KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 418
113
Mindenki biztosra veszi (vagy inkább bízik benne) a további hk beszerzést. Maróth eddig nagyon elzárkózott a használt technika beszerzéstől, pedig használt Leot, önjáró tarackot bőven beszerezhetnék, tehát maradtak az új gyártású eszközök. Ha a RM zalában fogja gyártani az új hk-t nagyobb tétben is fogadható, hogy mi is veszünk valamennyit. Itt főleg Palkovics elszólása érdekes: harckocsigyár.....
Azért a legtöbb ember keveri a harckocsit, gyalogsági harcjárművet, meg kb, mindent aminek lánctalpa van. Palkovics mérnök, de vasúti területen mozgott - szerintem ez inkább nyelvbotlás volt...
Lehet, hogy lesz még harckocsi beszerezve, de erre Palkovics kijelentésre ne alapozzunk!

Hasonló volt a szitu a DND-nél: ha egy cég befektet nálunk az valahol elvárja, hogy mi is vegyünk a termékből (főleg ha még szükség is van rá). Mikor írtam itt, hogy szerintem a hazai gyártás miatt beszerzünk valamennyi mennyiséget, le lettem beszélve, hogy nekünk nem kell RGW.
MG azt is mondta hogy olyan is ide akar jönni, akinek megmondtuk, hogy nem veszünk tőle semmit - mondjuk konkrétan nem tudjuk kikre gondolt. Ha meg lesz a robbanószer-gyár akkor az bevonzhat olyat, akitől amúgy nem vásárolnánk...
RGW-re a hivatalos mondás az volt, hogy "keressük a helyét a honvédségben" - mondjuk CG korlátai miatt lenne is helye...
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 948
5 080
113
Azért a legtöbb ember keveri a harckocsit, gyalogsági harcjárművet, meg kb, mindent aminek lánctalpa van. Palkovics mérnök, de vasúti területen mozgott - szerintem ez inkább nyelvbotlás volt...
Lehet, hogy lesz még harckocsi beszerezve, de erre Palkovics kijelentésre ne alapozzunk!


MG azt is mondta hogy olyan is ide akar jönni, akinek megmondtuk, hogy nem veszünk tőle semmit - mondjuk konkrétan nem tudjuk kikre gondolt. Ha meg lesz a robbanószer-gyár akkor az bevonzhat olyat, akitől amúgy nem vásárolnánk...
RGW-re a hivatalos mondás az volt, hogy "keressük a helyét a honvédségben" - mondjuk CG korlátai miatt lenne is helye...
Palkovics 1965-ös születésű. Tehát még volt sorkatona. Dolgozott a DARPA programban. Biztos lehetsz benne, hogy tudja mi a különbség a harcjármű és a harckocsi között. Nyelvbotlás 3-szor?

Keressük az RGW helyét? Nem lesz nehéz megtalálni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 593
79 789
113
Palkovics 1965-ös születésű. Tehát még volt sorkatona. Dolgozott a DARPA programban. Biztos lehetsz benne, hogy tudja mi a különbség a harcjármű és a harckocsi között.
Keressük az RGW helyét? Nem lesz nehéz megtalálni.
Nem úgy értette, ahogy te. A helykeresés nem csupán annyi, hogy nah a rajoként vagy a szakaszonként legyen.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen
K

kamm

Guest
Igen-igen, csak hát eddig ez volt a "bizonyíték", hogy a KF51 egy módosított Leo2.
:eek:
o_O
image.png
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 593
79 789
113
Ez egy Leopard 2, szerintem a NERA alatt meg a torony is azonos...
Ez nem új enerációs tank, csupán a kellett egy platform az RM 130-as ágyújának, mert jelenleg csak áll benne a pénzük*.

*Az RM a 130-as ágyút az újgenerációs német kankba tervezte, éppcsak a KMW a franciákkal bútorozott össze oda meg nem kell ágyú, mert a NEXTER köszöni szépen meg tudja csinálni.
 
K

kamm

Guest
Ez is változik még. Mint a '18-ban bemutatott kf41 az ausztrál tesztpéldányokhoz képest.
Délután jöhetnek az adatok és a részletesebb képek :D
Felriadtam és tessék... ez biztos? Vagy csak valami félig kisült protopogacsa? A linken olvasható német szövegből csak annyit enged, hogy a Papperger szerint ez a Leo utódja (!) :confused:
Na jo, megyek aludni, máris megszegtem a hallgatasi fogadalmam... bár @krisss szívhez szóló kérelme szíven ütött tegnap. :D
(Vagy ez most mind álom? :eek:o_O)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
Felriadtam és tessék... ez biztos? Vagy csak valami félig kisült protopogacsa? A linken olvasható német szövegből csak annyit enged, hogy a Papperger szerint ez a Leo utódja (!) :confused:
Na jo, megyek aludni, máris megszegtem a hallgatasi fogadalmam... bár @krisss szívhez szóló kérelme szíven ütött tegnap. :D
(Vagy ez most mind álom? :eek:o_O)
Papperger szeret nagyokat mondani.
Szerintem ez a b terv ha az mgcs program bedöglik.