[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Mondj egyetlen-egy kapitalista országot, ahol a társadalom belső szaporulata elégséges a fennmaradáshoz (bevándorlás nélkül). Nem tudsz egyetlen-egyet sem mondani, mert nincs. Vagyis a kapitalizmus megöli a társadalmat.
Ez a kijelentés is téves önmagában. A jóléttel csökken a gyermekszaporulat társadalmi rendszertől függetlenül. Ha nő a jólét és csökken a gyermekhalandóság is, akkor a születésszám is csökken. Ez történt a vasfüggönyön innen és túl is sőt, már olyan helyeken is, mint Bangladesben.

Kb. annyira valid az érvelésed, mint a lenti vicc.
Ittam whiskey szódával berúgtam. Ittam bort szódával, berúgtam. Ittam vodkát szódával berúgtam. Mindig a szóda volt azonos, akkor biztos attól rúgtam be...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 846
57 818
113
haubagoi

A kapitalizmus önmagában nem baj. Sőt igazából már az ókor óta harcol egymással a két eddig kitalált gazdasági felfogás.
("templom (Zikurat)" gazdaság=tervgazdaság; föníciai módszer = piacgazdaság)
Gyakorlatilag mindig kiderült, hogy a piacgazdaság az életképesebb.
A probléma igazából az, hogy ha nem megfelelően szabályozzák akkor nagyon komoly egyenlőtlenségeket szül amely szétfeszítheti a társadalmat.
És ez valóban egy oka lehet az alacsony népszaporulatnak is.
Viszont azt is látni kell, hogy ez önmagában nem okoz reccsenést a társadalomban. Az igazi reccsenést a szociális eszmékkel együtt okozza a demokrácián belül. Ugyanis amíg az emberek arra szavaznak, aki több pénzt oszt nekik ki a közösből, érdemtelenül addig a rendszer sem fenntartható.
Például magának a nyugdíj rendszernek a létezése is egy olyan "káros" tényező amely negatív irányba változtatja a népszaporulatot.
Hiszen miért neveljek 10 millió forint/gyerek összegben utódot magamnak amikor azt a pénzt el is költhetem? Amikor meg szükségem lenne rájuk akkor meg majd az állam és a közösség eltart a nyugdíj rendszeren keresztül. A MÁS GYEREKE által megtermelt jövedelemből.
Csak a poén az, hogyha mindenki így gondolkozik akkor előbb utúbb nem létezik a más gyereke, és marad a nagy büdős semmi.... :eek:
A nyugati világ társadalmainak egy jelentős része jelenleg itt tart, ezért van negatívban a népszaporulat.

Érdemes lenne egyszer utána nézni annak, hogy milyen a szaporulati ráta azokban az országokban ahol:
1. Van nyugdíj rendszer (És milyen ahol állami és milyen ahol magán?)
2. Nincs nyugdíj rendszer
 
M

molnibalage

Guest
Nézd itt mi akik ettől az etnikai kicserélésről hányinger kerülget minket. Nem feketén fehéren látjuk a világot.
Még egyetemen voltam mikor Szeged átvonultak az első sáskaraj. Anno írtam Szegedi vasút állomás, a Nyugati és Keleti pályaudvar közel állt ahhoz, hogy közegészségügyi vészhelyzet miatt bezárját őket. Baráti társaságomba tartozó leányzó testvére Szegeden nemtős, és ezt ő mondta anno.
Lehet fekete-fehér szemüveg, de idő még is ezt az álláspontot igazolja.
Remek a hadsereg a hadügy stb meg az egész katonáskodik mikor a katonák és nehéz fegyverzett a kaszárnyában, utcán meg tombol a terror.
Az amúgy is recsegő ropogó egészségügyi rendszer egzotikus betegségekkel, is szembe kell nézni.
Hab a tortán hogy az idevert jött mentek követelik, hogy már itt élők alkalmazkodjanak hozzájuk, és nem fordítva. Természetesen alapszükségleteikről és oktatásukat is ezen gyűlölt fehérek fizessék. Menekült státus mellett azért évente 2x haza látogatnak, meg beállnak ISIS harcosnak. Svédeknél börtön helyett nyalókát kapnak. Egyedül talán egy kurdok oldalán harcoló Brüsszeli születésű nőt ítéltek el távol létében, mert hogy kimert menni és távcsövessel ölte az ISIS harcosokat aki Eu-ból kapták a munkanélküli segélyt.
Abszurd világ ez kérem szépen, Tudom tudom mi vagyunk a hülyék. A libernácik meg a jó fiúk aki emberségre hivatkoznak de a hajléktalanokkal nem törődnek. Vallás szabadságról beszélnek miközben a keresztényeket vegzálják. Oroszok invázióval fenyegetnek miközben városaikban katonák, és egyes város részeikben iszlám törvénykezés az úr.
És ez hol vonatkozik a kommentem bármilyen részére az, hogy hergeled itt magad? Szerinted és egyetértek azzal, hogy kontrollálatlan mozgás legyen a határon és a többivel?

Olyanok itt sokan, mint a béna gyerek a vizsgán, aki soha nem a kérdésre válaszol...
 

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Ez matematikai és demogfáriai képtelenség a jelenlegi trendek alapján. A 8% körüli muzulmán arány a franciáknál a legpesszimistább demográfia szerint is valahol 12-13%-os muzulmán arányt hoz ki 2050 tájára. Már, persze ha minden muzulmán vagy vegyesházasságból származó embert muzulmánnak számolsz. Egyáltalán hogyan definiálod a muzulmánt? Aki pl. vallásos szülők gyermeke, de nem vallásos akkor ő micsoda a statisztikában...? [fejvakarás]


Ha már a tudományos módszereket szóba hozzuk, csináljuk korrekten!


Pl:
Egyiptom és Irán népessége ennyi idő alatt megkétszereződött!!!
Egyszerűsítve ez azt jelenti hogy a jelenlegi Franciao-i 8%-ból min 15% lesz!!!
Ennyi idő alatt évi 200e bevándorló min. várható. az 5m fő, az a jelenlegi lakossághoz (67m) számítva (30% asszimilációval korrigálva) min. +6% a muszlimok javára!
Mivel a bevándorlók többsége fiatal(alacsony halálozási mutató, nincsenek "öregeik"), ez kb. min. újabb +1%!

A francia "őslakosság" saját (bevándorlók 3.4 körüli mutatója nélkül) reprodukciós mutatója kb. 1.25, ezért a jelenlegi számuk 15-20%-kal csökken! 2050-ig!!! Csak emiatt az arány romlik újabb 20%-t.

Kb összegezve: (15%+6%+1%) x 1,25= 27% körüli muszlim arány 2050-ben Franciaországban!!!

Ehhez nem kellet szakdiploma, és lefelé(franciák javára kerekítettem mindenhol!!!

Hmmmmmm!

No komment...


U.i: Tipikus polgárháborús társadalmi szerkezet!
 
M

molnibalage

Guest
haubagoi
Hiszen miért neveljek 10 millió forint/gyerek összegben utódot magamnak amikor azt a pénzt el is költhetem?
Lehet, hogy a környezetemben van a hiba, de én olyan emberrel nem találkoztam, aki ezen vezérfonál mentén élne. Azért nem születik gyerek, mert sokan úgy gondolják, hogy 1 vagy 2 gyereknél többnek nem tudja megadni neki azt, ami szeretné úgy, hogy már most is az folyik a csapból is, hogy előgondoskodni kell a nyugdíhoz. Tehát igen, magára költi a saját nyudíjkasszába pl. Vagy pl. magáorvosra, hogy nem "pusztuljon" meg. Mert a befizetett TB-ért szolgáltatást azt már nem kapsz.
 
  • Tetszik
Reactions: neptun892
M

molnibalage

Guest
Ha már a tudományos módszereket szóba hozzuk, csináljuk korrekten!


Pl:
Egyiptom és Irán népessége ennyi idő alatt megkétszereződött!!!
Egyszerűsítve ez azt jelenti hogy a jelenlegi Franciao-i 8%-ból min 15% lesz!!!
Ennyi idő alatt évi 200e bevándorló min. várható. az 5m fő, az a jelenlegi lakossághoz (67m) számítva (30% asszimilációval korrigálva) min. +6% a muszlimok javára!
Mivel a bevándorlók többsége fiatal(alacsony halálozási mutató, nincsenek "öregeik"), ez kb. min. újabb +1%!

A francia "őslakosság" saját (bevándorlók 3.4 körüli mutatója nélkül) reprodukciós mutatója kb. 1.25, ezért a jelenlegi számuk 15-20%-kal csökken! 2050-ig!!! Csak emiatt az arány romlik újabb 20%-t.

Kb összegezve: (15%+6%+1%) x 1,25= 27% körüli muszlim arány 2050-ben Franciaországban!!!

Ehhez nem kellet szakdiploma, és lefelé(franciák javára kerekítettem mindenhol!!!

Hmmmmmm!

No komment...


U.i: Tipikus polgárháborús társadalmi szerkezet!
Ez a matek önmagában úgy hülyeség, ahogy van. Ha megkérdezed, hogy mért, akkor csak azt fogja mutatni, hogy nem érted a modellezés alapjait sem...
 

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Ez a matek önmagában úgy hülyeség, ahogy van. Ha megkérdezed, hogy mért, akkor csak azt fogja mutatni, hogy nem érted a modellezés alapjait sem...


Nem leptél meg alkotó kritikával.

Már a valós tendenciák is tragikusan rosszak. Utálom a franciákat, akkor sem örülök a becslés realista végeredményének!

EZ VAN!
:(
 
M

molnibalage

Guest
Nem leptél meg alkotó kritikával.

Már a valós tendenciák is tragikusan rosszak. Utálom a franciákat, akkor sem örülök a becslés realista végeredményének!
VAN!
:(
Akkor segítek a vérprimitív modelled hiábinak megértésében...
  • Várható élettartam és áltlagéletkor...
  • Az első szülés éve...
  • Az utolsó szüléskori átlagélettartam...
  • És a kiindulási korfa....
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ez matematikai és demogfáriai képtelenség a jelenlegi trendek alapján. A 8% körüli muzulmán arány a franciáknál a legpesszimistább demográfia szerint is valahol 12-13%-os muzulmán arányt hoz ki 2050 tájára. Már, persze ha minden muzulmán vagy vegyesházasságból származó embert muzulmánnak számolsz. Egyáltalán hogyan definiálod a muzulmánt? Aki pl. vallásos szülők gyermeke, de nem vallásos akkor ő micsoda a statisztikában...? [fejvakarás]

Franciaország 66 milliós populációjából jelenleg is 12 millió a muzulmánok aránya.
Nincs olyan hogy "jelenlegi trendek", legalábbis nem modellezhető.
Egyrészt a folyamatos és állandó beáramlás, családegyesítés miatt, másrészt a minimum 3-szoros termékenységi mutató miatt, természetesen a muzulmánok javára.
Érdemes beletekinteni a német nők szülési rátájába is, ami 1 alatt van, 0,6. Ezt úgy hívják, hogy negatív spirál.
A muszlimoknál nincs lehetőség a hit elhagyására, értelemszerűen a házastársnak kell alkalmazkodni.
Továbbá azt kell még itt elmondani, hogy sokan egyenlőségjelet tesznek a vallás és muszlim hit közé, mert nem csak spirituális oldala van, ez egy életszervezési, etikai, értékrendi irány, és aki nem jár mecsetbe, az is tartja ezeket. Ők egy más, újabb típust képviselnek, "euromuszlimoknak" szokták hívni őket.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and zeal
M

molnibalage

Guest
Franciaország 66 milliós populációjából jelenleg is 12 millió a muzulmánok aránya.
Nincs olyan hogy "jelenlegi trendek", legalábbis nem modellezhető.
Egyrészt a folyamatos és állandó beáramlás, családegyesítés miatt, másrészt a minimum 3-szoros termékenységi mutató miatt, természetesen a muzulmánok javára.
Ilyen verestes kijelentésre nem ártana forrást adni, mert ezzel nem jön ki az átlagos 2.2 ráta FR-ben. Ráadásul úgy, hogy mikor utoljára néztem, akkor a muzulmán repro arány már 3 vagy alatta volt..
 

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Akkor segítek a vérprimitív modelled hiábinak megértésében...
  • Várható élettartam és áltlagéletkor...
  • Az első szülés éve...
  • Az utolsó szüléskori átlagélettartam...
  • És a kiindulási korfa....


Nem kell minősítenem senkit ahhoz, hogy igazam legyen:
a népesség kb 10%-a háromszoros szaporodási rátával 32 év alatt, folytatódó bevándorlással az általam becsült értékhez lesz közelebb!

Én jobban kedvelem a tudományos ismeretterjesztő módszert, mint a statisztikai szakkifejezéseket, "Churchill-i" homályába vesző (...bármit bizonyítok, ha én csinálom...") eredménnyel! :p
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 846
57 818
113
molnibalage

"Lehet, hogy a környezetemben van a hiba, de én olyan emberrel nem találkoztam, aki ezen vezérfonál mentén élne. Azért nem születik gyerek, mert sokan úgy gondolják, hogy 1 vagy 2 gyereknél többnek nem tudja megadni neki azt, ami szeretné úgy, hogy már most is az folyik a csapból is, hogy előgondoskodni kell a nyugdíhoz. Tehát igen, magára költi a saját nyudíjkasszába pl. Vagy pl. magáorvosra, hogy nem "pusztuljon" meg. Mert a befizetett TB-ért szolgáltatást azt már nem kapsz."

Pedig a hozzászólás alapján pont így élsz. Nem gyerekre költesz hanem magánnyugdíjra meg magán egészségügyre, mert az állam (tényleg rossz) egészségügy neked nem jó... És te azért mérnökként elég jól keresel (gondolom.)
E mellet gondolom a gyerekednek nagyon jó életet szeretnél, hogy jobb legyen az élete , mint a tiéd, csak hát mivel az erőforrások végesek így ez a mentalitás össztársadalmi szinten nem fenntartható. Hiszen ugyan azt az X-et kellene egyre több fele osztanunk úgy, hogy mégis mindenki többet kapjon belőle. Ilyen meg csak a mesékben létezik....

Egyébként régebben én is úgy gondolkodtam, hogy csak jó létbe csinálnék gyereket. Aztán eszembe jutott, hogy én milyen relatív szegénységben nőttem fel és, hogy onnan hova jutottam és azóta nem érdekel a dolog XD Egyszerűen szegénységben is fölnőne a gyerek és lehet nem is lesz a jellemfejlődése számára negatív hatással a dolog. Most már csak olyan nőt kellene találnom aki egyet ért ezzel és bevállalja a gyerkőcöt velem :D
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
M

molnibalage

Guest
Pedig a hozzászólás alapján pont így élsz. Nem gyerekre költesz hanem magánnyugdíjra meg magán egészségügyre, mert az állam (tényleg rossz) egészségügy neked nem jó... És te azért mérnökként elég jól keresel (gondolom.)
Mi számít jónak? Ismerek olyan infóst, aki a nem úgy tűnik, hogy a világ legnehezebb feladatát végezné és nettó 600k-t visz, ami kb. dupljána annak, amit én lapátolok össze most. (1 évvel fiatalabb nálam.) Mikor albérletet kellett váltani és nagyon rosszul ment a cégnek, akkor semmi extrára nem költöttem és kb. egyedül is alig jöttem ki év végére +ba... Izé... Oké, ha ketten lennénk egy kecóban, akkor javulna a fajlagos mutató.

Nem azért nincs gyerekem, mert nem szeretnék, hanem eddig nem sikerült n+1 ok miatt. Hatalmas difi.

De szerintem jobb lenne, ha nem személyeskedő vonal mentén menne a dolog... Nem hinném, hogy az ember magánéletének vetülete az fórumtéma lenne...
 
M

molnibalage

Guest
Nem kell minősítenem senkit ahhoz, hogy igazam legyen:
a népesség kb 10%-a háromszoros szaporodási rátával 32 év alatt, folytatódó bevándorlással az általam becsült értékhez lesz közelebb!

Én jobban kedvelem a tudományos ismeretterjesztő módszert, mint a statisztikai szakkifejezéseket, "Churchill-i" homályába vesző (...bármit bizonyítok, ha én csinálom...") eredménnyel! :p
Ja értem, vagy egy feltevésed forrás nélkül... BTW még ezzel a feltevéssel sem jó a modell...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 846
57 818
113
molnibalage

Félre értettél. Nem vádaskodásnak szántam amit írtam, vagy bármi hasonlónak! Szóval béke :)
Én 10 éve akarok gyereket és még nem volt olyan akivel össze lehetett volna hozni.... Nálam sem pénz kérdés a dolog :)

Én egy példát írtam arra amit tapasztalok is, hogy az emberek azt szeretnék, hogy a gyereküknek jobb legyen mint nekik. Igen ám, de sokan vannak akik ha ezt nem tudják össze hozni akkor nem is vállalnak gyereket vagy mire vállalnának kifutnak az "időből" és már nem lehet gyerekük. Így válik egy jó szándékú alapmentalitás társadalmilag károssá. Ennyi volt a mondandóm lényege.
 
M

molnibalage

Guest
molnibalage

Félre értettél. Nem vádaskodásnak szántam amit írtam, vagy bármi hasonlónak! Szóval béke :)
Én 10 éve akarok gyereket és még nem volt olyan akivel össze lehetett volna hozni.... Nálam sem pénz kérdés a dolog :)

Én egy példát írtam arra amit tapasztalok is, hogy az emberek azt szeretnék, hogy a gyereküknek jobb legyen mint nekik. Igen ám, de sokan vannak akik ha ezt nem tudják össze hozni akkor nem is vállalnak gyereket vagy mire vállalnának kifutnak az "időből" és már nem lehet gyerekük. Így válik egy jó szándékú alapmentalitás társadalmilag károssá. Ennyi volt a mondandóm lényege.
rgr és eleve így kezeltem. A személyeskedést rosszul használtam. Egyszerűen nem téma nálam más magánélete nyíltan egy forumon.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 349
113
Franciaország 66 milliós populációjából jelenleg is 12 millió a muzulmánok aránya.
Nincs olyan hogy "jelenlegi trendek", legalábbis nem modellezhető.
Egyrészt a folyamatos és állandó beáramlás, családegyesítés miatt, másrészt a minimum 3-szoros termékenységi mutató miatt, természetesen a muzulmánok javára.
Érdemes beletekinteni a német nők szülési rátájába is, ami 1 alatt van, 0,6. Ezt úgy hívják, hogy negatív spirál.
A muszlimoknál nincs lehetőség a hit elhagyására, értelemszerűen a házastársnak kell alkalmazkodni.
Továbbá azt kell még itt elmondani, hogy sokan egyenlőségjelet tesznek a vallás és muszlim hit közé, mert nem csak spirituális oldala van, ez egy életszervezési, etikai, értékrendi irány, és aki nem jár mecsetbe, az is tartja ezeket. Ők egy más, újabb típust képviselnek, "euromuszlimoknak" szokták hívni őket.
Közben meg Hollandiában a leggyakoribb újszülött név a Mohamed...
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust
M

molnibalage

Guest
Közben meg Hollandiában a leggyakoribb újszülött név a Mohamed...
Hányszor kommenteli be még valaki ezt a statisztikai értelemben semmire sem jó marhaságot. Több száz keresztnév van, abből minden országban vannak népszerűek. A muzulmán fiúgyerekeknél a mohamed a leggyakoribb. Ha a teljes népességen belül 1% kapja ezt a nevet, már akkor a leggyakoribb akkor is, ha 99% meg más nevet kaphat, mert a többi 99%-on osztozik a másik 100+ keresztnév....
 
  • Tetszik
Reactions: neptun892

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 273
113
Demografiara a legjobb megoldas a sok feminista es libis szarsag sutbadobasa... A sok huly fuggetlen karielista nos filmet hamyagolni... Kitolni a gyedet es a gyest. Kevesebb not alkalmazni a ferfiaknak magasabb fizetest...
A noket arra terelni median at hogy a gyerekmeveles haztartas beliseg nemhogy epp olyan fontos mint a ferfi munkaly hamem fontosab... Es a reszmunkaidos allasok garantalasa allami swgitseggel...
 
Status
Not open for further replies.