KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
288
368
63
Persze, hogy makett!
Saját bevallásuk szerint a is TRL 5 szinten van a járgány, de lehet hogy ez már marketinges szépítés és tán még itt sem tart...

trl.png
Elég sok fejlesztési projektre látok rá, tapasztalatom szerint az először bemondott TRL-szintből általában kettőt kapásból le kell vonni...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 835
37 967
113
Elég sok fejlesztési projektre látok rá, tapasztalatom szerint az először bemondott TRL-szintből általában kettőt kapásból le kell vonni...
Akkor ez egy ÖTLET csupán műanyagból készült makettel szemléltetve - ahogy az új RM termékeinek többsége... :p
Persze simán lehet, hogy az RC-tornyos "Leopard-3" sem sokkal több.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
801
1 562
93
Miért ne vetne fel kérdéseket???
Valszeg olyat akarunk előbb rendszeresiteni, amivel már lőttek, mert olyan toronnyal amivel még nem, az a még távolabbi jövő. Akkor is ha sokkal előremutatóbb.
Ez egy 2A4 ugye csak a torony oldalára oda heftelték, vagy ragasztották a ködgránátvető tartót.
Én - beat -nek teljes mértékben igazat adok, nekem is ez jött le a videó után!
- A 2022-es francia torony az előremutató, de nem ez a 2A4-es! Tessék megnézni, s összehasonlítani. Szerintem szembetűnő a különbség!

fcc459bcd8da64f365faa8dcacef4a58.jpg


- Papiék szerintem arra játszanak hogyan lehet minél több pénzt kihúzni a zsebekből!
4bb990c57574b594af3400018dee0647.jpg

Na nem is borzolom a kedélyeket, csak feláll a hátamon a szőr!
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and Pogány

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 940
7 699
113
Ez egy 2A4 ugye csak a torony oldalára oda heftelték, vagy ragasztották a ködgránátvető tartót.
Én - beat -nek teljes mértékben igazat adok, nekem is ez jött le a videó után!
- A 2022-es francia torony az előremutató, de nem ez a 2A4-es! Tessék megnézni, s összehasonlítani. Szerintem szembetűnő a különbség!

fcc459bcd8da64f365faa8dcacef4a58.jpg


- Papiék szerintem arra játszanak hogyan lehet minél több pénzt kihúzni a zsebekből!
4bb990c57574b594af3400018dee0647.jpg

Na nem is borzolom a kedélyeket, csak feláll a hátamon a szőr!
ez a tank pont úgy nézki mint amikor fantasy scifi tankot rajzol valaki
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 404
79 384
113
Be kell látnom tévedtem. A Kf51 projekt állása nem az, hogy az RM-nek van egy emberes makett torony Leopard 2 teknőn, ahogy pár hete írtam, hanem egy embertelen makett tornya Leopard 2 teknőn!!!
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
801
1 562
93
Ezzel vitatkozok, szerintem a letisztult vonalak jelentik továbbra is a jövőt minél kevesebb törésponttal.
Ne haragudj a harckocsi nem raliversenyre készül. Nem a sebesség a mérvadó, letisztult vonal.

Csak a franciánál nincs a toronyban senki, a teknőben lapulnak, ameddig a német harckocsinál azt a magas nagy, behemót tornyot látod! Gondolj a súlykülönbségre! Melyik torony lesz a könnyebb?

d2e91837c47f21fd372a097f1713e99b.jpg


Melyik gép fog gyorsabban mozogni? Melyik gép fog hamarabb látszódni a dudvásban? Itt az élet a tét, nem a letisztult vonalak! Nem érdekel ha olyan a gép mint a sündisznó ha életben tudok maradni benne! Ez a lényeg!
- Nekem speciel a Francia jobban tetszik, abszolút nem futurisztikus! Én még tudnék még futurisztikusabbat is elképzelni. Lapos torony, éppen a löveg emelkedik ki csak! Ez a jövő, mivel azt a súlyt amit a tornyon meg tudunk spórolni, azt a harckocsi oldalának a védelmére lehet odapakolni. Gondolok itt a StrikeShieldre. Így ugyanannyi súllyal védettebb a gépünk! Na de nem rám van bízva ez, csak elmondtam a véleményem!

de5cd24c3f428996d79f2535eecff996.jpg

4c0d82085f37945f5ffa2b65e670d4e3.jpg

2A4 Összehasonlításnak.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 808
122 790
113
Csak a franciánál nincs a toronyban senki, a teknőben lapulnak, ameddig a német harckocsinál azt a magas nagy, behemót tornyot látod! Gondolj a súlykülönbségre! Melyik torony lesz a könnyebb?
El vagy tévedve, a franciában a legénység felsőteste és feje bent van toronyban. A német teljesen automatizált. Az EMBT az a korábban bemutatott panther dizájnbeli ellenpárja. (legénység részben a toronyban a torony részben automatizált)
A KF 51U pedig a leopard 2 RC-3-é. (legénység kapszulában torony teljesen automatizált)
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 060
2 548
113
Ne haragudj a harckocsi nem raliversenyre készül. Nem a sebesség a mérvadó, letisztult vonal.

Csak a franciánál nincs a toronyban senki, a teknőben lapulnak, ameddig a német harckocsinál azt a magas nagy, behemót tornyot látod! Gondolj a súlykülönbségre! Melyik torony lesz a könnyebb?

d2e91837c47f21fd372a097f1713e99b.jpg


Melyik gép fog gyorsabban mozogni? Melyik gép fog hamarabb látszódni a dudvásban? Itt az élet a tét, nem a letisztult vonalak! Nem érdekel ha olyan a gép mint a sündisznó ha életben tudok maradni benne! Ez a lényeg!
- Nekem speciel a Francia jobban tetszik, abszolút nem futurisztikus! Én még tudnék még futurisztikusabbat is elképzelni. Lapos torony, éppen a löveg emelkedik ki csak! Ez a jövő, mivel azt a súlyt amit a tornyon meg tudunk spórolni, azt a harckocsi oldalának a védelmére lehet odapakolni. Gondolok itt a StrikeShieldre. Így ugyanannyi súllyal védettebb a gépünk! Na de nem rám van bízva ez, csak elmondtam a véleményem!

de5cd24c3f428996d79f2535eecff996.jpg

4c0d82085f37945f5ffa2b65e670d4e3.jpg

2A4 Összehasonlításnak.
Neee, könyörgöm, ennyire nem lehetsz eltévelyedve. Szerinted az áramvonalazás és a sebesség miatt írtam a letisztult vonalakat? Na ne röhögtess.
Bármilyen mélyedés a páncéltesten egy ballisztikai veszélyforrás, mert mindenféle lövedék beékelődhet. Magyarul nem fog lepattanni. Oké, a mai világban ha egy 120-as találja telibe a tornyot vagy egy tandem fejes ATGM akkor az jószerével végezni fog vele. De ne adjunk esélyt neki, hogy egy kisebb kaliber is csúnya dolgot műveljen. Mondjuk oldalról egy 30-mm-es. Az sem túl egészséges ha az optikai rendszerek nincsenek megfelelően védve oldalról.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
801
1 562
93
A KF 51U pedig a leopard 2 RC-3-é. (legénység kapszulában torony teljesen automatizált)
Na de nekünk ehhez a KF 51U-hoz semmi közünk, ha jól értelmezem ami itt a fórumon elhangzott.
Itt is a minél alacsonyabb tornyot emelik ki. S szerintem erre fognak haladni mivel a súlycsökkentés a lényeg. Na de a franciába hova fér el a legénység felső teste? Még a feje csak csak. Lapos mint a pingpongasztal. "kis túlzással". Majd utána nézek, nekem gyanús!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 808
122 790
113
Na de nekünk ehhez a KF 51U-hoz semmi közünk, ha jól értelmezem ami itt a fórumon elhangzott.
Itt is a minél alacsonyabb tornyot emelik ki. S szerintem erre fognak haladni mivel a súlycsökkentés a lényeg. Na de a franciába hova fér el a legénység felső teste? Még a feje csak csak. Lapos mint a pingpongasztal. "kis túlzással". Majd utána nézek, nekem gyanús!
Vállat és fejet írtak amikor be lett mutatva a gèp.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 808
122 790
113
Neee, könyörgöm, ennyire nem lehetsz eltévelyedve. Szerinted az áramvonalazás és a sebesség miatt írtam a letisztult vonalakat? Na ne röhögtess.
Bármilyen mélyedés a páncéltesten egy ballisztikai veszélyforrás, mert mindenféle lövedék beékelődhet. Magyarul nem fog lepattanni. Oké, a mai világban ha egy 120-as találja telibe a tornyot vagy egy tandem fejes ATGM akkor az jószerével végezni fog vele. De ne adjunk esélyt neki, hogy egy kisebb kaliber is csúnya dolgot műveljen. Mondjuk oldalról egy 30-mm-es. Az sem túl egészséges ha az optikai rendszerek nincsenek megfelelően védve oldalról.
A kompozit pàncèlok megjelenése óts ez nem annyira szempont.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
801
1 562
93
Bármilyen mélyedés a páncéltesten egy ballisztikai veszélyforrás
- Persze hogy értettem amit írtál. Ám akkor miért nem teknősbéka páncélt alkalmaznak? Íves háromszög. Löveg ugye középen! S pattanhat a lőszer! Legénység lent a teknőben!
Az a lényeg hogy védjük a legénységet! Nem egy téglatestet rakok fel!
 
  • Tetszik
Reactions: beat

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 060
2 548
113
- Persze hogy értettem amit írtál. Ám akkor miért nem teknősbéka páncélt alkalmaznak? Íves háromszög. Löveg ugye középen! S pattanhat a lőszer! Legénység lent a teknőben!
Az a lényeg hogy védjük a legénységet! Nem egy téglatestet rakok fel!
A szögletes páncél nem rossz, mondjuk ami kb úgy néz ki, mint az M1 Abrams-é. De azon nincsenek olyan negatív szögek mint ezen az új európai modellen.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 404
79 384
113
Nem 1944-et írunk, rétegelt páncélok vannak max 50mm vastag lemezből (de inkáɓb 10mm környéke). Semmilyen lövedékcsapdás szög nem tud kialakulni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 744
57 128
113
Neee, könyörgöm, ennyire nem lehetsz eltévelyedve. Szerinted az áramvonalazás és a sebesség miatt írtam a letisztult vonalakat? Na ne röhögtess.
Bármilyen mélyedés a páncéltesten egy ballisztikai veszélyforrás, mert mindenféle lövedék beékelődhet. Magyarul nem fog lepattanni.

Egyik sem fog lepattanni. A nyíllövedékek 10 fok alatti szög esetén tudnak "gellert" kapni.
A mai ATGM-ek gyújtói pedig szintén 10 fokig üzembiztosak.
Semmi sem pattan sehova.

A szögletes páncél nem rossz,

Igazából rossz, csak gyártás technológiailag ez az egyszerűbb. Dobozt könnyebb hegeszteni, mint összetett szögekből álló formákat.
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 060
2 548
113
Egyik sem fog lepattanni. A nyíllövedékek 10 fok alatti szög esetén tudnak "gellert" kapni.
A mai ATGM-ek gyújtói pedig szintén 10 fokig üzembiztosak.
Semmi sem pattan sehova.
30 mm-es lövedék? 50 vagy 57 mm-es lövedék? Oldalról azok is tudnak végzetesek lenni. Sőt, pl. az iraki T-72-esekről írták, hogy a Bradley-k 25 mm-es gépágyúja sokszor átütötte oldalról a teknőt. Én ilyesmire gondoltam. Számtalanszor volt itt téma, hogy harcjárművek oldalsó páncélzata mi ellen véd. Nem vennék rá mérget ha oldalról bekap egy 50-mm-est egy olyan torony amiről itt a vita indult, hogy nem fogja megsínyleni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 744
57 128
113
30 mm-es lövedék? 50 vagy 57 mm-es lövedék? Oldalról azok is tudnak végzetesek lenni. Sőt, pl. az iraki T-72-esekről írták, hogy a Bradley-k 25 mm-es gépágyúja sokszor átütötte oldalról a teknőt. Én ilyesmire gondoltam. Számtalanszor volt itt téma, hogy harcjárművek oldalsó páncélzata mi ellen véd. Nem vennék rá mérget ha oldalról bekap egy 50-mm-est egy olyan torony amiről itt a vita indult, hogy nem fogja megsínyleni.

Szerinted? o_O
A képen egy gépágyú nyíllövedéke:
iu


Hidd el, ezek sem pattannak le.