[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Tessék, még forrás.
http://www.utdij.hu/hirek/az-utak-egynegyede-szinte-hasznalhatatlan/

Az elmúlt 3 évben valamiféle csoda volt? Mert valahogy több új standiont húztak fel, mint ahogy Bp-n főútvonalat újítottak volna fel... Azért vettem teleszkópos bringát, mert a főváros útminősége miatt sajnos indokolt volt. Izé...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<i>"Továbbra sem értem, hogy miért egyelemes mintákból extrapoláltok a végtelenbe..."</i>
Kedvenc molni' szófordulatom. :)
Csak "kár", hogy ugyan ezt teszed Te is.

Kicsit kezd már amolyan 'mit adtak nekünk a rómaiak' jelenetbe átmenni.
 
M

molnibalage

Guest
Miféle egyelemes minta? Az utak felmérésének állapota mondja ezt és az átlagéletkora mennyi.

17 éves <b><i>átlagéletkor</i></b> tudod mit jelent? Ha csak átlagos szórással számolsz, akkor a 6-10 éves főút is van meg 30+ éves is. A mellékutak 29 éves átlagából az jó ki, hogy a 40-50 éves út teljesen általános az ország egyes részein. Baszod, annyi idős, hogy akkor lett újra aszfaltozva, hogy aki akkor született annak talán már unokája van.

Halkan kérdezem, hogy te hány 10-15 éves főutat láttál? És 30 éveset? 15 éves főutat utat én még nem láttam leamortizálva. A Bartók Béla út a fővárosban pont úgy szarra ment, mint Szigetszentmiklósról Csepelre tartó fóútvonal, csak Csepelen a Kossuth vagy a II. Rákóczi vagy a Fehérvári út. Nagykirút, Hungária, Üllői út, dettó. Ezeket 15 évente teljesen fel kell újítani.

M0? 10 cm-es nyomvájúk mentek eble 10 év alaatt. Fővárosi buszmegállók? Dettó.

Soroljam még csak a fővárosi utakat, aminek az elmúlt 15-20 évét láttam vagy a további főváros körüli utakat?

Komolyan mondom úgy érzem, hogy egyesek házhoz mennek a pofonért...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
Nem csak felújítás de építés is zajlik:
http://mno.hu/gazdasag/ezeket-az-utepiteseket-finanszirozhatja-a-kormany-a-koltsegvetesbol-1268778

molnibalage

Az általad linkelt cikkben remélem észre vetted ezt a részt:
<i>"Bár a nyáron bevezetett e-útdíjnak köszönhetően juthatna több pénz is erre a területre, ugyanis több mint 150 milliárdos pluszbevételt hoz, de ennek jó részét, mintegy 100 milliárd forint körüli összeget visz el az M5-ös és M6-os autópálya koncessziós díja."</i>

Az M6-osban az a jó, hogy semmi szükség nem volt rá, épp ezért forgalom sincs rajta és igazából sehova sem vezet. Ellenben vagyonokat költ rá az ország.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Miféle egyelemes minta? Az utak felmérésének állapota mondja ezt és az átlagéletkora mennyi.

17 éves <b><i>átlagéletkor</i></b> tudod mit jelent? Ha csak átlagos szórással számolsz, akkor a 6-10 éves főút is van meg 30+ éves is. A mellékutak 29 éves átlagából az jó ki, hogy a 40-50 éves út teljesen általános az ország egyes részein. Baszod, annyi idős, hogy akkor lett újra aszfaltozva, hogy aki akkor született annak talán már unokája van.

Halkan kérdezem, hogy te hány 10-15 éves főutat láttál? És 30 éveset? 15 éves főutat utat én még nem láttam leamortizálva. A Bartók Béla út a fővárosban pont úgy szarra ment, mint Szigetszentmiklósról Csepelre tartó fóútvonal, csak Csepelen a Kossuth vagy a II. Rákóczi vagy a Fehérvári út. Nagykirút, Hungária, Üllői út, dettó. Ezeket 15 évente teljesen fel kell újítani.

M0? 10 cm-es nyomvájúk mentek eble 10 év alaatt. Fővárosi buszmegállók? Dettó.

Soroljam még csak a fővárosi utakat, aminek az elmúlt 15-20 évét láttam vagy a további főváros körüli utakat?

Komolyan mondom úgy érzem, hogy egyesek házhoz mennek a pofonért...

Úgy csinálsz, mint ha bárki is mondta volna, hogy nincsenek rossz utak. Arról volt szó, onnan indult ki, hogy stadionra van pénz, útra meg nincs. Erre jött az a reagálásom, hogy azért csak van, mert sok helyen folyik útfelújítás -és itt nem 1-2 km-es útszakaszokról van szó. Tehát nyilván költenek rá. Erre milyen érv, hogy de-de vannak rossz utak. Alma-körte esete.

Ne, ne sorold. Én sem teszem, mert lényegtelen; meg annak kell örülni ami szép, meg ami jó. Ne haragudj, de valahogy BP-n mindig minden szar? Hogy van ez?
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 471
113
Hagyjad Molni :-(
Magyarország jobban teljesít, addig meg csak a romlás virágai virágoztak...
 
M

molnibalage

Guest
@phaidros
Elépesztően irritáló, mikor valaki ennyire immúnis a számokra és ennyire nem gyakorolja az értő olvasást. Vagy igazából azt is mondhatnám, hogy fullba tolja...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Hagyjad Molni :-(
Magyarország jobban teljesít, addig meg csak a romlás virágai virágoztak...

Mert, mondta valaki, hogy korábban nem épült itt semmi? Vagy mondta valaki, hogy minden szép és jó, semmi probléma? Csak fekete és fehér van?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
@phaidros
Elépesztően irritáló, mikor valaki ennyire immúnis a számokra és ennyire nem gyakorolja az értő olvasást. Vagy igazából azt is mondhatnám, hogy fullba tolja...

Basszus, már az is fullba tolás, mikor leírja az ember, hogy azért az túlzás, hogy nem történik semmi, csak stadion meg felcsúti IC? Meg, hogy nem csak rothadás van az országban?

Konkrét példákat írtam, amit két szememmel láttam, akár most, akár korábban a kórházakkal kapcsolatban. Soha nem írtam, hogy az Orbán elhozta a kánaánt, mert ez nem igaz -és mégis fullba tolással, irritálással vagyok "vádolva". Remek.

Az, hogy kit mi irritál, a statisztikai átlagok, vagy a két szem tapasztalása, az meg úgy gondolom, hogy magán ügy, ezért a béke és a tisztelet jegyében erre nem reagálnék. További nyugodalmast'
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 471
113
A két szem tapasztalása:
Pl az útburkolati jelek karbantartása talán még a szociszadesz rezsimben sem volt ennyire elhanyagolva.
Na, jó éjt!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
phaidros

Vannak olyan emberek akiknek semmi sem jó soha.

Amúgy ma a Belgák a "szokásos" formájukat hozták, szóval kikaptak 3-1-re a jó formában játszó Walesiektől :)
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Már ott tartunk, hogy az autópályák minősége is közelít a kriminálishoz, nem hogy a főutaké...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Fizikai keptelenseg ennyi rossz utat par ev alatt rendbetenni. Az M5 es M6-os palyak penzugyi konstrukcioival pedig mattot kapott a mostani kormanyzat. Idovel lejarnak majd ezek a koncessziok, de utana is sok idobe fog telni az epitkezes.
A mai vezetes is megtehetne, hogy haszontalan palyakat epitene hitelre, de en inkabb halas vagyok, hogy nem teszi.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ez elképzelhető, még nem figyeltem annyira. Illetve annyiban igen, hogy csak egyszer futottam bele festőbrigádba az utóbbi 1-2 évben, ami valóban nem sok. Viszont mint ha mostanában az útszélre, fűnyírásra jobban odafigyelnének -legalábbis mifelénk.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Ez elképzelhető, még nem figyeltem annyira. Illetve annyiban igen, hogy csak egyszer futottam bele festőbrigádba az utóbbi 1-2 évben, ami valóban nem sok. Viszont mint ha mostanában az útszélre, fűnyírásra jobban odafigyelnének -legalábbis mifelénk.

Persze, mivel azt közmunkások végzik...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
A települések közti mellékutak totálkárosak. Olyanok felénk is mint amit molni linkelt, több km-es útszakaszokat elkerül a nép mert csak az autó megy tönkre rajt, járhatalan. Tudok ajánlani vagy egy tucatot kapásból. Mondok egy példát a szakszerű kátyúzásra. Kb 2 hónapja az öregem háza előtt leszakadt az út kb 1 négyzetméteren kb 40cm-t. A sáv közepén. Felhívom a kátyúvonalat hogy tömjék be. Nem önkormányzati? Mondom nem. Ok. Kijöttek, dobtak a lyukba kb 3-4 lapát aszfaltot és cső. A széle körben el van válva 3-4 cm-t , le van rogyva,de így a közepén búb is lett. Kb 1 hét után ugyanúgy lesüllyedt. Megint telefonálok, megint kijönnek. Az 1nényzetméterből felet betömtek meg lehengereltek. A másik felét nem, az kb 10cm-t le van süllyedve utána 5cm szintkülönbség az új betömött aszfalt. :D Ezek tuti valami fokozottan hátrányos képességű társaság.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Mellékúúúúúúúúúúút? A főútvonalak egy része is botrányos állapotban van....
Egyetértek, de azokat "elvétve" toldozgatni, foltozgatni "szokták". Ami persze sz@rt sem ér, mert már évtizedekkel ezelőtt új aszfaltréteget kellett volna kapniuk.

A beszélgetés onnan indult, hogy stadionokra bőven van pénz, miközben oktatásra, egészségügyre és ifrastruktúrára /pl. utakra/ a kevésnél is kevesebb jut.

Fip7 "M6-os" hasonlatával élve: "A stadionokban az a jó, hogy semmi szükség nem volt rájuk, így néző sincs bennük, tehát semmire sem jók. Ellenben vagyonokat dobott ki rájuk az ország!"

Panzerfaust írta: "A magyar egészségügybe 50 barcelonányi pénz is önthetsz, akkor se lesz elég."

De elég lesz, ha már most oda öntjük és nem ovi stadionos lázálmaiba. Az Albert és a többi lebontott stadion kibírt volna még 20-30 évet, amit az utak nem bírtak ki. Az egészségügy és az oktatás viszont ennek a töredékét sem bírja ki, mert a betegek meghalnak, a diákok meg hülyék maradnak. De lehet, hogy ez a cél, mert ovi "Viktort-Viktort" kiabáló, és gondolkodásra képtelen alattvalókat akar nevelni.

Magyar futball eddig is volt, és nem a lelátók, a pályák vagy a kapuk állapota miatt nem jutottunk ki "világversenyekre". Sokkal inkább a hozzáértő szakemberek hiánya lehetett az ok. Lám Dárdai és Storck a szakmai munka mellett ugyanis elérte, hogy a játékosok higgyenek magukban. - És lehet, hogy épp az utóbbi volt a legfontosabb

Izland esete meg nagyon más, mert ott néhány éve még pályák sem voltak, ráadásul az időjárás az év nagy részében nem kedvez a focinak, de a satnya fűvel boritott "mezőknek" sem. Tehát ott a focihoz fedett műfüves pályákra volt szükség.

Mo esetében már leírtam, hogy mire kéne költeni. Szerintem az egészségügy, az oktatás és az infrastruktúra fejlesztése még a focin is többet javítana, mint néhány csili-vili kihasználatlan stadion.
 
Status
Not open for further replies.