• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

forgyu

New Member
2013. július 31.
3
0
1
Ha van-lesz valami VIP jegy és pályán belüli parkoló amivel árnyékba ülhetek és nem kell erőltetett menetben gyalogolni kilométereket , akkor szívesen elmegyek újra , de amúgy nem akarom újra átélni ezt az embert próbáló napot...

Most is volt VIP jegy, előre lehetett volna gondolkodni.

http://repulonap2013.hu/cikk-1
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
"Most is volt VIP jegy, előre lehetett volna gondolkodni "

-Nem lehetett előre gondolkodni , mert még sosem voltam ez előtt , így nem is tudtam mire számíthatok...

Néztem amit beraktál , de ennyit meg egyszerűen nem ér. Talán adnák érte 10-20 ezret , de többet nem.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Az biztos, hogy az oroszok voltak a csúcs, anélkül tényleg gyér programot láthattunk volna. Ők viszont elég rövidet repültek, sztem. Még a gyakorlásuk is hosszabb volt ...
Én odaszegeztem magam a rácshoz velük szemben és mindent levidiztem. A készülődés se volt semmi. Főleg a hajtómű-indítás :)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 416
113
Azért a legközelebbi repnapra egy HTKA-sátor felállítását javasolnám, valami jó helyen. Mindennel, ami kell (töltő-konnektor, söröshordó, wifi)..... :) :)
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Most elképzeltem, ahogy Molni félrészegen beül egy F-16-osba, elindítja, és telibe nekimegy az egyik orosz vitéznek "Nesztek, még fegyók nélkül is jobbak az amcsi gépek!" felkiáltással... :)
 

ifff

Member
2013. február 4.
71
0
6
"Most is volt VIP jegy, előre lehetett volna gondolkodni "
-Nem lehetett előre gondolkodni , mert még sosem voltam ez előtt , így nem is tudtam mire számíthatok...

Néztem amit beraktál , de ennyit meg egyszerűen nem ér. Talán adnák érte 10-20 ezret , de többet nem.

Jól hallottam, hogy egy VIP jegy 150 000,- Ft volt? Igaz, mintha ezért teljes és korlátok nélküli ellátás járt volna.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 416
113
Nekem is eszembe jutott Molni odakünn..... Biztos csuklik.... :) Amikor a szpíker néha hülyeséget mondott (előfordult), elképzeltem, ahogy Molni egy másik hangosbeszélőn felülírja a kommentárt...pl.... Repül ez a fos, de minek, mikor a másiknak ezerrel jobb az ezmegazja..... levágná az égről. mint villám a verebet....
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 416
113
........... Mellesleg a staton lévő F-16-os elég ramaty állapotban volt külsőleg. (festés, horpadások).... De valószínű, hogy a beltartalom rendben volt, különben hogy repült volna idáig?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Python, milyen kamerával csináltad a videókat ?

arpiel: Nem az én videóim, csak vadászgatok, keresgélek a neten a fórumtársak hol kisebb, hol nagyobb örömére. Ha jól emlékszem a 2 részes videó egy FZ150 -el készült. A többit nem tudom.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 351
11 308
113
<b>OFF:</b>
........... Mellesleg a staton lévő F-16-os elég ramaty állapotban volt külsőleg. (festés, horpadások).... De valószínű, hogy a beltartalom rendben volt, különben hogy repült volna idáig?

Tavaly nyáron volt szerencsém egy JET2 737-eshez Ferihegyen.
Valami 250-300 horpadás/lakatolás volt rajta.
A JET2nek új volt a gép, amúgy meg, ha jól emlékszem '90-es volt a drága.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
........... Mellesleg a staton lévő F-16-os elég ramaty állapotban volt külsőleg. (festés, horpadások)....

Én igazából jobban tudom értékelni az olyan gépeket, amelyeken látszik, hogy ténylegesen használva vannak, aktív gépek. Ezért nem is szeretem a díszfestéses gépeket.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 416
113
GrGLy.....
Ok...., de ez repülőnap.. :) Az Orosz Lovagok festése is kopottas volt, az ukrán szuhojé is..... Érdekes, hogy a Hawkok és a brit és német heli makulátlan volt....
A másik: olvasom az Index-barátunk cikkét a szervezés hiányosságairól. Én eleve vittem vizet, kepi-blancot, stb. Voltam már más repnapokon is. Reggel 8-ra voltam kint.... Semmi gebasz... Subject: az időjárás ELLENÉRE profi volt a szervezés....
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Én igazából jobban tudom értékelni az olyan gépeket, amelyeken látszik, hogy ténylegesen használva vannak, aktív gépek. Ezért nem is szeretem a díszfestéses gépeket.
No jó, a kopott festés egy dolog... De horpadások? :) Nagy a forgalom a levegőben? Vagy szűk a hangár bejárata a parkoláshoz? :)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@zotyek78

Lehet az oka pl. jég is, vagy 800 km/h-nál egy bogár is elég nagy pusztítást tud végezni.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 416
113
Zotyek... ez jóóóóóóó..... vizuális fantáziám beindult.... Szőke pilcsicsaj tolat a Szuhojjal :) :) :)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 416
113
Egyszer, ha lesz rá idő és keret, forgathatna valaki a kecskeméti hangárban egy "Nagy Durranás"-szerű videót. Megnézném, ahogy a Gripenbe lapátolják a szenet, a keszis pilcsi szexel a hátsó ülésen és amikor felrakják a rakétát, annak az infrafeje kacsint egyet...stb....
 

h0ly

New Member
2013. augusztus 4.
18
0
1
Egyszer, ha lesz rá idő és keret, forgathatna valaki a kecskeméti hangárban egy "Nagy Durranás"-szerű videót. Megnézném, ahogy a Gripenbe lapátolják a szenet, a keszis pilcsi szexel a hátsó ülésen és amikor felrakják a rakétát, annak az infrafeje kacsint egyet...stb....

Hehe, a szenes dologról jutott eszembe: amikor a "szakkomentátor" a szu-27 bemutató alatt magyarázni kezdte, hogy hogyan lehet játszani a tüzelőanyag szinttel az ilyen demonstrációk alatt, és Gundel visszakérdezett, hogy "Milyen tüzelőanyagra gondolsz?" :) Szénre bazd+ :D
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@zotyek78

Lehet az oka pl. jég is, vagy 800 km/h-nál egy bogár is elég nagy pusztítást tud végezni.

Na jó, nyílván ezek nem reálisak (olyan időben csak nem küldik fel a gépet, amúgy nyílván hangárban van, illetve egy bogár csaknem okoz egy festék kopásnál nagyobb kárt, hacsak nem olyanra gondoltál, ami a Csillagközi invázióban volt :))... De okés, mondjuk az előfordul olykor, hogy egy madárral ütközik... Egy idő után ezeket a horpadásokat nem javítják, és/vagy bizonyos időközönként cserélik az adott burkolatot? Mert mondjuk az, hogy nálunk nem, az egy dolog... Dehogy egy jóléti nyugati államban sem. Oo
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Sziasztok!
Most, hogy felébredtem beszélnék egy kicsit én is, lehetőségeimhez mérten tömören. (Vasárnap voltam csak kint.)
Kezdem a bejutásnál: A mostani parkolórendszerre nem tudok jobb alternatívát (max. annyit, hogy lehetne közelebb), ezért nem kötnék bele, hiába nem volt nagy élmény.
Azt, hogy csak a 2. kapunál fogadtak el SZÉP-kártyát, nem is minősíteném, mint ahogy az eljárás gyorsaságát sem (a régi betárcsázós internet gyorsaságával vetekedő technikát adtak a kezelőszemélyzetnek, no comment). [A nagyságrendekkel kisebb bp-i Old Timer Show-n hogyan tudtak minden kapuhoz elfogadóhelyet rakni? S minden gördülékenyen ment...]
Az idegesítő és indokolatlan zene (hajtóművet jöttem hallgatni, nem zenét) és az örökös pofázás az agyamra ment, pedig nem vagyok egy 70+ éves nyugdíjas.
A programfüzetet akár ki is dobhattam volna, ha nincs a hátán a térkép. Úgy terveztem meg az utamat a bázison, hogy az érdekesebb csapatokra/ szólókra mindig visszaérjek. Nagyban beszélgettem a Currusos emberkével a Boráról, mikor csörög a telóm, hívnak hogy pillanatokon belül felszállnak a Szuhojok. Na ott egy spotter sráccal együtt futottam vagy 700 métert mire jó helyre értem, akkor már a levegőben voltak, s már nem is tudtam visszamenni az emberkéhez, pedig érdekes dolgokat mondott pl. a Skylark-rendszeresítésről, meg a Boráról is.
Az 5-6 éves gyerekek MINDENHOL, ismétlem MINDENHOL ott voltak. T-72-be, Gvozgyikába, PSZH-ba, esélyem sem volt beülni. A BTR-80-ba sikerült (a fegyverkezelő helye érdekelt, hogyan néz ki a világ az optikáján keresztül), bár ne sikerült volna.
Jó néven vettem, hogy kihoztak egy csomó nem rendszeresített fejlesztést pl. BTR-80 SKJ, VZF . (Utóbbinak ha nyitva volt az ajtaja, látni lehetett a páncélzatát.)
A vízzel nem volt gondom, vittem is meg szereztem is, de mint mindenhol, itt is kedves honfitársaimmal akadt a legtöbb problémám (pl. vízfolyatás, ami következtében több ivóvizes kocsinál mocsár alakult ki, miközben többen nem jutottak elegendő mennyiségű folyadékhoz. Innen is a k**** a***** az összes birkának).
Kissé zavaró volt a reptér város felé eső részének vásári hangulata, bár ezzel lehet, hogy egyedül vagyok.
Az oroszoktól nem ezt vártam, látszott a produkción, hogy enyhén rossz néven vették az időrend felborulását.Nem csak ők... (Valaki linkelt képes anyagot a Moszkva alatti főpróbájukról, ott finoman szólva jobbat repültek, a fotók alapján.)
Továbbá remélem kárpótolták a Baltic Bees csapatát, akik már a szinte üres reptérnek bemutatóztak, hála annak, hogy a sok civil sz@rt betették eléjük.

Összességében a napot számomra a Török Csillagok és az olaszok mentették meg, bár ha jobban belegondolok pl. a román MiG is nagyon kitett magáért, több szólistával egyetemben.

Ezúton is köszönet a 25/88 és a KMZ produkciójáért, bár utóbbiból csak azt élvezhettem amit éppen sikerült látnom belőle.

A fentieket leszámítva jó volt, de az elképesztő rendszertelenség, ami a programok sorrendjét illette, meggondoltatja velem, hogy érdemes-e legközelebb is kimennem.

Amúgy, kedves szerkesztők, a bázist +2-szer csak azért jártam be, hogy találjak egy HTKA-s pólót, zászlót, zsebkendőt, molinót, sapkát, sátort, molekulát, autót, tankot, vadászgépet, de csak nem sikerült. Vasárnap kint voltatok egyáltalán?