[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113

Hozza az index-es színvonalat a cím, negymilló, negyedmillió helyett :)
Amúgy ez úgy hülyeség ahogy van, lenne itthon is elég munkaerő csak meg kell fizetni, ha meg nem szakképzett, állami támogatással a cég átképezhetné. (Nem hiszem, hogy egy munkanélküli vájár tiltakozna az ellen, hogy átképzik vízvezeték szerelőnek, ha havi 250 nettót kapna.)
</blockquote>

A vallalkozasokat terhelo jarulekokat kene emberi szintre csokkenteni, egybol nem hianyozna az a munkaero, mert lenne mibol magasabb fizetest adni.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 613
113

Hozza az index-es színvonalat a cím, negymilló, negyedmillió helyett :)
Amúgy ez úgy hülyeség ahogy van, lenne itthon is elég munkaerő csak meg kell fizetni, ha meg nem szakképzett, állami támogatással a cég átképezhetné. (Nem hiszem, hogy egy munkanélküli vájár tiltakozna az ellen, hogy átképzik vízvezeték szerelőnek, ha havi 250 nettót kapna.)
</blockquote>

A vallalkozasokat terhelo jarulekokat kene emberi szintre csokkenteni, egybol nem hianyozna az a munkaero, mert lenne mibol magasabb fizetest adni.

</blockquote>

Ha a járulékok felét mondjuk nem az állam, hanem a munkavállaló kapná meg már sokkal jobb volna.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113

Hozza az index-es színvonalat a cím, negymilló, negyedmillió helyett :)
Amúgy ez úgy hülyeség ahogy van, lenne itthon is elég munkaerő csak meg kell fizetni, ha meg nem szakképzett, állami támogatással a cég átképezhetné. (Nem hiszem, hogy egy munkanélküli vájár tiltakozna az ellen, hogy átképzik vízvezeték szerelőnek, ha havi 250 nettót kapna.)
</blockquote>

A vallalkozasokat terhelo jarulekokat kene emberi szintre csokkenteni, egybol nem hianyozna az a munkaero, mert lenne mibol magasabb fizetest adni.

</blockquote>

Ha a járulékok felét mondjuk nem az állam, hanem a munkavállaló kapná meg már sokkal jobb volna.</blockquote>

Pontosan.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
Sz*pj* le Varga Mihály!

http://444.hu/2016/07/06/varga-mihaly-dolgozo-bevandorlok-tizezreinek-betelepiteserol-almodozik

Nem tudom a sok ostoba fidesznyiknek mikor esik le, hogy a likudosok részéről az egész szabadságharcos duma csak egy parasztvakítás volt.

Kormányzásuk elejétől fogva csontig benyaltak a jellemzően német iparosoknak, ugyanúgy a letört bérek voltak a csodafegyver, és ahol ki is szorítottak egyesszolgáltatókat, oda is szinte kivétel nélkül csókosokat és strómanokat ültettek.

Persze nem tudom, hogy egy ex Sorostojástól hogy is lehetne mást várni.

Ez a mostani húzás is csak arra jól, hogy letörje a béremelési igényeket, aminek köszönhetően még többen húznak el a francba.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113

Hozza az index-es színvonalat a cím, negymilló, negyedmillió helyett :)
Amúgy ez úgy hülyeség ahogy van, lenne itthon is elég munkaerő csak meg kell fizetni, ha meg nem szakképzett, állami támogatással a cég átképezhetné. (Nem hiszem, hogy egy munkanélküli vájár tiltakozna az ellen, hogy átképzik vízvezeték szerelőnek, ha havi 250 nettót kapna.)
</blockquote>

A vallalkozasokat terhelo jarulekokat kene emberi szintre csokkenteni, egybol nem hianyozna az a munkaero, mert lenne mibol magasabb fizetest adni.

</blockquote>

A magyar munkaerő teljes bérköltsége még így is mérföldekkel alatta van a nyugatinak, de még a V4-ek közt is a legolcsóbb.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 613
113
Ezt csak azért teszem be ide, mert egy elég érdekes ineriút tartalmaz a cikk. Jól rávilágít a politika valódi természetére:
https://kuruc.info/r/2/160892/

Jó írás, csak pár dologban téved Kisberk. P. Tamás és V. László már a '80-as évek elején beszervezésre került (ekkor épült ki a magyar szervezett bűnözés, a titkosszolgálatok támogatásával) és tett szívességeket a szolgálatoknak (a külföldi és magyar szolgálatok vastagon benne voltak sok mindenben a gengszterváltás időszakában, elég a jugó fegyverszállításokat megemlítenem).
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
Pár adatsor:

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Hourly_labour_costs

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/File:Estimated_labour_costs_for_the_whole_economy_in_EUR,_2015.png

http://appsso.eurostat.ec.europa.eu/nui/show.do?dataset=lc_lci_lev&lang=en

Jól látható, hogy csak a román és a bolgár van szignifikánsan alattunk, mi a litvánokkal és a lettekkel vagyunk egy szinten. A többi V4 ország, az észtek de még a horvátok is egyértelműen előttünk járnak.

Ráadásul Magyarországon 2008 óta semmi javulás - még picit csökkent is, miközben a többieknél nőtt.


Itt a szektoronkénti megoszlás:

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/File:Labour_costs_per_hour_in_EUR,_breakdown_by_economic_activity_2015.png


Különösen a közszféra van alulfizetve, ott tényleg a románokkal és a sbolgárokkal megy a meccs.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Pár adatsor:

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Hourly_labour_costs

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/File:Estimated_labour_costs_for_the_whole_economy_in_EUR,_2015.png

http://appsso.eurostat.ec.europa.eu/nui/show.do?dataset=lc_lci_lev&lang=en

Jól látható, hogy csak a román és a bolgár van szignifikánsan alattunk, mi a litvánokkal és a lettekkel vagyunk egy szinten. A többi V4 ország, az észtek de még a horvátok is egyértelműen előttünk járnak.

Ráadásul Magyarországon 2008 óta semmi javulás - még picit csökkent is, miközben a többieknél nőtt.


Itt a szektoronkénti megoszlás:

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/File:Labour_costs_per_hour_in_EUR,_breakdown_by_economic_activity_2015.png


Különösen a közszféra van alulfizetve, ott tényleg a románokkal és a sbolgárokkal megy a meccs.

Tarzaan, kmoszi a linkeket. Arra most nincs idom, hogy tisztessegesen atnezzem; megtenned esetleg, hogy leirod, hogy szazalekosan ez mit jelent? Pl. a ha a fizetes x, akkor teszem azt a cseheknel az x 20 szazaleka megy a vallalkozas reszerol allam bacsinak ilyen-olyan jarulekok es adok cimen, stb.

Par honapja nezegettem ezt-azt hasonlo temaban, korantsem tunt rozsasnak a helyzet itthon, bar V4-et nem neztem.

Koszi.

A kozszfera kapcsan nekem mindig az az erzesem, hogy tul sokan dolgoznak az allamnak (nyilvan itt nem az orvosokra, mentosokre, stb. gondolok, hanem az onkormanyzati, stb. semmittevokre - termeszetesen tisztelet a kivetelnek).
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
<blockquote rel="tarzaan">Pár adatsor:

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Hourly_labour_costs

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/File:Estimated_labour_costs_for_the_whole_economy_in_EUR,_2015.png

http://appsso.eurostat.ec.europa.eu/nui/show.do?dataset=lc_lci_lev&lang=en

Jól látható, hogy csak a román és a bolgár van szignifikánsan alattunk, mi a litvánokkal és a lettekkel vagyunk egy szinten. A többi V4 ország, az észtek de még a horvátok is egyértelműen előttünk járnak.

Ráadásul Magyarországon 2008 óta semmi javulás - még picit csökkent is, miközben a többieknél nőtt.


Itt a szektoronkénti megoszlás:

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/File:Labour_costs_per_hour_in_EUR,_breakdown_by_economic_activity_2015.png


Különösen a közszféra van alulfizetve, ott tényleg a románokkal és a sbolgárokkal megy a meccs.

Tarzaan, kmoszi a linkeket. Arra most nincs idom, hogy tisztessegesen atnezzem; megtenned esetleg, hogy leirod, hogy szazalekosan ez mit jelent? Pl. a ha a fizetes x, akkor teszem azt a cseheknel az x 20 szazaleka megy a vallalkozas reszerol allam bacsinak ilyen-olyan jarulekok es adok cimen, stb.

Par honapja nezegettem ezt-azt hasonlo temaban, korantsem tunt rozsasnak a helyzet itthon, bar V4-et nem neztem.

Koszi.

A kozszfera kapcsan nekem mindig az az erzesem, hogy tul sokan dolgoznak az allamnak (nyilvan itt nem az orvosokra, mentosokre, stb. gondolok, hanem az onkormanyzati, stb. semmittevokre - termeszetesen tisztelet a kivetelnek).

</blockquote>

Amiről ez szól, az a teljes munkerőköltség.

Vagyis hogy a munkáltatónak tokkal-vonóval mibe kerül egy dolgozó.

Arra írtam, hogy itt felvetődött, hogy csökkenteni kéne a munkaerőt terhelő járullékokat, mert hogy azok miatt szenvednek a munkaadók.

Hát a nagy sz*t. Még ezekkel együtt is olcsóbb itt a foglalkoztatás, mint a többi V4 országban.


Egyébként ebben megtalálod amit kérdeztél

https://data.oecd.org/tax/tax-wedge.htm

Jobboldalt tudod szűkíteni az EU-ra ill. ki tudsz emelni országokat.


Mo-n 49%, cseheknél 43%, szlovákoknál 42%

Szóval tényleg magas, de nem sokkal magasabb. És ahogy írtam teljes bérköltség szinten is alatta vagyunk a többi V4 országnak.


+

Amúgy itt van magyarul az előző:
http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Wages_and_labour_costs/hu

+

minimálbérek:
http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Minimum_wage_statistics/hu
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
Egyébként ebben megtalálod amit kérdeztél

https://data.oecd.org/tax/tax-wedge.htm

Jobboldalt tudod szűkíteni az EU-ra ill. ki tudsz emelni országokat.


Mo-n 49%, cseheknél 43%, szlovákoknál 42%

Szóval tényleg magas, de nem sokkal magasabb. És ahogy írtam teljes bérköltség szinten is alatta vagyunk a többi V4 országnak.

Amúgy a németeknél, franciáknál, osztrákoknál és olaszoknál is kb. annyi, mint nálunk.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 613
113
Most ezen csodálkozzak:

Igazi drogtanyát rendeztek be maguknak a helyszínen a "ligetvédő" hippik
Forrás: https://kuruc.info/r/2/161017/
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
T. szuvorov!
Csodálkozás helyett inkább gondolkozz! A Ligetvédőknek bőségesen volt idejük vascsövekhez és betontárgyakhoz láncolniuk magukat. Tehát a nem létező kábszert is le tudták volna küldeni a WC-n.

Ennél több idejük csak a rendőröknek volt a védők kierőszakolása után. A "talált anyag" meg milyen "jól jött" ovi mocskos hazugságait alátámasztani!

A link meg a linkelőt is minősíti!
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
T. szuvorov!
Csodálkozás helyett inkább gondolkozz! A Ligetvédőknek bőségesen volt idejük vascsövekhez és betontárgyakhoz láncolniuk magukat. Tehát a nem létező kábszert is le tudták volna küldeni a WC-n.

Ennél több idejük csak a rendőröknek volt a védők kierőszakolása után. A "talált anyag" meg milyen "jól jött" ovi mocskos hazugságait alátámasztani!

A link meg a linkelőt is minősíti!

Mi minősíti ebből a linkből Szuvorovot? Az, hogy honnan jön a link? Nem ízlik a Kuruc? Hm..
Na, ligetvédők. Ebből a témából annyit tudok, hogy a városligetben bontanának valamit, hogy építsenek majd valamit, ami nem stadion. Láttam a hatalmas ligetvédő tömeget. Mondjuk azt a 200 embert, aki foglalkozik egyáltalán a dologgal. Láttam azt a raszta gyökeret, aki így akar szerepelni. Hallottam a nyilatkozatát, ahol a jogairól, és a jogsértésekről beszélt, amik megestek vele. Pont úgy nyomta a jogait, mint egy 4 osztályos 40 éves cigány. Persze, a kötelesség itt se lényeg ugye. Mármint nem megyünk be elzárt területre. A munkájukat végző biztonsági emberekkel nem menősködünk, a munkások munkavégzését nem akadályozzuk. Nem is értem, miből él. Naphosszat láncolgatja magát.
Félreértés ne essék. Vidéken élek. Tisztelem, és szeretem a természetet. Na de,...
Roppantul nem ez a módja. Én, ha harmadszor vinném el a területről, biztos lecsuknám a kis gyepmesteri.
Ez semmi más, csak szerepelés. A baloldal és a liberók csak így tudják önkifejezni magukat, ha valami ellen ágálnak. Most őszintén, tényleg azt hiszi az a kis majom, hogy ezzel bármit is elér. Mindennek megvan a módja, és ez épp nem jó mód arra, hogy megakadályozza a dolgokat.
Mondjuk most lehet kap pár hónapot drog birtoklásáért. Lehet, hogy tényleg nem az övé volt, és célirányosan találták meg ott és nála, de nem is bánom. A rasztákat imádják a sitten.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ha egyre gondolunk, akkor ő zenész.

Nem vagyok BP-n járatos, így megnéztem térképen is a környéket, felmerült bennem, hogy értem, hogy meg kell védeni pár fát, szép és nemes dolog, de mellette/helyette miért nem lehet rendbe tenni, befásítani, parkosítani az egy köpésre levő a Bulcsú utca- Lehel tér környékét (~7ha), vagy Rákosrendező tájékán, az évtizedek(?) óta használaton kívüli területet? Vagy ezekre megvan a tervezett hasznosítás, beépítés?
 
T

torsen

Guest
A link meg a linkelőt is minősíti!

"Mi minősíti ebből a linkből Szuvorovot? Az, hogy honnan jön a link? Nem ízlik a Kuruc? Hm.."

Nekem sem ízlik....

"Mindennek megvan a módja, és ez épp nem jó mód arra, hogy megakadályozza a dolgokat."

Leírnád,hogy hogyan, mi a módja? Egy közpark átalakítása során nem kellett volna legalább alternatívákat felkínálni? Mert itt annyi történt, hogy "magyar ember, ezt találtuk ki, ez lesz. Punktum." Diktátum. Pénzszórás.

"Mondjuk most lehet kap pár hónapot drog birtoklásáért. Lehet, hogy tényleg nem az övé volt, és célirányosan találták meg ott és nála, de nem is bánom. A rasztákat imádják a sitten."

Okos gondolat. Neked meg csempésszenek be a kocsidba 5 liter eredetigazolás nélküli pálinkát és foglalják le az autódat és a többi. Tegyen csak azt a rendőrség amit akar, ami valaki szerint helyes... Én már éltem ilyen államban, de soha többé!!!!
 
T

torsen

Guest
A vallalkozasokat terhelo jarulekokat kene emberi szintre csokkenteni, egybol nem hianyozna az a munkaero, mert lenne mibol magasabb fizetest adni.

Ha 100 ezer bruttóból indulunk ki, abból az adó és egyebek elvisznek 33500Ft-ot. Marad nettó 66500Ft. A munkáltató emellett befizet még 28500Ft járulékot. Vagyis a nettó 66500Ft a munkáltatónak 128500-ba van. Nagyjából minden árun szolgáltatáson 27% az ÁFA (világbajnok szint), vagyis a nettó 66500-ból még ÁFA-ként befizetsz kb. 14130Ft ÁFA-t. Vagyis a 128500Ft-ba vagy a munkáltatónak, amiből állam bácsi így- úgy visszanyal 76130Ft-t, a teljes bérköltség 59%-t! Na, ez a biznisz....
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
Ligetvédők: részemről teljesen hihető, hogy egy drogos banda


Liget projekt: azokért a kortárs rémségekért én még a füvet sem nyírnám le, nemhogy egy fát is kivágjak. Ha az iparcsarnokot újra felhúznák, azt értékelném, de azért ne msok fát kéne kivágni.

Megjegyzem elmehetnek a Liget projektesek is a ***be. Egy fát csak télen szabadna kivágni, amikor nem fészkel rajta semmi, de ők csak nyomják a szokásos fidesztempót.

Ráadásul napjainkban már egész komoly fákat is odéb lehet telepíteni.


Kuruc: vannak stilárisan kifogásolható dolgaik, de a magyar nyilvánosságban sokkal-sokkal komolyan pozitív szerepet játszottak, mint bármely másik sajtó/médiatermék. Egyedül a HírTV szerepe hasonlóan erős.

Gondoljunk pl. a 2006 őszén eljáró bírók adatainaknyilvánosságra hozására, a cigánybűnözéssel és cigánybűnözőkkel kapcsolatos harcukra, a politikai korrektség elleni tevékenységükre és arra, hogy oylan hírekről/eseményekről/cikkekről is beszámoltak, amiről Magyarországon előttük senki.

Ezeken a területeken simán úttörő jellegű tevékenységet végeztek.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Egyetértek torsennel!
Az egész a jelenlegi hatalom urizálásáról /várba költözés/ csalásairól, rablásairól és arroganciájáról szól.

Kurucinforól: Úttörő tevékenységet Adolf és Benito végzett. Semmi szükség nincs magukat kurucnak hazudó követőkre!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
A bérekhez visszatérve:

Amikor a bérek közterheit nézzük érdemes azt is figyelembe venni, hogy a nettó kereset függ a kedvezményektől is. (például a gyerekek száma)

A másik az, hogy magasabb bérekből arányaiban kevesebbet kell elvonni ugyan azért a beszedett pénzmennyiségért.
Például bruttó 200 ezernél 50%-os elvonás esetén 100 ezer jön be az államnak.
De bruttó 300 ezernél 33%-os elvonás esetén is 100 ezer jön be az államnak. A különbség az, hogy kétszer akkora lett a dolgozók nettó bére.

Az EU-n belüli versenyképességünkön úgy lehetne javítani ha közösködnénk a V4-ekkel és még néhány országgal.
Gondoljatok bele, milyen óriási előny lenne az, ha közös minimálbér szint lenne az egész térségben. Mondjuk mindenhol bruttó 300 ezer forint. (Vagy 1000 euró, mint etalon)
E miatt úgy tudnánk növelni a béreket a régióban, hogy senki sem szenvedne verseny hátrányt.
Egyedül a németeket rázná az ideg , de én azt mondjuk pont lesz@rom....

Szerintem az egyetlen járható út ez lenne, vagyis az egész régióban az összehangolt minimálbér, amely eléri a bruttó 1000 eurós szintet.
A munkáltatói járulékot meg el kellene ezzel párhuzamosan törölni.

Ez nem csak az emberek életét tenné jobbá, nem csak a munkaerőhiányt oldaná meg valamennyire, de jelentősen felpörgetné a belső fogyasztást is.
Az esetlegesen megszűnő cégekkel kapcsolatban meg az a véleményem, hogy hulljon a férgese ;-)
 
M

molnibalage

Guest
Gondoljatok bele, milyen óriási előny lenne az, ha közös minimálbér szint lenne az egész térségben.
És ezt miből vezetted le? Mert kijelented, hogy tök jó, csak semmiféle érv nincs mögötte azon túl, hogy "jó"...

E miatt úgy tudnánk növelni a béreket a régióban, hogy senki sem szenvedne verseny hátrányt.
Logikailag hibás. Mert az is lehetséges, hogy mindenki szopik csak tőle, csak nem egyenlő mértékben. Fura, hogy ez meg sem fordult a fejedben...

Szerintem az egyetlen járható út
Amikor valaki egyetlen járható útról beszél, ott engem mindig elfog a félelem, mert aki nem képes ilyen komplex témánál alternatív elképzelést felvetni és kijelentein, hogy "ez az üdvözítő és egy igaz egygház", az igencsak veszélyes...

ez lenne, vagyis az egész régióban az összehangolt minimálbér, amely eléri a bruttó 1000 eurós szintet.
Ami elképesztő naivitás. N+1 munkakör van, ahol a munkakör nem termeli ki ezt a bért. Pont. Valahol vicces lenne, hogy egy csapásra a mai kezdő mérnök bér - van olyan mérnök, aki 8 év után sem keres ennél sokkal többet cafeteria nélkül... - lenne a minimum. Egyesekben még mindig ennyire tombol a kommunizmus szelleme?

Ez nem csak az emberek életét tenné jobbá, nem csak a munkaerőhiányt oldaná meg valamennyire, de jelentősen felpörgetné a belső fogyasztást is.
Ezek lehetséges következmények, de az ilyesmit nem erőből szokás megoldani.

Az esetlegesen megszűnő cégekkel kapcsolatban meg az a véleményem, hogy hulljon a férgese ;-)
Ez a hozzállás kicsit angol gerinctelen féreg, nigel faszkalapra emlékeztet. Tizenix évig remekült megélt a brit EU ellenességből. Mikor meg a sok bepalizott gyökfasz megszavazta a kilépést és le kellene zavarni technikailag az egészet és megmagyarázni, hogy csak magától a döntéstől kapott a gazdaság egy szép gyomort, akkor megvonja a vállát és lelép. Az ilyen "nagy ötletekkel" csak óvatosan...
 
Status
Not open for further replies.