[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Szabó téma: ha valaki elvárja, hogy vele rendesen viselkedjenek, akkor viselkedjen ő is rendesen. Ha pedig nem úgy viselkedel, akkor beverhetik az orrod. Ez a legfőbb tanulság a történetből. Ne jöjjön senki azzal a szöveggel, hogy a vendégnek mindig igaza van, mert ez csak kifogás az ilyen bunkóknak, akik nem tudnak viselkedni.
Az eset azzal kezdődött, hogy ő részegen, bocsánat, ma már wiskeykóstolónak hívják az illuminált állapotú embert, elkezdett kötözködni a KFC munkatársaival. Nem szép dolog a verekedés sem, balhét kezdeményezni sem az. Sajnálom, de nagyon utálom a bunkó részegeket és szerintem sokan így vannak ezzel.
Ha a biztonsági őr ellen lesz valami eljárás, akkor azért remélem, hogy az előzményeket is figyelembe veszik és enyhítő körülmény lesz.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Sajnálom, de nagyon utálom a bunkó részegeket és szerintem sokan így vannak ezzel."

Gondolom ezert is nem mesz biztonsagi ornek. Meg en sem.
Viszont aki annak megy, annak az az egyik fo feladata hogy adott esetben gyok2 reszeg parasztokat szereljen le szakmailag/torvenyes szabalyozas szempontjabol kifogastalan modon.

A sebesz sem panaszkodik, hogy "hu, hat ez a vastagbel gusztustalan, tele van sz...rral" es enyhito korulmenynek sem szamit, ha a protokoll kovetese helyett lelep a mutobol (es a beteg meghal). Azert van ott, hogy a sz..rral teli vastagbellel foglalkozzon. Szakszeruen.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
"Sajnálom, de nagyon utálom a bunkó részegeket és szerintem sokan így vannak ezzel."

Gondolom ezert is nem mesz biztonsagi ornek. Meg en sem.
Viszont aki annak megy, annak az az egyik fo feladata hogy adott esetben gyok2 reszeg parasztokat szereljen le szakmailag/torvenyes szabalyozas szempontjabol kifogastalan modon.

A sebesz sem panaszkodik, hogy "hu, hat ez a vastagbel gusztustalan, tele van sz...rral" es enyhito korulmenynek sem szamit, ha a protokoll kovetese helyett lelep a mutobol (es a beteg meghal). Azert van ott, hogy a sz..rral teli vastagbellel foglalkozzon. Szakszeruen.

Igazából nem tudunk semmit csak az indexes szemszögéből. És még így is elítélem őt is. Én szeretném tudni a KFC-sek véleményét is, sőt jó lenne egy biztonsági kamera képe. Egyáltalán nem biztos, hogy úgy történt, ahogy az indexes megírta: "megkérdeztem tőle, hogy ugye most nem akar megütni, errefel már meg is ütött". Ez mégcsak nem is életszerű. :) Ki szokta megkérdezni, hogy nem-e akarsz megütni? :)
Az is lehet, hogy ki akarták tessékelni, ő nem akart kimenni, aztán a karjánál fogva akarták kivezetni, ő rángatózott és csak véletlenül kapott egyet a dulakodás során.
 
M

molnibalage

Guest
"Sajnálom, de nagyon utálom a bunkó részegeket és szerintem sokan így vannak ezzel."

Gondolom ezert is nem mesz biztonsagi ornek. Meg en sem.
Viszont aki annak megy, annak az az egyik fo feladata hogy adott esetben gyok2 reszeg parasztokat szereljen le szakmailag/torvenyes szabalyozas szempontjabol kifogastalan modon.

A sebesz sem panaszkodik, hogy "hu, hat ez a vastagbel gusztustalan, tele van sz...rral" es enyhito korulmenynek sem szamit, ha a protokoll kovetese helyett lelep a mutobol (es a beteg meghal). Azert van ott, hogy a sz..rral teli vastagbellel foglalkozzon. Szakszeruen.
A különleges lánybúcsún ahol voltam a biztonsági őr úgy akadályozott meg verekedést szavakkal és erénnyel - bár én nem láttam csak mesélték - hogy a felek békében mehettek két felé, nem történt semmi. Ez is egy szakma, megvan a rutinja. Csak a szakma borzalmasan híg...

Egyébként az indexes sznobfaszkalat is barom. Zárás előtt (?) X perccel nem esik le, hogy ilyen helyen senkit nem szolgálnak ki csak elviterlre, mert takarítani is kell? Ja persze, az "újságírói" fikázáshoz - tényleg csak fikázni láttam azt a sznob gyökeret eddig - ész az nem kell...

A jog és erkölcs szerint nem szép dolog, hogy orrbavágták? Igen, nem szép. Röhögök a faszfejen, hogy ezt kapta? Nagyon. Sajnálom? Kicsit sem. Az univerzum néha kiegyenlíti a számlát...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Igazából nem tudunk semmit csak az indexes szemszögéből. És még így is elítélem őt is. Én szeretném tudni a KFC-sek véleményét is, sőt jó lenne egy biztonsági kamera képe. Egyáltalán nem biztos, hogy úgy történt, ahogy az indexes megírta: "megkérdeztem tőle, hogy ugye most nem akar megütni, errefel már meg is ütött". Ez mégcsak nem is életszerű. :) Ki szokta megkérdezni, hogy nem-e akarsz megütni? :)
Az is lehet, hogy ki akarták tessékelni, ő nem akart kimenni, aztán a karjánál fogva akarták kivezetni, ő rángatózott és csak véletlenül kapott egyet a dulakodás során.

Azert eleg nehez valakit veletlenul megutni (bar en egyszer osszehoztam, nem gyoztem elnezest kerni):)

Valoban csak az Indexes szemszogebol tudjuk, amit tudunk; nagyon szivesen megvaltoztatom a velemenyemet, ha kiderul, hogy elotte bevitt par gyomrost az ornek.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Melyik? Puzsér vagy a másik?
Én anno komolyan gondolkoztam, hogy megkérdezzem, hogy mi kell ahhoz, hogy valaki indexes "újságíró" lehessen. ..
Először is, ne érts az adott témához, ne tudj magyarul helyesen írni és fogalmazni és ha lehet a hangzatos cím mögött semmilyen értelmes tartalom ne legyen, de ha mégis akkor a cikk a felénél érjen véget.

Mára olyan szinten ment le a színvonal, hogy kb fél éve jelent meg egy lista, hogy mik azok a címek amikre nagyon nagy valószínűséggel ráklikkelnek az emberek.
pl: nem gondolta volna...sosem hinné el...brutálisan..... hihetetlenül....
Na minden cikkük így kezdődik azóta. Legalább a saját szaros újságjuk címoldalát megnéznék, hogy mennyire szánalmasan néz ki.
Ebből is látszik, hogy még az indexesek sem olvasnak indexet. :)

Molni, ne is próbálkozz, túlképzett vagy oda. :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Melyik? Puzsér vagy a másik?
Én anno komolyan gondolkoztam, hogy megkérdezzem, hogy mi kell ahhoz, hogy valaki indexes "újságíró" lehessen. Mert egy rakás rovatukba fényévekkel tartalmasabb és precíz írásokat tudnék heggeszteni, mint azok a meg nem értett zsenik...
Ez egy viccesnek szán utalás volt erre a műsorára:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
A különleges lánybúcsún ahol voltam a biztonsági őr úgy akadályozott meg verekedést szavakkal és erénnyel - bár én nem láttam csak mesélték - hogy a felek békében mehettek két felé, nem történt semmi. Ez is egy szakma, megvan a rutinja. Csak a szakma borzalmasan híg...

Egyébként az indexes sznobfaszkalat is barom. Zárás előtt (?) X perccel nem esik le, hogy ilyen helyen senkit nem szolgálnak ki csak elviterlre, mert takarítani is kell? Ja persze, az "újságírói" fikázáshoz - tényleg csak fikázni láttam azt a sznob gyökeret eddig - ész az nem kell...

A jog és erkölcs szerint nem szép dolog, hogy orrbavágták? Igen, nem szép. Röhögök a faszfejen, hogy ezt kapta? Nagyon. Sajnálom? Kicsit sem. Az univerzum néha kiegyenlíti a számlát...

Molni, erelyre gondoltal?
Egyebkent igen, hatarozott fellepessel 99%-ban kezelhetoek ezek a szituk.

Nekem annyira nem jon be ez effele "kiegyenlites". A Szabo Z fele primko szakmai szinvonalat pont azzal lehet(ne) jol kezelni, ha szakmailag verik bele az orrat a hulyesegebe, nem a fizikai vilagban.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Molni, erelyre gondoltal?
Egyebkent igen, hatarozott fellepessel 99%-ban kezelhetoek ezek a szituk.

Nekem annyira nem jon be ez effele "kiegyenlites". A Szabo Z fele primko szakmai szinvonalat pont azzal lehet(ne) jol kezelni, ha szakmailag verik bele az orrat a hulyesegebe, nem a fizikai vilagban.
Sosem fogod te ezt a hülyét szakmailag orrbaverni, mert lehetetlen. El van varázsolva teljesen, a saját világában él, és csak az az igazsága van amit Ő elképzel. Sokat vitatkoztam vele, ismerősi körömben van. Egy igazi fanatikus hülye, nem véletlen hogy az ilyeneket néha orrbaverik, mert másból nem ért...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and zeal

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Sosem fogod te ezt a hülyét szakmailag orrbaverni, mert lehetetlen. El van varázsolva teljesen, a saját világában él, és csak az az igazsága van amit Ő elképzel. Sokat vitatkoztam vele, ismerősi körömben van. Egy igazi fanatikus hülye, nem véletlen hogy az ilyeneket néha orrbaverik, mert másból nem ért...

Elvarazsolt embereknel az orrbaveres sem mukodik, azt szuri le belole, hogy azert vertek meg, mert igaza volt (aldozatszerep).

Nem irigyellek az ismeretsegert :D
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Puzsér mondott egy nagyon fontos mondatot, ez pedig igaz: "... A neoprimitívség az arcán csattant..."

Ilyen, amikor a forradalom felfalja a saját gyermekeit. Mondjuk, kíváncsi lettem volna arra, ha ez mondjuk egy n+1 senkivel történik meg. Lett volna-e ekkora felhördülés és utólagos magyarázkodás!? Valószínűleg nem.

Ide vezetett a mérhetetlen agymosás és morál elinflálása. Érdemes megnézni a napi politikai diskurzust... Ez szivárog le, de jelenleg ezt sem érdek megállítani, mert a háttérben tovább lehet hizlalni a közbeszerzése eric cartmenjét és rajta keresztül a holdudvart
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Puzsér mondott egy nagyon fontos mondatot, ez pedig igaz: "... A neoprimitívség az arcán csattant..."

Ilyen, amikor a forradalom felfalja a saját gyermekeit. Mondjuk, kíváncsi lettem volna arra, ha ez mondjuk egy n+1 senkivel történik meg. Lett volna-e ekkora felhördülés és utólagos magyarázkodás!? Valószínűleg nem.

Ide vezetett a mérhetetlen agymosás és morál elinflálása. Érdemes megnézni a napi politikai diskurzust... Ez szivárog le, de jelenleg ezt sem érdek megállítani, mert a háttérben tovább lehet hizlalni a közbeszerzése eric cartmenjét és rajta keresztül a holdudvart


Nem tudom, hogy az agymosas es moral elinflalasa alatt mit ertesz.

Szamomra alapvetoen a "magara hagyas" all elsodlegesen a dolgok hattereben. A kultura, az oktatas problemai meg a rendszervaltas elottrol datalodnak, de a rendszervaltas utan gyakorlatilag csak rossz iranyba voltak valtozasok; a jogok mellett a kotelessegek elfelejtodtek, az anyagi bizonytalansag meg a jogkoveto oldalon is huzta maga utan a gyerekre forditott kevesebb idot. Felnott par generacio, akinek fogalma nincs semmirol (mikozben lenyegesen tobb informaciohoz fer hozza).

Arra nem is gondolok inkabb, hogy mi lesz a mostani "Facebook-like" generaciobol.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Elvarazsolt embereknel az orrbaveres sem mukodik, azt szuri le belole, hogy azert vertek meg, mert igaza volt (aldozatszerep).

Nem irigyellek az ismeretsegert :D
No, szerencsére azért nem rokonom, egy ismerősöm volt osztálytársa, együtt szoktuk osztani, meg jön okoskodni ez a balek arckönyvön olyan szitukban is, mikor senki sem szólt hozzá. Élőben még sosem találkoztunk, szerencsére...
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113

Elég durva milyen szinten be vannak rendezkedve a tagok életébe vájkálásra, irányítására. Hallottam meredek történeteket az USA-ból is hogy miket csinálnak de nem hittem volna hogy magyarba is így megy.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
Status
Not open for further replies.