[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 685
2 294
113
Két dolog lehetséges.
Az egyik egy társadalmi reneszánsz ami a kieső munkaerőt társadalmi célokra lesz képes felhasználni. Tehát gyereknevelés, betegkezelés, kutatás, idős gondozás, elméleti tudományok stb...
Ennek persze alapja hogy a kieső munkaerő ne legyen az áldozata a hétköznapi kapitalizmusnak. Egy ideje már látszik hogy a kapitalizmus tarthatatlan hosszútávon, robotizáció ide vagy oda. A folyamatos növekedés megfoszt minket a lehetőségektől. Gyakorlatilag a jelenlegi pályáján a fajunk a kipusztulás felé szalad egy évszázadon belül reformok nélkül.
A másik lehetőség hogy a társadalom jelenlegi berendezkedése nem elég rugalmas a helyzet megoldására ez esetben a felhalmozódó nyomorgó embertömegek mindenbe bele fognak kapni ami segíthet a helyzetükön. Egyfajta populista politikai anarchia lesz ahol az emberek gyakorlatban csak a szavazataikkal és tüntetések soraival lesznek képesek befolyásolni a sorsukat, és ezeket a tömegeket folyamatosan fel is fogják használni különböző érdek csoportok. Ehhez hozzá fogni jönni két lehetséges változat.
Az első a nacionalizmus megerősödése ami a régi módszert fogja alkalmazni és besorozza a munkanélkülieket hogy foglalkoztassa és felhasználja őket.
A második a (nem tudom van e ilyen szó) corporationizmus tehát a nagyobb cégek átveszik a nemzetek helyét mert gyakorlatilag ők lesznek majd a megélhetés központi figurái akik képesek biztosítani a családalapítást, iskoláztatást, betegbiztosítást. Ezek a dolgok amik egy embert valójában hűségre kényszerítenek. Ez azt jelentené hogy egyfajta internacionalista vad-kapitalizmus jönne létre a nemzetek lassú vagy gyors halálával aminek a végén a nem dolgozók gyakorlatilag kikerülnének a társadalom kereti kívülre és nyomorogva pusztulnának el nagy tömegekben a külvárosokban vagy a városhatárban, míg a városokban a céges dolgozók élnének, céges rendőrök vigyáznák őket, céges törvényeket tartatva be.
Valamilyen komoly társadalmi változásnak be kell következnie és be is fog így vagy úgy a 21. században.

Amúgy miért nem a társadalmi folyamatokban vitatjátok ezt meg? Nem elég genderfluid a téma oda vagy mi?
 
T

Törölt tag 008

Guest
....A második a (nem tudom van e ilyen szó) corporationizmus tehát a nagyobb cégek átveszik a nemzetek helyét mert gyakorlatilag ők lesznek majd a megélhetés központi figurái akik képesek biztosítani a családalapítást, iskoláztatást, betegbiztosítást....
Ez elég nagy gáz lenne. Sajnos sikerült belekóstolnom, hogy mit jelent, amikor egy cég frankón életstílust hirdet az alkalmazottainak, és hány másodperc alatt dobják az utcára, ha úgy hozza az érdek majd utána hány másdoperc kell ahhoz, hogy újra széles mosollyal üdvözöljék amikor kiderül, hogy mégiscsak hasznot lehet belőle húzni.

SEMMI emberiességet ne várj a nagy cégektől!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
7 958
22 843
113
Ehhez képest a pravda az objektivitás csúcsa volt és göbbels is csak csettinteni tudna...
Mindig van egy hulye aki instant nacizik. :eek:
Lenyegtelen is, hogy mi nem stimmelt szerinted a cikkben, mert igy mar felejtos a tema...
Igazabol az Origo cikke is szanalmas, de a csavo is az.
Nem ertem mi a baj az origo cikkevel. A hulyegyerek balhezott egyet az origonal, azok meg kozzetettek egy rovid osszefoglalot rola. Semmi uj infot nem irtak. Csak annak hasznos aki meg nem tudta ki ez a betegagyu.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 202
60 075
113
Én úgy látom, hogy Nyugat-Európában és az EU-ban nem munkaerő felesleg hanem munkaerő hiány van már jó ideje. Nyugaton úgy 60 éve, hazánkban meg pont a nyugatra vándorlás miatt vagy 10 éve.
A 2008-as válság is spekulációs válság volt nem munkaerő/túltermelési válság, mint anno a "nagy világválság".

Egyszerűen a jelenlegi demográfiai adatok mellet két út van:
1. Jönnek a haszontalan migránsok, hogy darabra meglegyünk aztán szétrombolják a nyugati világot, lezüllesztik a saját szintjükre, így megoldva a demográfiai és civilizációs válságot, hiszen se nyugdíj se egészségügy nem lesz már csak mecsetek és csóróság mindenütt. Nah, ezt a sötét utat választotta most az EU, lásd. Nyugat-Római birodalom bukása.

2. A másik út az, hogy az automatizáció lévén a csökkenő népesség mellet is fenntartjuk/növeljük a termelés volumenét, miközben a termékeinken keresztül máshonnan jövedelmet vonunk el továbbra is. (3. világból) E közben senkit sem engedünk be hozzánk. Így bár csökken a népességünk, de ez még stagnáló termelés mellet is azt jelentené, hogy növekszik az egy főre jutó javak száma. (Kérdés annak eloszlása)
Ez nem feltétlenül probléma, főleg ha megfelelő társadalom politikával szépen lassan stagnáló ágra tudjuk tenni a népességünket.
Ebben is segíthet a robotizáció, például a nők jelentős részét kiválthatja a munkaerő piacról, ők pedig otthon maradhatnak a gyerekekkel ha akarnak. Ez szerintem sokat segítene a demográfiai egyensúly megteremtésében.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 408
20 564
113
akkor ugrunk még egy lépést, és ott tartunk a mesterséges intelligenciáknál, "akik"akár a mérnököket is kiválthatják...

http://faktor.hu/faktor-munkanelkuli-lesz-a-vilag-nepessegenek-a-nagy-resze-30-ev-mulva

ja és egy apróság: anno az pari forradalom vátltozásokat hozott. de ne feledjük hogy mi járt vele: gyarmatosítás, terjeszkedés....
akkor még volt hová.

most nincs.

Az iperi forradalom nem csak a "külső" szereplőknek volt kényelmetlen. Másfelől a gyarmatosítás a gyarmatosítottaknak kellemetlen volt, ez tény, de a terjeszkedés egy civilizáció erejét mutatja. Felesleges energiáit vezeti le részint, másint abból teremtő erő, és jövőkép is születik, aztán lelassul a gyarmatosítás, utána ezek az erők befele fordulnak, amikor a határokat elérik. Egyébiránt a földön nem nagyon nvan hova terjeszkedni (csak a tenger alá), Afrika gyarmatosításához sok játékosnak lenne pár szava. Viszont a földön kifelé elég sok a tér, lehet, hogy újra feléledne egy űrverseny, ami az emberiség nagy esélye lenne a feles energiák viszonylag békés levezetésére, és fajunk biztonságának fokozására (kivéve, ha valami már vár ránk kint...).

Neved alapján neked ez tűnhet rossznak, bár ha megnézzük az arab félszigetet, vannak ott a gyarmatosításnak nyertesei is. Nézzük szaúdi-arábiát: a szaúdi arabok gyakorlatilag nomád nép voltak. A gyarmatosítás kapcsán kiderült, hogy van egy értékes kincsük, aminek a kiaknázásában mások segítettek nekik (tény: busásan lefölözve azt), most pedig mind a világpolitika, mint térségük megkerülhetetlen szereplői kisebb-nagyobb súlyban (hogy mennyire jó a világnak, vagy a környező népeknek, az más kérdés, bár a hatalom princípiumából fakadóan nagyon nem lenne más a helyzet ha más lenne a helyzetükben, csak esetleg más vallási/ideológiai fűszerezése lenne a dolognak).

Van azonban egy másik oldala is a dolognak, amit itt már te magad is feszegettél egyik-másik hozzászólásodban: belül milye hatások voltak, amik végül ehhez a kolonializmushoz vezettek: a lakoság jelentős része elvesztette megélhetését (vidéki földeken- illetve azokhoz kapcsolódóan végzett munkák), hisz a bekerítés a gypjú termelés fellendítéséhez a mezőgazdaságban tette feleslegessé őket, ami ahhoz kellett, hogy a gépeket etetni lehessen. Mehettek a városba bérmunkásnak (aminek most kezd leáldozni. Ez mondjuk a falvak revitalizálását is hozhatná magával, a társadalom túlélőképességét növelve, hisz a városok gazdasági szempontból kevésbé lesznek fontosak, kevésbé lesz fontos a munkaerő koncentrálása), a bányába bérmunkásnak, vagy ... kifele a birodalom határait kifele tolni. Ez utóbbi volt sok szempontból a legkecsegtetőbb perspektíva a bátraknak és erőseknek. Minden koloniciós ciklus előtt egy népességfelesleg volt: keresztes háborúk (expanzív)
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 408
20 564
113
Nagyon szar ez a fórummotor, egyszer csak elküldte magától amit még írtam...

szóval a reconquista utáni keresztes háborúk már nem az önvédelemről, és az elvesztett területek visszaszerzéséről szóltak (bár a bizánci területek visszazerzése volt végülis a cél, ami végső soron nem sikerült). Oka a mezőgazdaság teljesítményének ciklikussága, illetve az innovációk egyenletlen üteme miatti ingadozása volt: néha megugrott a teremlékenység, majd a népesség, de tovább nem nőtt a ermelékenység: A népesség felesleg az éhenhalásnál (lassú biztos halál) jobban preferálta a kalandot és reményt, Isten dicsőségére, hátha sikerül valami...

Amerika felfedezése után szintén volt népesedési nyomás is, az aranykitermelés szolidan megindult, majd kulturális és gazdasági okokból sokan szerencsét próbáltak. Nem egyszerűen ment a katonsaág, lelődözni a helyieket, és jogfosztani őket. Mentek reményvesztett emberek szerencsét próbálni, egy új remény felé.

Ilyen tömegek ismét lesznek tömegével, és ne higgye senki, hogy csak itt. Afrikában, ahonnan irányíthatatlanul jönnek ide az emberek ugyanez van. Racionális aktorok, csak a mi részünkről nem racionális őket befogadni. Inkább némi munkát, termelést kellene odavinni, hogy helyben segítsenek ők magukon. A "gazdáinknak" persze ez nem tetszik, hisz ha ugyanazt a munkát itt csinátatod, az több hozzáadott érték (részben érthető közgazdasági okkal), mintha afrikában. Csakhogy ha nem akarnak rajtuk segíteni, és a társadalom fennmaradását biztosítani (profitjuk megtartása, kissé mérséklése mellett), akkor miért gondolja bárki, hogy majd lesz alapjövedelem, és majd csurrantanak-cseppentenek nekünk? NEM FOGNAK. Ha feleslegesek leszünk számukra, majd robothadsereggel kordában tartanak minket, és éhen halunk. Jön a cyberpunk. Hacsak nagykapitalistáink nem akarnak változtatni ezen, és ezt itt nem látni. Az államok pedig hiába akarnak segíteni, hisz csupba liberális-feminista-LMBTQIA+ Teráz-anyák (atyák?) alkotják majd már őket addigra, nem lesz miből. A Gender szakos zsenik boldogan alapjoggá tennék a nemváltó műtétet, addig pedig sosem jutnak el, hogy kockás füzet, ceruza, általános iskolás matek, lássuk mire vezet mindez. (zöld energiában is ideológiai alapján vergődnek)

Kb ennyia reggeli agyömlésem. Rágódjatok, kinek mi tűnik értelmesnek ebből.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 408
20 564
113
Ez nem feltétlenül probléma, főleg ha megfelelő társadalom politikával szépen lassan stagnáló ágra tudjuk tenni a népességünket.
Ebben is segíthet a robotizáció, például a nők jelentős részét kiválthatja a munkaerő piacról, ők pedig otthon maradhatnak a gyerekekkel ha akarnak. Ez szerintem sokat segítene a demográfiai egyensúly megteremtésében.

Az egész nők a munkaerőpiacra dolog a bérek letöréséről szólt, nem a jogokról és egyenlőségről. Az 1950-es években (lletve annó a 3 birodalom családpolitikájában is) az volt a cél nyugaton, hogy egy dolgozó férfi társadalmi státuszának megfelelő életszínvonalon biztonsággal el tudjon tartani a bérjéből egy 3 gyerekes családot.

Ma ehhez kell egy férfi és egy nő közös (bér)munkája (a nők otthon dolgoztak a család fenntartásán), és az otthoni munka nem tűnt még el (bár tény, hogy az élvezetesebb részei maradtak, pl. a főzés, amit férfi létemre én is szívesen űzök. Vegyetek robotporszívót. Jó! :D Elveszi az otthoni munkát!!!). Az történt, hogy a nők a munkaerő piacon csökkentették a kínálat szűkösségét, és lenyomták ezzel a béreket. (A gender pay-gap hülyeséggel hagyjatok. Ha igaz lenne, akkor közgazdasági tény: azok a cégek akik csak nőket foglalkoztatnak előnyben lennének, mert olcsóbban tudnák ugyanezt megtermelni. Valójában a gender-pay-gap struktúrális, ahogy a cigány-pay-gap is: többnyire más munkákat végeznek)

Ha lesz mincome, és elégséges lesz, akkor úgyhiszem, hogy az a vidék, és a családok reneszánszát hozhatja. Most nem tudom elképzelni, hogy középtávon legyen mincome.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 508
5 706
113
oké.
mondott valamit arról, hogyan akarja megoldani az egyre égetőbb munkaerőhiányt?

Emlegette, hogy annak köszönhetően is nőnek a bérek. Mi lenne, ha először megvárnánk, amíg nyugatról visszajönnek a magyarok a nagyobb fizuknak hála és csak aztán gondolkoznánk azok, hogy kit engedjünk be az országba?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 508
5 706
113
Még ehhez a vonalhoz tudom javasolni William Gibson - A periféria című könyvét. Tőle szokatlanul nem annyira cyber-punk, de az az Amerika, ahol játszódik, nyomasztó, és erezzük, hogy valahogy itt kopogtat már: nincs munka, mindent automatizáltak. munkaerő lenne. Csak alkalmi munkák valamint drogtermelés és fogyasztás, online virtuális valóságok, veteránok rokkantsegélyei vannak a vidékieknek. Ezt a jövőt akarjuk? Mert jó eséllyel egy ilyen világ felé robogunk, ha túl gyorsan ér ide az automatizáció következő forradalma. Tömegek lesznek reménytelenül kiszolgáltatottak, miközben a GSP és egyéb makrogazdasági adatok gyönyörűen mutatnak továbbra is.

Szoftvert fejlesztek, és gyakorlatilag automatizálásán dolgozom, de nem látom jónak azt amerre haladunk (főleg a tempó miatt, és a társadalmi szakadék mélyülése miatt, hogy egyéb tényezőkről ne is beszéljünk, mint népvándorlás, klímaváltozás). Mentségemre szól, hogy mi legalább olyan dolgot automatizálunk, amit korábban nem lehetett (jól) megoldani egyáltalán. mi legalább nem veszünk el munkát senkitől.

Szerintem nagyon messze vagyunk mi még attól az időtől, hisz még az emberek nagy része most sem jut hozzá a fogyasztási cikkekhez. Ahhoz hogy mindenki hozzájusson, még nagyon sok gyárra és szolgáltatásra lenne szükség, ami munkaerőígényes.
Viszont ha el is jön ez az idő, a kormányok nagyon egyszerűen meg tudják oldani a problémát. Csak be kell hozni a 3, 4 vagy 5 napos hétvégét és máris jóval több munkást kell felvegyenek a cégek.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 508
5 706
113
http://gepnarancs.hu/2017/01/a-munka-utani-tarsadalom/

a először a munkaképes lakosság tizede, majd az ötöde, végül a harmada-fele elveszíti a munkáját – méghozzá úgy, hogy esélye sincs új munkát találni, hiszen a robotok gyorsabban, olcsóbban és többet tudnak dolgozni – az óriási terhet jelentene a társadalombiztosítási rendszerek számára.

Martin Ford, “A robotok felemelkedése” című könyv szerzője felelevenít egy történetet Henry Fordról és Walter Reuther-ről, aki akkor az autógyári munkások szövetségi szakszervezetének vezetője volt. Egy új, automatizált autógyár bejárásán Ford csipkelődve azt kérdezte: – Walter, hogyan veszi rá ezeket a robotokat, hogy fizessenek szakszervezeti hozzájárulást? Mire Reuther így válaszolt: – Henry, és ön hogy veszi rá őket, hogy vegyék meg az autóit?

Azt hiszem, ez az igazi csapda. Ha a robotok olyan helyzetet hoznak létre, amelyben az emberi munkaerő nem versenyképes a robotokéval, akkor az emberi munkaerő része a nemzeti össztermékben a minimumra csökken. A francia közgazdász, Thomas Piketty eddig is azt állította, hogy a tőkejövedelmek már most gyorsabban növekednek, mint a munkajövedelmek, vagyis a tőkejövedelem a nemzeti össztermék egyre nagyobb részét adja. Piketty szerint mindez olyan változásokat hoz, amelyek szélsőséges társadalmi különbségekhez vezetnek, egy olyan világhoz, amelyről Austen és Balzac regényei szólnak. A robotok mindezt még fel is erősíthetik. A robot ugyanis munkaerővé konvertált tőke – ha teljes mértékben kiváltható vele az emberi munkaerő, azzal a munkavállalók részesedése a nemzeti össztermékből a nullához közelít. Akkor viszont ki veszi meg a robotok gyártotta termékeket?

Éppen ezért sokak szerint a tőke valamilyen formában előbb-utóbb támogatni fogja az egyetemes alapjövedelmet. Ellenkező esetben az adókat kellene növelni, hogy a megnövekedett szociális kiadásokat fedezni lehessen, vagy protekcionista, a robotok használatát korlátozó szabályokat kellene elfogadni, hogy legyen elég jövedelem a piacokon megvenni mindazt, amit a tőke előállít.

Tehát igaz, hogy a robotok sok embert helyettesíteni fognak. A fő kérdés az, hogy keletkezik-e elég új munkahely. Ha a válasz nem, akkor az új felállás kezelése óriási kihívás elé állítja a döntéshozókat.

Sean Welsh

A szerző az új-zélandi Canterbury Egyetem robot-etika kutatója

.....
és

http://androgeek.hu/hir/delkorea-lehet-a-vilag-elso-orszaga-ahol-bevezetnek-a-robotadot
l

Szerintem az alapjövedelem hülyeség. Melyik cég lenne olyan hülye, hogy robotot vesz és azt dolgoztatja, majd neked pénzt ad, hogy megvedd a termékét, hogy visszakapja a pénzét? Akkor inkább nem költ robotra, termelésre és nem ad neked pénzt, mert úgy több marad neki.
Munkaerőre mindig szükség lesz (hacsak fel nem találják az emberrel teljesen megegyező robotokat, amik abszolút mindenben versenyképesek velünk, viszont az már a gépek lázadása lesz). Az igaz, hogy egyre kevesebb munkaerőre van szükség előállítani a termékeket, de egyre több terméket is állítunk elő, így összességében lesz elég munka a jövőben is.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 508
5 706
113
akkor ugrunk még egy lépést, és ott tartunk a mesterséges intelligenciáknál, "akik"akár a mérnököket is kiválthatják...

http://faktor.hu/faktor-munkanelkuli-lesz-a-vilag-nepessegenek-a-nagy-resze-30-ev-mulva

ja és egy apróság: anno az pari forradalom vátltozásokat hozott. de ne feledjük hogy mi járt vele: gyarmatosítás, terjeszkedés....
akkor még volt hová.

most nincs.

Dehogy nincs. Ott van a végtelen világűr. Az lesz a gyarmatosítás újabb kora.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
T

Törölt tag 008

Guest
... Melyik cég lenne olyan hülye, hogy robotot vesz és azt dolgoztatja, majd neked pénzt ad,....
Szerintem ezt úgy képzelik el, hogy a robotok után adót kell fizetni. Na most ha csak sima egyszeri adót az kevés lesz (vagyis robot ÁFA növelés nem út). Itt havi adóról beszélhetünk csak.
Ha belegondolunk, hányan vannak minimálbérre bejelentve, vagy egyaltalán nincsenek bejelentve, kitalálhatjuk, hogy a panaszkodni úgysem tudó robotok után milyen százalékos arányban fognak fizetni.
A robotcsempészet meg jó üzletág lesz. Az alagúton nem cigit lopnak majd be, hanem ipari robotokat. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 522
12 630
113
Szerintem ezt úgy képzelik el, hogy a robotok után adót kell fizetni. Na most ha csak sima egyszeri adót az kevés lesz (vagyis robot ÁFA növelés nem út). Itt havi adóról beszélhetünk csak.
Ha belegondolunk, hányan vannak minimálbérre bejelentve, vagy egyaltalán nincsenek bejelentve, kitalálhatjuk, hogy a panaszkodni úgysem tudó robotok után milyen százalékos arányban fognak fizetni.
A robotcsempészet meg jó üzletág lesz. Az alagúton nem cigit lopnak majd be, hanem ipari robotokat. :)
A végén a robotok is zárjegyesek lesznek és jövedéki terméknek fognak minősülni.
Új büntetőjogi kategóriák fognak meglenni, mint pl a jogtalan automatizálás, vagy a robottechnológiával való visszaélés, stb. :D:D
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and fip7
T

Törölt tag 008

Guest
A végén a robotok is zárjegyesek lesznek és jövedéki terméknek fognak minősülni.
Új büntetőjogi kategóriák fognak meglenni, mint pl a jogtalan automatizálás, vagy a robottechnológiával való visszaélés, stb. :D:D
Ne adj ötleteket! :)
Amúgy, most röhögünk rajta, de pár hete olvastam egy cikket, a genomodhoz való jogosultságokról és az ezzel kapcsolatos jogi problémákról.
Pár éve még ezen is röhögtünk volna.

Komolyra véve, valami olyasmit kell elképzelni, mint az autóknál a regisztrációs adó és a kötelező biztosítás.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 476
2 834
113
Erőt vettem magamon és végignéztem.

Ez most komoly, vagy valami paródiaműsor?

OFF
Engem meg egy migráns békává változtatott!!!
(De már elmúlt )

A Soros tervről pedig az az igazság, hogy ha jobbról balra olvasunk, mint a pirézek, és egy betűt kicserélünk, az jön ki "Orosz"

ON
 
  • Tetszik
Reactions: nekerdez

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 408
20 564
113
Emlegette, hogy annak köszönhetően is nőnek a bérek. Mi lenne, ha először megvárnánk, amíg nyugatról visszajönnek a magyarok a nagyobb fizuknak hála és csak aztán gondolkoznánk azok, hogy kit engedjünk be az országba?

ez igy jól hangzik, és nyilván cél is, hisz gazdagabb polgárok több adót fizetnek, etc...

sajnos nem ennyire egyszerű, ugyanis a magyar cég nem biztos, hogy tud eleget emelni ehhez rövid távon. Hosszabb távon nyilván csak az marad talpon. A multi pedig el is viheti a gyárat... Fokozatosan kell csinalni, ahogy a békát főzik oly sok esetben... Ez évtizedes folyamat, és van akihez előbb er oda, van akihez később.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
Status
Not open for further replies.