[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
No, szerencsére azért nem rokonom, egy ismerősöm volt osztálytársa, együtt szoktuk osztani, meg jön okoskodni ez a balek arckönyvön olyan szitukban is, mikor senki sem szólt hozzá. Élőben még sosem találkoztunk, szerencsére...

Igy mar ertem:) Ilyen ismeroseim nekem is vannak, egy ido utan mar nem is kommentelem, amit irnak. Eselytelen meggyozni oket barmirol.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Elég durva milyen szinten be vannak rendezkedve a tagok életébe vájkálásra, irányítására. Hallottam meredek történeteket az USA-ból is hogy miket csinálnak de nem hittem volna hogy magyarba is így megy.
Én nem vagyok vallásos. De biztos vagyok benne, hogy ha kutakodnának, minden egyháznál találnának valami "disznóságot". Biztos vannak olyan egyházak, ahol - parancsra - találniuk KELL valamit. És vannak olyanok, ahol kutakodni is TILOS!!!

Ez a vallásszabadság...?!?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
valaki lehozta a linket, hogy pár hónappal azelőtt nyílt levelet írt B. Gábor a Főnöknek.
Elolvastam, és megvilágosodtam mint Buddha:
http://huppa.hu/braunitzer-gabor-level-magyarorszag-kormanyanak/
Minek reklamozod ezt a buta oldalt? Talan erdekelt vagy benne?
Ha te ettol az irastol megvilagosodtal akkor nincs is mirol beszelni. Demagog rinyalas. Mintha az ellenzek tervei a migransokkal vallalhatoak lennenek, de persze ezert is a kormany a hibas. Jaj...:eek:!
egyébként pedig:
Hatalmas szakemberek lehetnek, ha 8 hónap kellett rá, hogy megállapítsák, hogy egy spiáter szutyok nem éles lőfegyver. Az akasztó, meg a felfúrt csőbe bevert rudazat mellett a huzagolás hiánya se tűnt fel? Vagy az, hogy a tárba csak 9mm PAK töltény fér el?

A földre teperés ilyenkor miért kell? Falhoz állítják, elmondják miről van szó és méltósággal el lehet intézni a dolgot 3 perc alatt.
A bejelentesbol ez nyilvan nem derult ki.
Ha nagyobb erovel vonulnak ki akkor az a baj, ha kisebbel akkor pedig az. o_O


Ugy latom a gazfegyverek engedelyezeset komolyan gondolja a kormany is, de azert meg nem kell folyton masok elott lobalni (szerelni, tisztitani).
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
  • Tetszik
Reactions: 2ndt and omae

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Akkor már inkább viszek magammal egy ácskalapácsot, arra engedély sem kell.

Pontosan, egy franciakulcs a kocsiban, egy csőfogó, valamilyen szerszám ami nem feltűnő. Ezek egyike sem KKVE és nem indul külön szabálysértési eljárás amiatt hogy nálad volt.

Amúgy az ugye megvan, hogy csak Magyarországon kell a gáz-riasztófegyverre engedély az EU tagállamjai közül (igaz csak a közterületen való viseléshez, de ha ez nincs, akkor automatikusan szabálysértési eljárás)
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Akkor már inkább viszek magammal egy ácskalapácsot, arra engedély sem kell.
Nem kell.
De közterületen ha megfog vele a rendőr, akkor elronthatja bacottul a napodat, hacsak nem igazolod, hogy épp boltból viszed haza, vagy épp a munkádhoz kell.
KKVE,
melléklet B. pont:
b) a jellegzetesen ütés céljára használható és az ütés erejét, hatását növelő eszköz (különösen: ólmosbot, boxer);
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Nem kell.
De közterületen ha megfog vele a rendőr, akkor elronthatja bacottul a napodat, hacsak nem igazolod, hogy épp boltból viszed haza, vagy épp a munkádhoz kell.
KKVE,
melléklet B. pont:
b) a jellegzetesen ütés céljára használható és az ütés erejét, hatását növelő eszköz (különösen: ólmosbot, boxer);
Na azért egy kalapács, franciakulcs az nem ólmosbot, boxer, és NYILVÁN ha nincs nálam aznapi blokk hogy most vettem, akkor megyek anyámhoz, anyósomhoz, random cimborámhoz szöget beverni/valamit meghúzni segíteni.

Szívesen.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 459
11 494
113
Pontosan, egy franciakulcs a kocsiban, egy csőfogó, valamilyen szerszám ami nem feltűnő. Ezek egyike sem KKVE és nem indul külön szabálysértési eljárás amiatt hogy nálad volt.

Amúgy az ugye megvan, hogy csak Magyarországon kell a gáz-riasztófegyverre engedély az EU tagállamjai közül (igaz csak a közterületen való viseléshez, de ha ez nincs, akkor automatikusan szabálysértési eljárás)

Jut eszembe!:D
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Nem kell.
De közterületen ha megfog vele a rendőr, akkor elronthatja bacottul a napodat, hacsak nem igazolod, hogy épp boltból viszed haza, vagy épp a munkádhoz kell.
KKVE,
melléklet B. pont:
b) a jellegzetesen ütés céljára használható és az ütés erejét, hatását növelő eszköz (különösen: ólmosbot, boxer);

Nem kell, nem fog érte piszkálni a rendőr, bárkinek joga van barkácsolni, de ha egy vipera van nálad simán feljelent (akkor is ha kígyó, mert az meg védett állat)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Na azért egy kalapács, franciakulcs az nem ólmosbot, boxer, és NYILVÁN ha nincs nálam aznapi blokk hogy most vettem, akkor megyek anyámhoz, anyósomhoz, random cimborámhoz szöget beverni/valamit meghúzni segíteni.

Szívesen.
Nem kell, nem fog érte piszkálni a rendőr, bárkinek joga van barkácsolni, de ha egy vipera van nálad simán feljelent (akkor is ha kígyó, mert az meg védett állat)

A rerndőr nézni fogja, hol, mikor mit talált nálad. Elég nehezen fogod beadni neki például, hogy hajnali kettőkor a bulinegyedben kalapács van nálad, mert akkor szegezted meg a haverod könyvespolcát.

....
https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__rendorseg__708749-ehhez-joga-van-egy-rendornek
 
  • Tetszik
Reactions: Brimstone

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
A rerndőr nézni fogja, hol, mikor mit talált nálad. Elég nehezen fogod beadni neki például, hogy hajnali kettőkor a bulinegyedben kalapács van nálad, mert akkor szegezted meg a haverod könyvespolcát.

....
https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__rendorseg__708749-ehhez-joga-van-egy-rendornek

Ritka eset, ha kifejezetten nem támadó eszköz nem szoktak vele foglalkozni.
Ezért is jók a szerszámok a csomagtartóban, hátsóülésen, esetleg egy szerszámosládában. A legjobb ha valami olyasmi van nálad ami autószereléshez, kerékcseréhez lehet.

Bár nekem is volt olyan rendőr ismerősöm, aki centiméterszallaggal járt szolgálatba, és képes volt lemérni a kés pengehosszát, és 8 cm 1 milinél már ment is a feljelentés, a bíróság meg ilyenkor futószallagon gyártja az ítéleteket, csak azt nézi hogy meghaladta a pengehossz a törvényben előírtakat, ha igen az már tök mindegy volt mennyivel, ment autamatikusan a bírság.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Azt hiszem a fenti rendőrrel én is találkoztam.
Az ő kedvéért szoktt nálam lenni az kukri, ami eltört, és most csak egy csonk, kiélezve. Mert ugye senki nem tiltja, hogy a hétcentis pengéjű késemnek 35 centis tokja legyen.....
(pszichologiai hadviselés rulez...:hadonaszos:).
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
A rerndőr nézni fogja, hol, mikor mit talált nálad. Elég nehezen fogod beadni neki például, hogy hajnali kettőkor a bulinegyedben kalapács van nálad, mert akkor szegezted meg a haverod könyvespolcát.

....
https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__rendorseg__708749-ehhez-joga-van-egy-rendornek
Természetesen bent a szórakozóhelyen már tré van, de mi zárja ki hogy elhúzódott anyámnál a kalapálás, és késői órában ballagok haza a szerszámaimmal?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nálunk volt egy gyerek, aki rendszeresen kisbaltával járkált kocsmázni. Jó, elég sötétek voltak bent a kocsmák, de nem is késelték meg soha. Jó volt az érdekérvényesítő képessége. :)
 
  • Tetszik
Reactions: misinator and sata

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 459
11 494
113
Nálunk volt egy gyerek, aki rendszeresen kisbaltával járkált kocsmázni. Jó, elég sötétek voltak bent a kocsmák, de nem is késelték meg soha. Jó volt az érdekérvényesítő képessége. :)
Ha egyszer az erdőről jött le munka után a kocsmába, mit kellett volna tennie? Lelakatolni kint a bicikliskorláthoz?:rolleyes:;)
 
Status
Not open for further replies.