[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ugyanaz csusztatas mint a multkor.
Valoszinuleg nem egy apolorol, hanem egy segedapolorol van szo. A fizetese pedig most erte el az emelessel a korabban is garantalt minimumot. Az apolok mind megkaptak az emelest.
(Oke, lehet adminisztracios hiba vagy egyeni beralku kovetkezmenye esetleg hoax. Ilyesmik.)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and anonim999

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 262
113
Ugyanaz csusztatas mint a multkor.
Valoszinuleg nem egy apolorol, hanem egy segedapolorol van szo. A fizetese pedig most erte el az emelessel a korabban is garantalt minimumot. Az apolok mind megkaptak az emelest.
(Oke, lehet adminisztracios hiba vagy egyeni beralku kovetkezmenye esetleg hoax. Ilyesmik.)

Azt hiszem nem csúsztatásról van szó. Az egészségügy különböző területeiről szoktak lázadozni a dolgozók, hogy nincs rendes bér. Itt is mintha az lenne, hogy mást kommunikált a kormány és mást csinált.

Egyszerűen a kormány nem rendezi az egészségügyi dolgozók bérét, holott pénz lenne rá.
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ugyanaz csusztatas mint a multkor.
Valoszinuleg nem egy apolorol, hanem egy segedapolorol van szo. A fizetese pedig most erte el az emelessel a korabban is garantalt minimumot. Az apolok mind megkaptak az emelest.
(Oke, lehet adminisztracios hiba vagy egyeni beralku kovetkezmenye esetleg hoax. Ilyesmik.)
1. Honnan tudod hogy csúsztatás?!! Ha van infód a konkrét esetről akkor nyugodtan közölhetnéd, ha meg nincs akkor minek alapján cáfolod?! Prekoncepció?! (Egyébként meg szerintem csúsztatás a hokiban van, egy hír vagy igaz vagy hamis, ha hamis akkor vagy hazugság vagy tévedés).
2. Szerinted "valószínűleg" - tehát infód az nincs, de bátran cáfolsz egy hírt.
3. "lehet", "vagy", "esetleg hoax" - ennyi a bőséges információd, szóval semmi se biztos, de a cáfolat az érvényes?! Így nehezen elfogadható részemről ...
Szóval szerintem itt egy dolog a biztos: ha valaki 2 (azaz kettő!!) Ft havi béremelést kap, az egyenlő a szopatással - egy olyan ágazatban, ahol állítólag munkaerőhiány van. Bár már ezt se tudom elhinni, mert ha így lenne akkor miért rúgták ki azt a kezdő nővérként dolgozó ismerőst, aki a próbaidő vége előtt két héttel aljas módon el mert menni betegállományba? Ínhüvelygyulladást kapott, na nem a söröskrigliktől, hanem a betegek emelgetésétől. Ettől jobb lett az egészségügynek?! A Katának valamennyire jobb lett, most Angliában dolgozik, és bár nem egészségügyi hórukkos hanem polcot rakodik, de hetente kapja meg az itthoni havi bérét. Ja, és nem 60-80 kilós betegeket emelget, hanem közölték vele hogyha 30 kilónál többet mer felemelni gép nélkül (akár segítséggel is!) akkor azonnal kirúgják. Ezzel együtt se tetszenek neki az ángliusok, dehát nem ő mondott fel itthon a kórháznak hanem a főnővér neki ...
Ennyit a kórházi munkaerőhiányról és a miértekről ...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Azt hiszem nem csúsztatásról van szó.
Az ilyen cikkek tele vannak csusztatasokkal, csak ez nem esik le azonnal annak aki nem a szakmaban dolgozik.
Az egészségügy különböző területeiről szoktak lázadozni a dolgozók, hogy nincs rendes bér.
Legutobb egy nemreg alakult "fuggetlen" szakszervezet-szeru haveri kor fenyegetett sztrajkkal. (Talan az Indexen olvastam.) Kozuk nincs a dolgozokhoz, de persze barmikor a szokasos ellenzeki tuncike egyik hamis pillere lehetnek. Ennyit a lazadozasrol.
Itt is mintha az lenne, hogy mást kommunikált a kormány és mást csinált.
Hosszu evekre elore lehetett tudni, hogy mi fog tortenni:
https://meszk.hu/hirek.aspx?nid=51541
Egy emelest hoztak elobbre(!) a szakdolgozok keresere.
Egyszerűen a kormány nem rendezi az egészségügyi dolgozók bérét, holott pénz lenne rá.
Ilyen szintu emeles meg soha nem volt az egeszsegugyben. Remelem ugyanezt folytatjak a kovetkezo evekben (es akkor peldaul a parat el lehet torolni).


Ertem en, hogy jonnek a valasztasok, de mindezt mar korabban is atbeszeltuk. Most max annyi valtozas lesz a diskurzusban, hogy Mack be fog ragni a kampanyszovegek miatt, az meg nem hianyzik. :rolleyes:
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
1. Honnan tudod hogy csúsztatás?!! Ha van infód a konkrét esetről akkor nyugodtan közölhetnéd, ha meg nincs akkor minek alapján cáfolod?! Prekoncepció?! (Egyébként meg szerintem csúsztatás a hokiban van, egy hír vagy igaz vagy hamis, ha hamis akkor vagy hazugság vagy tévedés).
2. Szerinted "valószínűleg" - tehát infód az nincs, de bátran cáfolsz egy hírt.
3. "lehet", "vagy", "esetleg hoax" - ennyi a bőséges információd, szóval semmi se biztos, de a cáfolat az érvényes?! Így nehezen elfogadható részemről ...
Neked nem tunik fel mert nem az eu-ben dolgozol, de az elmult par honapban megjelent cikkek egyikeben sem a szakdolgozok bererol irtak. Persze valahogy megis belecsempeszik a "szakdolgozo" szot a cikkekbe. Na ez a csusztatas.
A szamok pedig nem hazudnak. Az ellenzeki propagandat tolo ujsag termeszetesen nem fogja kibontani az igazsag minden szeleletet, de ha megnezed a nyilvanos bertablat, akkor magad is kitalalhatod, mi tortenhetett. Nyilvan nem 100%, de azert atverni se hagyd mar magad!
Szóval szerintem itt egy dolog a biztos: ha valaki 2 (azaz kettő!!) Ft havi béremelést kap, az egyenlő a szopatással - egy olyan ágazatban, ahol állítólag munkaerőhiány van.
Szakdolgozo? Nem.
Akik nem szakdolgozok(!) azok kevesebb emelesbol reszesultek eddig. Rendszerint oket csak a minimalber emelese erintette. Mostanra viszont ezzel az utolso emelsessel gyakorlatilag megszunt - a 8 osztallyal dolgozok szamara is - a berkiegeszites, vagyis reszesulni fognak a tovabbi emelesekbol.

A berkiegeszitesben erintettek kozul az elso emelessel ilyen szintre hoztak fel a legkisebb apoloi vegzettseggel rendelkezoket. A masodik emelessel a szakmunkas papirral dolgozokat. A mostanival pedig a 8 osztalyt vegzetteket. Mindezt ugy, hogy kozben az osszes magasabb vegzettsegunek is emelkedett a bere.
Bár már ezt se tudom elhinni, mert ha így lenne akkor miért rúgták ki azt a kezdő nővérként dolgozó ismerőst, aki a próbaidő vége előtt két héttel aljas módon el mert menni betegállományba? Ínhüvelygyulladást kapott, na nem a söröskrigliktől, hanem a betegek emelgetésétől. Ettől jobb lett az egészségügynek?! A Katának valamennyire jobb lett, most Angliában dolgozik, és bár nem egészségügyi hórukkos hanem polcot rakodik, de hetente kapja meg az itthoni havi bérét. Ja, és nem 60-80 kilós betegeket emelget, hanem közölték vele hogyha 30 kilónál többet mer felemelni gép nélkül (akár segítséggel is!) akkor azonnal kirúgják. Ezzel együtt se tetszenek neki az ángliusok, dehát nem ő mondott fel itthon a kórháznak hanem a főnővér neki ...
Ennyit a kórházi munkaerőhiányról és a miértekről ...
Te sem ismered a masik oldal allaspontjat, vagyis csak talalgatsz.
Par eszrevetel:
Nem 60-80 kg-osak a betegek, hanem inkabb olyan 100+. :eek:
Egyedul senki sem emelhet. Nem is lehet. Minimum 2, vagy inkabb tobb ember kell hozza. Elvileg 25 kg-ot emelhet egy no a torvenyek szerint. Mindegy. Inhuvelygyulladast biztos nem lehet tole kapni, ellenben a mobiltelefontol... amit a kezdo apolok fele le sem tud tenni es meg a wc-n is azzal jatszik. :hadonaszos:
Kirugni sem szoktak senkit sem tappenz miatt. Tobb kell ahhoz. De ha veletlen megis kirugnak valakit, akar a kezdok hulyesege, akar a gonosz fonover miatt, kabe 1 nap alatt talal masik munkat az eu-ben.
 
M

molnibalage

Guest
Neked nem tunik fel mert nem az eu-ben dolgozol, de az elmult par honapban megjelent cikkek egyikeben sem a szakdolgozok bererol irtak. Persze valahogy megis belecsempeszik a "szakdolgozo" szot a cikkekbe. Na ez a csusztatas.
A szamok pedig nem hazudnak. Az ellenzeki propagandat tolo ujsag termeszetesen nem fogja kibontani az igazsag minden szeleletet, de ha megnezed a nyilvanos bertablat, akkor magad is kitalalhatod, mi tortenhetett. Nyilvan nem 100%, de azert atverni se hagyd mar magad!

Szakdolgozo? Nem.
Akik nem szakdolgozok(!) azok kevesebb emelesbol reszesultek eddig. Rendszerint oket csak a minimalber emelese erintette. Mostanra viszont ezzel az utolso emelsessel gyakorlatilag megszunt - a 8 osztallyal dolgozok szamara is - a berkiegeszites, vagyis reszesulni fognak a tovabbi emelesekbol.

A berkiegeszitesben erintettek kozul az elso emelessel ilyen szintre hoztak fel a legkisebb apoloi vegzettseggel rendelkezoket. A masodik emelessel a szakmunkas papirral dolgozokat. A mostanival pedig a 8 osztalyt vegzetteket. Mindezt ugy, hogy kozben az osszes magasabb vegzettsegunek is emelkedett a bere.

Te sem ismered a masik oldal allaspontjat, vagyis csak talalgatsz.
Par eszrevetel:
Nem 60-80 kg-osak a betegek, hanem inkabb olyan 100+. :eek:
Egyedul senki sem emelhet. Nem is lehet. Minimum 2, vagy inkabb tobb ember kell hozza. Elvileg 25 kg-ot emelhet egy no a torvenyek szerint. Mindegy. Inhuvelygyulladast biztos nem lehet tole kapni, ellenben a mobiltelefontol... amit a kezdo apolok fele le sem tud tenni es meg a wc-n is azzal jatszik. :hadonaszos:
Kirugni sem szoktak senkit sem tappenz miatt. Tobb kell ahhoz. De ha veletlen megis kirugnak valakit, akar a kezdok hulyesege, akar a gonosz fonover miatt, kabe 1 nap alatt talal masik munkat az eu-ben.
Je értem. Most is mosdatsz, feltételezet.. Azaz kb. fröcsögsz. Megszoktuk. Nem is vártam mást...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113

Par eszrevetel:
Nem 60-80 kg-osak a betegek, hanem inkabb olyan 100+. :eek:
Egyedul senki sem emelhet. Nem is lehet. Minimum 2, vagy inkabb tobb ember kell hozza.
Szép dolog a szabályzat, de ha a többit is ennyire tartják be mint ezt, akkor annyit se érnek mint amilyen papírra nyomtatták ezeket.
Mikor műtét után visszatalicskáztak a kórterembe, mondta a betegszállító srác ahogy fölém hajolt, hogy karoljam át a nyakát. Elég kuka voltam még így nem gondolkoztam hogy minek, csináltam amit mondott, és mire észhez kaptam simán áttett az ágyra!! Egyedül!!! :)Gratula neki!!:) Ja, és 100-on túl voltam akkor még (azóta dolgozok rajta hogy kevesebb legyek :(:mad:).
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Je értem. Most is mosdatsz, feltételezet.. Azaz kb. fröcsögsz. Megszoktuk. Nem is vártam mást...
Miert, te mit csinalsz? Tolod az agyatlan propagandat a sok csusztatassal, hazugsaggal. :oops:
Az elmult 8 evben minimum 50 de jellemzoen inkabb 100%-kal nott az eu-dolgozok bere. (Igen, korabban annyira szar volt.)
Egyszer, tenyleg csak a moka kedveert, elgondolkozhatnal azon is amit mas irt le. Tudom, az egeszsegugyhoz is ertesz, de hatha valami csofa folytan ujat tud neked valaki mondani.
 
M

molnibalage

Guest
Miert, te mit csinalsz? Tolod az agyatlan propagandat a sok csusztatassal, hazugsaggal. :oops:
Az elmult 8 evben minimum 50 de jellemzoen inkabb 100%-kal nott az eu-dolgozok bere. (Igen, korabban annyira szar volt.)
Egyszer, tenyleg csak a moka kedveert, elgondolkozhatnal azon is amit mas irt le. Tudom, az egeszsegugyhoz is ertesz, de hatha valami csofa folytan ujat tud neked valaki mondani.
Vegyük sorba...

Inhuvelygyulladast biztos nem lehet tole kapni, ellenben a mobiltelefontol... amit a kezdo apolok fele le sem tud tenni es meg a wc-n is azzal jatszik. :hadonaszos:
Személyeskedő feltételezés, lövésed sincs arról, hogy az adott személy milyen, hiszen nem ismered.
Kirugni sem szoktak senkit sem tappenz miatt. Tobb kell ahhoz.
Lásd fent.
De ha veletlen megis kirugnak valakit, akar a kezdok hulyesege,
Lásd fent.
akar a gonosz fonover miatt, kabe 1 nap alatt talal masik munkat az eu-ben.
Ő láthatólag nem akart.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Szép dolog a szabályzat, de ha a többit is ennyire tartják be mint ezt, akkor annyit se érnek mint amilyen papírra nyomtatták ezeket.
Mikor műtét után visszatalicskáztak a kórterembe, mondta a betegszállító srác ahogy fölém hajolt, hogy karoljam át a nyakát. Elég kuka voltam még így nem gondolkoztam hogy minek, csináltam amit mondott, és mire észhez kaptam simán áttett az ágyra!! Egyedül!!! :)Gratula neki!!:) Ja, és 100-on túl voltam akkor még (azóta dolgozok rajta hogy kevesebb legyek :(:mad:).
Muzsikusnak zenelsz.
Az egyetem elott 18 evesen egy mutoben kezdtem. 110 kiloig egyedul emeltem. (62 kilosan!) Pontosan tudom mirol beszelek. Gerincserv az lehet belole, de inhuvelygyulladas nagyon nem valoszinu. Meg mindig tartom a velemenyem, hogy te csak a tortenet egy reszet ismerted.

Az elhizas gyakorisaganak novekedesevel egyre tobb a gerincserves apolo (illetve egyre tobb lesz a ferfi apolo). Azt is csinaltam par evig a suli mellett. Eleg is volt.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Miert, te mit csinalsz? Tolod az agyatlan propagandat a sok csusztatassal, hazugsaggal. :oops:
Az elmult 8 evben minimum 50 de jellemzoen inkabb 100%-kal nott az eu-dolgozok bere. (Igen, korabban annyira szar volt.)
Egyszer, tenyleg csak a moka kedveert, elgondolkozhatnal azon is amit mas irt le. Tudom, az egeszsegugyhoz is ertesz, de hatha valami csofa folytan ujat tud neked valaki mondani.
És valyon mennyi volt a valos infláció?Nem a statisztika hazuksága,hanem a tényleges megélhetési költöltség?Első fizetésem 3700Ft volt.A kenyér olyan 4ft50fillér,a Szofi meg 9,60.Mennyi fizetés felelne meg ma,az akkori kezdőmnek?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
  • Tetszik
Reactions: Matróz Kommandó

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
És valyon mennyi volt a valos infláció?Nem a statisztika hazuksága,hanem a tényleges megélhetési költöltség?Első fizetésem 3700Ft volt.A kenyér olyan 4ft50fillér,a Szofi meg 9,60.Mennyi fizetés felelne meg ma,az akkori kezdőmnek?
Gondolom nem 8 evvel ezelott kezdtel ezzel a fizuval.
Ha a keresetek realertekenek novekedese erdekel akkor a inflaciot guglizd ki magadnak. Ne engem rugoztass! Koszi!
 
  • Tetszik
Reactions: closed society
M

molnibalage

Guest
Mirol beszelsz? Te talan ismered? Van barmi kozod hozza?
Santitott a sztori es en erre ramutattam. Ebben mi faj neked?
(Megjegyzem: Szemelyeskedesrt te vagy az utolso aki szolhat barkinek is.)
Na szerinted? Nem esik le...
Örülj, hogy ennyi mocskolódás után még itt lebzselsz. Én úgy vágtalak volna ki innen, hogy a lábad nem érné a földet...
 
Status
Not open for further replies.