KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

H

Hummen23

Guest
Évek óta nem iszok, bocsánat.
Gratulálok hozzá, őszintén. Néhány évet én is kibírtam, utána lazult az önfegyelmem.
Egyébként tudjátok, hogy csak viccnek szántam. Tisztában vagyok azzal is, hogy nem fogtok SOHA elmondani semmit, amit nem lehet.
Olyan próbálkozások ezek, mint egyszerű emberként megpróbálni kihúzni az exkaliburt, vagy megpróbálni felemelni thor pörölyét.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 596
79 795
113
Gratulálok hozzá, őszintén. Néhány évet én is kibírtam, utána lazult az önfegyelmem.
Egyébként tudjátok, hogy csak viccnek szántam. Tisztában vagyok azzal is, hogy nem fogtok SOHA elmondani semmit, amit nem lehet.
Olyan próbálkozások ezek, mint egyszerű emberként megpróbálni kihúzni az exkaliburt, vagy megpróbálni felemelni thor pörölyét.
Ha leszerelek könyvet írok.
 
K

kamm

Guest
rheinmetall-130-mm-800x450.jpg
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ez így együtt nem úgy néz ki mintha a KMW - KNDS -NEXTER termékpaletta lenne?

A KMW 2021-ban beszélt egy Leopard 2Ax változatról, ahol a tornyot akarta lecserélni.

Lehet hogy többet segítene a találgatásban, ha @kamm elárulná hogy hol találta ezeket a képeket...
Igen, ez a KNDS stand, nem a RM.
A Leo 2-es topicban bent is van a leleplezett A7, NO -ként azonosítva.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 037
93
Hüpp-hüpp-hüpp, Barba-trükk:

FVDsl1_WAAA72b_

Trophy?
Ezekkel a képekkel csak egy baj van, hogy nem is hasonlítanak a bemutatott ábrás térképre a Rheinmetall kültéri kiállítási standjáról. KF41-nek kéne mellette lennie, balra. Sehol a többi RM cucc. De persze az a rajz nem tekinthető szentírásnak, csak érdekes.
 
  • Tetszik
Reactions: Kalormen

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 037
93
Mert ez nem az RM standja hanem a KNDS-é.
Igen-igen, csak hát eddig ez volt a "bizonyíték", hogy a KF51 egy módosított Leo2. Csak várni kell holnap délutánig :D
Eddig sem volt számomra meggyőző, hogy az RM miért ad saját nevet egy upgrade-elt meglévő eszköznek. Persze a marketingeseknek nincs akadály.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Igen-igen, csak hát eddig ez volt a "bizonyíték", hogy a KF51 egy módosított Leo2. Csak várni kell holnap délutánig :D
Nem, ez csak kettes számú volt, de az először beterjesztett képen is Leopard 2 alváz van, csak az itt élő, sok év rutinnal bíró tagok egy része a más formájú lámpa, meg az oldalán levő Strikeshield miatt nem ismeri fel. :D
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
Igen-igen, csak hát eddig ez volt a "bizonyíték", hogy a KF51 egy módosított Leo2. Csak várni kell holnap délutánig :D
Gyerekek a garfikán 7 futógörgő látható.

A KF 41 alváz 6.
maxresdefault.jpg
lynx-120.jpg




Nem lehet KF 31 megmókolt alváz sem, mint ahogy @Szittya mondja, teljesen máshogy van az eleje mind a KF-31 hez mind pedig a 41-hez képest.
Lynx_3.jpg



A KF-51 seggén a grafikán a motortér vonala pont úgy jön mint egy leopard alvázon, és a görgők száma is stimmel szerintem átalakított leopard 2 alváz lesz az.
D6oANuxW0AA7Er-.jpg
FSpiL6SXsAEmEj5
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 037
93
Nem, ez csak kettes számú volt, de az először beterjesztett képen is Leopard 2 alváz van, csak az itt élő, sok év rutinnal bíró tagok egy része a más formájú lámpa, meg az oldalán levő Strikeshield miatt nem ismeri fel. :D
Nem, azt nagyjából mindenki láthatja, hogy az egy Leo (a SENSE feliratos képen). Bár erről a képről sem tudunk semmit.
A fantáziálást ez a koncepciókép indította be:
A baj, hogy nem tudjuk, hogy az RM milyen jogokkal bír a Leóval kapcsolatban.
Mindenesetre jó móka volt találgatni, de holnap pont kerül a történet végére.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 948
5 080
113
Amúgy bárki hallott róla bármilyen purcanást is bárhol, hogy egyáltalán érdeklődünk iránta? Mert én nem.
Mindenki biztosra veszi (vagy inkább bízik benne) a további hk beszerzést. Maróth eddig nagyon elzárkózott a használt technika beszerzéstől, pedig használt Leot, önjáró tarackot bőven beszerezhetnék, tehát maradtak az új gyártású eszközök. Ha a RM zalában fogja gyártani az új hk-t nagyobb tétben is fogadható, hogy mi is veszünk valamennyit. Itt főleg Palkovics elszólása érdekes: harckocsigyár.....
Hasonló volt a szitu a DND-nél: ha egy cég befektet nálunk az valahol elvárja, hogy mi is vegyünk a termékből (főleg ha még szükség is van rá). Mikor írtam itt, hogy szerintem a hazai gyártás miatt beszerzünk valamennyi mennyiséget, le lettem beszélve, hogy nekünk nem kell RGW. Aztán csak kiderült, hogy veszünk.....
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
Mikor írtam itt, hogy szerintem a hazai gyártás miatt beszerzünk valamennyi mennyiséget, le lettem beszélve, hogy nekünk nem kell RGW. Aztán csak kiderült, hogy veszünk.....
A kell és a veszünk nem mindig jár jegyben. Akkor is az lett elmondva, hogy van olyan felhasználás ahol lenne helye ha bele akarod erőltetni a koncepcióba. Viszont az ukrán háborúban nagy sikerekkel alkalmazott eldobható páncéltörő eszközök sikere megerősítette azt, hogy be kell erőltetni.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 037
93
Egy halvány esély még arra is lehet, hogy az RM két vasat tart a tűzbe:
  • készült egy upgrade torony a Leóhoz a KMW-vel együtt (ez is komoly üzlet lehet a jövőben a meglévő állományt pimpelni) és ezt látjuk
  • és a KF51 pedig vadonat új MBT, és 100% saját biznisz