[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Daniel T Berg student of the CEU speak against the Lex CEU in front of the CEU


Erre nincsenek szavak. Elképesztően elkeseredett vagyok. Ha valami, akkor ez maximálisan bemutatja, hogy a hatalom lehet, hogy Orbán kezében van, de az uralom cseppet sem. Idejön egy nyikhaj Amerikából, és ilyen kendőzetlen agresszivitással vághatja bele a képünkbe a pimaszságait. Ha jól értem, arról pofázik, hogyan kell nekik megállítani a törvényesen megválasztott magyar kormányt. Egy Daniel, még hozzá Berg. Ez a fajta, aminek 5000 év sem volt elég ahhoz, hogy emberré váljon. Idejön, és kioszt minket, magyarokat. Megmondja a tutit, fenyeget, minősít. Ez a szaros. Megmondja, mi több kijelenti, hogy ez a féregképző a Tudás, a Jövő letéteményese, és ezen múlik a "magyar fiatalság sorsa" (!). Miféle lelkület kell ahhoz, miféle gyilkos önimádat, gátlástalan önhittség kell ahhoz, hogy ezt valaki meg merje cselekedni? És ezt rendszeres hírfogyasztóként innen, Haubagoitól tudom meg, mert a magyar médiába át sem szivárgott ez. Mintha ez egy természetes állapot lenne, mintha ez egy percig is eltűrhető lenne. Jó lenne felidézni, amit Földi a migráció kapcsán rendszeresen megemlít: háború van. Igen, és egyre inkább a kellős közepébe kerülünk, más szinteken is.
Háborúban pedig egységre van szükség.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Erre nincsenek szavak. Elképesztően elkeseredett vagyok. Ha valami, akkor ez maximálisan bemutatja, hogy a hatalom lehet, hogy Orbán kezében van, de az uralom cseppet sem. Idejön egy nyikhaj Amerikából, és ilyen kendőzetlen agresszivitással vághatja bele a képünkbe a pimaszságait. Ha jól értem, arról pofázik, hogyan kell nekik megállítani a törvényesen megválasztott magyar kormányt. Egy Daniel, még hozzá Berg. Ez a fajta, aminek 5000 év sem volt elég ahhoz, hogy emberré váljon. Idejön, és kioszt minket, magyarokat. Megmondja a tutit, fenyeget, minősít. Ez a szaros. Megmondja, mi több kijelenti, hogy ez a féregképző a Tudás, a Jövő letéteményese, és ezen múlik a "magyar fiatalság sorsa" (!). Miféle lelkület kell ahhoz, miféle gyilkos önimádat, gátlástalan önhittség kell ahhoz, hogy ezt valaki meg merje cselekedni? És ezt rendszeres hírfogyasztóként innen, Haubagoitól tudom meg, mert a magyar médiába át sem szivárgott ez. Mintha ez egy természetes állapot lenne, mintha ez egy percig is eltűrhető lenne. Jó lenne felidézni, amit Földi a migráció kapcsán rendszeresen megemlít: háború van. Igen, és egyre inkább a kellős közepébe kerülünk, más szinteken is.
Háborúban pedig egységre van szükség.
Meg kell kérdezni azokat, akik lent nyomták a határon még a kerítés előtti időszakban! Háború van! Most jobb a helyzet, mert másfelé mennek, de cserében az EU lassan ki fog dobni, s Daniel Bergek osztják az észt, idehaza megmondó emberek mint pl. Molni nálunk védik a CEU t, a Panoz félék meg egyenesen köpködik nem a Fideszt(ez még nem hatna meg), de az egyenruhásainkat is, akik helyt állnak a mai napon is!
Háború van.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Muhaha, megkaptam TŐLED a személyeskedés világbalynoka címet? Anyukám üdvözöl, és azt üzeni, hogy amíg te lélegzel, az enyém max az ezüst lehet!
Ja, nem kérdeztem meg mindet, de mondjuk találkoztam már pár soros által pénzelt civillel, újságíróval, olvastam publikációkat tőluk, azért most ne akard már elmagyarázni nekem, hogy a büszke magyar hazafi vonalat képviselik, s Soros meg a kortárs Széchenyi...
Hát, tény hogy okos cuccról toltam félig máshova figyelve, de ez a "világbalynoka" ez kiveri a szemem, megerőszakoltam a nyelvet:(. Nagyon kéne a javítás funkció... Nem vagyok grammar náci, de ez fáj, frankón...
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Igen és mi egyáltalán nem vagyunk megbízható szövetség. Ezért is piszkál most. Érdekes hogy Toth atyafiak is küldik a csapataikat a Baltikumban.
Mi meg csak Közel-Keletre terroristák ellen.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 175
15 850
113
A jelenséget igen, de az okait nem. Te egy emberi intelligenciát feltételezel mögötte én meg a társadalmi és ipari fejlődést.

Nem csak az emberi intelligenciát, hanem a tradíció kinyírását az emberi társadalmakból. Kelet-Ázsiában máshogy néz ki a dolog, hiába az ipari fejlődés.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 175
15 850
113
Erre nincsenek szavak. Elképesztően elkeseredett vagyok. Ha valami, akkor ez maximálisan bemutatja, hogy a hatalom lehet, hogy Orbán kezében van, de az uralom cseppet sem. Idejön egy nyikhaj Amerikából, és ilyen kendőzetlen agresszivitással vághatja bele a képünkbe a pimaszságait. Ha jól értem, arról pofázik, hogyan kell nekik megállítani a törvényesen megválasztott magyar kormányt. Egy Daniel, még hozzá Berg. Ez a fajta, aminek 5000 év sem volt elég ahhoz, hogy emberré váljon. Idejön, és kioszt minket, magyarokat. Megmondja a tutit, fenyeget, minősít. Ez a szaros. Megmondja, mi több kijelenti, hogy ez a féregképző a Tudás, a Jövő letéteményese, és ezen múlik a "magyar fiatalság sorsa" (!). Miféle lelkület kell ahhoz, miféle gyilkos önimádat, gátlástalan önhittség kell ahhoz, hogy ezt valaki meg merje cselekedni? És ezt rendszeres hírfogyasztóként innen, Haubagoitól tudom meg, mert a magyar médiába át sem szivárgott ez. Mintha ez egy természetes állapot lenne, mintha ez egy percig is eltűrhető lenne. Jó lenne felidézni, amit Földi a migráció kapcsán rendszeresen megemlít: háború van. Igen, és egyre inkább a kellős közepébe kerülünk, más szinteken is.
Háborúban pedig egységre van szükség.

Ezt egyfelől osztom, másfelől Orbánék ez ügyben nem nagyon pofázhatnak, mert sikerült egy elég elb*tt felsőoktatási politikát folytatniuk, amiben sok fiatalt kiszorítottak a hazai felsőoktatásból.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 175
15 850
113
Igen és mi egyáltalán nem vagyunk megbízható szövetség. Ezért is piszkál most. Érdekes hogy Toth atyafiak is küldik a csapataikat a Baltikumban.
Mi meg csak Közel-Keletre terroristák ellen.

Viszont a tóthokhoz nem mennek jenki csapatok, ide sajnos igen.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
A jelenséget igen, de az okait nem. Te egy emberi intelligenciát feltételezel mögötte én meg a társadalmi és ipari fejlődést.


Na,és kik álltak/állnak az ipari fejlődés mögött?
Az a műsor sem jöhetett volna létre a derék pénzintézetek nélkül,sem a forradalmak,sem a háborúk,sem a liberalizmus,sem a demokrácia,sem a civil alapítványok,egyetemek,stb.
Nem számít,hogy időnként máshogy hívják,az eredmémy a lényeg,ami sok 100éve ua.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Na,és kik álltak/állnak az ipari fejlődés mögött?
Az a műsor sem jöhetett volna létre a derék pénzintézetek nélkül,sem a forradalmak,sem a háborúk,sem a liberalizmus,sem a demokrácia,sem a civil alapítványok,egyetemek,stb.
Nem számít,hogy időnként máshogy hívják,az eredmémy a lényeg,ami sok 100éve ua.

Persze, de nem egy egységet "hatalom" vezérelte ezeket a folyamatokat, inkább spontán jöttek létre egyes hatások, aztán egymást generálták stb. stb. Nem volt egy "összeesküvés" mögöttük.
 
M

molnibalage

Guest
Kíváncsi vagyok mit csinált a gyerek ükje 18/19-ben.
Mert ez aztán kurvára releváns... Ennyi erővel firtathatnám, hogy az ük, ük, ük, ük, ük, stb. nagyapád mit csinált Mátyás vagy a Honfoglalás korában...

Elképesztő szellemi mélyrepülés zajlik ebben a topikban..
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 175
15 850
113
Mert ez aztán kurvára releváns... Ennyi erővel firtathatnám, hogy az ük, ük, ük, ük, ük, stb. nagyapád mit csinált Mátyás vagy a Honfoglalás korában...

Elképesztő szellemi mélyrepülés zajlik ebben a topikban..

Igen az. Egy gyereket ugyanis rendszerint abban az értékrendszerben nevelik, amit a szüleik vallanak. És az említett időszak még nem volt olyan régen.
 
Status
Not open for further replies.