[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Hát igen azokat valóban csak a kaja érdekli akik a Maslow piramisnak csak a második emeletéig jutnak el intellektuálisan...
Meg kéne érteni a maslow piramist.Nem egyéni döntés hol rekedsz meg, a faluszéli irástudatlan is eljut az önmegvalositásig, ha az alsobb szintek megvannak.De ha az adott szint nincs meg, akkor nem tudsz fentebb ugrani. Egyébként meg nem a kajárol beszéltem. Ha jol élsz és rendben mennek a dolgok, akkor a normális emberek ignorálják a politikát, csak a bajkeverök akarnak forradalmat. 48-49-es szabadságharcot is már 48 március 16án befejezték volna, ha néhány reformra rábolint a császári udvar. Engem pl. nem érdekelne hogy a Habsurg birodalomban élnék ma, ha normális jövedelmem lenne, egy stabil, erös ország polgára lennék, egyértelmü, betartott törvényekkel és nem basztatnának azért mert magyar vagyok valamint a nemzeti tradicioinkat tiszteletben tartaná a császár. Nyilván egy hal alaku Nagy Magyarország még jobb lenne , de ha a birodalomba születnék bele, akkor nem kezdeném el lövöldözni és felrobbantani a császári(osztrák,román,magyar,horváth,szlovák,cseh) katonákat, ha egyébként rendben lenne az életem és nem érnének méltánytalan sérelmek. Mert minek? Ha nem várok jobb életet magamnak és a hozzátartozoimnak a forradalomtol, és a jelenben jol élek, akkor csak azért hogy más üljön a patkoban, biztos nem gyilkolnék.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
ha neked se a demokrácia, se a diktatúra nem jó....
akkor...
Egyiptom 2500 , Japán 1000 éven át virágzott, ugy hogy a vezetöjük Istennek nyilvánitotta magát . Rémlik hogy Kinában aoha nem volt demokrácia, mégis egyben vannak 2000+éve. Jut eszembe, Szingapurbol, gazdagabb arab országokbol sem menekülnek az emberek, bár arab demokráciárol nem hallottam még. Azok az országok, amik még a 60-as-70-es években is gyarmatokat tartottak és véres polgárháborukban engedték el öket, miota demokráciák? Az embereket kurvára nem az zavarja, ha nem férnek hozzá a politikai hatalomhoz, hanem az ha nem tudnak enni.

Ókori Egyiptom történelmének illene utánanézni, mielőtt leírsz egy ilyen mondatot.

Kínával mintha szó szerint feltörölték volna párszor a padlót, 2000 év ide vagy oda.

Japánban a császárt istenként tisztelték, de tényleges hatalma minimális , évszázadokon "abból" élt amit az ép hatalmon lévő klán adott neki...
A 300 éves bezárkis (Tokugawa sógunátus) is mint tudjuk milyen világsiker lett, Perry pár "feket hajóval" lényegében térdre kényszerítette a komplett országot. aztán jött a polgárháború és a ... Meidzsi restauráció.

Japán társadalma is megváltozott. Az Edo-korban szinte kasztszerűen elkülönültek a lakosság rétegei. A korlátokat a Meidzsi kor szüntette meg: 1871-ben meghirdették a törvény előtti egyenlőséget, megszüntették a nagybirtokokat, eltörölték a szamurájok kiváltságait (fegyverviselés, járandóság). Általános katonai sorozást vezettek be, és az új, parasztokból létrehozott hadsereg hamarosan bizonyította fölényét a szamuráj-hadviseléssel szemben. A társadalom – bár hierarchikus maradt – megnyílt, és az általános oktatás elvileg mindenkinek biztosította az esélyegyenlőséget. A gazdaságfejlesztéshez jó alapot biztosított a nagyszámú iskolázott népesség, az agrárszektor munkaerő-feleslege, a monetarizált gazdaság, a tőkeerős kereskedőréteg és az irányító-szervező munkát ellátó művelt szamurájréteg. Óriási méretű urbanizációs folyamat kezdődött el. A századfordulón Tokió már kétmilliós, Oszaka millió feletti nagyváros volt. 1920-ra az ősznépesség fele városokban lakott.A népszaporulat vidéken volt magasabb (fél évszázad alatt 30 millióról közel 60 millióra nőtt Japán lakossága), de a belső migrációnak köszönhetően a többlet már a városokban jelent meg.[5]
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
. A gazdaságfejlesztéshez jó alapot biztosított a nagyszámú iskolázott népesség,

Aahm! Tudod kína ezt csinálja és bűn ugye tudod papám? Ha egy jenki barátnál megy szintén ugyan ez az maga a dicsőség ;)
Megint a kettős mérce


max kidobják mert beltpol hangja van, de látom nem csak Laposföldben hiszenek.
https://alfahir.hu/2018/02/02/orban_viktor_soros_gyorgy_fidesz_szavazok

Látom szereted a gyűlöletkeltő oldalakat a 444-el együtt ;)


Kínával mintha szó szerint feltörölték volna párszor a padlót,

És akkor akkor mi van hogy feltörölték vele a padlót ? Ha egy fejeltebb hatalom holnap feltörölné a padlót a jenkikkel akkor a jenki sem volt sosem demokrácia?o_O
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
Ez előtt kb. 2-3 perce ilyen gép repült el lakóhelyem felett, a hajtómű zaja keltette fel a figyelmemet cigizés közben. :)

8834539
 
M

molnibalage

Guest
Igen,havi 650 is jó fizetés mo-n,egy kamionsofőrnek,vagy egy jó kőművesnek,de nem egy vadászpilótának,egy vadászpilóta ne lakjon panelban,vagy düledező kertes házban,ne járjon 10 éves vectrával,stb,sokkal megbecsültebb embereknek kellene lenniük anyagilag.
:hadonaszos:
Ha egykeresős családban nettó 650-700-ból düledező kertes házban lakik és csak 10 éves autóra telik, akkor valamit kurva szarul csinál...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 696
113
Ha egykeresős családban nettó 650-700-ból düledező kertes házban lakik és csak 10 éves autóra telik, akkor valamit kurva szarul csinál...


Ha a neje nem dolgozik, a gyerekek miatt,és 5 évig spórolt a telekre,hogy majd 20 évig fizessen jelzálogot,meg vállalt 2 gyereket,miközben albérletet is fizet,akkor nem lesz olyan új sem a vectrája.
Alapíts családot,kezdj el építkezni,majd meglátod.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus
M

molnibalage

Guest
Ha a neje nem dolgozik, a gyerekek miatt,és 5 évig spórolt a telekre,hogy majd 20 évig fizessen jelzálogot,meg vállalt 2 gyereket,miközben albérletet is fizet,akkor nem lesz olyan új sem a vectrája.
Alapíts családot,kezdj el építkezni,majd meglátod.
Most megint ebbe megyük bele?:confused:

Ha akarnám, akkor nekem is lehetne használt kocsim a fővárosi iszonyatos albérlet árak mellett kevesebb, mint felennyi nettóból a 700k-hoz képest. Értelme kb. semmi nem lenne azért nincs. A sokak által annyiara istenített családi kedvezménnyel még nagyobb az összeg...

Egy gyors kereséssel 30 millából 5 szobás eladó lakásokat is látok Kecsó és környékén. Namármont kinek kell ötszobás lakás? :confused:

Egy 25-28 millás lakás vidéken kb. már a kacsalábon forgó palota kategóriája. Na annak törlesztője mennyi is? 120k táján némi önrésszel 15 évre. 20 évre 100k. Egy 5 millás új autóé mennyi 7-8 évre? Havi 30-40k tája. A kettő együtt 150k.

Hová a lópikulás péklapátba folyik el a többi 550k...? Hm...? Én tételesen vezetem a költségeimet ezért elég jó fajlagos számaim vannak saját magamra. 700k-ból 2,5-szer eltartanám kb. saját magamat a mostani költekezési szintem felett jócskán úgy, hogy az lakbér költsége aránytalanul magas.

Ezek után, ha az mondod, hogy nem jön ki valaki nettó 700k-ból vidéki árak mellett már bocsánat, de az az ember nettó kretén. Ezt nem tudom szebben megfogalmazni Ennyi pénből a fővárosi lakbérek és árak mellett havonta mehetnék el UK-ba nyaralni 1 hétvégére és akkor is maradna is bőven.

Tényleg csak pislogok, hogy egyeseknek mennyire nincs fogalma az árakról. Basszus itthon a 300k nettó keresettel a felső 10%-ban van már az ember....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 842
57 811
113
Azért nettó 600+ ezerből hadd lehessen már megélni Magyarországon. Én ennek a harmadából simán megélek egyedül és nem én vagyok az egyetlen ilyen ember a hazánkban. Sőt olyat is ismerek aki ennél kevesebből nyomja egyedül...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Kevesebből is megélünk ketten, Pesten úgy hogy van lakás (hitelre)+kocsi+évente nyaralás+évente 3x csak úgy wellnessezés és azért nem verjük a fogunkhoz a garast. Teljesen normálisan élünk.
Ja viszont egyikünknek sincs ájfónnya meg nem bömösünk van négynégyes biturbóval. :)
 
  • Tetszik
Reactions: endre and rappali_

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 696
113
A szövegértés nem az erősségetek,még mindig :D .
Nem azt írtam,hogy nem lehet belőle megélni,hanem,hogy ez egy vadászpilótának nevetségesen kevés,és ezt tartom is.
Nem mellesleg mindhárman szinglik vagytok,legalábbis nem írtátok költségként a családot,szóval olvassatok figyelmesebben.;)
 
M

molnibalage

Guest
A szövegértés nem az erősségetek,még mindig :D .
Nem azt írtam,hogy nem lehet belőle megélni,hanem,hogy ez egy vadászpilótának nevetségesen kevés,és ezt tartom is.
Nem mellesleg mindhárman szinglik vagytok,legalábbis nem írtátok költségként a családot,szóval olvassatok figyelmesebben.;)
Ok, akkor első körben szögezzük le. Totálisan rosszul vizsgálod a kérdést. Miért? Mert nem arányokban gondolkodsz... Ez nem a szövegértésről szól. Egyszerűen az értékelési módszered kb. a semmin nyugszik. Nem hasonlítasz semmi racionális alapon összes semmit.

Ennyi erővel az USA elnökének fizetése mennyi lenne? Némi túlzással egy ország van rábízve. A fizetése meg valami 400k USD lés nem emelték 2001 óta.

Egész egyszerűen nem esik le az, hogy USA/EU szinten egy diplomás mérnök/IT/pilóta, stb. kategóriájú fizetés és egyéb jutattások között milyan arány van a pilótához képest nézve. Mert ez kell nézni minden ország esetén. A külföldi bérekkel n+1 országnál van az, hogy nem lehet alternatívát nyújtani.

Mi van itthon? Messze többet keres egy vadászpilóta a nettó 600-700k nettóval - ha igaz ez az összeg - mint egy átlagmérnök. Az IT-nál is nem átlag a 600k, de nagyon nem. Csoportvezetők és hasonlók keresnek itthon ennyit és nem egy szervezeti egység legalsó szintű végrehajtói. Mert a vadászpilóta bizony az. Mert a reptérnek és a századnak is van parancsnoka, ha meg lenne ezredünk, akkor lenne ezredpk is...

Ennek fényében tessék, USAF. (Lehet, hogy 1-2 megnézés után a free preview kilök)
https://www.glassdoor.com/Salary/US-Air-Force-Air-Force-Pilot-Salaries-E41283_D_KO13,28.htm
100k fizus is van százados vagy felette. USA-ban az EÜ biztostás az, ami miatt megéri szolgálni, az ami iszonyatosan drága. És mióta pilótahiány van erre jön rá soktízezer dolláros bónusz 5, 10 évenként. Utoljára valami 100k USD tája volt 10 éves szolgálat után. Ennyire nincs pilóta...

Az átlag gépészfizetés 70-80k. az USA-ban, de specializált ritka tudású értékes embernél meg ez fel 100 USD feölé.

Ez alapján a magyar vadászpilóta más, hasonlóan képzett munkakörhöz képest realtív értelemben már bocsánat, de kurvajól meg van fizetve úgy, hogy korai nyugdíja is an. Én meg talál karrierem végén sem fogok nettó 700k-t összehozni...

Szóval ne haragudj, de ez az a fizetés, amiért én nem lépnék le addig a Légierőtől, amíg van lehetőség repülni, mert ebből a pénzből magasabb életszínvonalon lehet élni itthon, mint kint UK-ban mérnökként nagy átlagban. Nemhogy itthon..
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 696
113
Ok, akkor első körben szögezzük le. Totálisan rosszul vizsgálod a kérdést. Miért? Mert nem arányokban gondolkodsz... Ez nem a szövegértésről szól. Egyszerűen az értékelési módszered kb. a semmin nyugszik. Nem hasonlítasz semmi racionális alapon összes semmit.


Az értékelési rendszerem az arányokon nyugszik,összehasonlítottam az általad írt 100k€-s éves fizuját,a ny európai kereskedelmi pilótákét,az én,évi 50k€-s nehézgép kezelői,ny európai fizummal.Írtam,hogy szerintem kevés.
Aztán összehasonlítottam a 15 évvel ezelőtti,otthoni fizumat,a MAI vadászpilóta fizetéssel,arra írtam,hogy a vadászpilóták MAI 650-ének a felét kerestem 15 évvel ezelőtt,otthon.Ha holnap reggel hazarepülnék,holnapután dolgozhatnék otthon,hétvége nélkül,napi 10 órában 350 körüli fizetésért+ költségtérítés,ha beugranak a szombatok,akkor 400-430 környéke,autópályán,a 7 napos munkarenddel 500 eleje-közepe.Szerinted ez arányos egy vadászpilóta 700-ával?
Tavaly tavasszal hívtak 20forint nettó/12 órás műszak aszfalt keverőt rakni,számold ki mondjuk 28 nappal/hó.
Van 3 nemzetközi kamionos haverom,400 közepe simán megvan nekik,heti 5-6 nappal,otthoni cégnél.
Meg lehet élni 80-ból is,és nem azt mondom,hogy a vadászpilóták 700-a nem elég,hanem,hogy arányaiban nevetségesen kevés.
A 300 körüli mérnöki fizuk meg,hát,az ácsok melletti sm,ha felmegy a tetőre kap napi 12-t minimum,amelyik meg csak felnyújtja a szekercét,meg lent a földön levágja a lécet méretre,és felnyújtja,kap 10-et/nap,szorozd be 22nappal,és nincs hétvége.Cimbimnek van 3 kotrója,napi 8-ért kapott női(!!9 sm-eket virágot,meg füvet ültetni,levelet gerebjézni.

Ennyi erővel az USA elnökének fizetése mennyi lenne? Némi túlzással egy ország van rábízve. A fizetése meg valami 400k USD lés nem emelték 2001 óta.

Egész egyszerűen nem esik le az, hogy USA/EU szinten egy diplomás mérnök/IT/pilóta, stb. kategóriájú fizetés és egyéb jutattások között milyan arány van a pilótához képest nézve. Mert ez kell nézni minden ország esetén. A külföldi bérekkel n+1 országnál van az, hogy nem lehet alternatívát nyújtani.

Mi van itthon? Messze többet keres egy vadászpilóta a nettó 600-700k nettóval - ha igaz ez az összeg - mint egy átlagmérnök. Az IT-nál is nem átlag a 600k, de nagyon nem. Csoportvezetők és hasonlók keresnek itthon ennyit és nem egy szervezeti egység legalsó szintű végrehajtói. Mert a vadászpilóta bizony az. Mert a reptérnek és a századnak is van parancsnoka, ha meg lenne ezredünk, akkor lenne ezredpk is...

Ennek fényében tessék, USAF. (Lehet, hogy 1-2 megnézés után a free preview kilök)
https://www.glassdoor.com/Salary/US-Air-Force-Air-Force-Pilot-Salaries-E41283_D_KO13,28.htm
100k fizus is van százados vagy felette. USA-ban az EÜ biztostás az, ami miatt megéri szolgálni, az ami iszonyatosan drága. És mióta pilótahiány van erre jön rá soktízezer dolláros bónusz 5, 10 évenként. Utoljára valami 100k USD tája volt 10 éves szolgálat után. Ennyire nincs pilóta...

Az átlag gépészfizetés 70-80k. az USA-ban, de specializált ritka tudású értékes embernél meg ez fel 100 USD feölé.

Ez alapján a magyar vadászpilóta más, hasonlóan képzett munkakörhöz képest realtív értelemben már bocsánat, de kurvajól meg van fizetve úgy, hogy korai nyugdíja is an. Én meg talál karrierem végén sem fogok nettó 700k-t összehozni...

Szóval ne haragudj, de ez az a fizetés, amiért én nem lépnék le addig a Légierőtől, amíg van lehetőség repülni, mert ebből a pénzből magasabb életszínvonalon lehet élni itthon, mint kint UK-ban mérnökként nagy átlagban. Nemhogy itthon..


Még annyi,hogy az usa fizuk átszámítva kb 2x-t érnek,mert ott minden jóval olcsóbb,más ott egy 80k$ fizu,mint ny európában a 80k€ fizu.
Summa-summárum,továbbra is fenntartom,hogy ha egy markolós lazán keres 400-at,akkor a vadászpilóták 700-a vicc,másfelet kellene keresniük,arányaiban.
 
M

molnibalage

Guest
Még annyi,hogy az usa fizuk átszámítva kb 2x-t érnek,mert ott minden jóval olcsóbb,más ott egy 80k$ fizu,mint ny európában a 80k€ fizu.
Summa-summárum,továbbra is fenntartom,hogy ha egy markolós lazán keres 400-at,akkor a vadászpilóták 700-a vicc,másfelet kellene keresniük,arányaiban.
Hol keres markolós itthon 400k-t nettóban? Hallod, akkor megyek szakmát váltani... Honnan veszed te ezeket a számokat...?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
Status
Not open for further replies.