[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Arról volt szó, hogy állami nyugdíj lesz, amíg lesz állam, állam pedig több, mint 1100 éve mindig volt.
Egyébként voltunk ennél már sokkal rosszabb helyzetben is, hosszabb ideig is (1526).
Nem lesz állami nyugdíj. Orbánék most kezdik kivezetni a szülők iránti felelősségvállalással, mert nincs más választásuk. Egyszerűen nincs aki fizesse, vége a modernista piramisjátéknak, nincsenek új belépők a rendszerbe, nemhogy megfelelő számban, de a katasztrofális összeomláshoz is kevesen!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
basszus... szóljatok modinak max belpol miatt kidobja.
de a külügyminiszterünk páros lábbal szállt bele a hírek szerint a luxemburgi kollégájába....

Lehet hogy öngól lesz?
Jean Asselborn luxemburgi külügyminiszter a Der Tagesspiegel napilap online kiadásában hétfőn a Stop Soros-törvénycsomag kapcsán azt mondta: "az EU-nak fel kell állnia és fel kell háborodnia", és aktiválni kell a 7. cikkelyt.

Szijjártó Péter, Magyarország külügyminisztere ezt nem hagyta annyiban, és a következőket reagálta:

Jean Asselborn luxemburgi külügyminiszter "gyűlöli Magyarországot", ő egy elvakult bevándorláspárti, a migrációt támogató politikus, aki Soros György kottájából játszik - közölte a külgazdasági és külügyminiszter hétfőn az MTI-hez eljuttatott közleményében.


Szijjártó Péter leszögezte: ők elárasztanák Európát, így Magyarországot is migránsokkal, "szélsőségesen liberálisok, elfogadhatatlan álláspontot képviselnek". Szijjártó Péter közölte: Jean Asselborn a mostani nyilatkozatával minden határon túlment.

"Jean Asselborn egy ostoba ember, a magyarok azonban nem azok, a magyaroknak nincs szükségük a luxemburgi külügyminiszter agymenéseire ahhoz, hogy tudják mi a jó nekik" - tudatta. "Az Orbán-kormány Magyarország biztonságát védi, a luxemburgi külügyminiszter azonban Soros Györggyel és magyarországi elvbarátaikkal lebontanák a kerítést, és elárasztanák migránsokkal Magyarországot" - emelte ki Szijjártó Péter. (MTI)
Már megint ez a seggeel születettet zavarja a hatalmas Luxemburgbol, 1500km távolságból hogy mi van nálunk? Valaki jól lefizethette, mert azért ez furcsa.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 069
16 284
113
A diploma ma már az érettségi. Sok egyszerű munkára, mint például titkárnőnek is inkább olyat vesznek fel, akinek van diplomája. Mert egy diplomás szervezetebben gondolkodik, jobban megért bonyolult dolgokat, sokszor a nyelvtudása is jobb stb.
És mivel okkal várható az automatizáltság, robotizáltság terjedése, így egyre kevésbé az alapszintű szaktudás kell, hanem a magasabb szintű. Mert tényleg lassan ott leszünk, hogy nem a szobát kell tudni festeni, hanem a szobafestő gépet kezelni.

Jó, de akkor most tessék beszélni egy andragógia-germanisztika diplomás bölcsésszel, és meglepődni, hogy mennyire strukturált a gondolkodásmódja.
Egy olyan képzésen, ahol bármely "problémára" adott bármely minden válasz jó lehet.

Most hallom btw hogy van a BGF-ből BGE lett. Nem akarom leszólni, de uram bocsá', a szó szerinti büfészak vagy egy ZSGE (ex-ZSGF, ez is egyetem lett, baszod) azért ne legyen már egy szint egy orvosképzéssel.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 720
17 081
113
Bölcsészek nagy része el van szállva, holott debil egy alap matek, fizika, stb láttán. Arról nem is beszélve, h mennyire felszínes a tudása.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nem lesz állami nyugdíj. Orbánék most kezdik kivezetni a szülők iránti felelősségvállalással, mert nincs más választásuk. Egyszerűen nincs aki fizesse, vége a modernista piramisjátéknak, nincsenek új belépők a rendszerbe, nemhogy megfelelő számban, de a katasztrofális összeomláshoz is kevesen!

Ez nem piramisjáték. Belépők mindig lesznek, hisz dolgozó ember is mindig lesz.
Romániában évek óta jóval több a nyugdíjas, mint a dolgozó, mégis van nyugdíj.. Hol áll Magyarország még az ilyen rossz arányhoz?
 
M

molnibalage

Guest
Ismétlem, nincs villany, víz , vagy gázszerelő, egy normális ács vagy kőműves, mert minden anya kicsi szemefényének diplomásnak kell lennie, csak azért hogy neki jobb legyen mint nekünk volt. Még ha tumbuk buta is a gyerek, és esetleg burkolóként is jól megélne.
A tumbuk buta gyerek kizúg az egyetemről...

Halkan jegyzem meg, hogy volt hogy gázszerelőnek én mondtam, hogy mit húzzon és magyaráztam a fizikát. Lényegében azért kellett, mert neki volt kézügyessége és
szerszáma...

Furán hangzik egy diplomás gázszerelő? Lehet. De nem hátrány...
 
M

molnibalage

Guest
Bölcsészek nagy része el van szállva, holott debil egy alap matek, fizika, stb láttán. Arról nem is beszélve, h mennyire felszínes a tudása.
No offense, de nem csak a bölcsészeknek lehet felszínes tudása egyes területeken... A kérdés az, hogy ki és hol látja be az, hogy meddig terjednek képességei...
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Az egy dolog, hogy rosszul működtetik az életpálya-modellt, de itt arról van szó, hogy más megoldás nincs. Például a tanárok fizetését nem nagyon lehet máshogy meghatározni. Nincs piaci verseny, ami eldöntené, hogy ki mennyit kapjon. Meg egy tanárnak nincs lehetősége többet dolgozni, hogy jobban keressen, illetve ha szakmát vált a magasabb piaci bér miatt az a társadalomnak különösen rossz. Csak úgy megy, ha van valami életpályamodell, ami biztosítsa, hogy megéri a pályán maradnia, mert akkor növekedik a fizetése.
Értem én ezt, de szerintem egy életpályának nem arról kellene szólnia, hogy most többet keresek, vagy magasabb a rendfokozatom. Nem vagy rosszul rendezi a nyugállományt. A könnyített szolgálat megint csak szinte semmi. Heti 36 óra 40 helyett? Nincs éjszaka? Hát, elég gyér. Hozzáteszem ezt is gyorsan felülírja egyetlen szabály. Amennyiben a szolgalatellátás megkívánja.... és már pont nem ér semmit. Mi lenne, ha ebbe bekerülne mondjuk egy önyp tagság ahol mit tudom én az 5000 tagdíjból havi 2500-öt állna a cég. Mint régen a hnypnél. Mi lenne, ha fizetne a cég egy eü pénztárat, esetleg egy életbiztosítást, amibe a tag pluszban berakhat pénzt. Az élet remélhetőleg a nyugdíj után is tart. Azt jóformán sehogy nem rendezi könnyíti.
Volt kollégám akinek mr kellett. Nem engedték, hogy a honvédkórházban csináltassa. Hát mi ez?
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Az egy dolog, hogy rosszul működtetik az életpálya-modellt, de itt arról van szó, hogy más megoldás nincs. Például a tanárok fizetését nem nagyon lehet máshogy meghatározni. Nincs piaci verseny, ami eldöntené, hogy ki mennyit kapjon. Meg egy tanárnak nincs lehetősége többet dolgozni, hogy jobban keressen, illetve ha szakmát vált a magasabb piaci bér miatt az a társadalomnak különösen rossz. Csak úgy megy, ha van valami életpályamodell, ami biztosítsa, hogy megéri a pályán maradnia, mert akkor növekedik a fizetése.
Nálunk ugye beígérték a hatalmas 50%-os fizuemelést. Hm.. Na, volt olyan akinél ez 25% lett, mert elérte a beosztáshoz járó bér végét. És itt most egy 5 éves szolgálati viszonnyal rendelkező Bv-s ről beszélünk. Valakiről aki napi 12 órát egyedül van 150 zsivány között. 165-170-nél megáll a fizu. Mondjuk köszönhetően a 30-50 túlórának havi szinten, felmegy ez az összeg 200000 fölé, de a második kapcsolata megy galyra egy 27 éves gyereknek, mert jóformán csak aludni jár haza. Tőlünk November óta 30+ fő szerelt le. A végrehajtó állomány olyan 80-85 fő. Szerinted elérte a célját az életpálya? Pláne úgy, hogy az Aldiban egy napi vezető (fő árufeltöltő) napi hat órás munkával hazaviszi 230000-et?
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Nálunk ugye beígérték a hatalmas 50%-os fizuemelést. Hm.. Na, volt olyan akinél ez 25% lett, mert elérte a beosztáshoz járó bér végét. És itt most egy 5 éves szolgálati viszonnyal rendelkező Bv-s ről beszélünk. Valakiről aki napi 12 órát egyedül van 150 zsivány között. 165-170-nél megáll a fizu. Mondjuk köszönhetően a 30-50 túlórának havi szinten, felmegy ez az összeg 200000 fölé, de a második kapcsolata megy galyra egy 27 éves gyereknek, mert jóformán csak aludni jár haza. Tőlünk November óta 30+ fő szerelt le. A végrehajtó állomány olyan 80-85 fő. Szerinted elérte a célját az életpálya? Pláne úgy, hogy az Aldiban egy napi vezető (fő árufeltöltő) napi hat órás munkával hazaviszi 230000-et?
Valóban van bérnyomás most minden fegyveres és rendvédelmi szerven. Ez egyfelől nagyon jó dolog, mert a civil szféra hosszú hosszú ideje most kezd el általánosságban érezhetően jobban fizetni mint eddig. Ami másnak jó, az átlag állampolgárnak, az szerintem nekünk is az lesz, legalább is az kéne hogy legyen.
Minden tiszteletem a tiétek IS, és nálatok is több kéne hogy legyen a fizetés a végrehajtó állomány közt. Többször leírtam, az én véleményem az, hogy a tiszthelyettes/altiszt/zászlós állományra férne rá még egy kis plusz szeretet, de azt is úgy hajtanám végre, hogy azért nyilván megmaradjon az érezhető különbség a beosztott és a vezető közt, max csak kicsit szűkíteném az ollót. Ha elszállnak a civil szférában a fizetések, előbb utóbb több bevétel marad az államkasszában, több juthat nekünk is, illetve ahogy említetted, a létszámhiány/elvándorlás ellen mást nem tudnak tenni, emelniük kell majd nálunk, nálatok is.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Értem én ezt, de szerintem egy életpályának nem arról kellene szólnia, hogy most többet keresek, vagy magasabb a rendfokozatom. Nem vagy rosszul rendezi a nyugállományt. A könnyített szolgálat megint csak szinte semmi. Heti 36 óra 40 helyett? Nincs éjszaka? Hát, elég gyér. Hozzáteszem ezt is gyorsan felülírja egyetlen szabály. Amennyiben a szolgalatellátás megkívánja.... és már pont nem ér semmit. Mi lenne, ha ebbe bekerülne mondjuk egy önyp tagság ahol mit tudom én az 5000 tagdíjból havi 2500-öt állna a cég. Mint régen a hnypnél. Mi lenne, ha fizetne a cég egy eü pénztárat, esetleg egy életbiztosítást, amibe a tag pluszban berakhat pénzt. Az élet remélhetőleg a nyugdíj után is tart. Azt jóformán sehogy nem rendezi könnyíti.
Volt kollégám akinek mr kellett. Nem engedték, hogy a honvédkórházban csináltassa. Hát mi ez?
Mr kellet?Mostműttték az asszonyt.Hálistennek sikerült.Decemberben panaszkodot,hogy fáj.Március 28ra irták ki MRre.Maszekban csináljuk a gyogykezelést.És pénzért ugyanabban az adóból finanszirozott rohadttúl lepükadt korházban mütötték.Ha ez nem csalás,akkor mi?Én szerencsére ki tudtam fizetni,és nem kinlodott háromnegyed évet.Mert az EÜadóért csak az jár.A beteg 2x,3x fizet,és fizet,ha megakar gyógyulni.Ha van neki miböl.De nagyon dübörg ez az ország.Csak szét ne essen a nagy dübrgéstöl
 
  • Tetszik
Reactions: sata

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Madarász Viktor utca gyermek kórház, majd utána Tűzoltó utcai gyermekkórház. Egy hónapon belüli sztori, saját gyerek, teljesen korrekt ellátás, körülmények, gyors ügymenet. Egy forintot nem adtam sehol senkinek.

Csak hogy nem mindig CSAK a károgást lehessen olvasni.

Innen is köszönöm mindkét intézmény orvosai, és nővérei áldozatos és precíz munkáját!
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 720
17 081
113
Amúgy fontos aspektusról nem beszélünk oktatás kapcsán, ez pedig a kütyü függés. Mi még a színes fotokat is tátorr szájjal, mélyebb bevésődéssel fogadtuk. A beszédre is figyeltünk. Ma nem tudom, h mit kéne egy tanárnak csinálni...a digitális ikt oktatás rosszabb eredményt hoz. Egy professzor mondta, hogy mi még a sinusban gondolkodunk, ők meg binárisak.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 265
113
Nálunk ugye beígérték a hatalmas 50%-os fizuemelést. Hm.. Na, volt olyan akinél ez 25% lett, mert elérte a beosztáshoz járó bér végét. És itt most egy 5 éves szolgálati viszonnyal rendelkező Bv-s ről beszélünk. Valakiről aki napi 12 órát egyedül van 150 zsivány között. 165-170-nél megáll a fizu. Mondjuk köszönhetően a 30-50 túlórának havi szinten, felmegy ez az összeg 200000 fölé, de a második kapcsolata megy galyra egy 27 éves gyereknek, mert jóformán csak aludni jár haza. Tőlünk November óta 30+ fő szerelt le. A végrehajtó állomány olyan 80-85 fő. Szerinted elérte a célját az életpálya? Pláne úgy, hogy az Aldiban egy napi vezető (fő árufeltöltő) napi hat órás munkával hazaviszi 230000-et?

Szerintem elbeszélünk egymás mellett. Én azt mondom, hogy a nem piaci alapú munkahelyeken a fizetést csak életpályamodellel lehet meghatározni. Az hogy éppen most nálunk ez sok helyen rosszul van beállítva, az egy másik kérdés.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Mr kellet?Mostműttték az asszonyt.Hálistennek sikerült.Decemberben panaszkodot,hogy fáj.Március 28ra irták ki MRre.Maszekban csináljuk a gyogykezelést.És pénzért ugyanabban az adóból finanszirozott rohadttúl lepükadt korházban mütötték.Ha ez nem csalás,akkor mi?Én szerencsére ki tudtam fizetni,és nem kinlodott háromnegyed évet.Mert az EÜadóért csak az jár.A beteg 2x,3x fizet,és fizet,ha megakar gyógyulni.Ha van neki miböl.De nagyon dübörg ez az ország.Csak szét ne essen a nagy dübrgéstöl
Most voltam benn 3 napot. Korrekt volt az elhelyezés. Az ápolónők rendszeresen játak be. A negatívum, hogy három 70+-os öreggel voltam egy szobában. Nem sokat aludtam. :) A kaja tűrhető volt. Nem hízókúra, de amennyit mozogtam arra pont elég.
Nem vagyok a hálapénz híve ezért kp-t nem is adtam. Ellenben a nővérek kaptak egy kis kávét, cukrot, csokikát. Nem sok minden talán ha 2000 forintba került, de nekik jól esett. Persze csak az eljövetel előtti pillanatban kapták, ne legyen korrupció gyanús. :)
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Szerintem elbeszélünk egymás mellett. Én azt mondom, hogy a nem piaci alapú munkahelyeken a fizetést csak életpályamodellel lehet meghatározni. Az hogy éppen most nálunk ez sok helyen rosszul van beállítva, az egy másik kérdés.
Ez teljessen igaz. Ez kimondatlanul is megvolt annó. Tudta a csávó aki a rendvédelemhez ment, hogy 25 év és vége. Mondjuk addig sok mindenről le kell mondani, de 25 év. Megvoltak a honvédkórházak ahol a legjobb volt a felszerelés és a dokik. Ráadásul elsőbbséget élvezté. Én is ezt tartom felháborítónak, hogy a kollégának is maszek rendelésen kellett csináltatni a dolgot. Ráadásul a saját kórházában azon a gépen ami a kórházban várólistás. Tehát azért van itt baj bőven.
 
  • Tetszik
Reactions: sata and blitzkrieg

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Az egy dolog, hogy rosszul működtetik az életpálya-modellt, de itt arról van szó, hogy más megoldás nincs. Például a tanárok fizetését nem nagyon lehet máshogy meghatározni. Nincs piaci verseny, ami eldöntené, hogy ki mennyit kapjon. Meg egy tanárnak nincs lehetősége többet dolgozni, hogy jobban keressen, illetve ha szakmát vált a magasabb piaci bér miatt az a társadalomnak különösen rossz. Csak úgy megy, ha van valami életpályamodell, ami biztosítsa, hogy megéri a pályán maradnia, mert akkor növekedik a fizetése.
Életpályamodell nélkül miért nem lehet egy tanárnak versenyképes bért adni?!! Mi a kénkőnek kell "modellezni" bármit, ha ott a valóság hogy kevés a pedagógus még a kevesebb gyerekhez is?!! Diplomát ugye csak úgy kaphatsz, ha van a szakmai mellé egy nyelvvizsgád is? Na ennek birtokában meg sokkal egyszerűbb valahol nyugati irányszögön jobb megélhetést adó munkát találni. Sokan találnak is, a tanárok meg dolgozhatnak tovább nyugdíj után is mert nem jönnek a fiatalok. Feleségem is második éve nyugdíjas, de még mindig "bedolgozó" a suliban - és nem egyedül, hanem 3 másik kollégával együtt egyetlen iskolában!!
 
Status
Not open for further replies.