó szaré-hugyé dolgozik és még a megalázáshoz, túlhajszoláshoz is jóképet vág.

Most, hogy fordult a kocka, ugyanúgy nem tanulnak, mint ahogy az EU vezetés sem a Brexitből.

Nem vendégmunkások kellenek, hanem jelentős azonnali bérmelés és a munkaügyi jogszabályok szigorú betartása.

Az a vállalkozás pedig amelyik a jelenlegi bérviszonyok, alacsony kamatok és kedvező árfolyam mellett nem tud gazdaságosan működni, az szűnjön meg minél előbb. Mert ott bizony a vállalkozással van a gond. Vagy az egész üzleti modell/struktúra rossz, vagy csak a vezetés.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
Kapcsolódó:
<i>
A kis- és mikrovállalkozások jellemzően 100-150 ezer forint közötti bruttó kezdőfizetést ajánlanak a pályakedzőknek, sőt tizedük még ennél is kevesebbet - írta az MTI a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. friss felmérése alapján.</i>

http://index.hu/gazdasag/2016/07/04/pocsekul_keresnek_a_palyakezdok/
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A bena gyarosoknak nem esik le, hogy meg ha be is jonne ide a 250 ezer <del>rabszolga</del> vendegmunkas, azzal a lendulettel tovabb is mennenek nyugatra peldaul a magasabb fizetesert. A nyelvi korlatokat es a munkaadoi viselkedest meg nem is emlitettem. Ha csak egy percig elgondolkoztak volna a dolgon mielott kinyitottak a szajukat... :/
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Inkább hozzanak haza 250 ezer nyugatra mentet, mégpedig olyan jövedelemmel ami hazavonzza őket. Nehogy már az állam fecceljen be 100 milliárdokat azért hogy ezek 100-ról nagy kegyesen 102-re emelhessenek a dolgozáknak.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 613
113

Hozza az index-es színvonalat a cím, negymilló, negyedmillió helyett :)
Amúgy ez úgy hülyeség ahogy van, lenne itthon is elég munkaerő csak meg kell fizetni, ha meg nem szakképzett, állami támogatással a cég átképezhetné. (Nem hiszem, hogy egy munkanélküli vájár tiltakozna az ellen, hogy átképzik vízvezeték szerelőnek, ha havi 250 nettót kapna.)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem baj, azért ész nélkül költsünk közmunkára, holott ésszerűbb lenne akár a munkavállalást támogatni, akár adót csökkenteni. Én nem értem, hogy egy településen belül, hogy lehet megengedni, hogy egyik oldalról sok a munkanélküli, a másik oldalról meg nem találni munkást (szalag mellé betanítottnak). Ez nem luxus?
 
Status
Not open for further replies.