[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 362
113
Ezt írtam tegnap. Nem ad sok okot a bizakodásra, hogy ilyen a helyzet.

Nálunk is ugyanez volt Mo-n. A fizikai dolgozó a Siemens/MOL/Közgép/külföld vonalon ment, ha tele lett a töke.

A mérnöki vonal meg a Knorr-GE-Siemens-Bosch-autóipar-külföld. Általában azok léptek le, akikkel lehetett volna valamit kezdeni, így maradt mindig a régi garnitúta a régi beidegzōdéssel, aztán nem értik, miért nem megy a bolt...
Ezt megint sajnos tudatos állami dotációval lehetne lassan megtörni ! 1990 mindent vitt a nyugat az emberek nem jutott semmi a szabadság ára 1,5 millió munkanélküli lett! Az innováció pénzbe kerül és kis hazánk esetében megint csak mindent nulláról kell kezdeni. Na de annyi baj legyen találékony ember a magyar és erre kéne támaszkodni amíg még nem késő!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Dagadtságban azért ott vagyunk szeren.

b8905496168f87bc0702b684e2e0fe08.jpg
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 507
15 681
113
Dagadtságban azért ott vagyunk szeren.

b8905496168f87bc0702b684e2e0fe08.jpg
Azért a testtömeg index kicsit becsapós; csúcsidőmben bőven túlsúlyosnak számítottam ez alapján...pedig a testzsír százalék nagyon alacsony volt. Tény viszont, hogy anno az osztályban volt 2 kövér gyerek, most meg az osztályokban van 4 nem kövér :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Nézd, nem vagyok nő, így egy csomó nem érintett. Költséget nem vezettem. De életmódban és szintben óriási a változás...akkor a fő gond az volt, h miből javítom a 20 éves roncsom, most meg h nincs megfelelő színű a kinézett játszósautók között.

jahogy nem tudod nincs rá magyarázat de úgy van. innen már bocs de 0val támasztottad alá a véleményed.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Jah, szerelem össze a szoftvert, vezetem a csapatom, tolom a salest szöveget, vagy ha kell a mérnöki szintű infókat a termékről a vevőknek angolul. Tiszta összeszerelő üzem... Kicsit sokallom amunkát, mert fárasztó, és jobb lenne kicsit lazábban.

Amúgy magyar cég, nemzetközi és magyar vevőkör, és világszínvonalú termék, hatalmas hozzáadott értékkel...

van ilyen is bőven. De, hogy a cél nem ez az ziher.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 507
15 681
113
jahogy nem tudod nincs rá magyarázat de úgy van. innen már bocs de 0val támasztottad alá a véleményed.
Tudsz azért olvasni? Már nem azért, de számolgatás nélkül is van különbség, h az egyetlen autóm egy 200ezret érő lom, 2 milliós hitel mellett, meg a meglévő 2 db (nem lom) mellé 3 milliós játszósautó zérus hitel mellett. Vagy ha szerinted egyenlő, csak gyökérként rosszul értelmezek valamit, akkor nincs ma magyarországon anyagi gondja senkinek. De a kedvedért sem fogom kiszámolni, h mennyibe kerül egy gyerek, mert nekem mindet megér!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Panzerfaust

Ennél a testtömeg indexes baromságnál nincs szánalmasabb dolog a világon. Középsuliban én és az összes sportoló srác dagadt volt e szerint a baromság szerint és minden évben ezt be is jegyezték, hogy mi dagadtak vagyunk.... Konkrétan olyan szálkás voltam akkor, hogy meg lehetett számolni az összes bordámat , a sportkórházban pedig 5% alatti testzsírt mértek nekem rendszeresen amíg aktívan sportoltam. (ez sem egészséges amúgy)
De a varázs index szerint túlsúlyos voltam, mert 179 cm-hez nem lehetek 91 kg csak akkor ha dagadt vagyok.... Mert e szerint a baromság szerint 75 kg-nak kellet volna lennem. Igaz akkor már rég nem lettem volna életben, de hát ez a BMI készítőit nem zavarja :D
És ezt a kúrva nagy hülyeséget hivatalosan mérik :mad:
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 507
15 681
113
Panzerfaust

Ennél a testtömeg indexes baromságnál nincs szánalmasabb dolog a világon. Középsuliban én és az összes sportoló srác dagadt volt e szerint a baromság szerint és minden évben ezt be is jegyezték, hogy mi dagadtak vagyunk.... Konkrétan olyan szálkás voltam akkor, hogy meg lehetett számolni az összes bordámat , a sportkórházban pedig 5% alatti testzsírt mértek nekem rendszeresen amíg aktívan sportoltam. (ez sem egészséges amúgy)
De a varázs index szerint túlsúlyos voltam, mert 179 cm-hez nem lehetek 91 kg csak akkor ha dagadt vagyok.... Mert e szerint a baromság szerint 75 kg-nak kellet volna lennem. Igaz akkor már rég nem lettem volna életben, de hát ez a BMI készítőit nem zavarja :D
És ezt a kúrva nagy hülyeséget hivatalosan mérik :mad:
Meg a verseny előtti fogyasztások után is jó eséllyel dagik voltunk :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 362
113
Panzerfaust

Ennél a testtömeg indexes baromságnál nincs szánalmasabb dolog a világon. Középsuliban én és az összes sportoló srác dagadt volt e szerint a baromság szerint és minden évben ezt be is jegyezték, hogy mi dagadtak vagyunk.... Konkrétan olyan szálkás voltam akkor, hogy meg lehetett számolni az összes bordámat , a sportkórházban pedig 5% alatti testzsírt mértek nekem rendszeresen amíg aktívan sportoltam. (ez sem egészséges amúgy)
De a varázs index szerint túlsúlyos voltam, mert 179 cm-hez nem lehetek 91 kg csak akkor ha dagadt vagyok.... Mert e szerint a baromság szerint 75 kg-nak kellet volna lennem. Igaz akkor már rég nem lettem volna életben, de hát ez a BMI készítőit nem zavarja :D
És ezt a kúrva nagy hülyeséget hivatalosan mérik :mad:
Ezért beszédes a derék bőség mint adat vagy kerület az férfiaknál elég pontos képet ad a zsír mennyiségéről!
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
191 centi vagyok meg 110kg, 18-as testzsírral... A BMI szerint elhízott... Igaz, hogy kilátszanak az erek a kezemen, heti 4-5 edzés nap - ebből kettő kifejezetten nehéz, súlyemelős, a többi inkább erőgyakorlat, heti 80km bringa, napi két étkezéssel. De a lényeg, hogy az index szerint elhízott vagyok...

Amikor agyhártya-gyulladásom volt, a harmadik kórházi héten voltam az tonnányi antibiotikum után 82 kiló. Szóval ideje lenne szintet lépni.

A vitaminszintek ugyanez. Nevetséges ajánlások vannak. A kedvencem a D-vitamin. 20000NE alsó hangon, C-vitamin kb. 2-3 gramm, stb.

A napi irányadóérték szintén egy vicc. Ha annyi szénhidrátot vinnék be, mint amit javasolnak, felfordulnék. Ha csak annyi fehérjét meg zsírt vinnék be, szintén. Táplálkozástudományilag gyerekcipőben járnak. Mozgástudomány dettó. Napi szinten látom az érdekesebbnél érdekesebb kopásmintákat a cipőkön - persze, mindenki gyógytornászhoz jár.

Azért kezdtem edzeni, mert szar a hátam, meg a csípőm is. A lumbális szakaszom full egyenes - normális embernél ez görbe alul. A csípőm meg túl mobilis. Mint mondtak a dokik?? Úszni kell, meg futni. Kicsit belerágtam magam a témába, majd olvastam - döntően tengerentúli és orosz szerzők munkáját. Jéééé, az emberi testet izmokkal meg lehet erősíteni. Jééé, a gerincgondokat a törzsizmok, a gerincmerevítők, a combhajlítók megerősítésével meg lehet nagyjából szüntetni. Jééé, normális levegővétellel meg lehet előzni a sérvet meg a terhelés alatti sérülést.. Jééé, ha rendbe rakom a talpam boltozatát, automatikusan javul a bokamobilitásom.. Jééé, ha seggemet munkára bírom, akkor nem esik be a térdem a guggolásnál és nem sérülök rá a térdemre. Jééé, ha a lapockám mozgását tudom kontrollálni, akkor maximálisan ki tudom használni a vállam mobilitását.. Jééé, a stabil könyök meg rendbe rakja a csuklót. Jééé, tudom, hogyan kell a csuklyámat rendbe tennem, hogy ne forduljon be a vállam és ne legyek púpos az asztalnál üléstől. Na, ezeket kellene kurva gyorsan tananyaggá tenni.

A kollégáimat basztatom is. Simán megcsinálom, hogy kemény kislabdával gyúróm a talpamat a munkahelyen. Nyújtásokat csinálok 2 óránként. Gumiszalagot kötöm fel a lépcső korlátra és mobilizálok, lapockát nyújtom le, csuklyát, vállövet. A főnököm az elején furcsán nézett rám, aztán kipróbálta. Most már ott tart, hogy nem biztos, hogy a teniszkönyökre az operáció a megoldás. Mutattam neki gyakorlatokat, fogjon egy DN50-es karimát, és megfelelő gyakorlattal meg lehet erősíteni a könyök környéki izmokat úgy, hogy a teniszkönyök-fájdalom úgy eltűnik, mint aranyóra a pesti éjszakában.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 362
113
191 centi vagyok meg 110kg, 18-as testzsírral... A BMI szerint elhízott... Igaz, hogy kilátszanak az erek a kezemen, heti 4-5 edzés nap - ebből kettő kifejezetten nehéz, súlyemelős, a többi inkább erőgyakorlat, heti 80km bringa, napi két étkezéssel. De a lényeg, hogy az index szerint elhízott vagyok...

Amikor agyhártya-gyulladásom volt, a harmadik kórházi héten voltam az tonnányi antibiotikum után 82 kiló. Szóval ideje lenne szintet lépni.

A vitaminszintek ugyanez. Nevetséges ajánlások vannak. A kedvencem a D-vitamin. 20000NE alsó hangon, C-vitamin kb. 2-3 gramm, stb.

A napi irányadóérték szintén egy vicc. Ha annyi szénhidrátot vinnék be, mint amit javasolnak, felfordulnék. Ha csak annyi fehérjét meg zsírt vinnék be, szintén. Táplálkozástudományilag gyerekcipőben járnak. Mozgástudomány dettó. Napi szinten látom az érdekesebbnél érdekesebb kopásmintákat a cipőkön - persze, mindenki gyógytornászhoz jár.

Azért kezdtem edzeni, mert szar a hátam, meg a csípőm is. A lumbális szakaszom full egyenes - normális embernél ez görbe alul. A csípőm meg túl mobilis. Mint mondtak a dokik?? Úszni kell, meg futni. Kicsit belerágtam magam a témába, majd olvastam - döntően tengerentúli és orosz szerzők munkáját. Jéééé, az emberi testet izmokkal meg lehet erősíteni. Jééé, a gerincgondokat a törzsizmok, a gerincmerevítők, a combhajlítók megerősítésével meg lehet nagyjából szüntetni. Jééé, normális levegővétellel meg lehet előzni a sérvet meg a terhelés alatti sérülést.. Jééé, ha rendbe rakom a talpam boltozatát, automatikusan javul a bokamobilitásom.. Jééé, ha seggemet munkára bírom, akkor nem esik be a térdem a guggolásnál és nem sérülök rá a térdemre. Jééé, ha a lapockám mozgását tudom kontrollálni, akkor maximálisan ki tudom használni a vállam mobilitását.. Jééé, a stabil könyök meg rendbe rakja a csuklót. Jééé, tudom, hogyan kell a csuklyámat rendbe tennem, hogy ne forduljon be a vállam és ne legyek púpos az asztalnál üléstől. Na, ezeket kellene kurva gyorsan tananyaggá tenni.

A kollégáimat basztatom is. Simán megcsinálom, hogy kemény kislabdával gyúróm a talpamat a munkahelyen. Nyújtásokat csinálok 2 óránként. Gumiszalagot kötöm fel a lépcső korlátra és mobilizálok, lapockát nyújtom le, csuklyát, vállövet. A főnököm az elején furcsán nézett rám, aztán kipróbálta. Most már ott tart, hogy nem biztos, hogy a teniszkönyökre az operáció a megoldás. Mutattam neki gyakorlatokat, fogjon egy DN50-es karimát, és megfelelő gyakorlattal meg lehet erősíteni a könyök környéki izmokat úgy, hogy a teniszkönyök-fájdalom úgy eltűnik, mint aranyóra a pesti éjszakában.

Nézd én 10-14 évesen borzalmasan szar volt a test tartásom és féltem az ütéstől onnantól kezdtem el karatézni majd vegyes harcművészeteket csinálni. Ez nagyon rendben tett. Mivel az embernek 20 éves koráig fejlődik a csontozata és izomzata nagy hasznát vettem. Azóta csak szinten kell tartanom magam. Hasamra egy 90-100kg ember bár mikor ráállhatott kollégiumban időtlen ideig bírtam. Amúgy egy edzettebb ember ütése kb ekkora erőt fejt ki ütés becspodásakor.

Elhízás és társai: víz hiány, ásványi és vitamin hiány. Ha az ember nem iszik kellő mennyiségű vizet anyag cseréje le áll!.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

szommark

Active Member
2016. szeptember 21.
98
126
33
191 centi vagyok meg 110kg, 18-as testzsírral... A BMI szerint elhízott... Igaz, hogy kilátszanak az erek a kezemen, heti 4-5 edzés nap - ebből kettő kifejezetten nehéz, súlyemelős, a többi inkább erőgyakorlat, heti 80km bringa, napi két étkezéssel. De a lényeg, hogy az index szerint elhízott vagyok...

Amikor agyhártya-gyulladásom volt, a harmadik kórházi héten voltam az tonnányi antibiotikum után 82 kiló. Szóval ideje lenne szintet lépni.

A vitaminszintek ugyanez. Nevetséges ajánlások vannak. A kedvencem a D-vitamin. 20000NE alsó hangon, C-vitamin kb. 2-3 gramm, stb.

A napi irányadóérték szintén egy vicc. Ha annyi szénhidrátot vinnék be, mint amit javasolnak, felfordulnék. Ha csak annyi fehérjét meg zsírt vinnék be, szintén. Táplálkozástudományilag gyerekcipőben járnak. Mozgástudomány dettó. Napi szinten látom az érdekesebbnél érdekesebb kopásmintákat a cipőkön - persze, mindenki gyógytornászhoz jár.

Azért kezdtem edzeni, mert szar a hátam, meg a csípőm is. A lumbális szakaszom full egyenes - normális embernél ez görbe alul. A csípőm meg túl mobilis. Mint mondtak a dokik?? Úszni kell, meg futni. Kicsit belerágtam magam a témába, majd olvastam - döntően tengerentúli és orosz szerzők munkáját. Jéééé, az emberi testet izmokkal meg lehet erősíteni. Jééé, a gerincgondokat a törzsizmok, a gerincmerevítők, a combhajlítók megerősítésével meg lehet nagyjából szüntetni. Jééé, normális levegővétellel meg lehet előzni a sérvet meg a terhelés alatti sérülést.. Jééé, ha rendbe rakom a talpam boltozatát, automatikusan javul a bokamobilitásom.. Jééé, ha seggemet munkára bírom, akkor nem esik be a térdem a guggolásnál és nem sérülök rá a térdemre. Jééé, ha a lapockám mozgását tudom kontrollálni, akkor maximálisan ki tudom használni a vállam mobilitását.. Jééé, a stabil könyök meg rendbe rakja a csuklót. Jééé, tudom, hogyan kell a csuklyámat rendbe tennem, hogy ne forduljon be a vállam és ne legyek púpos az asztalnál üléstől. Na, ezeket kellene kurva gyorsan tananyaggá tenni.

A kollégáimat basztatom is. Simán megcsinálom, hogy kemény kislabdával gyúróm a talpamat a munkahelyen. Nyújtásokat csinálok 2 óránként. Gumiszalagot kötöm fel a lépcső korlátra és mobilizálok, lapockát nyújtom le, csuklyát, vállövet. A főnököm az elején furcsán nézett rám, aztán kipróbálta. Most már ott tart, hogy nem biztos, hogy a teniszkönyökre az operáció a megoldás. Mutattam neki gyakorlatokat, fogjon egy DN50-es karimát, és megfelelő gyakorlattal meg lehet erősíteni a könyök környéki izmokat úgy, hogy a teniszkönyök-fájdalom úgy eltűnik, mint aranyóra a pesti éjszakában.

Tudsz pontos irodalmat vagy forrás adni ezekre a gyakorlatokra?
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
Tudsz pontos irodalmat vagy forrás adni ezekre a gyakorlatokra?
keress utána. Sok van, akár magyar nyelven is, de angolul lesz a legtöbb. Mivel USA-ban a versenysport egyedi dolgokat kér, meg vannak a különböző területek nagy tudorai is. Michael Boyle, Eric Cresey, Christian Tibodeau, Tony Gentilcore, Pavel, stb.
T-nation egy nagyon jó internetes oldal.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
Kibirom... Nem szolok egy szot sem...

GaHZwD8.gif
nyugodtan szólj bele. Továbbra is fenntartom, hogy nagyon kevés orvos ért Magyarországon érdemben a mozgáshoz. 7 orvosnál voltam a hátammal. 7 különböző vélemény, de mindegyik végén ott volt lényegében, hogy ne emeljek nehezet, meg inkább ülőmunkát végezzek, plusz írtak gyógyszert. A 7-ből 3 elküldött gyógytornára. A gyógytornász tingli-tangli gyakorlatokkal próbált segíteni. Ez volt 8 éve. Az ülőmunka tovább rontotta a helyzetet. Ennyit tudott az orvostudomány.

Aztán elkezdtem utánanézni. Magyarul rákerestem, semmi, max valami olyan orvosi szöveg, hogy semmire nem megyek vele. Rákerestem németül. Szintén agyzsibbasztó orvosi szöveg. Rákerestem angolul. Hoppá. Emberi nyelven elmagyarázzák, mi miért. Aztán gondoltam tovább a dolgot. A gerinc legyen egy lebegő oszlop (sátor teteje, vagy Sony Center Berlin.). Vagyis nem képes terhelés felvenni, mivel nem áll másból, mint 6 szabadsági fokú rendszerből, meg tegyük fel, hogy merev és összenyomhatatlan, így érvényes az elemi mechanika. Mik tartják a gerincet? Izmok. Bingó. Erősítsük meg. Kezdetnek adott volt a szinte mindenkire jellemző asszimmetria. Erős felső hasizom, gyenge alsó, erős felsőháti izmok, gyenge alsóháti izom, a mélyizmokkal meg nulla kapcsolat. Seggemet nem használom, erős combfeszítők, gyenge combhajlító. Ahogy olvastam a témában -főleg Stuart McGill könyveit bújtam, kezdett összeállni a kép. És így ment tovább, persze, volt egy jó edzőm is, Wittmann Zsolt személyében.

Valahol persze ma már röhögök rajta, hogy mit is várok egy olyan orvostól/gyógytornásztól, akin van 40 kiló súlyfelesleg, mechanikát sosem tanult, tovább nem képzi magát, hogy majd segíteni fog!? Lehet, hogy profin operál, de odáig nem szeretnék eljutni.. Láttam háromdimenziós S görbületű gerinccel rendelkező embert, aki mozogni alig bírt, meg láttam másfél év után 140kg-val (80kg volt a srác) ötismétléses deadlift-et csinálni, meg normálisan csinált (ami maximum 1 percet jelent, maximális feszüléssel) plank-et.

Szar háttal volt 220kg-s felhúzásom. Most súlyt emelek, 120kg-t nyomok ki fej fölé, nincs hátfájásom, se térdfájásom. Nem vagyok asszimmetrikus sem, ez van idestova 5 éve. Amikor az orvosokra hallgattam, távoltartottam magam a mozgástól, féltettem magam. Próbáltam alig enni, de így is híztam, meg vizesedtem. Gondolom, erre az lett volna a válasz, hogy vegyél be vízhajtót. Nekem meg az volt a válaszom, hogy akkor próbáljuk megérteni ezt a helyzetet. Nem az orvostudományt akarom lehúzni, abszolút nem célom, sőt.. Csupán arra akarok reflektálni, hogy mozgás/izom/mechanika oldalon kissé le vannak maradva. Volt kollégámat operálni akarták a vállával. Ugyanazok volt a bajai, mint a Feleségemnek. Ő korrekciós gyakorlatokat csinált hónapokon keresztül - no nem a gyógytornász által adottat, hanem célzott erőgyakorlatokat. Ugyanezt megmutattam a kollégának. Gumiszalagos nyújtások, mobilizálások, hogyan tudja azokat az izmokat a lapocka környékén lenyújtani (igaz, először jól meg kellett masszíroznom a lapocka környéki izmokat, szinte minden le volt tapadva). Utána meg kellett tanítani normálisan ülni, meg levegőt venni (szinte mindenki mellkasba lélegzik - no comment), aztán elkezdeni. Hogyan stabilizáld, mozgasd a lapockádat. A legtöbb ilyen embernél a torokális szakasz sem mozog rendesen. Ezt ki kellett nyitni. Ha az nem mozog, akkor a lapocka sem fog mozogni, így a komplett felső végtagok nem a lapocka és a romboid segítségével stabilizálnak, hanem vállból - aminek mozogni kellene, és nem a könyök lesz stabil, hanem elkezd mozogni azon az irányon, ahol a vállnak kellene. Ez egyenes út a teniszkönyökhöz, plusz szépen elkezdi nyírni a rotátorköpenyt. Aztán lesz a nagy kérdés, hogy előbb a könyöke megy tönkre, vagy a válla - irodai munka közben. Neki már nem lett műtét, azóta edz, sérülés, fájdalom (mínusz izomláz nélkül...)

Szabadidőmben ezzel is foglalkozom (manuál terápiát tanulok, szigorúan öncélra) vagy programozok + robotépítés
 
Status
Not open for further replies.