[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Ez a Horizon Zero Dawn valami odabaszósan jónak tűnik. Mindenkinek ajánlom, főleg sale-en.
 
M

molnibalage

Guest
PC master race vagyok... :)
Terveztem többször PS-t venni, de mindig úgy voltam vele, hogy a seggemet, az szivasson kontroller és dedikált hardverrel.
Azóta szinte minden PS játékot kiadtak PC-re, ami érdekelt, alig pár kivétel maradt.
A Last of Us 1-2, amiből az elsőt megnéztem YT-n és csá. Az Uncharted és God of War.
A többi PS cím kb. meh/whatever.

HZD, Detroit, Days Gone, itt van.
Ha lenne ingerenciám rá, akkor az RDR2 is. Vagy a Heavy Rain a Detriot mellé.
Nem fogok kb. 4 játékért dedikált hardvert venni, szarjanak sünt.

Képtelen vagyok megérteni, még a PSV-höz is van lemezes változat.
Félnek a PC torrenttől és wareztől?. Szuper, adják ki hardverkulcsosan és csá. Ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
PC master race vagyok... :)
Terveztem többször PS-t venni, de mindig úgy voltam vele, hogy a seggemet, az szivasson kontroller és dedikált hardverrel.
Azóta szinte minden PS játékot kiadtak PC-re, ami érdekelt, alig pár kivétel maradt.
A Last of Us 1-2, amiből az elsőt megnéztem YT-n és csá. Az Uncharted és God of War.
A többi PS cím kb. meh/whatever.

HZD, Detroit, Days Gone, itt van.
Ha lenne ingerenciám rá, akkor az RDR2 is. Vagy a Heavy Rain a Detriot mellé.
Nem fogok kb. 4 játékért dedikált hardvert venni, szarjanak sünt.

Képtelen vagyok megérteni, még a PSV-höz is van lemezes változat.
Félnek a PC torrenttől és wareztől?. Szuper, adják ki hardverkulcsosan és csá. Ennyi.

Nekem az új notiban már nincs is lemezolvasó, már helye sincs, de asztaliba is úgy kell vadászni.
Konzolokon a használt játék adás-vétele miatt van még lemezolvasó, azok nélkül fele annyit se adnának el.
 
M

molnibalage

Guest
176059999_4516043898409744_3682590990236955137_n.jpg
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Az Epic Games-en újra letölthető ingyen az Alien: Isolation. Túlélő horror, tárgyak összeszedése, eszközök fabrikálása, jó történet. Marha jó.

Megjegyzem, ennek van olyan története, ami alapján a Bolygó neve halál után lehetett volna jó fimet csinálni. Nem a sok szir-szart.
 
M

molnibalage

Guest
De messze vagyok ettől a szinttől! :D
Én is, de elképesztő, hogy lehet. Azért néha hasonlót sikerült már csinálni az egyszerűbbekhez.
Fantasztiks harcrendszere van a játéknak. Ultra hardon játszást is majdnem megfontoltam, kipróbáltam, de maradtam a VH-nál. A kettő között kéne egy. A VH jó, csak kéne ott az az ár, ami a UH-n van. Na, az fasza lenne,
 
M

molnibalage

Guest
Én is, de elképesztő, hogy lehet. Azért néha hasonlót sikerült már csinálni az egyszerűbbekhez.
Fantasztiks harcrendszere van a játéknak. Ultra hardon játszást is majdnem megfontoltam, kipróbáltam, de maradtam a VH-nál. A kettő között kéne egy. A VH jó, csak kéne ott az az ár, ami a UH-n van. Na, az fasza lenne,
Egyébként a Witcher III óta nem szórakoztam talán ilyen jót játékkal.
Lehet, hogy pusztán a fejlődés miatt kipróbálom majd elejétől UH-n egyszer.
 
M

molnibalage

Guest
De messze vagyok ettől a szinttől! :D
Azért a videó amúgy igen propaganda, mert sokszor már legyengített gépek megölését mutatja be és nekem úgy tűnik, hogy alacsony nehézségi szinten.
De amúgy hosszú idő óta ez az első játék, amiben végre játékmeneti újításokat látok. Azért elő tudtam adni olyasmiket, mint a videóban.

A UH szinten a craftingnak bizony van értelme, de VH szinten önkorlátozással is. A vadászat és felkészülés a nagy monszták ellen is jópofa.

Az, hogy ugyanazon a vason fut, mint a Witcher III és mennyivel szebbek a karakterek, az befosatós.

A játék érdekesen balanszolt design szempontjából. A Witcher III-ban volt hatalmas külső belső tér, de ilyen szintezés, mint ebben nemigen volt. De ott voltak belső terek az épületekben. Ezt szinte teljesen kizárták a HZD-ben. Értem a miért mögötti koncepciót.
 
M

molnibalage

Guest
Csak ezért a questért és cutscene-rt megérte játszani a HZD-vel.
A képminőség szar, de lejön a voice acting és armimika.
A Witcher III-at nálam ez kb. zárójelbe tette.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Csak ezért a questért és cutscene-rt megérte játszani a HZD-vel.
A képminőség szar, de lejön a voice acting és armimika.
A Witcher III-at nálam ez kb. zárójelbe tette.

Hát nem tudom, így a légüres térben nekem semmi rendkívüli egy Detroit Become Human vagy a CP2077 után.
Jól van megcsinálva, félreértés ne essék, de azért nem tettem le a hajamat tőle.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 236
17 117
113
Hát nem tudom, így a légüres térben nekem semmi rendkívüli egy Detroit Become Human vagy a CP2077 után.
Jól van megcsinálva, félreértés ne essék, de azért nem tettem le a hajamat tőle.
Mind zseniális, szórakoztató játék. Sőt, átélhetőek, elgondolkodtatóak. Ezek a minőségi játékok tartják fenn az ipar lelkét.
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu
M

molnibalage

Guest
Hát nem tudom, így a légüres térben nekem semmi rendkívüli egy Detroit Become Human vagy a CP2077 után.
Jól van megcsinálva, félreértés ne essék, de azért nem tettem le a hajamat tőle.
Mert egyik említett címmel sem játszottam. Még.
A DBH rajta van a listán. A CP2077 egyelőre nagyon nem.
 
M

molnibalage

Guest
Hát nem tudom, így a légüres térben nekem semmi rendkívüli egy Detroit Become Human vagy a CP2077 után.
Jól van megcsinálva, félreértés ne essék, de azért nem tettem le a hajamat tőle.
Ja, és nem hinném, hogy a CP az 5 éves vasamon megmozdul. A HZD meg hasít rajta. Nem kicsit.
Kb. ez az, ami ma egy AAA játéktól elvárok.