[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Tudsz azért olvasni? Már nem azért, de számolgatás nélkül is van különbség, h az egyetlen autóm egy 200ezret érő lom, 2 milliós hitel mellett, meg a meglévő 2 db (nem lom) mellé 3 milliós játszósautó zérus hitel mellett. Vagy ha szerinted egyenlő, csak gyökérként rosszul értelmezek valamit, akkor nincs ma magyarországon anyagi gondja senkinek. De a kedvedért sem fogom kiszámolni, h mennyibe kerül egy gyerek, mert nekem mindet megér!

Sehol nem írtam, hogy neked megéri, nem éri.

De nálatok vmi csoda van mert a gyerek nem -5-10-15millió kiesés volt (csal első 3évet számolva) hanem +5-15millió ft.
De nem tudod hogy. Nem kiesett havi 100-200-400 hanem asszony nem dolgozott és bejött +100-200-300.

Kaptál gyerekenként havi 400-600at. Nettoban. Semmire. Havonta. kb így jöhet ki. Nem támasztod alá semmivel de higyjük el neked. Aha.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Ezért beszédes a derék bőség mint adat vagy kerület az férfiaknál elég pontos képet ad a zsír mennyiségéről!

Derék bőség pontos adatot ad testzsír mennyiségéről.
Pont mint a BMI az elhízásról. Rohadtul nem.
Értem én 50éve ezt tanították, aztán meg az 50éve tanult ezt oktatta 10éve is és bent ragadt.

Testzsírt testzsírmérővel lehet pontosan mérni.
 
M

molnibalage

Guest
A BMI az átlagos, nem túl sokat sportoló emberre lett kitalálva, tehát azért csípőből elutasítani, mert a durván sportolóra nem jó elég muris. Ugyanis is ez mellé van téve.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 841
113
A BMI az átlagos, nem túl sokat sportoló emberre lett kitalálva, tehát azért csípőből elutasítani, mert a durván sportolóra nem jó elég muris. Ugyanis is ez mellé van téve.
Ez még rendben is lenne, csak a legtöbb helyen egy táblázat van. Életbiztosítás itt a németeknél eszerint is súlyoz. Van a BMI, ha "optimális" vagy, akkor ok. Mivel a BMI szerint durván el vagyok hízva, kb. háromszor annyi lenne a havi díjam, mint a BMI-OK kimenetnek megfelelō ember. Így nem kötöttem. A céges biztosításnál a rizikócsoportban vagyok, mert a BMI. Hajszál választ el a kinti munkavégzésre alkalmatlan minōsítéstōl az "elhízottságom" okán. Mivel a BMI alapján rizikó csoportban vagyok, úgy megyek orvosi vizsgálatra, hogy elōtte alig iszok, kardió neoprén cuccban, éhgyomor, meg elōtte egy héttel szinte nulla cukor meg sótlan brokkoli, hogy a súly stimmeljen. Amikor megkérdezem, hogy ennek akkor mi értelme van, akkor a válasz az, hogy ez az elōírás.

Ez a bajom BMI-vel. Ez egy eloszlás-függvény válasza valamire. Önmagában nem mond semmit.
 
M

molnibalage

Guest
Ez még rendben is lenne, csak a legtöbb helyen egy táblázat van. Életbiztosítás itt a németeknél eszerint is súlyoz. Van a BMI, ha "optimális" vagy, akkor ok. Mivel a BMI szerint durván el vagyok hízva, kb. háromszor annyi lenne a havi díjam, mint a BMI-OK kimenetnek megfelelō ember. Így nem kötöttem. A céges biztosításnál a rizikócsoportban vagyok, mert a BMI. Hajszál választ el a kinti munkavégzésre alkalmatlan minōsítéstōl az "elhízottságom" okán. Mivel a BMI alapján rizikó csoportban vagyok, úgy megyek orvosi vizsgálatra, hogy elōtte alig iszok, kardió neoprén cuccban, éhgyomor, meg elōtte egy héttel szinte nulla cukor meg sótlan brokkoli, hogy a súly stimmeljen. Amikor megkérdezem, hogy ennek akkor mi értelme van, akkor a válasz az, hogy ez az elōírás.

Ez a bajom BMI-vel. Ez egy eloszlás-függvény válasza valamire. Önmagában nem mond semmit.
Nem a BMI hibája, ha ostobán használják. A kalapács sem hibás, ha szög helyett egy ember fejét verik szét vele. Engem is felbaszna az ideg ilyen "flat" használat mellett.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 841
113
...Na....Press...Push press vagy push jerk?
Push press meg clean and jerk. Ezek a maxok.

Push press mellrōl, clean and jerk meg olimpiai.Az 5 ismétléses push-press 110kg, a military press max csak 100kg. A military press szigorú (sarkok össze, mellrōl indítva, pattintás nélkül)
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 841
113
jóóóóóó...10 métert jöttél a szememben...44 év...112.5kg Clean&jerk....82.5 kg snatch.......84 kg.BW
Snatch nekem is gond. Egy évr csinálom hobbi szinten. A gond az, hogy eddig erōbōl csináltam, szar technikával. Most itt Mannheim-ben van súlyemelés, lementem oda. Visszaszedtem mindent. A németek kicsit másképpen csinálják. Most elkezdtem német hitelvek alapján. Szélesebb terpesz, meg rászántam magam a hook-grip-re. Térdtōl 15 centivel lökni a súlyt felfelé, köldökig. (eddig felvettem simán csipōmagasságba, majd beugrottam alá - ass-to-grass majdnem, majd onnan fel. Nem jó...) A snatch rossz technikával 75kg. Van erōm meg mobilitásom. Overheadsquat-ot bezzeg megcsinálom 85kg-val.

Van még mit tanulnom.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Továbbra is fenntartom, hogy nagyon kevés orvos ért Magyarországon érdemben a mozgáshoz. 7
Mert ez szakorvosi anyag. Ortoped orvos, traumas es talan a reumatologus tudja. A tobbi csak azt tudja, hogy toluk kell megkerdezni. :)
7 orvosnál voltam a hátammal. 7 különböző vélemény, de mindegyik végén ott volt lényegében, hogy ne emeljek nehezet, meg inkább ülőmunkát végezzek, plusz írtak gyógyszert.
Pedig igazuk volt. Nem azt mondtak, hogy mar soha tobbet nem emelhetsz nehezet, de a rehabilitacio elejen nem kene tulterhelni a gerincet. Az ulomunka sem orok karhozat, csak annyit jelent, hogy ne a butorszallitas legyen a munkad amig rendbe nem jossz.
A 7-ből 3 elküldött gyógytornára. A gyógytornász tingli-tangli gyakorlatokkal próbált segíteni. Ez volt 8 éve. Az ülőmunka tovább rontotta a helyzetet. Ennyit tudott az orvostudomány.
Nagyon jol tettek. Sajnos ez nem egy par hetes antibiotikum-kura. Honapok, esetleg evek munkajaba kerulhet a gyogyulas. Mondjuk az uszas sokat segithetett volna.
Aztán elkezdtem utánanézni.
Nagyon helyes, de a tobbseg ilyenkor nagyon melle szokott loni.
Szintén agyzsibbasztó orvosi szöveg.
Latin, de semmi agyzsibbaszto nincs benne. Evekbe telik megerteni, de nem woodoo.
Mik tartják a gerincet? Izmok. Bingó. Erősítsük meg.
Inkabb a szalagok. De az izmok erositesevel ezek ugyis erosodnek.
Valahol persze ma már röhögök rajta, hogy mit is várok egy olyan orvostól/gyógytornásztól, akin van 40 kiló súlyfelesleg,
Cipesz cipoje. Megjegyzem sulyfolosleg nelkul is van eleg gerincproblemas.
mechanikát sosem tanult,
De igen.
Láttam háromdimenziós S görbületű gerinccel rendelkező embert, aki mozogni alig bírt, meg láttam másfél év után 140kg-val (80kg volt a srác) ötismétléses deadlift-et csinálni, meg normálisan csinált (ami maximum 1 percet jelent, maximális feszüléssel) plank-et.
Majd nezd meg nyuggerkent amikorra mar semmi sem marad az izuleteibol. Persze addigra a lehuzos edzok messze jarnak...
Szar háttal volt 220kg-s felhúzásom. Most súlyt emelek, 120kg-t nyomok ki fej fölé, nincs hátfájásom, se térdfájásom. Nem vagyok asszimmetrikus sem, ez van idestova 5 éve.
Nem szabad tulzasokba esni. Talpad, terded, csipod es a gerinced tropa volt. Raadasul a kopasok nem is jonnek helyre. Tenyleg azt sikerult kiagyalnod, hogy majd ettol jobb lesz?
Amikor az orvosokra hallgattam, távoltartottam magam a mozgástól, féltettem magam.
Ne mar! Ez inkabb valami felreertes lesz.
Próbáltam alig enni, de így is híztam,
Ilyen nincs. :p
Annak valami mas lesz a hattereben. Az alap rehab mozgas (meg ha szarul is csinaljak) eleg arra, hogy ne vizesedjen az ember. Szvsz. az ilyesminek mindig erdemes picit jobban utanna nezni.
Gondolom, erre az lett volna a válasz, hogy vegyél be vízhajtót. Nekem meg az volt a válaszom, hogy akkor próbáljuk megérteni ezt a helyzetet.
A kettot lehet egyszerre is, de azert egy kis kaliumot vagy banant toljal melle. :)
Szabadidőmben ezzel is foglalkozom (manuál terápiát tanulok, szigorúan öncélra)
Nagy divat ez mostanaban, de sok ott a kibic.
Na az biztos nem tesz jot az ember gerincenek. A laptop fole gornyedos livejasmin es a python sorok bogaraszasa meg a nyaki regionak is be fog tenni, ha nem vigyazol. Renges szek, monitor, kulon billentyuzet stb, stb.


Az elhizas pedig nem jatek. Az ember soha nem latja magat elhizottnak, de a szamok nem hazudnak. Rosszat tesz az izuleteknek ha tulsulyos az ember. A nehez sulyok emelesenel is kaptal mar egy jobb tippet: az uszast. Szvsz. jobban jarnal azzal. Igaz teljesen mas kozeg mint az edzoterem, de nem ordogtol valo.
Tudom, ugy latszik picit elfogult vagyok az uszas iranyaba, de akkor is nekem van igazam.:)
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 099
3 049
113
Snatch nekem is gond. Egy évr csinálom hobbi szinten. A gond az, hogy eddig erōbōl csináltam, szar technikával. Most itt Mannheim-ben van súlyemelés, lementem oda. Visszaszedtem mindent. A németek kicsit másképpen csinálják. Most elkezdtem német hitelvek alapján. Szélesebb terpesz, meg rászántam magam a hook-grip-re. Térdtōl 15 centivel lökni a súlyt felfelé, köldökig. (eddig felvettem simán csipōmagasságba, majd beugrottam alá - ass-to-grass majdnem, majd onnan fel. Nem jó...) A snatch rossz technikával 75kg. Van erōm meg mobilitásom. Overheadsquat-ot bezzeg megcsinálom 85kg-val.

Van még mit tanulnom.
.....persze...nekem Nagy Peti azt mondta...Zolikám 1000 jó ismétlés!!!!!...nem 1000 ism hanem 1000 jó:):)....OHS 105 kg....ha a BW- 90 kg-...akkor simán összejön a 95kg snatch..még akkor is ha nem sok tehetséged van...kitartás......De alap tézis,hogy akik jók strict-ben azok kevésbé mobilisak....Tessék erőltetni a snatch pull-t az sokat .
fog gyorsítani rajtad.

Végre leírhattam olyan rövidítéseket amit talán valaki nem ért!!!️‍♂️️‍♂️️‍♂️️‍♂️
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 191
113
Sehol nem írtam, hogy neked megéri, nem éri.

De nálatok vmi csoda van mert a gyerek nem -5-10-15millió kiesés volt (csal első 3évet számolva) hanem +5-15millió ft.
De nem tudod hogy. Nem kiesett havi 100-200-400 hanem asszony nem dolgozott és bejött +100-200-300.

Kaptál gyerekenként havi 400-600at. Nettoban. Semmire. Havonta. kb így jöhet ki. Nem támasztod alá semmivel de higyjük el neked. Aha.
Lol Hiába volt jó a bruttó fizunk, ha plazma tv-t vettünk belőle a kisebbségnek. Most nagy része a számlánkra érkezik. Éves szinten 5 misi egy gyerek? Mesélj még kérlek...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Lol Hiába volt jó a bruttó fizunk, ha plazma tv-t vettünk belőle a kisebbségnek. Most nagy része a számlánkra érkezik. Éves szinten 5 misi egy gyerek? Mesélj még kérlek...

Pontossan le volt írva, hogy jött ki nekünk évi -5 millióra a gyerek. Nézd vissza. Ellenben veled aki semmi konkrétummal nem támasztja alá amit mond.

Ha nem megy szivesen bemásolom újra, hogy jön ki. Számok vannak benne, tények. Avval lehet érdemben vitatkozni. A te által képviselt semmivel nem támasztom alával persze nem.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Összeszerelő üzem volt a cél. Meglett. Munkaidő kerettel. Meglett. Egészség, meg család... kucc kucc.

Azért ne legyünk már ilyen negatívak. Az autóipar nem épp arról híres, hogy fillérekért dolgoztat.
De ha te egy AUDI, Mercedes, BMW, Samsung SDI-t te egy összeszerelő üzemnek tartasz, hát legyen.
Autóipari kitettségről. A BMW elektromosokat is gyárt majd, most kezd el gyártani a Samsung akkukat. Ezek ugyan autóipar, de pont azok a termékek amikre a jövőben nemhogy csökkenni, de brutálisan nőni fog a kereslet, akkor is, ha közben beüt egy válság.
 
M

molnibalage

Guest
Azért ne legyünk már ilyen negatívak. Az autóipar nem épp arról híres, hogy fillérekért dolgoztat.
De ha te egy AUDI, Mercedes, BMW, Samsung SDI-t te egy összeszerelő üzemnek tartasz, hát legyen.
Autóipari kitettségről. A BMW elektromosokat is gyárt majd, most kezd el gyártani a Samsung akkukat. Ezek ugyan autóipar, de pont azok a termékek amikre a jövőben nemhogy csökkenni, de brutálisan nőni fog a kereslet, akkor is, ha közben beüt egy válság.
Nem ez a gond. Ha az önvezető autózás és megosztott autóhasználat elterjed, akkor a szükséges autómennyiség drámaian csökkenhet ---> Mo és minden autógyártó hatalom meg fogja érezni. Igaz, hogy kevesebb autó fog többet futni, de összességében nem látni azt, hogy szükség lenne annyi autóra és olyan rátában mint most. Lehet, hogy ez nem a holnap problémája, de az ország, ami már lassan 15 éve összeszerelő üzem felé megy, akkor talán elkezdhetne ebből kifelé is lábalni, hogy 15-20 év múlva ne legyen ebből orbitálisan nagy bukta.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nem ez a gond. Ha az önvezető autózás és megosztott autóhasználat elterjed, akkor a szükséges autómennyiség drámaian csökkenhet ---> Mo és minden autógyártó hatalom meg fogja érezni. Igaz, hogy kevesebb autó fog többet futni, de összességében nem látni azt, hogy szükség lenne annyi autóra és olyan rátában mint most. Lehet, hogy ez nem a holnap problémája, de az ország, ami már lassan 15 éve összeszerelő üzem felé megy, akkor talán elkezdhetne ebből kifelé is lábalni, hogy 15-20 év múlva ne legyen ebből orbitálisan nagy bukta.

HA (ez baromi nagy ha) elterjed a megosztott használat akkor valóban csökkenhet a kereslet a hagyományos kocsik iránt nyugaton. Viszont még mindig ott van Közép és Kelet-Európa, Ázsia, Közép és Dél-Amerika, Afrika, ahol meg még csak ezután indul be igazán az autók iránti kereslet, ahogy nő a vásárlóerejük, úgy fognak ők is egyre több autót venni. Ha ők már egyből önvezetőkre térnek át (jó vicc) akkor is keresletnövekedés lesz, hisz ők adják a világ népességének a 90%-át.

Egyébként a most érkező BMW és SDI már elektromos kocsikban érdekeltek. Na arra meg pont brutális kereslet lesz a jövőben, ha lesz megosztott autóhasználat, ha nem.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Nem ez a gond. Ha az önvezető autózás és megosztott autóhasználat elterjed, akkor a szükséges autómennyiség drámaian csökkenhet ---> Mo és minden autógyártó hatalom meg fogja érezni. Igaz, hogy kevesebb autó fog többet futni, de összességében nem látni azt, hogy szükség lenne annyi autóra és olyan rátában mint most. Lehet, hogy ez nem a holnap problémája, de az ország, ami már lassan 15 éve összeszerelő üzem felé megy, akkor talán elkezdhetne ebből kifelé is lábalni, hogy 15-20 év múlva ne legyen ebből orbitálisan nagy bukta.
Magyarország prémium autókat szerel össze. Ez az a szegmens, amit kevésbe érint az esetleg jövőben elterjedő megosztott autóhasználat. Természetesen én is a magasabb hozzáadott értékű gyártás/szolgáltatás fejlesztés pártján állok.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
M

molnibalage

Guest
HA (ez baromi nagy ha) elterjed a megosztott használat akkor valóban csökkenhet a kereslet a hagyományos kocsik iránt nyugaton. Viszont még mindig ott van Közép és Kelet-Európa, Ázsia, Közép és Dél-Amerika, Afrika, ahol meg még csak ezután indul be igazán az autók iránti kereslet, ahogy nő a vásárlóerejük, úgy fognak ők is egyre több autót venni. Ha ők már egyből önvezetőkre térnek át (jó vicc) akkor is keresletnövekedés lesz, hisz ők adják a világ népességének a 90%-át.

Egyébként a most érkező BMW és SDI már elektromos kocsikban érdekeltek. Na arra meg pont brutális kereslet lesz a jövőben, ha lesz megosztott autóhasználat, ha nem.
Jelenleg sem a "csóró" országoknak szerelünk autót. Tehát, ha ott nagyobb igény lesz, akkor az olcsó tömegautó + szállítással versenyképesek leszünk a kb. helyben gyártott távol-keletivel szemben másodvonalas, de fejlődő bérszínvonallal? Erősen kétlem. Ha a fejlett nyugati világ autóigénye csökken, akkor itt gáz lesz, de nagy.

Nézd meg az okostelót. Ha már abból is kínait vesz sok EU-s polgár, akkor majd pont EU-s kocsi fog betörni Távol-keleten...? Nem fogadnék rá még egy üveg sörben sem.

Az, hogy egy autó villamos vagy sem, az nem határozza meg, hogy mennyi jármű kell, mint a megosztottnál. Amikor iszonyatos dugó van, akkor is áll a járművek kb. 88-90%-a. Tehát, akár benzines akár villanyos az önvezetés, ott bajok lehetnek.

Magyarország prémium autókat szerel össze. Ez az a szegmens, amit kevésbe érint az esetleg jövőben elterjedő megosztott autóhasználat. Természetesen én is a magasabb hozzáadott értékű gyártás/szolgáltatás fejlesztés pártján állok.
Prémium...? Ezek szerint akkor máshogy értelmezzük ezt a fogalmat.
 

hana

Well-Known Member
2014. június 4.
124
302
63
Ha a közeljövőben bármi ilyesmi fenyegetne, nem épülne új gyár, nem lenne hülye a BNW feleslegesen befektetni. Majd ha eljutunk oda, hogy nem veszik, átállunk űrtaxi-gyártásra. Addig meg szépen megélünk abból, ami éppen jól fogy!
Amúgy az ipar nem bővűl jobban, mint a szolgálttó szektor, szóval nem kell itt ijedezni!
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and zeal
Status
Not open for further replies.