KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 652
14 632
113
Nem centiztem le, dagibb a 130-as





A 120 x 570-ről ezt tudjuk. A Rim és a base diameter a mérvadó. Én ami képet láttam az alapján egyformák, épont ebben bízi kaz RM, hogy ez egy logisztikai előny.



Bullet diameter120 mm (4.7 in)
Base diameter160 mm (6.3 in)
Rim diameter169 mm (6.7 in)
Case length570 mm (22 in)
Overall length984 mm (38.7 in)
Rifling twistnone
Primer typeelectric


A 130 x 850 mm-ről nem találtamadatlapot, de egyrészt amit a kép alapján láttam, meg amire egy korábbi anyagból emlékszem, a lőszer hüvelye az egy meghosszabbított 120x570-es hüvely.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 284
120 125
113
Mert a kaliberen kívül az miben más? osztott lőszeres?
Teleszkópos, bele van tolva a nyíl a hüvelybe és emiatt sokkal rövidebb mint a hagyományos kialakítású RHM 130 . Mint az 35/50 Supershot.
ESY-22-Nexter-Ascalon_05.jpg
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
A kisebb fegyver és lőszer ha 120-asról beszèlünk kissebb toronyputtonyt is feltételez ami megint tömegspórolás ami páncélzatba fordítható.

Én nekem nem magával a koncepcióval van problémám hanen a teljes piacképtelenségével.
Biztosan istentelen eretnekség, de torony nélküli rohamlövegnek dobozolva átépített, szarrá pancélozott Leo alvazakban minden modern műszerrel, látnám értelmét,.mert a tűzerő az tűzerő, de ebben a formában értelmetlen.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 703
6 480
113
A 120mm a cső átmérője nem a lőszeré.

Lásd pl .ez:


Lövedékátmérő 7,92 mm
Nyakátmérő 8,60 mm
Vállátmérő 10,07 mm
Talpátmérő 11,35 mm
Peremátmérő 11,35 mm

Peremszélesség 1,50 mm
Hüvelyhossz 38,70 mm
Szerelt hossz 56,00 mm
1280px-7.62x39mm_round.svg.png

Ahogy a bölcs mondá “ a f@szt” szélesebb a 130-as , mert benne van a nevében a mérte 130x850mm, pont ha tetszik ha nem
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 990
7 107
113
Biztosan istentelen eretnekség, de torony nélküli rohamlövegnek dobozolva átépített, szarrá pancélozott Leo alvazakban minden modern műszerrel, látnám értelmét,.mert a tűzerő az tűzerő, de ebben a formában értelmetlen.
Viszont még ha az orosz dizájn nem is alkalmazható attól még nem kell lemondani a teknőbe helyezett töltőről....Olaszok is terveztek teknős auto-töltőt a Leopárd 1 hez.....Szerintem egyszerűen a németek nem akartak teljesen új töltőt tervezni hanem azt gányolják amit évtizedek óta a hátsó zsebben tartottak az első auto-töltős Leopárd óta.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 284
120 125
113
Viszont még ha az orosz dizájn nem is alkalmazható attól még nem kell lemondani a teknőbe helyezett töltőről....Olaszok is terveztek teknős auto-töltőt a Leopárd 1 hez.....Szerintem egyszerűen a németek nem akartak teljesen új töltőt tervezni hanem azt gányolják amit évtizedek óta a hátsó zsebben tartottak az első auto-töltős Leopárd óta.
Miért akarjuk most hirtelenjébe olyanra visszafaragni az automata töltőt ami miatt kitalálták, hogy ne olyan legyen?
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 118
2 305
113
Viszont még ha az orosz dizájn nem is alkalmazható attól még nem kell lemondani a teknőbe helyezett töltőről....Olaszok is terveztek teknős auto-töltőt a Leopárd 1 hez.....Szerintem egyszerűen a németek nem akartak teljesen új töltőt tervezni hanem azt gányolják amit évtizedek óta a hátsó zsebben tartottak az első auto-töltős Leopárd óta.
De. Második vh óta tudott, hogy a küzdőtérben elhelyezett lőszer nem jó. Ezt persze lehet faragni végtelenségig. Lehet kompromisszumokat kötni ,de a legegyszerűbb (faék) az az, hogy nem a kezelokkel együtt tároljuk.
Erre kell goldast találni.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and L.O.B

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 990
7 107
113
Úgy hogy nagyobb problémát csinálsz belőle ?
úgy ahogy van, életképtelen jelenleg szerintem. Veszélyesebb mert bent robban, viszont egy páncélozott kezelői kapszulával és könnyített toronnyal,blowout panelekkel megoldható....na meg nem az a specialitásuk hogy nem könnyen robban a német lőszer találat esetén ?
Mellesleg mostani elhelyezés alapján is a kezelők(parancsnok és lövész?) mögött robban ha robban.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 320
17 461
113
Armatában meg a kapszula fala mögött. Ugyanúgy megérzik, nem ? A 130-as meg nem örökli a német 120-as biztonsági tulajdonságait?
Annak a kapszulának az a lényege, hogy a legénység mindentől elszeparáltan, a lehető legnagyobb biztonságban legyen. Szerintem biztos, hogy nem éreznének meg jobban egy lőszerrobanást, mint egy Abramsben.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 990
7 107
113
Annak a kapszulának az a lényege, hogy a legénység mindentől elszeparáltan, a lehető legnagyobb biztonságban legyen. Szerintem biztos, hogy nem éreznének meg jobban egy lőszerrobanást, mint egy Abramsben.
Így van.
Feltéve hogy a 130-as lőszer rendelkezik a 120-as biztonságosabb meghajtó anyagával sztem mindeféleképpen no-brainer az Armata kialakítása egy ilyen hosszú lőszer esetén.
De ha jó a 20 lőszer akkor tőlem robbanhat a torony belső elválasztó fala mögött is. Az biztos hogy kevesebb kárt okoz egy katasztrófális robbanás ha kívül történik, de a max kapacitás nem fog változni. Nem hiába maradt a Rheinmetall ennél a töltő kialakításnál, annak ellenére hogy terveztek már sokkal nagyobb kapacításút...csak az megbízhatatlan volt.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 108
31 064
113
háát akkor a fél világ egy összeszerelő üzem , még mindig
Igen,és nem.Mert ez egy kicsit ennél bonyorultabb.
Pl a Gripen az EU szabályozás fényében csak svéd összeszerelés,hisz a részegységek több mint 50%-ka nem svéd gyártás.De.....De a gép jogi és technológia gazdája a SAAB.Vagyis meg tudja tenni,hogy a beszállitót cseréli.Át tudja adni egy adott részegység technológiai leirását egy annak legyártására alkalmas másik beszállitónak.Ezt mi,mint a Lynx összeszerelői,nem tudjuk megtenni.Mert nem vagyunk se jogilag,se ténylegesen technológia birtokában,amit át lehetne adni egy annak legyártására alkalmas alternativ beszállitónak.Az RM a technológia birtokosa.
Az igazi probléma,hogy a hazai háttéripar még azokat a kopó és fogyó anyagokat se tudja előállitani,amik technológiáját az RM átadná,és amik előállitásának hazai bázisa stratégiai minimum szintű érdekünk.Mert ezek nélkül még az üzemeltetési függetlenségünk sincs meg.