[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Van bárki, aki tolta itt anno PC-n a Mass Effect szériát? Lenne néhány kérdésem az első részével kapcsolatban, amit nem igazán értek a rendszerében.
 
M

molnibalage

Guest
Igen, vagy tucatszor :D

Hú, akkor csak pár kérdés, így fejből.
  • Ok, hogy space-re lejön a taktikai konzol vagy mi, de semmiféle hatását nem látom a fenti három iknonak, a rally, Attack és defend.
  • Az ok, hogy ahova nézek és előny nyílra oda megy, de melyik karakter? Mindkettő?
  • A speciális képességekre is nekem kell utasítanom őket? Automatikusan 0 agyuk van azt használni...?
  • A társ, aki medic az miért nem gyógyít engem...? Ilyen parancsot nem láttam soha eddig.
  • Ha elmegyek az űrállomásról, ahol van gyógyító töltés ingyen, akkor lesz a hajón...?
  • Mi értelme van a n+1 NPC társnak, ha igazából csak kettő lehet aktív? A képességek amúgy is átfednek. Csak a párbeszédek és reakciók miatt adott helyzetben? Mert emiatt nem fogom kétszer kitolni az fix, erre időm nincs.
  • A gél az mire jó a hackelésen túl, amit úgyis megcsinálok manuálisan?
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 325
17 472
113
Hú, akkor csak pár kérdés, így fejből.
  • Ok, hogy space-re lejön a taktikai konzol vagy mi, de semmiféle hatását nem látom a fenti három iknonak, a rally, Attack és defend.
  • Az ok, hogy ahova nézek és előny nyílra oda megy, de melyik karakter? Mindkettő?
  • A speciális képességekre is nekem kell utasítanom őket? Automatikusan 0 agyuk van azt használni...?
  • A társ, aki medic az miért nem gyógyít engem...? Ilyen parancsot nem láttam soha eddig.
  • Ha elmegyek az űrállomásról, ahol van gyógyító töltés ingyen, akkor lesz a hajón...?
  • Mi értelme van a n+1 NPC társnak, ha igazából csak kettő lehet aktív? A képességek amúgy is átfednek. Csak a párbeszédek és reakciók miatt adott helyzetben? Mert emiatt nem fogom kétszer kitolni az fix, erre időm nincs.
  • A gél az mire jó a hackelésen túl, amit úgyis megcsinálok manuálisan?
Nagyon jókat kérdeztél! :D
Az első részben talán egyszer-kétszer használtam csapat utasításokat, még nagyon kiforratlan és kényelmetlen volt a rendszer.

Nem emlékszem, hogyan tudod kiválasztani a csapattársat, a későbbi részekben azt hiszem, a q és e volt. Elvileg magától is használja a képességeit, de utasíthatod is, a 2. 3. részben jóval egyszerűbb, átláthatóbb lesz.

Parancsra gyógyít téged, magától nem.

A hajón nem kell med csomag, visszaállsz 100 %-ra.

A csapattársak egyrészt más személyiségek, más benyögéseik vannak, másrészt manuálisan is fejlesztheted őket, így mindenkit kihegyezhetsz egy-egy területre, hogy ott nagyon jók kegyenek.

Gélre csak kicsit emlékszem már, azt hiszem, fejlesztésekhez is fel tudod használni.

Komplikáltnak, nehézkesnek tűnik ez a rendszer az első részben, sokat fog tisztulni a másodikra.
 
M

molnibalage

Guest
LOOOOOOL

130559616_10224486434449773_1709999562807169863_o.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Nagyon jókat kérdeztél! :D
Az első részben talán egyszer-kétszer használtam csapat utasításokat, még nagyon kiforratlan és kényelmetlen volt a rendszer.

Nem emlékszem, hogyan tudod kiválasztani a csapattársat, a későbbi részekben azt hiszem, a q és e volt. Elvileg magától is használja a képességeit, de utasíthatod is, a 2. 3. részben jóval egyszerűbb, átláthatóbb lesz.

Parancsra gyógyít téged, magától nem.

A hajón nem kell med csomag, visszaállsz 100 %-ra.

A csapattársak egyrészt más személyiségek, más benyögéseik vannak, másrészt manuálisan is fejlesztheted őket, így mindenkit kihegyezhetsz egy-egy területre, hogy ott nagyon jók kegyenek.

Gélre csak kicsit emlékszem már, azt hiszem, fejlesztésekhez is fel tudod használni.

Komplikáltnak, nehézkesnek tűnik ez a rendszer az első részben, sokat fog tisztulni a másodikra.
Sehogy nem tudom elérni, hogy gyógyítson a fickó, akinek max. medic skill tája van. Ennek aztán sok értelme van. Az esetek többségében a társak lelövetni jók magukat...
Ha felkeltek, akkor a max. soilder skill-es gyógyítja a magát, a másik meg nem csinál semmit magával...

Azt sem értem, hogy az ő magas decry, skilljüket hogyan veszi figyelembe a játék.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Sehogy nem tudom elérni, hogy gyógyítson a fickó, akinek max. medic skill tája van. Ennek aztán sok értelme van. Az esetek többségében a társak lelövetni jók magukat...
Ha felkeltek, akkor a max. soilder skill-es gyógyítja a magát, a másik meg nem csinál semmit magával...

Azt sem értem, hogy az ő magas decry, skilljüket hogyan veszi figyelembe a játék.

Én annyira emlékszem a játékból, hogy 3 p*nából állt a csapat és mindenkit l agyonlőttem.
Mondjuk ez mind a 3 részről elmondható nálam :D
 
M

molnibalage

Guest
Én annyira emlékszem a játékból, hogy 3 p*nából állt a csapat és mindenkit l agyonlőttem.
Mondjuk ez mind a 3 részről elmondható nálam :D
Sajnos eddig a történettől sem vagyok hanyatt esve és játékmenettől se.
Iszonyatosan nagy hatalmas üres terek és bár van fast travel szerűség, de nem mindenhova. A lifteknél fél perces holtidők + a futkosás.
Lehet, hogy ez 10+ éve jó volt, de ma...

A grafika viszont döbbenetes. Mai szemmel is szépnek találom úgy, hogy nem is full HD.
Ha remaster lesz, akkor ha csak ezt szépítik, akkor nem látom értelmét. Remake kellene neki.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 325
17 472
113
Sehogy nem tudom elérni, hogy gyógyítson a fickó, akinek max. medic skill tája van. Ennek aztán sok értelme van. Az esetek többségében a társak lelövetni jók magukat...
Ha felkeltek, akkor a max. soilder skill-es gyógyítja a magát, a másik meg nem csinál semmit magával...

Azt sem értem, hogy az ő magas decry, skilljüket hogyan veszi figyelembe a játék.
A 2-3-ban működött, az egyre ennyire már nem emlékszem. Úgy dereng, hogy oda lehet hívni őket magunkhoz.
Sajnos eddig a történettől sem vagyok hanyatt esve és játékmenettől se.
Iszonyatosan nagy hatalmas üres terek és bár van fast travel szerűség, de nem mindenhova. A lifteknél fél perces holtidők + a futkosás.
Lehet, hogy ez 10+ éve jó volt, de ma...

A grafika viszont döbbenetes. Mai szemmel is szépnek találom úgy, hogy nem is full HD.
Ha remaster lesz, akkor ha csak ezt szépítik, akkor nem látom értelmét. Remake kellene neki.
Hát pedig pont leírtad. Egy 10+ éves játéktól ne várd el, hogy megfeleljen a mai elvárásoknak, mechanikáknak. Egyébként a BioWare pont azt nyilatkozta, hogy a remaster már kész lenne, ha nem kellene komolyabban belenyúlni az első részbe, pont a játékmechanikák, megoldások miatt. Öreg darab már, na.
Viszont nagyon komolyan azt tanácsolom, hogy játszd, akár szenvedd végig az első részt, a második (és a harmadik, de főleg a második) bőven kárpótolni fog. Nálam toronymagasan a legjobb sci-fi RPG (talán a CP2077 majd letaszítja a trónról... :p).
 
M

molnibalage

Guest
A 2-3-ban működött, az egyre ennyire már nem emlékszem. Úgy dereng, hogy oda lehet hívni őket magunkhoz.

Hát pedig pont leírtad. Egy 10+ éves játéktól ne várd el, hogy megfeleljen a mai elvárásoknak, mechanikáknak. Egyébként a BioWare pont azt nyilatkozta, hogy a remaster már kész lenne, ha nem kellene komolyabban belenyúlni az első részbe, pont a játékmechanikák, megoldások miatt. Öreg darab már, na.
Viszont nagyon komolyan azt tanácsolom, hogy játszd, akár szenvedd végig az első részt, a második (és a harmadik, de főleg a második) bőven kárpótolni fog. Nálam toronymagasan a legjobb sci-fi RPG (talán a CP2077 majd letaszítja a trónról... :p).
Kezd tetszeni, az első helyszín a végére végre érdekes lett. A harcrendszert is kezdem talán megérteni.
De a játék kb. 2/10-es, hogy elmagyarázza mi mire jó és hogyan. A manualja szart sem ér, a játék sem magyarázza el.
Pl. a közelharc hogy a búbánatba működik...?
A medic skill is homályos. Ha én nem gyógyítok, akkor a társ SOHA nem gyógyított engem. Akkor az ő skillje mire jó...?????
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 863
15 268
113
Jó lesz az. Jó a sztorija, van egy-egy keményebb fordulat is. A második rész talán még zseniálisabb, a final bosst leszámítva.

Ééés lehet készülni a következőre.

 
M

molnibalage

Guest
Jó lesz az. Jó a sztorija, van egy-egy keményebb fordulat is. A második rész talán még zseniálisabb, a final bosst leszámítva.

Ééés lehet készülni a következőre.

Megvettem az első két részt már leárazva, szóval nálam elkésett ez a remaster.
Azt nézve, hogy remastereket is hogyan csesztek el...
 
M

molnibalage

Guest
Beszarok. Nem gonodoltam volna, hogy ezt valaha remakelik. Anno a C64-en nekem hibás crak volt meg, az amigásat meg csak képen láttam. Videón pár éve megnéztem miről maradtam le.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77
M

molnibalage

Guest
Na jó, amit ma a játékipar és szolgáltató előadnak néha kezd a minősíthetetlen kategóriába esni.
Bárki, aki valaha a Mass Effect szériát akarja tolni kerülje el messzire a Steam változatot. Aktíválni a DLC-ket felér egy 15 éves időutazással a múltba.

A játék belső rendszerén még be lehet regelni és jelszót megadni. Amit aztán nem ismer fel, mert a hülyéje a magyar billentyűzetet nem tudja kezelni, azért a megadott jelszót később nem fogadja el.

Persze ez is csak akkor derül ki, amikor már az EA online felületén sem működik a jelszó, hogy a bevitel is szar volt. Az ott megadott új jelszót sem fogadja el a játékon belül a ME 2, mert a speciális karakterekkel, pl. a kérdőjellel nem tud mit kezdeni.

Tehát ott tartunk 2020-ban, hogy egy olyan jelszót kell megadnom majd, amiben nincs speciális karakter, mert ilyen egyszerű dolgot nem tudnak megoldani. 1 órás munka, hogy játsszak a saját játékommal, amiért fizettem. Még jó, hogy órabérbe ne dolgozom nekik ezért...

A DLC-k felelepítése is egy vicc. Szedd le a 15 db fájt, majd kézzel egyesével tedd fel. Az, hogy hol vannak, egy YT videó linkje alatt találtam meg, mert az okostelók fostos világában olyan UI-t csinákni, ami jó valamire, az mission impossible.

OFF

A YT is egy foshuzatos raklapszar. Anno a Militavia csatornát is 20 perc kurvaanyázás után n+1 videó és megnézése után sikerült megcsinálni. Az, hogy bannerkép helyes legyen inkább le sem írom, mert kabaré. Ahogy az is, hogy a feltöltött képek törlése hogyan nem lehetséges ahova felrakja.

De a YT-nek sikerült oda is eljutnia, hogy a "felirakozásom" oldalon, ha olyan kedve van, akkor betöltemi az új videókat, ha meg nem, akkor nem.

ON
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Beszarok. Nem gonodoltam volna, hogy ezt valaha remakelik. Anno a C64-en nekem hibás crak volt meg, az amigásat meg csak képen láttam. Videón pár éve megnéztem miről maradtam le.
Nagyon sokat játszottam anno az eredeti Carrier Commanddal. Most épp gondolkodóba estem a trailer kapcsán, hogy most nekem kimaradt egy 10 évvel ezelőtti carrier command 2 vagy mi... legalábbis a trailer grafikai színvonala alapján. Bár mintha hallottam volna korábban, hogy fel akarják újítani, és igen, ennél a játéknál nem a grafikán volt a hangsúly, de könyörgöm, 2021, ben ilyen új játékot kiadni a Microprose-tól? Első ránézésre inkább tűnik diplomamunkának vagy hobby prodzsektnek... Remélem szándékosan retrósított a trailer...