jók csak nem egylövésből kell eltalálni akarni hanem egy jó nagy légteret megszórni egy egy sorozattal.A gránátvető lószarra se jó drónokkal szemben.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
jók csak nem egylövésből kell eltalálni akarni hanem egy jó nagy légteret megszórni egy egy sorozattal.A gránátvető lószarra se jó drónokkal szemben.
Attól hogy van még szar. Egy 30mm-es gépágyú 1000x jobb, de még a 20mm-es is.Kicsit lemaradtál. Ez az egyik fő drón elleni vonal.
Pl.:
Nammo's 40mm Anti-Drone Programmable Airburst Ammunition
Norwegian ammunition company Nammo has come up with a solution to the anti-drone predicament.The company’s answer is to develop 40x53mm high-velocity grenades using programmable components that allow soldiers to lase the distance to an enemy UAV, transmit that data into the grenade, which then...www.thefirearmblog.com
A cárbomba meg a legjobb.Attól hogy van még szar. Egy 30mm-es gépágyú 1000x jobb, de még a 20mm-es is.
30 mm esel senki sem vitatkozik a 20 mm számomra is szimpatikus.Attól hogy van még szar. Egy 30mm-es gépágyú 1000x jobb, de még a 20mm-es is.
Ezt nem értem.A cárbomba meg a legjobb.
Vannak realitások. A harcjármű fő fegyverzete másra kell. A magyar katonának a nincs jobb, mint a jobbára hatékony. Az elmúlt harminc év elszalasztott lehetőségei erról szóltak...
A világ beéri a jobbára hatékonnyal, szuperhatalmi szinten is.
A kicsike "alibaba" dronok ellen elégA gránátvető lószarra se jó drónokkal szemben.
Másodfegyverzetnek,meg ahol nincs hely egy komolyabra.Nálunk pl a PzH-k önvédelmére inkább egy ilyen 40milis (+gp) kéne RCWS-be integrálva.De a Lynx esetén is megfontolandó a dolog.De a Leokra már egy 30DEFA RCWS kéne,ahogy erre kitudja még milyen lesz jószágra is.És a kisérő járműveknek is inkább komolyabb kell a 40milis agv-nél.Vagy itt egy 5,56-os gatling...
Meg egy másik:XM556 Microgun — Empty Shell llc
www.emptyshell.us
XM214 Externally-powered Machine Gun – The Armory
XM214 Externally-powered Machine Gundockeryarmory.com
RCWS-be is integrálható.
A gyalogsági harcjármű a fő fegyverzetével alapvetően nem légvédelmi harcot fog vívni.Ezt nem értem.
yamato 457milis fő lövegeihez is készült légvédelmi lőszer,miután kialakult az USA légi fölény......Elötte meg az amerikai cirkálók a 8 hüvelykes fő lövegeikkel lőtték a vizet(!),hogy hátha nekimegy a vizoszlopnak a japán torpedóvető,mikor még azon az oldalon volt a légi fölény...(megtörtént,dokumentálva van)A gyalogsági harcjármű a fő fegyverzetével alapvetően nem légvédelmi harcot fog vívni.
a légicél elleni küzdelem mindenkinek az alapfelaadatába tartozik legyen az harcjármű vagy gyalogos kiemelt cél mindenki számára... az hogy ez a sugárhajtású gépek miatt le lett legyintve a többségnél és hiába tartalmazták a kiképzési dokumentációk anyagok nem oktatták le általába ezt átugorjuk szokott lenni mindenhol (külföldön is) az csak egy röpke időszak eredménye ami elmúlt. persze amikor van ami nagy biztosnsággal leküzdje a légicélt akkor elég a dedikált légvédelmi egységeknek tüzelni a többi végezheti a dolgát továbbra is. de fölösleges koptatnom a billentyűzetet ennek metódusa rég ki van dolgozva hogy mikor kell tüzetnyitni légicélra mikor rejtvemaradni vagy fedett helyre manőverezni... csak le is kell ezt oktatni mert most eljött újra az a helyzet amikor nagyarányú légifenyegetettség van azok paraméterei alapján leküzdhetőek nem légvédelmi csapatok által is és a teknológia is megvan hozzá.yamato 457milis fő lövegeihez is készült légvédelmi lőszer,miután kialakult az USA légi fölény......Elötte meg az amerikai cirkálók a 8 hüvelykes fő lövegeikkel lőtték a vizet(!),hogy hátha nekimegy a vizoszlopnak a japán torpedóvető,mikor még azon az oldalon volt a légi fölény...(megtörtént,dokumentálva van)
RM 30milis airburst lőszere meg pont egy légvédelmi lőszer.......
Ez szép sztori, de a lényeget nem érted! Egy teljes értékű harcjármű az, ami itt egyben teljes értékű VSHORAD is. A harcjármű voltát ez nem érintheti. Nincs kapacitás a fő fegyverzetet másra használni. Ennyi erővel a 120 mm-es harckocsiágyúját (ha MBT és mondjuk nem IFV ez a harcjármű) is befoghatnád légvédelemre. Csak azzal a harckocsiként száz százalékos teljesítményét kockáztatnád, ahogy IFV esetében is a 30 mm-es ágyú másra is felhasználásával is.yamato 457milis fő lövegeihez is készült légvédelmi lőszer,miután kialakult az USA légi fölény......Elötte meg az amerikai cirkálók a 8 hüvelykes fő lövegeikkel lőtték a vizet(!),hogy hátha nekimegy a vizoszlopnak a japán torpedóvető,mikor még azon az oldalon volt a légi fölény...(megtörtént,dokumentálva van)
RM 30milis airburst lőszere meg pont egy légvédelmi lőszer.......
nem feltétlen kell egyszerre egy időbe tudni földi és légicélt leküzdeni. de ha mégis a földi és légi cél csak magasságba tér el a fő lőirány az attól fő lőirány igazából mindegy milyen a magassága (ha dombon van az ellen sincs az hogy nem küzdi le csak mert eltérő a színtkülönbség) de most a mai napig is van légvédelmi feladatot ellátó harcjármű egy egy gépesített lövész szakaszba a parnacsnoki BTR a 80 as kpvt vel az esetek többségébe légvédelmi feladatot IS lát el. minden megálló alkalmával vagy védelembe történő berendezkedésnél de még támadás esetén is ha légiveszély légi fenyegetettség veszélye fennáll bizony a 80 as kpvt je az égre van szegezve ez gyakorlatok képein is jól látszik általába (nem mindig van légifenyegetettség de elég sűrűn beteszik ha nem is a teljes feladatvégrehajtásra csak mozzanatnak)Ez szép sztori, de a lényeget nem érted! Egy teljes értékű harcjármű az, ami itt egyben teljes értékű VSHORAD is. A harcjármű voltát ez nem érintheti. Nincs kapacitás a fő fegyverzetet másra használni. Ennyi erővel a 120 mm-es harckocsiágyúját (ha MBT és mondjuk nem IFV ez a harcjármű) is befoghatnád légvédelemre. Csak azzal a harckocsiként száz százalékos teljesítmínyét kockáztatnád, ahogy IFV esetében is a 30 mm-es ágyú másra is felhasználását.
Egyszerre, egy időben kell tudnia mindkettőt.
Igen,minden további nélkül be lehet fogni a hk fő ágyúját légvédelmi célra-csinálták is.Irak kihasználta,hogy a KS19 lőszerei csereszabatosak a D10 hk lőveg lőszereivel,és bevetette ezeket a lőszereket T54/55/59 és TR77 tankokbol az iráni helikopterek ellen-állitólag sikerült is igy lelőniök persza helit (kitudja,kitudja...)Ez szép sztori, de a lényeget nem érted! Egy teljes értékű harcjármű az, ami itt egyben teljes értékű VSHORAD is. A harcjármű voltát ez nem érintheti. Nincs kapacitás a fő fegyverzetet másra használni. Ennyi erővel a 120 mm-es harckocsiágyúját (ha MBT és mondjuk nem IFV ez a harcjármű) is befoghatnád légvédelemre. Csak azzal a harckocsiként száz százalékos teljesítményét kockáztatnád, ahogy IFV esetében is a 30 mm-es ágyú másra is felhasználásával is.
Egyszerre, egy időben kell tudnia mindkettőt.
heliket ATGM el is szedtek le nem keveset PL és ez is rendszeresen gyakorolva van a páncéltöröknél (helikopteres cél leküzdése)Igen,minden további nélkül be lehet fogni a hk fő ágyúját légvédelmi célra-csinálták is.Irak kihasználta,hogy a KS19 lőszerei csereszabatosak a D10 hk lőveg lőszereivel,és bevetette ezeket a lőszereket T54/55/59 és TR77 tankokbol az iráni helikopterek ellen-állitólag sikerült is igy lelőniök persza helit (kitudja,kitudja...)
82es háború után az IDF pedig kifejlesztett egy repeszkumulativ többfeladatú lőszert,aminek pillanat/közelségi gyújtója volt,direkt helikopterek elleni harcra.(ugyanis a nemcsak ők voltak sikeresek az MD500 és Cobra helieikkel,hanem a szirek is a gazellekkal).És most is az Elbit AMAP löszernek van légvédelmi funkciója,többfeladatuságába a légvédelmi feladat is beletartozik.
De igen,feladata minden harcjárműnek a légvédelem,bármilyen felhasználható eszközzel.
Ja,és persze a hk tűzvezető rendszereket is alkalmassá tették a feladatra.Merkava III tűzvezető rendszere már nem csak földi célokat tudott automatikusan követni,hanem lassú légi célokat is (helikpotereket) és azokat automatikusan becélozni,leküzdeni.(egyébként a búr Loggimhoz tervezett tűzvezető rendszer is képes volt rá,Olifant Centurion modernizációba került rendszer is képes rá-és a nekünk felajánlott T72höz igazitott változat is képes volt rá....)82es háború után az IDF pedig kifejlesztett egy repeszkumulativ többfeladatú lőszert,aminek pillanat/közelségi gyújtója volt,direkt helikopterek elleni harcra.(ugyanis a nemcsak ők voltak sikeresek az MD500 és Cobra helieikkel,hanem a szirek is a gazellekkal).És most is az Elbit AMAP löszernek van légvédelmi funkciója,többfeladatuságába a légvédelmi feladat is beletartozik.
Általában harc közben lesz a legnagyobb a drónfenyegetettség is.nem feltétlen kell egyszerre egy időbe tudni földi és légicélt leküzdeni.
Probléma még a tárolható lőszer mennyisége a főfegyverhez.de ha mégis a földi és légi cél csak magasságba tér el a fő lőirány az attól fő lőirány igazából mindegy milyen a magassága (ha dombon van az ellen sincs az hogy nem küzdi le csak mert eltérő a színtkülönbség)
Általában harc közben lesz a legnagyobb a drónfenyegetettség is.
Probléma még a tárolható lőszer mennyisége a főfegyverhez.
Így a harckocsik használata manapság inkább csak a gyalogság és az erődítmények károkozására korlátozódik. A harcok más tankok ellen nagyon ritkán fordulnak elő, és inkább kényszerű akciók lehetnek. A tankok, a technológiai szinttől függetlenül, ugyanúgy szenvednek veszteségeket az aknamezőktől, a tüzérségtől, a drónoktól és az ATGM-ektől. Ennek megfelelően a megbízhatóság, a javíthatóság és a tömeggyártási tényezők paraméterei kerülnek a fókuszba.