[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 176
15 850
113
Délután 3-ig 30,66%-os volt a részvétel, kétóránként kicsivel 7% fölötti szavazati arány ez. Még maradt két és fél óra, meg a sorbanállók akik addig nem jutnak be, ez ebben a tempóban további 9-12%-ot tud hozni. Ezenkívül a levélszavazatok és a külképviseleteken leadott szavazatok további 2-4% szerintem max. Ez legrosszabb esetben 11%, legjobb esetben további 16%. Ha lejön 1% az egészből a tökéletlenek és a trollok miatt akkor +10-15% a jelenlegi 30%-hoz. Valahogy nem látom, hogy mitől lesz ez érvényes, ha Viktorék a háttérben valami nagyot nem alakítanak.

Ezt viktorék k*ták el.

Egyrészt ellopták a jobbik kérdését (amiről azt állították, hogy ne mis lehetne rá szavazni)

+ hülyén fogalmazták meg a saját kérdésüket.

+ túltolták a kampányt.

+ miközben a migránsokkal riogatnak, péénzért ezrével árulják a konkrét letelepedési jogot

+ most hullik vissza a fejükre a sok elszaboltált/elkaszált ellenzéki népszavazás

+ most üt vissza, hogy hiába van tényleges történelmi helyzet, de ennek ellenére az országlenyúlási project továbbra is folyik.
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 722
17 090
113
Amennyiben a szavazatok 2/3-a egy irányba mutat, úgy 30% felett már érvényes a népszavazás. Így lettünk NATO tagok, és így léptünk Unióba is.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Ezt viktorék k*ták el.

Egyrészt ellopták a jobbik kérdését (amiről azt állították, hogy ne mis lehetne rá szavazni)

+ hülyén fogalmazták meg a saját kérdésüket.

+ túltolták a kampányt.

+ miközben a migránsokkal riogatnak, péénzért ezrével árulják a konkrét letelepedési jogot

+ most hullik vissza a fejükre a sok elszaboltált/elkaszált ellenzéki népszavazás

+ most üt vissza, hogy hiába van tényleges történelmi helyzet, de ennek ellenére az országlenyúlási project továbbra is folyik.
Valamit elkurtak az biztos, remélem nem szándékosan, a kampány az kampány, néha túltolják. Viszont a valószínűleg üzleti céllal ideérkező aki letelepedési kötvénnyel kap ideiglenes tartózkodást az más kategória, mint amelyik az zöld határon szökik át azért, hogy a szociális rendszert lehúzza meg megerőszakoljon valakit egy kanos pillanatában. A kérdés viszont tényleg hülye, mert hagytak maguknak egy kiskaput, hogy ők mégiscsak eldönthetik mi legyen. Ebben van valami szándékosság, nem tudom mi értelme volt, mindenképpen esélyes, hogy rontotta a szavazati arányt. Az elszabotált népszavazások dolgát nem értem, nem csak a kormány kezdeményezheti, hanem bárki ha megfelelő mennyiségű szavazatot összegyűjt hozza. A lenyúlásoknak meg nem tudom mi köze ehez a szavazáshoz, ha valakinek nem tetszik amit Viktorék vélten vagy valósan csinálnak az egy dolog, de ez a népszavazás nem róluk szól.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 176
15 850
113
Valamiféle ázsiaihoz hasonló modell ez. Ezt az életmódot (szegénység és fizetős egészségügy sok éven keresztül) nem vállalták volna be az emberek. Az elsöprő többség rögtön nyugati életszínvonalon akart élni. Nem lehetett volna politikailag véghezvinni. Ezért lenne jelentős, hogy az EU ingyen ad töménytelen pénzt a felzárkózásra, a hiányzó tőke kisrészbeni pótlására. Csak hát mi lesz ezekkel a támogatásokkal...

Az ázsiai modell? Az ázsiai modellben vastagon benne volt

- a külföldi működő tőke erőteljes féken tartása (pl. vegyesvállalatok ill. bérgyártás formájában)
- a külföldi csúcstechnika lenyúlása/módszerek átvétele/adoptálása.
- oktatás és K+F tevékenység kiemelt támogatása
- állami pénzek/közpénzek nem hülyeségekre meg haverok kitömésére költése, hanem oylan célokra, amik többszörösen visszajönnek



Nyugodj meg, ha netalán érvénytelen lesz, akkor is a Magyar Országgyűlés lesz az a szerv ami Magyarországon törvényeket hoz.

Csak éppen nagy lesz a politikai arcvesztés külföldön is. Nem lesz akkora súlya a kormányszavainak. Megint az lett volna a célravezető, amit a jobbik javasolt még tavasszal: rögzítsék az Alaptörvénybe és pont. Azt csak az EU-s alapszerződések írhatják felül.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 176
15 850
113
Valamit elkurtak az biztos, remélem nem szándékosan, a kampány az kampány, néha túltolják. Viszont a valószínűleg üzleti céllal ideérkező aki letelepedési kötvénnyel kap ideiglenes tartózkodást az más kategória, mint amelyik az zöld határon szökik át azért, hogy a szociális rendszert lehúzza meg megerőszakoljon valakit egy kanos pillanatában. A kérdés viszont tényleg hülye, mert hagytak maguknak egy kiskaput, hogy ők mégiscsak eldönthetik mi legyen. Ebben van valami szándékosság, nem tudom mi értelme volt, mindenképpen esélyes, hogy rontotta a szavazati arányt. Az elszabotált népszavazások dolgát nem értem, nem csak a kormány kezdeményezheti, hanem bárki ha megfelelő mennyiségű szavazatot összegyűjt hozza. A lenyúlásoknak meg nem tudom mi köze ehez a szavazáshoz, ha valakinek nem tetszik amit Viktorék vélten vagy valósan csinálnak az egy dolog, de ez a népszavazás nem róluk szól.

Nem szándékosan, egyszerűen enyn9re értenek hozzá. Egyre több szakember undorodik meg a hatalomgyakorlási módszereiktől és hagyja ott őket.

Mi értelme volt?

Mert pontosan tudják magukról, hogy kilóra megvehetőek, és ha mondjuk a lenyúlható EU támogatások megvonásával fenyegetik meg őket - pl. hogy kicsi alaposabban átnézik ki (Récsöl férje tiborcgyerek, Andivajna, a gázszerelőmester, stb.) mennyit nyúlt le - akkor az elég rossz lesz nekik, és akkor már inkább jöjjenek az arabok meg a négerek.

Végül is nekik személy szerint ez nem lesz rossz, mert lesz pénzük akár elköltözni is - már ha épp nem a rács mögött töltik majd öreg napjaikat.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Úgy néz ki lesz vagy 100,000 levélszavazat, de balfaszkodtak a kedves honfitársaim, mert a saját anyja nevét nem tudja rendesen leírni arra a nyomtatványra, így nagy az érvénytelenek aránya.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Egyrészt ellopták a jobbik kérdését (amiről azt állították, hogy ne mis lehetne rá szavazni)
Azt hittem a jobbik ilyen helyzetekben tul tud lepni az ilyesmin, de annyira azert nekik sem fontos az orszag.
+ hülyén fogalmazták meg a saját kérdésüket.
Ez kamu indok.
+ túltolták a kampányt.
Szerintem meg tul visszafogottak voltak.
+ miközben a migránsokkal riogatnak, péénzért ezrével árulják a konkrét letelepedési jogot
Azt tenyleg nem kene. De ettol fuggetlenul meg nem kellene honfoglalot jatszania a brusszelieknek a migrikkel.
+ most hullik vissza a fejükre a sok elszaboltált/elkaszált ellenzéki népszavazás
+ most üt vissza, hogy hiába van tényleges történelmi helyzet, de ennek ellenére az országlenyúlási project továbbra is folyik.
Mindig alacsony az ilyen szavazasokon a reszvetel. Tematol fuggetlenul. Eleg ocska huzas, hogy a libsik erre alapozzak a strategiajukat. Es meg Vona is beallt a sorba:
http://www.hirado.hu/2016/10/02/vona-az-egyeduli-tet-az-ervenyesseg/
Be kelett volna nekik is allni a kampanyba, de inkabb a pitianer serelmeikrol szolt szamukra az elmult honap. Ez hiba volt.
 
  • Tetszik
Reactions: akagi

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 176
15 850
113
Azt hittem a jobbik ilyen helyzetekben tul tud lepni az ilyesmin, de annyira azert nekik sem fontos az orszag.

Ez kamu indok.

Szerintem meg tul visszafogottak voltak.

Azt tenyleg nem kene. De ettol fuggetlenul meg nem kellene honfoglalot jatszania a brusszelieknek a migrikkel.

Mindig alacsony az ilyen szavazasokon a reszvetel. Tematol fuggetlenul. Eleg ocska huzas, hogy a libsik erre alapozzak a strategiajukat. Es meg Vona is beallt a sorba:
http://www.hirado.hu/2016/10/02/vona-az-egyeduli-tet-az-ervenyesseg/
Be kelett volna nekik is allni a kampanyba, de inkabb a pitianer serelmeikrol szolt szamukra az elmult honap. Ez hiba volt.

Emlékeim szerint a Jobbik a részvételre és a nem szavazatra biztatta a támogatóit, szóval ezt benézted, bár elhiszem, hogy iylen szövegeket kell írnod.

Nem, nem kamu indok. Ugyanis aki elolvassa a kérdést, és elgondolkozik rajta, hogy egy esetleges NEM szavazat esetén is küldhetnek ide migránsokat, ha az országgyűlés rábólint.

Túl visszafogottak? Ez elmúlt 2 hétben csak én vagy 15 hívást és sms-t kaptam. Ráadásul gyáva kampány volt, mert nem merték kimondani, hogy ide nem kell se néger, se muszlim, mert ugye Orbán közben nyalizik az arabok pénzéért.

Nem, nem kellene, ezzel együtt a Fidesz EP képviselői is megszavazták a dolgot és pár hónapja Orbán is rábólintott a szétosztás felgyorsítására, szóval újabb kettős játék.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Azt hittem a jobbik ilyen helyzetekben tul tud lepni az ilyesmin, de annyira azert nekik sem fontos az orszag.

Ez kamu indok.

Szerintem meg tul visszafogottak voltak.

Azt tenyleg nem kene. De ettol fuggetlenul meg nem kellene honfoglalot jatszania a brusszelieknek a migrikkel.

Mindig alacsony az ilyen szavazasokon a reszvetel. Tematol fuggetlenul. Eleg ocska huzas, hogy a libsik erre alapozzak a strategiajukat. Es meg Vona is beallt a sorba:
http://www.hirado.hu/2016/10/02/vona-az-egyeduli-tet-az-ervenyesseg/
Be kelett volna nekik is allni a kampanyba, de inkabb a pitianer serelmeikrol szolt szamukra az elmult honap. Ez hiba volt.
Leher,hogy nagyon alacsony,csak úgy néz ki,hogy a régi szabályok szerint érvényes lenne.És az új szabályokat-ahogy tarzaan írta-azt meg a Fidesz hozta meg.Na de meg látjuk mi lesz estig.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
..bár elhiszem, hogy iylen szövegeket kell írnod.
Ne beszelj mar ilyen hulyesegeket!
Nem, nem kamu indok. Ugyanis aki elolvassa a kérdést, és elgondolkozik rajta, hogy egy esetleges NEM szavazat esetén is küldhetnek ide migránsokat, ha az országgyűlés rábólint.
Az orsz.gyules a nep kepviseleti szerve. Az altalunk oda beszavazott emberek donthetnek. Lehet ragaszkodni az alkotmanyba rogziteshez, de szerintem folosleges ilyen reszletkerdesen rugozni. Nem ezen mulik.
...Ráadásul gyáva kampány volt, mert nem merték kimondani, hogy ide nem kell se néger, se muszlim, ...
Hol kampanyolt ezzel a szoveggel Vona? Vagy kimaradt nekem valami esetleg? Mit kapott volna azert Ovi nyugatrol?...
Nem, nem kellene, ezzel együtt a Fidesz EP képviselői is megszavazták a dolgot és pár hónapja Orbán is rábólintott a szétosztás felgyorsítására, szóval újabb kettős játék.
Ezt a kiforgatott meset a masik oldalrol hallottam mar. Es dereng a jobbikosok magyarazataibol is. Szomoru vagyok.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Leher,hogy nagyon alacsony,csak úgy néz ki,hogy a régi szabályok szerint érvényes lenne.És az új szabályokat-ahogy tarzaan írta-azt meg a Fidesz hozta meg.Na de meg látjuk mi lesz estig.
Ha valami komoly változás nem történik, akkor az lesz, amit előre vetítettem, egy 40-45%-os érvényes részvétel és érvénytelen népszavazás. Persze a pecsételőgép a háttérben beindulhat, vagy hozhatnak egy hirtelen döntést, hogy " a nagy számú sorbanálló miatt meghosszabbítjuk a szavazást este 9-ig" , de ha minden marad a mostani állás szerint akkor ez biza érvénytelen lesz.
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Ha valami komoly változás nem történik, akkor az lesz, amit előre vetítettem, egy 40-45%-os érvényes részvétel és érvénytelen népszavazás. Persze a pecsételőgép a háttérben beindulhat, vagy hozhatnak egy hirtelen döntést, hogy " a nagy számú sorbanálló miatt meghosszabbítjuk a szavazást este 9-ig" , de ha minden marad a mostani állás szerint akkor ez biza érvénytelen lesz.
Én ezt értem,de ha ez így lesz-mint azt fentebb írtam-maguknak is köszönhetik.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 176
15 850
113
Ne beszelj mar ilyen hulyesegeket!

Az orsz.gyules a nep kepviseleti szerve. Az altalunk oda beszavazott emberek donthetnek. Lehet ragaszkodni az alkotmanyba rogziteshez, de szerintem folosleges ilyen reszletkerdesen rugozni. Nem ezen mulik.

Hol kampanyolt ezzel a szoveggel Vona? Vagy kimaradt nekem valami esetleg? Mit kapott volna azert Ovi nyugatrol?...

Ezt a kiforgatott meset a masik oldalrol hallottam mar. Es dereng a jobbikosok magyarazataibol is. Szomoru vagyok.

Ha az országgyűlés a nép képviseleti szerve, akkor képviselje a népet és ne féljen lemondani ezügyben a döntési jogáról, ha a nép úgyakarja.

Vona nem kampányolt, de azért elmondta, hogy bár tiszteli az iszlámot, de nem Magyarországon. Kaptak is egy fatvát az itteni muszlimoktól.

Nem, nem kiforgatott mese

"Az Európa Tanács egy 2015-ös határozatában többek között azt ajánlotta, hogy az EU egy „állandó, jogilag kötelező szétosztási rendszerrel” újítsa meg a menekültügyi szabályait. A közgyűlésen részt vevő öt fideszes képviselő mind megszavazta a határozatot, köztük Németh Zsolt, a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára és Hoffmann Rózsa volt oktatásügyi államtitkár. Hoffmann Rózsa arra a módosító indítványra is rábólintott, amelyik bevezette a szövegbe a kötelező szétosztási rendszer ötletét."

http://index.hu/kulfold/eurologus/2016/09/16/kover_strasbourg/
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Az érvényességi küszöb visszaállítása
Magyarország 2011-es Alaptörvénye a népszavazások érvényességének küszöbét visszaállította az 1997-es törvénymódosítás előtt érvényes szintre: az összes szavazásra jogosult fele plusz egy főre.[17] Ezzel – Tóth Zoltán, a Medgyessy-kormány belügyi tárcájának közigazgatási államtitkára szerint – érvényes népszavazáshoz a határon túli magyarok szavazataival együtt nagyjából 4,2 millió ember részvétele szükséges.[18] A 2008-as szociális kérdésekről tartott népszavazáson 4,061 millió fő, vagyis a jogosultak 50,51%-a vett részt Magyarországon (ekkor még nem volt szavazati joga a határon túliaknak).
https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarországi_népszavazások
 
Status
Not open for further replies.