Karakurt / Projekt 22800 osztály (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
2247562_original.jpg
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Tudtommal már építik 2016-ra lesz kész

1 Kashtan légvédelmi rendszer egy 152 mm löveg és 8 Calibr jól mondom Boki?

Az ukránok csónakja meg elmehet a ....
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
18 db terveznek ebből és óceánokra is .
Chirkov szerint ez más lesz mint a Buyan-M mivel tengeri és óceáni navigációt is kap.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Tudtommal már építik 2016-ra lesz kész

1 Kashtan légvédelmi rendszer egy 152 mm löveg és 8 Calibr jól mondom Boki?

Az ukránok csónakja meg elmehet a ....

Ma lesz az elso két hajó gerincfektetése a Pella hajógyárban Szentpétervárott. A Pella hajógyár az egyik legmodernabb Oo-ban,így nem lesz probléma az idovel.

76 mm-es loveg lesz rajta a tobbi stimmel.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
A Pella hajógyár az egyik legmodernabb Oo-ban,így nem lesz probléma az idovel.

Azt ne feledjük hogy a hajó 800 tonnás lesz és hát egy év alatt összerakni 1 db az nem éppen gyors .
Ugyan is az első 2017-lesz átadva míg a másik 2018-ra.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Hát én is elgondolkoztam rajta de azért mégis be írtam amit ott olvastam mert lehet hogy van nálam jobb hozzá értő.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Valószínűleg nem jó a fordítás, partmenti és nyiltvízi akart az lenni szerintem...
Elég nagy eltérések vannak köztük, pl. partmenti hajóknak a zátonyok miatt kell fenékletapogatásra valamilyen eszköz, nyiltvízieknek viszont komoly időjárásfigyelő rendszerekre van szüksége...
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 158
113
<blockquote rel="boki"> Uragan és Tajfun a pr. 11356 fregattok helyett


Most ne már, hogy azokat se fogják legyártani...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Ahogy már korábban írtam az elso 3 hajó OK. A 4..5.,6. építése le van állítva mert nincs gázturbina. Addig amíg lesz orosz jonnek ezek a kis korvettek. Ugyanúgy 8 Kalibr-NK-t tudnak indítani mint a fregattok.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 158
113
1 hete azt olvastam, hogy az indiaiak az s-300-on kívül megint szeretnének 3 db új Talwarról tárgyalni. Vagy félreértettem ?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Pár hónapja felroppentek olyan hírek, hogy az indiaiak megvennék a 3 (4-6) fregattot és ukránoktól hozzá a gázturbinákat. Eddig nincs semmi aláírva.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 906
8 213
113
A hajók korántsem tökéletesek. Ez méretükből is adódik. A légvédelem SHORAD, ráadásul egyetlen komplexum, viszonylag könnyen túlterhelhető és kiiktatható, különösen több irányból támadva. ASW nincs, pedig az USN legerősebb fegyverneme szerintem a tj-kból áll. Tengeri, partközeli műveletekre alkalmas, óceánira kicsi ráadásul ott kötelékben kéne mozognia.

Új ASW nincs a láthatáron? Talán ez az orosz tengerészet egyik leggyengébb pontja. A Tengoik közül kevés a kor követelményeinek megfelelő nukivadász, a dízel-elektromosokat (Lada/Kiló osztály kiváló lopakodó, de nem tudnak megfelelő energiacellákat, akkumulátorokat legyártani nekik, sokkal kevesebb ideig maradhatnak nagyobb sebességnél víz alatt, mint a francia/olasz illetve német csúcstengok..

Ezek a korvettek a támadó fegyverzet alapján feláldozhatónak tűnnek, nincs egységben a védelem, hatótávolság, sebesség, és tűzerő.. Szerintem a legkisebb óceánon használható hadihajóosztály a fregatt, lásd akár a régebbi, akár a mostani hajókat.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
A hajók korántsem tökéletesek. Ez méretükből is adódik. A légvédelem SHORAD, ráadásul egyetlen komplexum, viszonylag könnyen túlterhelhető és kiiktatható, különösen több irányból támadva. ASW nincs, pedig az USN legerősebb fegyverneme szerintem a tj-kból áll. Tengeri, partközeli műveletekre alkalmas, óceánira kicsi ráadásul ott kötelékben kéne mozognia.

Új ASW nincs a láthatáron? Talán ez az orosz tengerészet egyik leggyengébb pontja. A Tengoik közül kevés a kor követelményeinek megfelelő nukivadász, a dízel-elektromosokat (Lada/Kiló osztály kiváló lopakodó, de nem tudnak megfelelő energiacellákat, akkumulátorokat legyártani nekik, sokkal kevesebb ideig maradhatnak nagyobb sebességnél víz alatt, mint a francia/olasz illetve német csúcstengok..

Ezek a korvettek a támadó fegyverzet alapján feláldozhatónak tűnnek, nincs egységben a védelem, hatótávolság, sebesség, és tűzerő.. Szerintem a legkisebb óceánon használható hadihajóosztály a fregatt, lásd akár a régebbi, akár a mostani hajókat.

Nem is óceánra szánják oket.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 158
113
Pár hónapja felroppentek olyan hírek, hogy az indiaiak megvennék a 3 (4-6) fregattot és ukránoktól hozzá a gázturbinákat. Eddig nincs semmi aláírva.


Köszi. Így már értem. Ugyanakkor sajnálom, hogy a romboló/fregatt kategóriában ekkora nehézségek vannak náluk. Így károkat (súlyosakat) okozhatnak, de háborút nem ők fognak nyerni Oroszországnak. A korvett nagyon szimpatikus hajóosztály, de önmagában világhatalommá nem tud emelni egy országot se (na persze nem is erre készül).
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Hát igen, ilyen az , ha felbomlik egy ország és a ht-i beszállítók "Kulfoldon" maradnak és hozzá még egy nacionalista junta leállítja az egyuttmukodést.
Ilyen kategóriás(fregatt) nincs orosz hajtomu még.2018 korul.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
http://www.navyrecognition.com/index.php?option=com_content&task=view&id=3401

Már csak az új képe miatt érdemes megnézni
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
http://www.navyrecognition.com/index.php?option=com_content&task=view&id=3407

Új légvédelmet kap
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 906
8 213
113
Gyakorlatilag mindkettő SHORAD kategória, tehát csak önvédelemre szolgál. Kérdés, hogy hol akarnak ilyen nagy tűzerejű korvetteket alkalmazni, én a csendes óceáni, a balti és a fekete tengeri flottára szavazok (a Kaszpi "tóban" már teljes..
A fekete tengeren a saját parti. vagy a Moszkva cirkáló Sz300/400 lérrak ernyőjének + saját vadászgépek fedezete alatt tudnak tevékenykedni. A Balti flottában, ott van Königsberg/Kalinyingrád szintén Sz300/400 + vadászok, hasonlóan a csendes óceáni fő flotabázis Vlagyivosztok környékén. Az Északi flottában szerintem nem sok helyük van..