[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 836
57 793
113
Zeal

Az építőiparnál elég szezonális a munka, néha sok ember kell néha kevesebb. A munkák mérete is ugyan így változik és a jellegük is. E miatt nem úgy van a létszám, mint más cégeknél, és a melósok sem olyanok mint más cégeknél. Ez konkrétan azt jelenti, hogy néha jönnek dolgozni néha nem, attól függ, hogy milyen kedvük van :D
Ezért van az, hogy van egy kicsi "fix mag" akik állandóra be vannak jelentve. Ez a létszám is változó, mert van aki jön van aki megy, de itt legalább hónapokban mérhető a változás, meg ők tényleg minden nap jönnek ha kell. Vagyis érdemes őket bejelenteni. De őket nem tudom teljesítményben bérezni, mert:
1. Mindig más meló van. Ha ács munka van akkor az ács a brigád vezető és a kőműves a segédmunkás, ha falazni kell akkor meg fordítva.
2. Illetve vannak üres járatok , és ezekre a napokra is adok nekik fizetést, mert ha nem akkor lelépnek.

Aztán vannak a "csellengők", akik épp oda mennek melózni ahol több pénzt remélnek, nem érdekli őket, hogy be vannak-e jelentve vagy, hogy hány órára, ők megbízhatatlanok, de néha sok emberre van szükség egyszerre ilyenkor muszáj őket alkalmazni. Nah ő velük sok a papírmunka is. Meg a gond is. De néha sajnos kellenek.

Aztán vannak a brigádok. Őket csapatban lehet csak fölbérelni egy adott munkára, BT-ben vagy KATA-ban nyomják az ipart, általában számla képesek.
Őket lehet teljesítményben fizetni, mert:
1. Nincs alap fizujuk és fix munkákra szerződnek. E miatt nagyon gyorsan és jól dolgoznak.
2. Egy brigád általában csak 1 dologhoz ért. Vagy festők vagy kőművesek vagy ácsok stb...

Példa:
Van egy kőműves brigád, helyszínen megnézzük a feladatott és mondjuk megegyezünk abban, hogy 1 négyzetméter tégla falat 4000 ft-ért építenek föl.
Akkor ők 4-en mondjuk fölhúznak 20 négyzetmétert egy nap alatt. Ez 80 ezer forint nekem, nekik meg fejenként 20 ezer forint. Ez elég jó fizu egy napra.

Ha saját 4 emberem megy ki akkor az nekem átlag bruttó 25 ezrembe lenne/fő/nap. És ők lassabban dolgoznának a tapasztalatok szerint.
Ez az oka annak, hogy "zsoldos" csapatokat alkalmazok :)

A KATA-s "Bújtatott foglalkoztatásról" meg tudok. Az a vicc, ha így bízok meg valakit, akkor fordított bizonyítás van, vagyis mind addig adócsaló vagyok amíg be nem bizonyítom az ellentétes tényállást.
Szerencsére ha a KATA-s munkáinak kevesebb, mint fele származik a cégemtől akkor elvileg nem vagyok adócsaló.... Elvileg :D
 
M

molnibalage

Guest
Atya ég - mi van itt? Trollfelvétel? Forró-ősz előkészítése?
Az ellenzék nagy problémája, hogy a választásokon kikapnak és mivel máshogy esélytelenek, keverik a kakát. Pedig egyszerű a képlet; normális program, amit be is tartanak. MSZP mindent ígért - de fonákját csinálta. A fidesz amit megígért, nagyjából hozza, ennyi. Milyen Mohács? Félkegyelműnek úgysem jó semmi. Vagy csak messze a húsos fazék? Bele gondolni is rémisztő, hogy ha a komcsi-libsi oldal lenne hatalmon, milyen áron lehetne venni a burkát a Váci utcán.
Nem rémlik olyan kapanyigeret, hogy ellopják a nyugdíjamat meg, hogy kvazi allamositanak es haveroknak kiosztanak egész üzletágat...
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 719
17 073
113
Nem rémlik olyan kapanyigeret, hogy ellopják a nyugdíjamat meg, hogy kvazi allamositanak es haveroknak kiosztanak egész üzletágat...
Ha a magánnyugdíjpénztárra gondolsz, ahhoz megint saját adalék; kb 800-900 ezret fizettem be. Jöttek is a tájékoztatók, hogy ebben az évben 1200 Ft többlet (0,000002 %-os hozam?). Aztán jött 2008. Jött a levél: -380ezer. Mondom, mi az ördög??? A tőke visszaesett harmadára.
Ne hidd, hogy egy vadidegen jobban kezeli a pénzedet (bróker, pénztárak, stb), mint Te magad! Ők ebből levonnak jutalékot, egyebet, garancia meg NULLA (igen tudok a bankok közötti keretgaranciákról, stb...de láttuk, h milyen jól működik a gyakorlatban). Ajánlom a "The big short" c. filmet. Szóval nem az állam lopta el, hanem akinek befizetted elqrta. Az állam, meg ha már garanciavállalásra kényszerült, nyilván átveszi a meglévő tőkét (feltéve ha máshogy nem rendelkeztél, vagy, hogy maradt tőkéd).

A haverok gazdagításáról 2 gondolat: eddig is ez ment, csak a bal-lib haverok külföldiek voltak. Miért gond ha magyar gyarapszik? Tudod mi történt 1919-ben? A magyar felső osztályt lecserélték (kiirtották - elüldözték) külföldiekre. A másik, ha a HTKA fórum lenne kormányon, Te kiket bíznál meg? Vadidegent, vagy "házon" belülit, akit vmennyire ismersz? Ez nem völgyhíd (ami 3 szor drágábban épült, mint a Las Vegas melletti sivatagi szakadék híd), vagy löszdombba fúrt alagút, vagy M5-ös, vagy szegedi partfal, ahol a műszaki kiírás és megvalosulás között tejútnyi a differencia. Ezek (stadionok) megépültek, csak más kérdés, hogy minek ennyi (jelzem piaci áron), de nem SZ.R minőségben!

Érzed remélem még a különbségeket :)
 
M

molnibalage

Guest
Ha a magánnyugdíjpénztárra gondolsz, ahhoz megint saját adalék; kb 800-900 ezret fiz[\quote]
Nekem meg 9% hozama volt. Egyebkent meg nem a hozamokrol volt szo. Az a te befizrtesed volt. A veszteség utan is. Hazudozzek ossze barmit is zeal.
A korrekt az lett volna, hogy akkor megszűnik a rendszer es a maradek toke es hozam utalva a tulajnak. Az oda befizetett zse ugyanis nem kerult kifizetésére. A maganszamlas értesítőt azota is várom...

A kormanypropsgandaval kérlek mást farassz....
 

eadx

Active Member
2016. december 26.
81
107
33
A haverok gazdagításáról 2 gondolat: eddig is ez ment, csak a bal-lib haverok külföldiek voltak. Miért gond ha magyar gyarapszik? Tudod mi történt 1919-ben? A magyar felső osztályt lecserélték (kiirtották - elüldözték) külföldiekre. A másik, ha a HTKA fórum lenne kormányon, Te kiket bíznál meg? Vadidegent, vagy "házon" belülit, akit vmennyire ismersz? Ez nem völgyhíd (ami 3 szor drágábban épült, mint a Las Vegas melletti sivatagi szakadék híd), vagy löszdombba fúrt alagút, vagy M5-ös, vagy szegedi partfal, ahol a műszaki kiírás és megvalosulás között tejútnyi a differencia. Ezek (stadionok) megépültek, csak más kérdés, hogy minek ennyi (jelzem piaci áron), de nem SZ.R minőségben!

Érzed remélem még a különbségeket :)

A manyupos részre nem reagálnék, azzal nagyrészt egyetértek
A haverok gazdagodásáról: nem az a gond, hogy a magyar gyarapszik. Hanem a módja a baj. Ha Mészáros Lőrincnek már egymilliárdot érne a gázos cége, azt még el is lehetne fogadni, hogy 7 év alatt kis korrupcióval és sok munkával összehozta. Most mennyinél tart, 120 milliárd felett, majd 200 újsággal? Na ez a zavaró. Amúgy meg a magyar felső osztályt is cserélik. Szerintem tudod, kire gondolok itt elsősorban.
Hát a fórumozók többségéről nem tudom elképzelni, hogy a saját falujukba futball-akadémiát, Makovecz-stílusú stadiont, kisvasutat építenének. Meg szerintem a többségnek van annyi esze, hogy ha a fő pozícióra ugyan saját emberekeit ültetnék, akkor figyelnének arra, hogy értsen is hozzá, meg az alsóbb szinteken hozzáértők legyenek.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 846
113
Bármennyire fáj, de ezzel egyetértek. Normális bérekkel haza lehetne vonzani sok képzett embert. Mert akiket behívnak azok túl sokat nem fognak fejleszteni az országon, mert ha már mozdul otthonról az EU-ba akkor megy nyugatra ha kell a tudása.

Ráadásul elkövetik azt a hibát, amit a múltban is elkövettek: a szomszédos országokból hívnak be munkaerőt.
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2 and eadx

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 846
113
minszk2

"És egy komment:"Inkább idehívnak bárkit, csak normális fizetést ne kelljen adni."

Én is a normális fizetés mellet foglalok állást. Csak hát az a helyzet , hogy a megrendelők nincsenek tekintettel arra, hogy a vállalkozó többet szeretne fizetni a melósainak. Így meg elég nehéz kigazdálkodni a fizetés emelést, főleg ha rendesen be is jelented a melósokat.
Egy havi 200 ezres nettó fizu kicsit több, mint 370 ezrébe kerül havonta a vállalkozónak, ennyit keres egy segédmunkás az építőiparban.
Egy szakmunkás 300 ezres nettó fizuja kicsit több, mint 560 ezrébe van havonta egy tisztességes vállalkozónak. Ez a jelenlegi helyzet.

Nyitott vagyok az ötletekre, hogy a jelenlegi adórendszer mellet, hogy fizessek többet a munkásoknak úgy, hogy nem kérhetek el több pénzt a megrendelőktől az adott feladatok elvégzéséért. :cool:

Mindjárt megsajnálom őket.

Csakhogy pl. a cseh vagy a szlovák dolgozó még többe került a munkáltatójának oszt mégis megvannak.

Ja, ha valaki nem ért a cégvezetéshez, ne vállalkozzon.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A haverok gazdagodásáról: nem az a gond, hogy a magyar gyarapszik. Hanem a módja a baj. Ha Mészáros Lőrincnek már egymilliárdot érne a gázos cége, azt még el is lehetne fogadni, hogy 7 év alatt kis korrupcióval és sok munkával összehozta. Most mennyinél tart, 120 milliárd felett, majd 200 újsággal? Na ez a zavaró. Amúgy meg a magyar felső osztályt is cserélik. Szerintem tudod, kire gondolok itt elsősorban.
Meszaros mar elmondta, hogy hol van a trukk: El kell vallalni a munkat es meg kell csinalni.
Persze rendesen szivatjak az ellenzeki mediaban, hogy o Orban stromana, blabla... Ugyanezt mondtak Simicskarol is, aztan csak kiderult, hogy o sem Orbannak kuporgatja a zsetonokat.
Folyamatosan ekezik, hogy minden munkat o kap, bevasarolja magat hotelekbe, mediaba stb... - Nem ertem miert baj, hogy van egy olyan mediacsoport amelyik nem a libbant szoveget tolja. - Nezem az N1-et, a Meszaros regi szemetlerakokat rekultival a megyeben, de azert rohadjon meg. Mondom, mi vaaan? Vegre valaki megcsinalta ezt a fontos munkat. - Sirnak emberek, hogy megvette az egyik balatoni hotelt, hat hogy kepzeli? En voltam abban a hotelben es egy lepukkant ex-szoci szar volt az egesz. A dolgozok es a vendegek tobbet erdemelnenek. Iszonyat negativ reklam volt az orszagnak. Nem ertem miert baj az, ha valaki kezdeni akar vele valamit. Stb, stb...
Nekem semmi bajom nincs azzal, ha nem csak a kulfoldiek vagy a ballibak kapnak lehetoseget. A (csalasgyanus/benezett?) orokmozgo projektet kell kritizalni, nem a jo dolgokat.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 846
113
Meszaros mar elmondta, hogy hol van a trukk: El kell vallalni a munkat es meg kell csinalni.
Persze rendesen szivatjak az ellenzeki mediaban, hogy o Orban stromana, blabla... Ugyanezt mondtak Simicskarol is, aztan csak kiderult, hogy o sem Orbannak kuporgatja a zsetonokat.
Folyamatosan ekezik, hogy minden munkat o kap, bevasarolja magat hotelekbe, mediaba stb... - Nem ertem miert baj, hogy van egy olyan mediacsoport amelyik nem a libbant szoveget tolja. - Nezem az N1-et, a Meszaros regi szemetlerakokat rekultival a megyeben, de azert rohadjon meg. Mondom, mi vaaan? Vegre valaki megcsinalta ezt a fontos munkat. - Sirnak emberek, hogy megvette az egyik balatoni hotelt, hat hogy kepzeli? En voltam abban a hotelben es egy lepukkant ex-szoci szar volt az egesz. A dolgozok es a vendegek tobbet erdemelnenek. Iszonyat negativ reklam volt az orszagnak. Nem ertem miert baj az, ha valaki kezdeni akar vele valamit. Stb, stb...
Nekem semmi bajom nincs azzal, ha nem csak a kulfoldiek vagy a ballibak kapnak lehetoseget. A (csalasgyanus/benezett?) orokmozgo projektet kell kritizalni, nem a jo dolgokat.

Te belőled még kis is nézem, hogy olyan *** vagy, hogy elhiszed.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and minszk2

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 846
113
A manyupos részre nem reagálnék, azzal nagyrészt egyetértek
A haverok gazdagodásáról: nem az a gond, hogy a magyar gyarapszik. Hanem a módja a baj. Ha Mészáros Lőrincnek már egymilliárdot érne a gázos cége, azt még el is lehetne fogadni, hogy 7 év alatt kis korrupcióval és sok munkával összehozta. Most mennyinél tart, 120 milliárd felett, majd 200 újsággal? Na ez a zavaró. Amúgy meg a magyar felső osztályt is cserélik. Szerintem tudod, kire gondolok itt elsősorban.
Hát a fórumozók többségéről nem tudom elképzelni, hogy a saját falujukba futball-akadémiát, Makovecz-stílusú stadiont, kisvasutat építenének. Meg szerintem a többségnek van annyi esze, hogy ha a fő pozícióra ugyan saját emberekeit ültetnék, akkor figyelnének arra, hogy értsen is hozzá, meg az alsóbb szinteken hozzáértők legyenek.

Nemcsak az a probléma, hogy egy kontraszelektált társaságnak adják kizárólag politikai alapon a túlárazott állami megrendeléseket. Hanem az is, hogy maffiamódszerekkel nyúlják le magánemberek sikeres vállalkozásait is, ha épp szemet vet rájuk valaki.
 

eadx

Active Member
2016. december 26.
81
107
33
Meszaros mar elmondta, hogy hol van a trukk: El kell vallalni a munkat es meg kell csinalni.
Persze rendesen szivatjak az ellenzeki mediaban, hogy o Orban stromana, blabla... Ugyanezt mondtak Simicskarol is, aztan csak kiderult, hogy o sem Orbannak kuporgatja a zsetonokat.
Folyamatosan ekezik, hogy minden munkat o kap, bevasarolja magat hotelekbe, mediaba stb... - Nem ertem miert baj, hogy van egy olyan mediacsoport amelyik nem a libbant szoveget tolja. - Nezem az N1-et, a Meszaros regi szemetlerakokat rekultival a megyeben, de azert rohadjon meg. Mondom, mi vaaan? Vegre valaki megcsinalta ezt a fontos munkat. - Sirnak emberek, hogy megvette az egyik balatoni hotelt, hat hogy kepzeli? En voltam abban a hotelben es egy lepukkant ex-szoci szar volt az egesz. A dolgozok es a vendegek tobbet erdemelnenek. Iszonyat negativ reklam volt az orszagnak. Nem ertem miert baj az, ha valaki kezdeni akar vele valamit. Stb, stb...
Nekem semmi bajom nincs azzal, ha nem csak a kulfoldiek vagy a ballibak kapnak lehetoseget. A (csalasgyanus/benezett?) orokmozgo projektet kell kritizalni, nem a jo dolgokat.

Honnan szedte hozzá a lóvét? A válságban ő is majdnem tönkre ment a hírek alapján. Egy tisztán piacversenyben 3 milliárdnál többet nem ért volna el szerintem és ez is elég jó teljesítmény lenne 10 év alatt. Akkor is érdekelne, hogy csinálta, csak más felhanggal.
Most miért becsülsz le annyira, hogy azt feltételezed rólam, hogy a hasznos dolgokat kritizálom? Azért "tiszteletet a magyaroknak", de legalább itt a fórumon adjuk meg a másiknak ezt. Idézném closed society-t: az egyik szemében a szálkát is, a másikéban a gerendát sem
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Most miért becsülsz le annyira, hogy azt feltételezed rólam, hogy a hasznos dolgokat kritizálom?
Dehogy becsullek le. Csak az altalam hallott ellenzeki kritikat emlitettem altalanos alannyal. Valakinek ezt is meg kellett emlitenie, igy teljesebb a kep.
Te belőled még kis is nézem, hogy olyan *** vagy, hogy elhiszed.
Haromcsillagos tabornok vagyok? :)
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
"A gyűlölet egy tartós vagy rövid idejű érzelmi állapot, amelynek tárgya lehet egy személy, emberek csoportja, állat, vagy tárgy, esetleg elvont fogalom. Lényege a gyűlölet tárgyának teljes elutasítása, utálata."
A második mondatot úgy fogalmaztad meg, mintha a kormány/kormánypártok nem támadásnak fognák fel, mikor normális kritikát kapnak, vagy egyes emberek/sajtóorgánumok kérdezik őket. Az szdsz-esek még sem használhatják folyton a Simicska-Soros-libsi triót ;)

Aha, mikor a legfőbb érv az év elején annyi volt a Momentum ellen, hogy egy részük szdsz-rokon? Utána jött az egyik Mécs libsiket parodizáló írásának igazként való eladása, hogy elhitessék a vidékiekkel, hogy vidékellenesek, ezzel keltve a feszültséget. Közben a testvére a hírek szerint Habony barátja. Emiatt tekintik a Momentumot a Fidesz egy "false flag" műveletének sokan. Pár lejáratócikk a tagjairól, miszerint eltüntetik a pénzeket, amire dícséretet is kap a cikkíró, de utána inkább eltüntetik a cikkíró nevét, annyira jól sikerült. Később egy (amilyen formában megtörtént, elcseszett) lépésük után olyan terrort kiált a fidesz-média, hogy egy erőteljesen libsi csapat is megirigyelné. A népszavazást aláírók elleni hazaárulózást már meg sem említem, sok fideszes megkapta ezt a jelzőt - köztük én is. Hogy miért írtam alá, már párszor kifejtettem ebben a topicban.

"Soros megölte volna az anyját" "Lázár: Soros szervezetei működnek maffiaszerűen" "Már vidéken is provokál a Soros-hálózat" Amit írtál, a "elutasítjuk Soros tervét a migrációval kapcsolatban" mondattal tökéletesen kiegyeznék, mert nem a személy ellen, hanem a véleménye/tevékenysége ellen irányul a dolog. Ez olyan különbség a kinn lévő plakátokhoz képest, mintha én/más a személyedre irányulva tennénk megjegyzést. És a való életben nincs Mackensen, hogy a bűnlajstromos topicka bekerüljön érte az ember. Inkább átveszi még pár médium.
"Megdöbbenéssel figyeljük mind a Soros Alapítványt, mind pedig Soros György személyét az utóbbi időben ért nemtelen támadásokat. A fiatal nemzedék és a szakkollégiumi mozgalom támogatásával aktívan járult hozzá egy szabadabb és nyitottabb szellemi légkör kialakulásához Magyarországon. Látva a felsőoktatás szorult helyzetét, úgy gondoljuk, hogy az újabb nemzedékeknek is szükségük lesz arra az önzetlen támogatásra, amelyet a Soros Alapítvány remélhetőleg a jövőben is nyújtani fog. Tiltakozunk az Alapítvány politikai csatározásokba történő bevonása ellen."

A gyűlöletkeltést elutasítom mindenki ellen.
De ha már kerested: Orbán csicskázik, Bayer szerint a más véleményen levőknek a taknyukon és vérükön kell csúszniuk, meg szét kell verni a pofájukat. Kövér akasztana, igaz önmagukat (ha már öngyilkosok akarnak lenni, akkor már valami olyat keressenek, ami fájdalommentes). Mind, amit írtam, ugyanolyan különböző kommentelőktől (bár kinézem ezt simán nevüket vállalókbül), újságírói vagy politikai nímandoktól van, mint a te idézeteid. Jah, mégse...
Azt a mélységet, amit a jobboldali kommentszekció is kitermel magából - hasonló, amit írtál, csak a másik félnek - azt már nem is akarom idézni. Volt fidesz-pártolóként olcastam szépeket, de azokat akkor is elutasítottam.

Ugyan csak utólag tudom látni a 98-02 közti tevékenységüket, de most azt mondom, akkor még szerintem meggyőződésből teszik. A maira nem mondanám ki egyértelműen. Alacsonyabb rangon biztos az a többség, de felső körökre már nem tudom elfogadni.
A jó döntésben negatívat keresni. Hát annak örülök, hogy itt rendezik a vizes vb-t, de annak nem, hogy közben eltűnnek azok a pénzek, amelyek 5-6 helyre simán kellenének. De ahogy nézem, nem csak engem zavar ez.

Dehogynem vannak. És elég sokan voltak ahhoz, hogy érvénytelen legyen a szavazás. Az, hogy róluk ez a véleményed, arra no komment. A Fidesz polgáriságát felejtsük el, az már csak egy mítosz.


Tényleg nem értem mit rugózol a Momentummal kapcsolatos cikkeken. Szdszes kötődésűek? Igen. Majdnem mind? Igen. Aki meg nem, az mszp-s. :D Akkor miért kifogásolod, hogy leírták? Még szép, hogy megtették, ez a típus párszor már megtévesztette báránybőrbe bújva magyar választók tömegeit. Ennek a típusnak ez a nemzeti sportja: a rejtőzködés, önleplezés, aztán amikor sikerült beadni a tömegeknek a "függetlenségükről" szóló hazug mesét, akkor leveszik a maszkot, és nekifognak a legszélsőségesebb kozmopolita, globalista program végrehajtásának. Na, ebből volt elég egyszer s mindenkorra. Mécs írásáról szerintem csak ő maga tudja, hogy az irónia volt vagy sem, mindenesetre a Magyar-Mécs-klán, amihez tartozik, Gusztos és a többi szdsz-es pont ezt a vidékizős-bőgatyásozós tempót hozta 20 éven át, amíg az SZDSZ a politikai élet szereplője volt. Az meg, hogy Bencsik annak tartja az olimpia ellen kampányolókat, az az ő dolga. Már miért ne tarthatná annak? Ez a típus mindig abban lelte örömét az elmúlt száz évben, hogy a saját (?) fészkébe szarjon. Most is ez megy. Kitűnő cikket írt erről Szentesi Zöldi László: https://888.hu/article-mindennapi-hazaarulasok
Miközben turisták ezrei érzik jól magukat Budapesten, egy momentumos gyerek külföldi újságíróknak, sportolóknak akar kiselőadásokat tartani a magyar belpolitikai helyzetről, a saját torz nézőpontját rájuk erőltetve, lejáratva az országot s vezetőit, ismét csak a saját (?) fészekbe szarva:
Lázár mondata teljesen helytálló, a TV2 riportjának mondata is nagyjából helytálló, még ha a felvezető cím kicsit erős is volt. Aki támogatta volna az eutanáziát anyja számára (amiről maga ír Soros), az végső soron megölte volna. Bayer kapcsán egyszerűen tévedsz. Nem a más véleményen levőkre mondta, az említett mondatot, hanem azokra, akik megzavarták egy parlamenti bizottság ülését. Orbán csicskázását összevetheted azzal, amit rá mondtak, írtak az elmúlt 20 évben. Persze ha a bolhával van kedved foglalkozni, és az elefántot észre sem veszed, azt is megteheted.
Kövér 2002-es mondatának újbóli kiforgatása után, már ne is haragudj, de nem tudom komolyan venni, hogy te valaha is fideszes lettél volna. Lassan az összes, hazugságon alapuló ballib toposzt felvonultatod. Már csak az hiányzik, hogy Orbán eltörte a felesége állkapcsát.
Nyilván nem lehet pontosan beazonosítani, hogy kik mentek el szavazni, csak feltételezni lehet. De az sokatmondó, hogy miközben csak a Fidesz állt bele a népszavazási kampányba, a Fidesz szavazóbázisánál jóval többen mentek el szavazni. Kötve hiszem, hogy úgy jött volna ki a 3,3 milliós szám, hogy közben a 2,1-2,3 milliós Fidesz-tábor nem ment volna el közel 100%-ban. Aki jobboldali, elment, aki meg nem ment el, az nem jobboldali (a megállapításom nem vonatkozik azokra, akik kórházban voltak, egész nap dolgoztak, stb...). Ez utóbbi megítélésénél a cselekedet nagyobb súllyal esik a latba annál, mint hogy mit próbál sugallni magáról valaki egy sörözés során 3 korsó után.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
A magánnyugdíj pénztárakról csak két gondolat :

1. Amikor bevezette az első fideszkormány az egyetemi tanárom ott síránkozott (későbbi eselyegyenlőségi miniszter), hogy milyen rossz lesz nekünk, mert nekünk már kötelező lesz, és a kormány nem garantálja a minimálnyugdíjat sem, ha ezek a magánnyugdíj pénztárak becsődölnek. A másik MSZP-s tanárom szintén azt mondta, hogy ezek csak elszedik a pénzünket, majd becsődölnek és nincs nyugdíj.
Ezek voltak a leghangosabbak, amikor a Fidesz újra államosította a nyugdíjpénztárakat.


2. Én óvatos duhajként az OTP magánnyugdíjt választottam, mert hátha az nem fog becsődölni. Kaptam szépen a leveleket, hogy most 600 ezer, 1,2, 2, 2,4 millió van már a számlámon. Majd amikor visszamentem az államiba, közölték hogy egy rossz befektetés miatt a pénzem nagy része eluszott, és kaptam kézhez 18 ezer forintot, közben meg befizetem vagy egymilliót.
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2
Status
Not open for further replies.