KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
21 633
42 042
113
Minek vennénk 10 év múlva 120-as löveggel tankot?
mert még 2045-ben sem fogják eldönteni a németek és franciák mi legyen az új kaliber. ;P

Amúgy meg nem kell 10 év hogy nálunk KF51 legyen: sztem 5-6 éven velül rendszerbe áll MH-nál. Lehet, hogy te fogalmaid szerint nem lesz "új generációs", de fogja tudni azt amit az A7 meg lesz rajta APS - ennyi. Sztem nem is kell több ennél.

Majd upgradeljük ha lemeccselték mi lesz az új kaliber...
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 281
8 140
113
A PT-16 Leopárd prototípus volt 120mm, auto töltős kialakítású, parancsnokkal és lövésszel a toronyba....Sztem kva gáz hogy a Panther koncepciót úgy mutatták be hogy egy az egybe megegyezett a belső kialakítása a 70-es évekbeli Rheinmetall prototípussal.
A KWS III upgrade 140mm-es löveggel csinálta ugyanezt a 90-es években. 32 lőszerrel a töltőben

Azért 2024+ as évekbe csak le tudják vinni a 3 szerencsétlent a teknőbe, egy védett kapszulába....mert egy PT16 prototípusért pénzt kiadni manapság....le kéne hogy égjen a pofájuk.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 795
47 067
113
A PT-16 Leopárd prototípus volt 120mm, auto töltős kialakítású, parancsnokkal és lövésszel a toronyba....Sztem kva gáz hogy a Panther koncepciót úgy mutatták be hogy egy az egybe megegyezett a belső kialakítása a 70-es évekbeli Rheinmetall prototípussal.
A KWS III upgrade 140mm-es löveggel csinálta ugyanezt a 90-es években. 32 lőszerrel a töltőben

Azért 2024+ as évekbe csak le tudják vinni a 3 szerencsétlent a teknőbe, egy védett kapszulába....mert egy PT16 prototípusért pénzt kiadni manapság....le kéne hogy égjen a pofájuk.
Tehát mégegyszer:
A Eurosatoryn bemutatott öszvér az egy átlemezelt A4 volt, amit előkaptak a RM készletéből.
Ahogy @krisss leírta, eredetileg arra a koncepcióra épült, hogy van Európában egy halom, még érintetlen A4, amiből lehetne üzletet csinálni.
Ezt már én teszem hozzá:
A RM így is úgy is elkészíti egy nextgen harckocsi belét (MGCS-be valószínüleg részt fognak így is úgy is venni), akkor meg ezt akár belepakolhatnák ezekbe az ócska "szarokba" is.
Maga az A4 platform azért lehet életképes, mert nyilvánvaló, hogy a túlhízott Leopard 2 platformon könnyíteni kell. Az A4 pedig rendelkezik egy olyan keret szilárdsággal, ami az 50t-ás megcélzott tömeget röhögve elviszi bárhová. Tehát ha van egy ilyen alapod, aminek ráadásul rendelkezik is a gyártási jogaival, akkor a belsejét úgy faraghatja, ahogy akarja.
A bemutatott harkocsiból az egyes alrendszerekre kellett volna odafigyelni. Ott a bemutatott uniformizált munkaállomások, valamint a töltőgép voltak azok az elemek, amik azt mutatták, hogy ebből gyakorlatilag akármi lehet, mivel az embernek nem kell a toronyban lennie. Hisz nincs töltő, és a full digitalizált rendszerek nem igénylik, hogy az optikai érzékelőket analóg módon használják a kezelők.
Mert eddig a kezelők az optikán keresztül direkt képet is kaptak. Röviden PERI család vs EOTS család.
Ha lemondasz a direkt képről, akkor a digitalizált képet oda viszed, ahová akarod. Akár le a testben lévő munkaállomásokhoz is.
A láncos platform esetén meg sokkal rugalmasabb a legózás a teknőben, mivel nincsenek olyan bonyolult mechanikai gépelemek, mint egy 6x6 vagy egy 8x8-as kerekes járműnél.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 343
96 713
113
A Leopard 2 A8-tól az MGCS-ig – a Bundeswehr hídmegoldást tervez


Minden bizonnyal még 20-25 évnek kell eltelnie ahhoz, hogy a jövőbeni fő szárazföldi harci rendszert (MGCS) bevezessék a német páncélos haderőbe. Hiszen a német-francia fejlesztési projekt több éves késlekedés után még a kezdeti koncepciós fázisban van. Annak érdekében, hogy a fegyveres erők időközben párbajképes harckocsi-fegyver iránti igényét kielégítsék, a Bundeswehr a jelek szerint további Leopard 2 A8-asok és egy még meghatározandó fő harckocsi beszerzését tervezi hídmegoldásként a harcig. az MGCS projekt eredményeként készült járművek állnak rendelkezésre.

Amint a Hartpunkt jól értesült körökből megerősítette, első lépésben további 35 további Leopard 2 A8-as harckocsit kell behívni a KNDS Németországgal kötött keretmegállapodásból. A rendszerek beszerzése láthatóan rövid távú „hídmegoldás pilléreként” szükséges, amely csak középtávon valósítható meg. A beszámolók szerint a mintegy 35 harckocsi beszerzéséhez szükséges költségvetés körülbelül egymilliárd eurót tesz ki. Ha a beszerzési szerződést 2024-ben írják alá, a harckocsik valószínűleg 2026-tól állhatnak a katonák rendelkezésére, ha hinni lehet Boris Pistorius védelmi miniszter és Ralf Ketzel, a KNDS-főnök legutóbbi sajtónyilatkozatainak, miszerint két évbe telik, amíg egy újonnan megrendelt Leopard 2 fő harckocsi gyártása befejeződött.

A Bundeswehr terve az, hogy a Litvániában állomásozó harckocsizászlóaljat a jövőben teljesen felszerelje ezzel a jelenleg legmodernebb harckocsitípussal. Mivel a Bundeswehr már megrendelte 18 Leopard 2 A8-as beszerzését az Ukrajnának szállított Bundeswehr fő harckocsik pótlására, a páncélosok összesen körülbelül 53 ilyen rendszerrel rendelkeznének. Egy harckocsizászlóalj teljes felszereléséhez 44 fő harckocsira van szükség.

Az viszont kérdéses, hogy ezzel véget ér-e a Bundeswehr Leopard 2 A8 beszerzése. A holland védelmi minisztérium csak 2024 februárjában erősítette meg, hogy fontolgatja saját tankegység felállítását Hollandiában. Erre nyilvánvalóan megvan az igény, de a döntést egy új kormánynak kell meghoznia, amelynek megalakulása már több hónapot vett igénybe – adta hírül a hartpunkt . A terv megvalósítása esetén a Bundeswehr igényei is növekedhetnek, Hollandia ugyanis egy német harckocsigyártó céggel tervezi az egyesület létrehozását. A holland védelmi minisztérium tájékoztatása szerint az egységet Leopard 2 A8-asokkal szerelnék fel, ami azt jelentené, hogy a német céget is engedélyeznék ilyen rendszerekkel. Ennek eredményeként további 14 fő harckocsira lenne szükség ilyen tervezési szinten.

Híd megoldás
A 2030-as évektől korszerűbb rendszert kellene bevezetni, amelynek teljesítménye a jelenlegi fenyegetettségi szinthez igazodik, és az A8-hoz képest további képességekkel rendelkezik. Ez a fő harckocsi ezután hídmegoldásként fog szolgálni az MGCS bevezetéséig. Úgy tűnik, hogy hasznos élettartama körülbelül 25 év.

Az ilyen típusú fő harckocsi pontos formáját valószínűleg csak 2026-ban határozzák meg, amikor is rendelkezésre állnak a jelenleg előkészítés alatt álló különböző K+T tanulmányok eredményei. Hogy pontosan mik ezek, az nyilvánosan nem ismert. A megfigyelők azonban azt feltételezik, hogy több olyan tanulmányt is díjaznak, amelyek növelik a fő harckocsi mobilitását, védelmét és hatékonyságát. Valószínűleg ezek közé tartozik egy 130 mm-es ágyú, egy új erős tápegység, új érzékelők és védelmi rendszerek.

Ha minden kutatási és technológiai tanulmány sikeresen befejeződik, és a Bundeswehr úgy dönt, hogy ezeket a képességeket egy új fő harckocsiban alkalmazza, a megfigyelők azt feltételezik, hogy ez a rendszer alapvetően különbözne a jelenlegi Leopard 2-től.

Jelenleg azonban kérdéses, hogy ebből a „híd harckocsiból” mennyit kell beszerezni, első lépésként ugyanis el kellene dönteni, hogy mely Leopard 2 modelleket cserélje le az új fő harckocsi. Valószínűleg 90 és 300 rendszer között mozog a szám, attól függően, hogy csak az A7-es szint alatti modelleket cserélik le, vagy korszerűbb rendszereket is.

Waldemar Geiger
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 795
47 067
113
A Leopard 2 A8-tól az MGCS-ig – a Bundeswehr hídmegoldást tervez


Minden bizonnyal még 20-25 évnek kell eltelnie ahhoz, hogy a jövőbeni fő szárazföldi harci rendszert (MGCS) bevezessék a német páncélos haderőbe. Hiszen a német-francia fejlesztési projekt több éves késlekedés után még a kezdeti koncepciós fázisban van. Annak érdekében, hogy a fegyveres erők időközben párbajképes harckocsi-fegyver iránti igényét kielégítsék, a Bundeswehr a jelek szerint további Leopard 2 A8-asok és egy még meghatározandó fő harckocsi beszerzését tervezi hídmegoldásként a harcig. az MGCS projekt eredményeként készült járművek állnak rendelkezésre.

Amint a Hartpunkt jól értesült körökből megerősítette, első lépésben további 35 további Leopard 2 A8-as harckocsit kell behívni a KNDS Németországgal kötött keretmegállapodásból. A rendszerek beszerzése láthatóan rövid távú „hídmegoldás pilléreként” szükséges, amely csak középtávon valósítható meg. A beszámolók szerint a mintegy 35 harckocsi beszerzéséhez szükséges költségvetés körülbelül egymilliárd eurót tesz ki. Ha a beszerzési szerződést 2024-ben írják alá, a harckocsik valószínűleg 2026-tól állhatnak a katonák rendelkezésére, ha hinni lehet Boris Pistorius védelmi miniszter és Ralf Ketzel, a KNDS-főnök legutóbbi sajtónyilatkozatainak, miszerint két évbe telik, amíg egy újonnan megrendelt Leopard 2 fő harckocsi gyártása befejeződött.

A Bundeswehr terve az, hogy a Litvániában állomásozó harckocsizászlóaljat a jövőben teljesen felszerelje ezzel a jelenleg legmodernebb harckocsitípussal. Mivel a Bundeswehr már megrendelte 18 Leopard 2 A8-as beszerzését az Ukrajnának szállított Bundeswehr fő harckocsik pótlására, a páncélosok összesen körülbelül 53 ilyen rendszerrel rendelkeznének. Egy harckocsizászlóalj teljes felszereléséhez 44 fő harckocsira van szükség.

Az viszont kérdéses, hogy ezzel véget ér-e a Bundeswehr Leopard 2 A8 beszerzése. A holland védelmi minisztérium csak 2024 februárjában erősítette meg, hogy fontolgatja saját tankegység felállítását Hollandiában. Erre nyilvánvalóan megvan az igény, de a döntést egy új kormánynak kell meghoznia, amelynek megalakulása már több hónapot vett igénybe – adta hírül a hartpunkt . A terv megvalósítása esetén a Bundeswehr igényei is növekedhetnek, Hollandia ugyanis egy német harckocsigyártó céggel tervezi az egyesület létrehozását. A holland védelmi minisztérium tájékoztatása szerint az egységet Leopard 2 A8-asokkal szerelnék fel, ami azt jelentené, hogy a német céget is engedélyeznék ilyen rendszerekkel. Ennek eredményeként további 14 fő harckocsira lenne szükség ilyen tervezési szinten.

Híd megoldás
A 2030-as évektől korszerűbb rendszert kellene bevezetni, amelynek teljesítménye a jelenlegi fenyegetettségi szinthez igazodik, és az A8-hoz képest további képességekkel rendelkezik. Ez a fő harckocsi ezután hídmegoldásként fog szolgálni az MGCS bevezetéséig. Úgy tűnik, hogy hasznos élettartama körülbelül 25 év.

Az ilyen típusú fő harckocsi pontos formáját valószínűleg csak 2026-ban határozzák meg, amikor is rendelkezésre állnak a jelenleg előkészítés alatt álló különböző K+T tanulmányok eredményei. Hogy pontosan mik ezek, az nyilvánosan nem ismert. A megfigyelők azonban azt feltételezik, hogy több olyan tanulmányt is díjaznak, amelyek növelik a fő harckocsi mobilitását, védelmét és hatékonyságát. Valószínűleg ezek közé tartozik egy 130 mm-es ágyú, egy új erős tápegység, új érzékelők és védelmi rendszerek.

Ha minden kutatási és technológiai tanulmány sikeresen befejeződik, és a Bundeswehr úgy dönt, hogy ezeket a képességeket egy új fő harckocsiban alkalmazza, a megfigyelők azt feltételezik, hogy ez a rendszer alapvetően különbözne a jelenlegi Leopard 2-től.

Jelenleg azonban kérdéses, hogy ebből a „híd harckocsiból” mennyit kell beszerezni, első lépésként ugyanis el kellene dönteni, hogy mely Leopard 2 modelleket cserélje le az új fő harckocsi. Valószínűleg 90 és 300 rendszer között mozog a szám, attól függően, hogy csak az A7-es szint alatti modelleket cserélik le, vagy korszerűbb rendszereket is.

Waldemar Geiger
Most kicsit elveszítettem a fonalat. Mi a tökömnek még egy lépcsőfok az MGCS előtt?
Mert ez azt vetíti elő, hogy az MGCS annyira menő/fejlett/zorál lesz, hogy egyenesen az ufók fogják tervezni és gyártani, és alap lesz a helyből felszállás nála.
Nekem egyre inkább az a meglátásom, hogy tulajdonképpen a németeknek sincs még fogalma arról, hogy mit is akarnak vagy várnak el a jövőbeli MGCS-től.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
6 656
13 883
113
Igen. Nekünk kell döntenünk. A magányos 130 jobb mint a fölösleges kivárás, mert Várpalotán tudunk majd lőszert gyártani hozzá. Ezért teljesen értelmetlen a 120. Csak látnák +10 tonna páncélt a Párducon!
Bezony, en ugyanezt irtam anno, amikor ez a Fanter-sztory kiderult, Varpalotaval ez nem problema, sot. Egyetertunk: kritikus elony lenne, ha a mieink lotavolukon kivulrol kilonenek barmilyen roman, ukran stb tankot, raadasul ha zsakmanyolnak is egyet, akkor sem lenne hozza loszeruk. :cool: Hogy aztan idovel majd lesz 140-es, akkor majd upgradelunk megint - addig viszont lesz egy muszaki elonyunk.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 795
47 067
113
Igen. Nekünk kell döntenünk. A magányos 130 jobb mint a fölösleges kivárás, mert Várpalotán tudunk majd lőszert gyártani hozzá. Ezért teljesen értelmetlen a 120. Csak látnák +10 tonna páncélt a Párducon!
Nem egészen.
A 130-as még mindig nincs kész. A 120-as meg igen.
A torony maga képes lesz (elviseli az erőhatásokat, és bele fog férni) fogadni a 130-asat is - legalább is ez az ígéret. Ebben az esetben a fejlesztés ezen fázisában hasznosabb a 120-assal létrehozni a protót, hogy a tesztelésekkor már egy tényezővel egyszerűsítsék a fejlesztés folyamatát. Aztán, ha minden rendszer működik, és a 120-as tesztlövészeten már túl vannak, akkor lehet majd egy upgunning-on elfilózni. Addigra meg még reszelhetnek a 130-as rendszeren.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 904
14 651
113
A 130-as verzió kifejlesztéséért (nem megrendeléséért!) többszörösét kérték a 120-asnak többszörös időtávval...
És legalább akkor részesedést is felkínáltak nekünk a más országokban történő eladáskor?
Vagy fizessük ki az összes további ország számára a fejlesztési költségeket?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 900
72 872
113
Nem hiszem hogy kell a 130mm, minek? Mi az amit ezzel a 120mm-el nem lehet szetloni? A szomszédban meg 100 kilőtt harckocsira jut egy tankcsata a valóságban. Megeri ezt a pénzt és tokoreszest egy új nagyobb kaliberű löveg? Szerintem meg a régi L-44 is bőven megteszi nemhogy az új L-55.