Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Ez elég nagy gáz lenne. Sajnos sikerült belekóstolnom, hogy mit jelent, amikor egy cég frankón életstílust hirdet az alkalmazottainak, és hány másodperc alatt dobják az utcára, ha úgy hozza az érdek majd utána hány másdoperc kell ahhoz, hogy újra széles mosollyal üdvözöljék amikor kiderül, hogy mégiscsak hasznot lehet belőle húzni.....A második a (nem tudom van e ilyen szó) corporationizmus tehát a nagyobb cégek átveszik a nemzetek helyét mert gyakorlatilag ők lesznek majd a megélhetés központi figurái akik képesek biztosítani a családalapítást, iskoláztatást, betegbiztosítást....
Mindig van egy hulye aki instant nacizik.Ehhez képest a pravda az objektivitás csúcsa volt és göbbels is csak csettinteni tudna...
Nem ertem mi a baj az origo cikkevel. A hulyegyerek balhezott egyet az origonal, azok meg kozzetettek egy rovid osszefoglalot rola. Semmi uj infot nem irtak. Csak annak hasznos aki meg nem tudta ki ez a betegagyu.Igazabol az Origo cikke is szanalmas, de a csavo is az.
akkor ugrunk még egy lépést, és ott tartunk a mesterséges intelligenciáknál, "akik"akár a mérnököket is kiválthatják...
http://faktor.hu/faktor-munkanelkuli-lesz-a-vilag-nepessegenek-a-nagy-resze-30-ev-mulva
ja és egy apróság: anno az pari forradalom vátltozásokat hozott. de ne feledjük hogy mi járt vele: gyarmatosítás, terjeszkedés....
akkor még volt hová.
most nincs.
Ez nem feltétlenül probléma, főleg ha megfelelő társadalom politikával szépen lassan stagnáló ágra tudjuk tenni a népességünket.
Ebben is segíthet a robotizáció, például a nők jelentős részét kiválthatja a munkaerő piacról, ők pedig otthon maradhatnak a gyerekekkel ha akarnak. Ez szerintem sokat segítene a demográfiai egyensúly megteremtésében.
oké.
mondott valamit arról, hogyan akarja megoldani az egyre égetőbb munkaerőhiányt?
Még ehhez a vonalhoz tudom javasolni William Gibson - A periféria című könyvét. Tőle szokatlanul nem annyira cyber-punk, de az az Amerika, ahol játszódik, nyomasztó, és erezzük, hogy valahogy itt kopogtat már: nincs munka, mindent automatizáltak. munkaerő lenne. Csak alkalmi munkák valamint drogtermelés és fogyasztás, online virtuális valóságok, veteránok rokkantsegélyei vannak a vidékieknek. Ezt a jövőt akarjuk? Mert jó eséllyel egy ilyen világ felé robogunk, ha túl gyorsan ér ide az automatizáció következő forradalma. Tömegek lesznek reménytelenül kiszolgáltatottak, miközben a GSP és egyéb makrogazdasági adatok gyönyörűen mutatnak továbbra is.
Szoftvert fejlesztek, és gyakorlatilag automatizálásán dolgozom, de nem látom jónak azt amerre haladunk (főleg a tempó miatt, és a társadalmi szakadék mélyülése miatt, hogy egyéb tényezőkről ne is beszéljünk, mint népvándorlás, klímaváltozás). Mentségemre szól, hogy mi legalább olyan dolgot automatizálunk, amit korábban nem lehetett (jól) megoldani egyáltalán. mi legalább nem veszünk el munkát senkitől.
http://gepnarancs.hu/2017/01/a-munka-utani-tarsadalom/
a először a munkaképes lakosság tizede, majd az ötöde, végül a harmada-fele elveszíti a munkáját – méghozzá úgy, hogy esélye sincs új munkát találni, hiszen a robotok gyorsabban, olcsóbban és többet tudnak dolgozni – az óriási terhet jelentene a társadalombiztosítási rendszerek számára.
Martin Ford, “A robotok felemelkedése” című könyv szerzője felelevenít egy történetet Henry Fordról és Walter Reuther-ről, aki akkor az autógyári munkások szövetségi szakszervezetének vezetője volt. Egy új, automatizált autógyár bejárásán Ford csipkelődve azt kérdezte: – Walter, hogyan veszi rá ezeket a robotokat, hogy fizessenek szakszervezeti hozzájárulást? Mire Reuther így válaszolt: – Henry, és ön hogy veszi rá őket, hogy vegyék meg az autóit?
Azt hiszem, ez az igazi csapda. Ha a robotok olyan helyzetet hoznak létre, amelyben az emberi munkaerő nem versenyképes a robotokéval, akkor az emberi munkaerő része a nemzeti össztermékben a minimumra csökken. A francia közgazdász, Thomas Piketty eddig is azt állította, hogy a tőkejövedelmek már most gyorsabban növekednek, mint a munkajövedelmek, vagyis a tőkejövedelem a nemzeti össztermék egyre nagyobb részét adja. Piketty szerint mindez olyan változásokat hoz, amelyek szélsőséges társadalmi különbségekhez vezetnek, egy olyan világhoz, amelyről Austen és Balzac regényei szólnak. A robotok mindezt még fel is erősíthetik. A robot ugyanis munkaerővé konvertált tőke – ha teljes mértékben kiváltható vele az emberi munkaerő, azzal a munkavállalók részesedése a nemzeti össztermékből a nullához közelít. Akkor viszont ki veszi meg a robotok gyártotta termékeket?
Éppen ezért sokak szerint a tőke valamilyen formában előbb-utóbb támogatni fogja az egyetemes alapjövedelmet. Ellenkező esetben az adókat kellene növelni, hogy a megnövekedett szociális kiadásokat fedezni lehessen, vagy protekcionista, a robotok használatát korlátozó szabályokat kellene elfogadni, hogy legyen elég jövedelem a piacokon megvenni mindazt, amit a tőke előállít.
Tehát igaz, hogy a robotok sok embert helyettesíteni fognak. A fő kérdés az, hogy keletkezik-e elég új munkahely. Ha a válasz nem, akkor az új felállás kezelése óriási kihívás elé állítja a döntéshozókat.
Sean Welsh
A szerző az új-zélandi Canterbury Egyetem robot-etika kutatója
.....
és
http://androgeek.hu/hir/delkorea-lehet-a-vilag-elso-orszaga-ahol-bevezetnek-a-robotadot
l
akkor ugrunk még egy lépést, és ott tartunk a mesterséges intelligenciáknál, "akik"akár a mérnököket is kiválthatják...
http://faktor.hu/faktor-munkanelkuli-lesz-a-vilag-nepessegenek-a-nagy-resze-30-ev-mulva
ja és egy apróság: anno az pari forradalom vátltozásokat hozott. de ne feledjük hogy mi járt vele: gyarmatosítás, terjeszkedés....
akkor még volt hová.
most nincs.
Szerintem ezt úgy képzelik el, hogy a robotok után adót kell fizetni. Na most ha csak sima egyszeri adót az kevés lesz (vagyis robot ÁFA növelés nem út). Itt havi adóról beszélhetünk csak.... Melyik cég lenne olyan hülye, hogy robotot vesz és azt dolgoztatja, majd neked pénzt ad,....
A végén a robotok is zárjegyesek lesznek és jövedéki terméknek fognak minősülni.Szerintem ezt úgy képzelik el, hogy a robotok után adót kell fizetni. Na most ha csak sima egyszeri adót az kevés lesz (vagyis robot ÁFA növelés nem út). Itt havi adóról beszélhetünk csak.
Ha belegondolunk, hányan vannak minimálbérre bejelentve, vagy egyaltalán nincsenek bejelentve, kitalálhatjuk, hogy a panaszkodni úgysem tudó robotok után milyen százalékos arányban fognak fizetni.
A robotcsempészet meg jó üzletág lesz. Az alagúton nem cigit lopnak majd be, hanem ipari robotokat.
Ne adj ötleteket!A végén a robotok is zárjegyesek lesznek és jövedéki terméknek fognak minősülni.
Új büntetőjogi kategóriák fognak meglenni, mint pl a jogtalan automatizálás, vagy a robottechnológiával való visszaélés, stb.
Dehogy nincs. Ott van a végtelen világűr. Az lesz a gyarmatosítás újabb kora.
Emlegette, hogy annak köszönhetően is nőnek a bérek. Mi lenne, ha először megvárnánk, amíg nyugatról visszajönnek a magyarok a nagyobb fizuknak hála és csak aztán gondolkoznánk azok, hogy kit engedjünk be az országba?