KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

H

Hummen23

Guest
A grafikán is egyértelműen látszik, hogy leó 2 alváz. Magyarul a Panther az leó 2 upgrade pakk.
Nekem zavaros az egész. Gyorsan bedobtak 3 dolgot is a köztudatba. Lynx 120, leo alvázon új 120-as torony, kf51 130-as ágyúval. Majd kiderül melyik projekt lesz életképes. Számomra úgy tűnik a beharangozók alapján, hogy a kf51-re helyezik a legnagyobb hangsúlyt a RM-nál.
A topic címe miatt feltételeztem, hogy @kamm ezzel a képpel a kf51-re akar utalni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kalormen

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 956
123 563
113
Nekem zavaros az egész. Gyorsan bedobtak 3 dolgot is a köztudatba. Lynx 120, leo alvázon új 120-as torony, kf51 130-as ágyúval. Majd kiderül melyik projekt lesz életképes. Számomra úgy tűnik a beharangozók alapján, hogy a kf51-re helyezik a legnagyobb hangsúlyt a RM-nál.
A topic címe miatt feltételeztem, hogy @kamm ezzel a képpel a kf51-re akar utalni.
Nincs új 120-as torony leó alvázon.
 
H

Hummen23

Guest
A grafikán is egyértelműen látszik, hogy leó 2 alváz. Magyarul a Panther az leó 2 upgrade pakk.
@kamm linkelte már korábban. Rheinmetall Panther:

 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 956
123 563
113
@kamm linkelte már korábban. Rheinmetall Panther:

Nope.

Csak névegyezés, a kf 51 lesz a Panther. A lynx 120 lynx 120 marad. Elnéztem egy videót korábban ahol ezen polemizáltak.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 046
38 424
113
Akkor engem ez zavart meg.
Szerinted mire számíthatunk holnap, milyen lehet a kf51-es?
Inkább Lynx-alapú járgány lesz - max nagyon át lett dolgozva. Pl. +1 görgő és erősebb páncél
A kiállítótér térképén bemutatott grafikán látszik, hogy vezető pozíciója a baloldalon van és torony is nagyon hátra került, vagyis a motor elől van mint a Lynxen...
Én leginkább egy Merkava-szerű harckocsira számítok kialakítását tekintve.
Ez a "motor elől, torony hátul" elrendezés kedvező lehet egy későbbi "RM PZH" kialakításához, amivel a teljes palettát le tudják fedni: IFV, MBT és SPG. Ráadásul az alkatrészek jelentős része megegyezhet, ami logisztikailag óriási előny. Ilyen komplett kínálattal önállóan senki nem rendelkezik...

24 órán belül kiderül a koncepció... :)



kf51.png
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and fip7
H

Hummen23

Guest
Inkább Lynx-alapú járgány lesz - max nagyon át lett dolgozva. Pl. +1 görgő és erősebb páncél
A kiállítótér térképén bemutatott grafikán látszik, hogy vezető pozíciója a baloldalon van és torony is nagyon hátra került, vagyis a motor elől van mint a Lynxen...
Én leginkább egy Merkava-szerű harckocsira számítok kialakítását tekintve.
Ez a "motor elől, torony hátul" elrendezés kedvező lehet egy későbbi "RM PZH" kialakításához, amivel a teljes palettát le tudják fedni: IFV, MBT és SPG. Ráadásul az alkatrészek jelentős része megegyezhet, ami logisztikailag óriási előny. Ilyen komplett kínálattal önállóan senki nem rendelkezik...

24 órán belül kiderül a koncepció... :)



kf51.png
Szerintem ez a grafika nem releváns. Csak betettek valamit, mert muszáj volt.
Ránézésre ez inkább hajaz egy challenger 3 toronyra.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz and kamm