KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Papi azt ígérte a magyar KF51 fejlesztés később alkalmas lesz a 130-asra.

. A párizsi vásáron bemutatott demonstrációs rendszerrel ellentétben a Panther KF51 HUN a Rheinmetall jól bevált 120 mm-es sima felületét tartalmazza majd. L55A1 fúrt pisztoly, amely a legújabb Leopard 2 verziókban is be van szerelve. Ennek célja a magyar Leopard 2 flottával való logisztikai egyenértékűség biztosítása. Ennek ellenére a Panther KF51 HUN-ban már lesz automata rakodó. A torony
Az architektúra lehetővé teszi a Rheinmetall 130 mm-es fegyver későbbi telepítését is
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 387
113
Ez oké, csak az alapállításod nem állja meg a helyét, mert a 130-as lőszer hüvelye dagadtabb.
Ha ott van letéve a pofád elé (meg elég hülye vagy hogy emelgesd is) akkor láthatóan nagyobb.
...és @fedett_mókus!
Pedig @tarzaan -nak ez esetben valószínűleg igaza van.
A lőszer (!) maximális átmérőjét a hüvely átmérője adja meg.
Jó a kép, amit @krisss betett, csak jó helyre kell koncentrálni. Javaslom megfigyelni a hüvely nyakát a 120-asnál, és a 130mm-es verziónál is.
Ott látszik, hogy mindkettő azonos méretű átmérőjű hüvelyfalból szűkül le az egyik esetben 120, a másik esetben 130mm-re. Ez onnan látszik jól, hogy a szűkülési szöge nagyjából megegyezik, csak a szűkülés hamarabb befejeződik kb. félúton a 130-as lőszernél.
Azaz a töltényűr átmérője megegyezik, egyszerűen a csövet kell csak más geometriával gyártani.
Ez azért lehet fontos, mert az automata töltő pillanatok alatt módosítható 130-asra, amennyiben a mechanizáció elbírja a nagyobb tömegű lőszert.
Ebben az esetben csak az automata töltő carusel rendszerét hossztengely irányban meg kell növelni.
Ez látványosan csak annyit jelent, hogy hátrafelé nagyobb lesz a torony nyúlványa.
Ezzel együtt minden elektronika használható, mert ugyan annyi lőszert fog tudni 120-ból is, mint 130-asból.
Még a toronygyűrűt sem fogja nagyobb asszimetrikus terhelés érni, mert ugyan súlyosabb lesz a tár emiatt de a cső is erősebb, és hosszabb lesz. Másrészt a 130-as a nagysága miatt jobban előre is nyúlik a csőben.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 387
113
nem, nincs
nem értem, valaki aki a kezébe fogta leírta hogy a 130-as dagibb , én közelről láttam mindkettőt és mondom hogy dagibb , van még kérdés?
Nyaktól felfelé lehet dagibb, de gyakorlatilag, ha tényleg megcsinálta paintes pöcsölést, akkor azt veheted ekzakt bizonyítéknak is!
Mivel egy képen van a 2 lőszer egymás mellett megfényképezve, így kizárható a fényképezéskori jelentős torzulás.
Innentől pedig, ha képpontmérés során azonos a hüvely talpának átmérője, akkor az valóságban is úgy van.
Amit ő csinált, az a mérjük le módszer.
Én meg megpróbáltam elmagyarázni, hogy ez valójában miért lehet így.
Különben az elv tényleg félig a supershoot módszer. Mert ugye ott is azzal játszanak, hogy a töltény nyakának szűkülését csökkentik, vagy akár el is hagyják.
Ha belegondolunk akkor ez logikus is.
Mert mit mond a RM a 130-asról?
Hogy minden Leopard 2 átfegyverezhető vele. Ha viszont a más hüvelyátmérő miatt át kell tervezni a tárat ( mert ugye a kézitöltésű esetén is van tár!) akkor azért az nem kis meló.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 132
113
Nyaktól felfelé lehet dagibb, de gyakorlatilag, ha tényleg megcsinálta paintes pöcsölést, akkor azt veheted ekzakt bizonyítéknak is!
Mivel egy képen van a 2 lőszer egymás mellett megfényképezve, így kizárható a fényképezéskori jelentős torzulás.
Innentől pedig, ha képpontmérés során azonos a hüvely talpának átmérője, akkor az valóságban is úgy van.
Amit ő csinált, az a mérjük le módszer.
Én meg megpróbáltam elmagyarázni, hogy ez valójában miért lehet így.
Különben az elv tényleg félig a supershoot módszer. Mert ugye ott is azzal játszanak, hogy a töltény nyakának szűkülését csökkentik, vagy akár el is hagyják.
Ha belegondolunk akkor ez logikus is.
Mert mit mond a RM a 130-asról?
Hogy minden Leopard 2 átfegyverezhető vele. Ha viszont a más hüvelyátmérő miatt át kell tervezni a tárat ( mert ugye a kézitöltésű esetén is van tár!) akkor azért az nem kis meló.
Huszár nagyobb bazmeg. Fogtam a kurva a kezemben...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 387
113
Huszár nagyobb bazmeg. Fogtam a kurva a kezemben...
Ő meg lemérte képpontra. Ebben az esetben ez az összehasonlítás szempontjából pontosnak vehető.
Ne haragudj, de én annak hiszek.
Mérnök vagyok.
Ha a RM-tól hozol egy mm pontos méretet, ami ezt megcáfolja, akkor meg neked fogok hinni.
Ez ilyen egyszerű.

Szerk.: fontos, hogy a hüvely talpi átmérőjéről beszélünk!
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 704
6 486
113
Nyaktól felfelé lehet dagibb, de gyakorlatilag, ha tényleg megcsinálta paintes pöcsölést, akkor azt veheted ekzakt bizonyítéknak is!
Mivel egy képen van a 2 lőszer egymás mellett megfényképezve, így kizárható a fényképezéskori jelentős torzulás.
Innentől pedig, ha képpontmérés során azonos a hüvely talpának átmérője, akkor az valóságban is úgy van.
Amit ő csinált, az a mérjük le módszer.
Én meg megpróbáltam elmagyarázni, hogy ez valójában miért lehet így.
Különben az elv tényleg félig a supershoot módszer. Mert ugye ott is azzal játszanak, hogy a töltény nyakának szűkülését csökkentik, vagy akár el is hagyják.
Ha belegondolunk akkor ez logikus is.
Mert mit mond a RM a 130-asról?
Hogy minden Leopard 2 átfegyverezhető vele. Ha viszont a más hüvelyátmérő miatt át kell tervezni a tárat ( mert ugye a kézitöltésű esetén is van tár!) akkor azért az nem kis meló.
Jó feladom
 
  • Vicces
Reactions: Nemerson

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 115
2 298
113
Huszár nagyobb bazmeg. Fogtam a kurva a kezemben...
Ez stimmol, meg hiszünk is neked, mert hülyeséget nem szoktal, csak zavar van az erőben.
Mert végig arról volt szó, hogy a lövedék átmérőjet növelik meg, azt se nagyon, magához a lőszer atmerojehez nem nyúlnak, hanem hosszabbítják, a kivetotoltet megnovelesevel akarják főképp növelni a dzsúzst.
Főleg hogy egyszerűbb legyen a 120-130 átállás.
(Megj: ezen az alapon akár maradhatott is volna a 120 több kivetotoltettel, de hát eliszenem).
Szóval ez így nem kérek. Kicsit üti a marketinget.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
501
2 655
93
Semmi újdonság nincs a cikkben. Igaz a magyar vonalat nagyvonalúan kihagyta a szerző. A minimál lőszer javadalmazást is kihagyta. De vagy húszszor megjelenik a Hero 120..