[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Egy jól sikerült deployment, első alkalom amikor működik egy új funkció jobban szórakoztat mostanság, mint a játékok. A lőtéren volt utoljára játék adta flow élményem, vagy szerpentinezve a kocsival. Én is megváltoztam, azt hiszem. (Bár az ilyen végtelen történetek annyira nem jöttek be az egy Balduts Gate kivételével, inkább a rendes személyes szerepjáték, meg a stratégiai játékok, de az internetes fórumok autista build exceljei mindenhez mára azokat a stílusokat is megölték)
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky
M

molnibalage

Guest
Igen, legnehezebb szinten négy tagú csapattal szerintem sem élvezhető a játék. De ez nem is miattad van benne, hanem egy halom mazochista miatt aki élvezi végigtolni bármennyi idő alatt is legnehezebb szinten és (megérdemelten) dicsekedni vele. Kb mint a no death run a doom ban legnehezebb szinten vagy souls-ban.

Ha négy tagú csapattal játszol akkor mindenképp full fizikai sebzés kell mindenkinek, vagy full mágia. A kettőt ötvözni szó szerint bünteti a játék, mivel akkor az ellenfeleknek mind a két ellenállását le kell vinned. Illetve könnyebb fokozaton kell játszani, hogy élvezhető legyen. Ellenkező esetben lesz olyan kontent amihez nem tudsz hozzáférni, mert túl erős. Például az első szigeten van egy kék sárkány aki ha segítesz neki, segít megölni a sikoltókat. De ha más irányba viszed el a beszélgetést akkor meg is ölheted ha gonosz karaktert építesz. Na ez tacticalon 4 tagú csapattal kb lehetetlen. Ehhez vagy lone wolf perk kell és soloban vagy duoban nyomni, vagy kisebb nehézségi szint.
Igen, teljesen reménytelen. De a barlangban levő ellenfelet is úgy tudtam csak leverni, hogy a börtön részen levertem XP-ért mindenkit. Kb. ott kezdett már a játék hangulata veszi.
A másik az, hogy mekkora kamu open wolrd-nek hívni ma szinte bármit és ezt is. A LVL mizéria miatt. Kurvára nincs open wolrd. Full lineáris a DOS.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 960
113
Egy jól sikerült deployment, első alkalom amikor működik egy új funkció jobban szórakoztat mostanság, mint a játékok. A lőtéren volt utoljára játék adta flow élményem, vagy szerpentinezve a kocsival. Én is megváltoztam, azt hiszem. (Bár az ilyen végtelen történetek annyira nem jöttek be az egy Balduts Gate kivételével, inkább a rendes személyes szerepjáték, meg a stratégiai játékok, de az internetes fórumok autista build exceljei mindenhez mára azokat a stílusokat is megölték)

Én megint elővettem az Elite Dangerous-t.
Elindítok a régi telefonon vmi sorozatot, youtube-ot, coursera-t stb. és közben lenémítva tolom (vagy vmelyik stratégiát).
Az idő is eltelik, és még okulok is.

Az egyetlen "játék" ami szórakoztat az az Automation car builder módja, az ott összetákolt förmedvényeket utána át lehet konvertálni BeamNg-be és jól össze lehet törni, mert megint sikerült egy alul/túl/sehogy kormányzott förmedvényt összehozni :D
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Én megint elővettem az Elite Dangerous-t.
Elindítok a régi telefonon vmi sorozatot, youtube-ot, coursera-t stb. és közben lenémítva tolom (vagy vmelyik stratégiát).
Az idő is eltelik, és még okulok is.

Az egyetlen "játék" ami szórakoztat az az Automation car builder módja, az ott összetákolt förmedvényeket utána át lehet konvertálni BeamNg-be és jól össze lehet törni, mert megint sikerült egy alul/túl/sehogy kormányzott förmedvényt összehozni :D
Eliteből én a Frontier First Encounters-el játszottam sokat. Na az jó cucc volt. Az ED-t meg se vettem. Félek, hogy megtetszik, és túl sok időt verek el vele. De mostanában bármi játékra pénzt adtam, ez igaziból nem vált be, úgy meg pénzkidobás lenne.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Pár hónapja megint elkezdtem az ED-t, de megint hamar abbahagytam. Nyílt világú, sandbox, azt csinálsz benne amit csak szeretnél.. na persze, nagy átbaszás.. Még csak a hajókból sem használhatod azt amelyik tetszik, hiába van benne "sok" hajó, a fele kb használhatatlan. Nekem az eagle nagyon tetszett, de az egyik leggyengébb "kezdő" hajó sajnos és a játék lényeges részei endgame körül rákényszerítenek, hogy használj nagyobb hajót. Nem az a baj, hogy egy nagyobb hajónak erősebb a pajzsa, páncélja stb, hanem, hogy ugyanaz a kategóriájú, veled egy "súlycsoportban" lévő vadász 3 másodperc alatt elpusztít 'a' instance-ban, vagy éppen te ölöd meg másodpercek alatt 'b' instanceban. Semmilyen balance nincs benne.

De még ha picit használhatóvá is szeretnéd tenni akkor először is ki kell farmolnod a spéci fegyvereket az engineerektől, másodszor pedig, fel kell őket húznod maxra egy jó hosszú grinddel. És ezekkel még nem is lenne baj, ha mondjuk a unique missile module megvételéhez és fejlesztéséhez nem bányásznom kellene... És ez elmndható minden tevékenységről, ha te a játékban bounty hunter, bányász, kereskedő vagy akármi akarsz lenni, ha akarod a fasza modulokat akkor a játék rákényszerít, hogy minden tevékenységben grindelj százórákat.

Még egy ilyen agyhalott rendszert nem láttam sehol. Vagy pl, valaki roleplayerkedni szeretne, elkötelezi magát a föld mellett. Kell a spéci pajzs? Oké akkor harcolj birodalmi oldalon a föld ellenségeként..

De a legrosszabb az az autopilot hiánya. Szimulátorként hirdetik és nincs benne rendszereken átívelő auotpilot. Még az eve-ben is van. Minden modern utasszállítóban is van a való életben is, de a távoli jövőben nincs... Azzal magyarázzák, hogy igazságtalan lenne egy mmo-ban, hogy valaki túl hamar kigrindelhetné a pénzt felfedezésekkel és kereskedelemmel. Miközben ott van a single player mód amibe akkor vált az ember openről amikor csak akar, és a netről kb 100 autopilot scriptet meg egyéb cheatet lehet letölteni. De kit büntetnek? Azokat akik nem akarnak cheatet meg harmadik fél által kiadott szar addonokat használni. Én meg még egy pohár vizet se tudok kimenni inni két ugrás között nehogy egy csillag közepén landoljak.

na most kipuffogtam magam... :D
 
T

Törölt tag 2822

Guest
amúgy akit nem zavar a picit színesebb rajzfilmes grafika és a kevésbé szimulátor jelleg annaka no mans skyt ajánlom, Amilyen szar volt az elején úgy kipimpelték mostanra. Van egy-két irritáló bug a base buildingnél, de szerintem minőségileg magasan az ED fölött van. Ha kész lesz a star citizen is sanszos, hogy odacsap neki egyet
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 960
113
Nekem a grind-olás talán 10 óra volt, mondjuk az asp exp-emen se pajzs, se fegyver, csak 50 fényévnyi uvrótáv meg 6 millió scanner (baszódjanak meg amiért szétqrták a felfedezést) .
Páncélozott reaktor meg ugrótáv maxolás van a kicsikén oszt ennyi.

Spec fegyverekhez nem a fő frakciókhoz kell csapódni hanem fölöttük álló mega cégeknek kell csicskázni.
 
M

molnibalage

Guest
Az ED most akkor egyáltalán MMO vagy single player?
Amúgy a régi Elite játékok felnőtt fejjel is játszhatatlanok voltak nekem. Mai napig nem értem, hogy mire fel a nagy hozsánna...
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Az ED most akkor egyáltalán MMO vagy single player?
Amúgy a régi Elite játékok felnőtt fejjel is játszhatatlanok voltak nekem. Mai napig nem értem, hogy mire fel a nagy hozsánna...

Van egy világ aminek az eseményeit kisebb mértékben befolyásolhatod. Vannak hatalmak, amik egymással harcolnak néha szó szerint, néha pedig közvetett módon. Ha jól emlékszem kb egy hónapos egy session, season vagy nevezd aminek akarod. Aki több "pontot" gyűjt az a hatalom nyer és foglal egy rendszereket másik hatalomtól. Következő hónapban ismétlés. Kurva sok rendszer van és talán kb egy tucat egymással versengő hatalom. A hatalom alatt politikusokra kell gondolni és őket támogató rendszerekre és npc hajókra. Ezek a politikusok pedig végső soron két nagy frakcióhoz tartoznak a Földhöz és a Birodalomhoz. Van valami harmadik féle is, vagy az talán a semlegeseknek a gyűjtőhelye ezt nem tudom pontosan. Ezt leszámítva amit befolyásolhatsz azok a játékosok által játékba kért kisebb hatalmak/cégek, akiknek szintén sokszor megvan a maguk kis agendája és ők is tudnak befolyást szerezni más rendszerek felett. Ez kb annyiban kimerül, mintha te és a haverjaid azt mondjátok, hogy mi vagyunk a Molnibalage Iparvállalatok és megkéritek a fejlesztőket, hogy tegyenek be titeket a játékba mint NPC céget/kis hatalmat. Pont ugyanaz mint egy npc corporation, ugyanúgy lesznek küldetést adó ügynökei, tényleg minden ugyanaz, csak ez mégis csak a tiétek lesz. Aztán bizonyos feltételek esetény a kis corporation küldetést adó ügynökei talán megjelenhetnek egy szomszédos rendszerben is ha jól machináltok. Ebben megint @Ooorky lehet kijavít ha nem így van, de kb hasonló a rendszer.

Na és most a kérdésedre a válasz: Ezeket az eseményeket, hatalmakat, harcokat tudod befolyásolni. Van a játékban Open World, Single Player és még egy harmadik mód aminek nem jut eszembe a neve, az kb ilyen zárt mód ahol te és a haverjaid játszotok. A szépséghibája az egésznek, hogy te Single Player módban az elért eredményeiddel, harci, kereskedelmi, stb. egyéb mutatóiddal pont ugyanúgy befolyásolod a világ alakulását mint aki open world-ben játszik. Az open world, pedig kicsit becsapós, mert nem egy single world-ben történik minden, hanem ha egy rendszerben túl sok a játékos akkor kap egy második instance-t a rendszer. Kb mint egy hagyományos mmorpg-ben, pl WoW. Szóval ha te a naprendszerben tartózkodsz openworld-ben, de a naprendszer elérte a maximális játékosszámot, hasamra ütök legyen 30 fő, akkor a játék létrehoz egy naprendszer #2-t és azok a játékosok akik a telítettség után ugrottak volna oda/logoltak volna be ott a játékba már automatikusan a második számú naprendszerben találják magukat. Ez valójában nem rossz dolog, csak becsapós annak fényében, hogy anno ezt a játékot full mmo-ként amolyan szimulátor szerű eve online-ként reklámozták ahol ugye mindig annyian vannak egy rendszerben amennyien, ugye ott simán vannak több százas akár ezres részvételű űrcsaták.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Epic Games-en még pár napig ingyen letölthető az Amnesia: A Machine for Pigs túlélő horror. Megy magyar nyelven is.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 692
113
Mi történhet, ha a Mortal Kombat szériát és a lengyel szablyavívási hagyományokat vegyíted? :D

 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Sajátos, mert így gyak kb. első súlyos vágásig tart.
El nem tudom képzelni, hogy kvázi 2D-ben hogyan lehet ebből élvezetes játékmenetet gyártani.