KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 844
4 828
113
Per pillanat az a szitu, hogy a Panther még ennél is "régibb" alvázra van felhúzva, amire ráadásul a RM-nek nincsen gyártási joga és nem is lesz (mert konkurencia). Saját harckocsit soha nem gyártottak és ezidáig a lengnehezebb lánctalpas páncélosuk a LYNX.
A Leopard 2-t konkrétan évekig a RM is gyártotta. A Leopard gyártási jogai a RM-é volt, de eladták a KMW-nek. Erre mondta Papi, hogy visszatekintve ez volt a legrosszabb üzleti döntésük.
Papi teljesen komolyan gondolja az ukrajnai harckocsigyártást, de ezt nyilvánvalóan a háború utánra. Az öreg profi értékesítő, nagyon jól tudja, hogy fegyvert háború idején a legkönnyebb eladni. A gyár tervezése és felépítése 2-3 év ezalatt véget ér a háború: ha marad Ukrajna akkor építik fel az üzemet (nyilván betonfedezékkel és légvédelemmel) Ami érdekes a tervezett évi 400 db-os kapacitás ami nagyobb, mint a teljes európai harckocsigyártási kapacitás. Ezt csak úgy lehet elérni ha kizárólag összeszerelés lesz az ukrán üzemben, tehát a Németországból és tőlünk érkező torony, teknő végszerelése.
A T-64 ötleted kiváló trollkodás volt. Biztos lehetsz benne, hogy volt itt olyan aki elhitte, hogy komolyan írod.
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 028
2 477
113
A Leopard 2-t konkrétan évekig a RM is gyártotta. A Leopard gyártási jogai a RM-é volt, de eladták a KMW-nek. Erre mondta Papi, hogy visszatekintve ez volt a legrosszabb üzleti döntésük.
Papi teljesen komolyan gondolja az ukrajnai harckocsigyártást, de ezt nyilvánvalóan a háború utánra. Az öreg profi értékesítő, nagyon jól tudja, hogy fegyvert háború idején a legkönnyebb eladni. A gyár tervezése és felépítése 2-3 év ezalatt véget ér a háború: ha marad Ukrajna akkor építik fel az üzemet (nyilván betonfedezékkel és légvédelemmel) Ami érdekes a tervezett évi 400 db-os kapacitás ami nagyobb, mint a teljes európai harckocsigyártási kapacitás. Ezt csak úgy lehet elérni ha kizárólag összeszerelés lesz az ukrán üzemben, tehát a Németországból és tőlünk érkező torony, teknő végszerelése.
A T-64 ötleted kiváló trollkodás volt. Biztos lehetsz benne, hogy volt itt olyan aki elhitte, hogy komolyan írod.
Oké, tételezzük fel, hogy a háború utánra van tervezve a gyártás. De akkorra már minek az évi 400 tank? Revansra? Csak erre tudnék gondolni.
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 028
2 477
113
Mert kell az Ukránoknak haderő még a háború után is és nem 20 év alatt akarnak majd maguknak 1000 harckocsit, hanem amilyen gyorsan csak lehet.
Igen, ezt értem. De ha egyszer az orosz anyácska jóllakott, nem akar többet magának, akkor minek a szomszédnak ezer darab hk? Szerintem ez a hidegháborús hisztéria egyik jövőbeli megnyilvánulása lehet.
Gondolkozzunk logikusan, és akkor hamarosan eljutunk megint oda, hogy 44 (max 56) Leo-2-esünk lesz, a szomszédunknak meg 1000 Panthere. Mi mennyit tudunk majd mellé kiállítani? Veszünk 2-300 db Panthert? És akkor még mindig csak a harmadánál tartunk...
Papi az üzeletet is szem előtt tartja. Ha felépül az ukránoknál a gyár, és belátják, hogy nem kell nekik annyi Panther, akkor gyárthatnak bőven exportra.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 229
76 759
113
Igen, ezt értem. De ha egyszer az orosz anyácska jóllakott, nem akar többet magának, akkor minek a szomszédnak ezer darab hk? Szerintem ez a hidegháborús hisztéria egyik jövőbeli megnyilvánulása lehet.
Gondolkozzunk logikusan, és akkor hamarosan eljutunk megint oda, hogy 44 (max 56) Leo-2-esünk lesz, a szomszédunknak meg 1000 Panthere. Mi mennyit tudunk majd mellé kiállítani? Veszünk 2-300 db Panthert? És akkor még mindig csak a harmadánál tartunk...
Papi az üzeletet is szem előtt tartja. Ha felépül az ukránoknál a gyár, és belátják, hogy nem kell nekik annyi Panther, akkor gyárthatnak bőven exportra.
Mutass egy időpillanatot erre az állapotra a történelemben.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 651
35 762
113
Azélt vannak intő jelek: Az az LM, aki Uklajnában évi 400 halckocsi gyáltását ígéli, az nálunk a tavalyi nyáli átadó óta 1 db-ot nem tudott legyáltani. Ez csak egy példa a sok közül.
Rajtad kívül senki nem gondolta egy percig sem komolyan hogy az "LM" évi 400 harckocsit fog gyártani Ukrajnában. Szerintem még az ukránok sem...
Csupán annyi történt hogy világsajtó nem érti a Papperger furcsa humorát... ;)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 117
119 428
113
Rajtad kívül senki nem gondolta egy percig sem komolyan hogy az "LM" évi 400 harckocsit fog gyártani Ukrajnában. Szerintem még az ukránok sem...
Csupán annyi történt hogy világsajtó nem érti a Papperger furcsa humorát... ;)


ezt nem értettem, vagy félreértettem ?
Ezt értjük csak ennek Zeghez az ég világon 0 köze van.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 651
35 762
113
Rajtad kívül senki nem gondolta egy percig sem komolyan hogy az "LM" évi 400 harckocsit fog gyártani Ukrajnában. Szerintem még az ukránok sem...
Csupán annyi történt hogy világsajtó nem érti a Papperger furcsa humorát... ;)


ezt nem értettem, vagy félreértettem ?
Pár napja volt hír hogy Rheinmetal ("LM" Ponciul) 400 Panther harckocsit gyártana ott évente Ukrajnában, ráadásul két éven belül. Ez baromság - erre utaltam.

Zalaegerszegnek ehhez semmi köze.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 506
13 407
113
Nem tudom, hogy ki mekkora Facebook felhasználó, de nem egy magát komolynak tartó oldal (vágyvezérelt "gondolkodási" alapon) is erről fantáziál, és alternatív magyarázatokkal is előrukkolnak:

Vélelmezem a leírtak alapján, hogy nem látta még, hogyan megy egy modern összeszerelőüzem, nem klassziikus gyár, összeszerelő üzem telepítése lesz ez. Néhány könnyűszerkezetes csarnok felépítése és infrastruktúra rákapcsolása, ha sürgős (nem tökölnek a hatóságok az engedélyekkel, stb) negyed év. Volt szerencsém látni, mert családtagjaim is dolgoztak, dolgoznak német autóipari cégeknél. Villámgyorsan tudnak építeni, berenndezni, ha érdekük. Na, de ezen felesleges jelen pillanatban erőlködni, mert a vezér szerint "előrehaladott tárgyalásban" vannak.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 848
91 301
113
Nem tudom, hogy ki mekkora Facebook felhasználó, de nem egy magát komolynak tartó oldal (vágyvezérelt "gondolkodási" alapon) is erről fantáziál, és alternatív magyarázatokkal is előrukkolnak:

Vélelmezem a leírtak alapján, hogy nem látta még, hogyan megy egy modern összeszerelőüzem, nem klassziikus gyár, összeszerelő üzem telepítése lesz ez. Néhány könnyűszerkezetes csarnok felépítése és infrastruktúra rákapcsolása, ha sürgős (nem tökölnek a hatóságok az engedélyekkel, stb) negyed év. Volt szerencsém látni, mert családtagjaim is dolgoztak, dolgoznak német autóipari cégeknél. Villámgyorsan tudnak építeni, berenndezni, ha érdekük. Na, de ezen felesleges jelen pillanatban erőlködni, mert a vezér szerint "előrehaladott tárgyalásban" vannak.
Egy tény. Aszfaltozni a németeket láttam a leggyorsabban. Pár nap alatt, több km-t felszedtek és ujraaszfaltoztak. Úgy, hogy közben teljes zárlat nem is volt. Rengeteg gép meg indián majdnem 24 órában.

De ettől még ez a gyár most baromság. Ilyen helyre ennyi saját pénzt tuti nem fektet be az RM. Ha nem a német sajtót olvasod, hanem kicsit szakmaibb twitterezőket, hasonló a vélemény mint itt. marketinges bulshitt.