[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Azon gondolkoztam, hogy van-e Civilization V-höz klímaváltozás mod. Mert mégis csak ott eszi az embert a fene pár ezer évig egy helyben és nehogy már stabil legyen a klíma. Szóval van egy Global Warming mod, ami industrial erától kezd el tevékenykedni a gyárak és egyebek függvényében. Mást sajnos nem találtam, pedig vicces lenne, ha a tile-ok random változnának a szomszedos állapotok függvényében (pl plainből sivatag vagy erdő, erdőből dzsungel vagy plain), a környező tileok függvényében, mint valami térfoglalós sejtautomata.
 
M

molnibalage

Guest
Azon gondolkoztam, hogy van-e Civilization V-höz klímaváltozás mod. Mert mégis csak ott eszi az embert a fene pár ezer évig egy helyben és nehogy már stabil legyen a klíma. Szóval van egy Global Warming mod, ami industrial erától kezd el tevékenykedni a gyárak és egyebek függvényében. Mást sajnos nem találtam, pedig vicces lenne, ha a tile-ok random változnának a szomszedos állapotok függvényében (pl plainből sivatag vagy erdő, erdőből dzsungel vagy plain), a környező tileok függvényében, mint valami térfoglalós sejtautomata.
Már a Civ I-ben is volt Global Warming hatás. Ha nem csökkentetted a légszennyezést, akkor pollution-nal szórta tele a térképet + sivatagodás indult meg. Anno poénból kipróbáltam. A Civ II-ben is volt ilyen, bár érdekes módon ott atomháború után nem nukleáris tér, hanem Global Warming volt.... Lásd itt.
http://iddqd.blog.hu/2012/06/13/a_jatekos_aki_1700_eve_haboruzik
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and sirdavegd

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Már a Civ I-ben is volt Global Warming hatás. Ha nem csökkentetted a légszennyezést, akkor pollution-nal szórta tele a térképet + sivatagodás indult meg. Anno poénból kipróbáltam. A Civ II-ben is volt ilyen, bár érdekes módon ott atomháború után nem nukleáris tér, hanem Global Warming volt.... Lásd itt.
http://iddqd.blog.hu/2012/06/13/a_jatekos_aki_1700_eve_haboruzik
Elég madmax, kíváncsi vagyok, mi lett a végén. Sajnos az alap Civ 5 elég retardált volt, a Gods and Kings és Brave new world DLC-vel lett élvezhető. Viszont a klímás dolgok erősen kimaradtak.
Nyáron volt egy lassú technológiai fejlődésű játékom alapvetően sivatagos pályán Marokkóval babiloniak, perzsák, zuluk és asszírok meg Egyiptom ellen. Ott mondjuk még a legelején beparkoltam a szomszédék szájába és a babiloni-asszír fővárost igazságos birodalmamba integráltam, de elég szívás lett volna, ha olykor kizöldül a sivatag és bukom az improvementeket. Így viszont megvalósult a Pax Maroccoica, mert onnantól, hogy a zuluk elfogytak, senki nem akart háborúzni és mindenkivel védelmi szerződést kötöttem így egymással se mertek háborúzni. Továbbá boldogan elfogadták a Pizzatorony Egyházat világvallásként és mindenki szoci lett. Szóval képzeljetek el 700 évnyi intenzív békét és fejlődést....
 
M

molnibalage

Guest
Elég madmax, kíváncsi vagyok, mi lett a végén. Sajnos az alap Civ 5 elég retardált volt, a Gods and Kings és Brave new world DLC-vel lett élvezhető. Viszont a klímás dolgok erősen kimaradtak.
Nyáron volt egy lassú technológiai fejlődésű játékom alapvetően sivatagos pályán Marokkóval babiloniak, perzsák, zuluk és asszírok meg Egyiptom ellen. Ott mondjuk még a legelején beparkoltam a szomszédék szájába és a babiloni-asszír fővárost igazságos birodalmamba integráltam, de elég szívás lett volna, ha olykor kizöldül a sivatag és bukom az improvementeket. Így viszont megvalósult a Pax Maroccoica, mert onnantól, hogy a zuluk elfogytak, senki nem akart háborúzni és mindenkivel védelmi szerződést kötöttem így egymással se mertek háborúzni. Továbbá boldogan elfogadták a Pizzatorony Egyházat világvallásként és mindenki szoci lett. Szóval képzeljetek el 700 évnyi intenzív békét és fejlődést....
Én a Civ VI-ot is csak azért vettem meg, mert kíváncsi voltam az új rendszerre. Pontosan olyan lett a végeredmény, mint vártam. Nem lett sokkal jobb, mint az V, inkább másabb. Az MI miatt számomra értelmetlen lett a stratégiai játék, abban nincs élevezet, hogy egy kőhülye, de vércsaló valami ellen kell játszani, ami aszerint avatkozik be a világ menetébe is, hogy én mit csinálok...

Számorma a Civ már csak emlék. Az V-öt megvettem és első kiegjét, de pár hónap után egyiket sem toltam. A VI résszel két és fél játékot toltam le. Annyi elég is volt. A diplomácia szokás szerint dísz, MI hülyébb, mint ever, stb.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 375
55 053
113
Nekem a CIV V-ből meg van a full-os utolsó kiegészítő, azzal már élvezhető a játék. Sok nép, sok beállítás stb...
Viszont az MI része még mindig nagyon gyenge, nagyon egysíkúan játszik a gép, a diplomácia meg iszonyat szar még mindig. Nem értem mitől kihívás a fejlesztőknek az, hogy normális diplomáciát rakjanak össze....
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Nekem a CIV V-ből meg van a full-os utolsó kiegészítő, azzal már élvezhető a játék. Sok nép, sok beállítás stb...
Viszont az MI része még mindig nagyon gyenge, nagyon egysíkúan játszik a gép, a diplomácia meg iszonyat szar még mindig. Nem értem mitől kihívás a fejlesztőknek az, hogy normális diplomáciát rakjanak össze....
MI fronton én is szerettem kisebb pályán sok néppel játszani lassú tech fokozaton, de így is szépen be lehetett őket darálni. Mondjuk jártam úgy, hogy kulturálisan megettek és három frontos háború közben kellett rendszerváltani. Illetve van az úgy, hogy lemaradok valamiért a vallásról, így a szent városhoz el kell foglalni a szomszédot:oops:. Korai játékban mindig vicces elérni az 5 városos nyálkásodást úgy, hogy legyen happyness és ne menjünk csődbe. A szakma fekete öves nagymesterét idézve: minden új város építsen először egy íjászt - a szomszédság örömére. A már említett Pax Morocco játékban volt az, hogy szomszéd megtámadott úgy, hogy én épp a másokat pacifikáltam. Mire odaért hozzám a sivatagban, elfogytak az egységei. Nézegetem, mit csináljak vele, erre felajánlja a második legnagyobb városát közvetlenül a fővárosa mellett. Hát nem tündimündi?!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 375
55 053
113
Nekem volt olyan, hogy egy jelentéktelen várost sikerült csak elfoglalnom az MI ellen, erre békekötéskor fölajánlotta az összes városát a fővárost kivéve. Ez kb. 20 várost jelentett. Szinte el sem akartam hinni, de volt ilyen. :eek:
Néha meg úgy full piros a diplomáciám, hogy nem bántok senkit... Igazából a diplomácia rész haszontalan bénasága zavar a legjobban az egész játékban...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A Civ-el én soha nem játszottam, de kipróbáltam az Alpha Centaurit ami valamelyik Civ-nek volt a sci-fi verziója. Ebben elég jó volt a világ hangulata és története, AC egy bolygó amit különböző frakciók próbálnak kolonizálni. A zöldek célja a bolygó terraformálása, az iparosok az erőforrásokat akarják kiaknázni, az ENSZ diplomáciával akar békét teremteni a frakciók között, a rendőrállam mindenkit engedelmességre akar bírni, és minden egyéb frakciónak megvolt a maga karaktere.

Ez a hangulatos világ nagyon megragadt bennem, de a játék azok miatt amit már leírtatok előbb nem volt az igazi. Viszont akinek bejön a Civ az érdekes atmoszférája miatt érdemes kipróbálnia.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
M

molnibalage

Guest
Az egyik legjobb játék.Amúgy nem tudom,hogy észrevettétek-e de a játékipar is átment minőségből mennyiségbe.Régen volt S.T.A.L.K.E.R.,GTA Vice City/San Anderas,CoD 1,CoD 4,Read Alert 2 most meg csak egyszer játszható ótvarok vannak.
A STALKER-ral még nem toltam, de a többivel sem nagyon. Egyik COD-tól sem vagyok elhasalva, ellenben azért bőven vannak gyöngyszemek az utóbbi évekből.

Life Is Strange
Witcher széria
This War of Mine
Wolf Among Us
Tomb Raider reboot is egész jól sikerült, bombajó hangulata van
Uncharted széria PS4-en olyan, hogy beszarsz.
The Last of Us, leverhetetlen magasságban,

stb.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 138
113
Ha valaki egy S.T.A.L.K.E.R.-hez hasonló atmoszférájú játékra vágyik akkor ajánlom neki az Escape from Tarkovot
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
A STALKER-ral még nem toltam, de a többivel sem nagyon. Egyik COD-tól sem vagyok elhasalva, ellenben azért bőven vannak gyöngyszemek az utóbbi évekből.

Life Is Strange
Witcher széria
This War of Mine
Wolf Among Us
Tomb Raider reboot is egész jól sikerült, bombajó hangulata van
Uncharted széria PS4-en olyan, hogy beszarsz.
The Last of Us, leverhetetlen magasságban,

stb.
Az milyen szintű betegségre utal, hogy egész estés filmként végignéztem a Tomb Raider reboot? Úgy is jó volt :D
Mondjuk a Firewatch-ot is így néztem meg, az meg kifejezetten megható.

Amúgy most elővettem az Open Red Alert 1-et, már sikerült egész otthonosra módosítgatnom az egységeket (allied Med Tank és a szovjet Heavy Tank a löveg mellé kapott egy Vulcant, a dzsip, az apc és az allied light tank is - így már használhatóak). Lassan azt is megoldom, hogy hosszú időközönként minden frakciónak legyen egy kellően masszív szőnyegbombázása. Ja meg kicsit felhúztam a radarzavaró rakétazavaró hatókörét (scud ellen az se jó).
Örvendetes módon ezekkel az AI-kal már nem lehet egy tankrohammal végezni. Szépen lassan, páncélosfedezet mellett előrevont tüzérséggel (+légvédelem) kell előre haladni, miközben helikopterek adnak felderítést a tüzérségnek. Plusz a megerősített állások.
 
M

molnibalage

Guest
Az milyen szintű betegségre utal, hogy egész estés filmként végignéztem a Tomb Raider reboot? Úgy is jó volt :D
Mondjuk a Firewatch-ot is így néztem meg, az meg kifejezetten megható.
Semennyire. Én megnéztem a The Last of US-ból egy 6 órás vágott változtatot. Életem egyik maradandó élménye, le is van mentve a gépemen.

Na EZUTÁN megnéztem vágatlan gameplayben kis beletekeréssel kommentár nélküli longplayt...
A TLoU2 megjelenése után veszek majd PS4-et, több játék miatt is.

Amúgy meg szarjanak sünt, hogy nem adták ki PC-re... Sajnos az Uncharted szériát sem...



 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
M

molnibalage

Guest
Vagy másképpen fogalmazva...

Az életem során látott filmek 80-90%-a közelében nem volt annak, amit a TLoU adott úgy, hogy csak néztem, nem játszottam vele. A 6 órás változat röhögve lealázta a filmek ekkora százalékát.

Ja, ha van kedved mozizni, ezt én vágtam össze. Mostanában fejezem majd be. :)
 
M

molnibalage

Guest
:rolleyes:
Hát aki ezzel a játékkal játszik annak oszt van türelme
Miért...? Az első rész volt egyedül néhol vontatottés tényleg nagyon hosszú. A 2. egyik szála kifejezetten rövid volt. Mindkét szálat letolva 55 óra jött ki, az első résznél 64 óra egyetlen végigjátszás. A W III-ba tolt időm 2 végigkátszás és két kieggel lazán van 400 óra.

Na, ahhoz képest, hogy a két Wargame széria 2013 nyara óta 1500 óra volt, ez kb. semmi.
 
M

molnibalage

Guest
A Civ-el én soha nem játszottam, de kipróbáltam az Alpha Centaurit ami valamelyik Civ-nek volt a sci-fi verziója. Ebben elég jó volt a világ hangulata és története, AC egy bolygó amit különböző frakciók próbálnak kolonizálni. A zöldek célja a bolygó terraformálása, az iparosok az erőforrásokat akarják kiaknázni, az ENSZ diplomáciával akar békét teremteni a frakciók között, a rendőrállam mindenkit engedelmességre akar bírni, és minden egyéb frakciónak megvolt a maga karaktere.

Ez a hangulatos világ nagyon megragadt bennem, de a játék azok miatt amit már leírtatok előbb nem volt az igazi. Viszont akinek bejön a Civ az érdekes atmoszférája miatt érdemes kipróbálnia.
  • Az első két részt szénné játszottam úgy, hogy angolul sem tudtam akkor szinte. Van amire évekkel később jöttem rá magamtól és értettem meg a rendszert magát, de ennek ellenére tapasztalati úton is szénné aláztam a végén már az MI-t.
  • A III. rész megvolt virágboltiban, de lassú gépem volt hozzá és a koncepciója sem tetszett, talán, ha három játékot toltam vele.
  • A Civ IV-gyel kicsit többet toltam, de pár hónap után azt is kukáztam. A bátyus tolta rohad lassú és hosszú játékokat a Rise of Mankind modokkal.
  • Az V sajnos alap kiadásban vérpuritán és vérbugos volt az MI-vel és már akkor is felfogtam végre, hogy MI ellen bohóckodni kb. semmi értelme. Az első kieget megvettem aztán kuka.
  • A VI. részt csak azért vettem meg, mert érdekelt a játék rendszere. 60 óra és 3 játék után kb. kuka. Az játék rendszere talán a legjobb, de olyan balanszolatlanok a nemzetek, hogy arra szavak nincsenek. Asszem az Azték nép lett olyan brutál, hogy az befosatós. A districteket fel lehet húzni gyorsan workerekkel. A haláluk előtt, 1 "töltettel" is mehet, tehát a worker fejleszti a földeket és aztán még distrcitet. Ráadásul a workerek felépítése és eladása is megy ezzel. Olyan szinten csaptam szét olyan magas nehézségi szinten az MI-t, hogy még in is csak pislogtam. Az IV. és V. részben 6/8 szinten csak véletlenül és szerencsével tudtam megverni az MI-t, itt meg szénné aláztam még a legmagasabb alattin is. A legmagasabban életemben először kipróbáltam. Olyan szinten csal az MI és olyan combat bónuszokat kap, hogy nevetséges. Semmi értelme ennek a játéknak. Ezért kattantam már nagyon egy ideig a Wargame szériára, mert egészen más emberi ellenfél ellen tolni. Mondjuk ott is lehetnek kezdők és kőhülyék, de átlagban fényévekkel jobb, mint MI ellen tolni.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

"AZO29"

Active Member
2016. december 20.
166
217
43
Sosem játszottam még egyetlen Naugty Dog játékkal sem, de a világ egyik élvonalába tartozó fejlesztőcsapának tartom.
Az alábbi videó megmutatja miért.
Ezzel a rövidke videóval olyan hangulatot teremtettek amilyet a nagy Holllywood is igen ritkán tud.