Kína hadiipara és haderőfejlesztési programja

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Én megértem a kínaiakat, h a gazdaságukhoz fel akarják hozni a hadsereget. De az a tudat, h a világ legnépesebb országa, a legnagyobb ipari kapacitással és ehhez jön az új hadsereg és fejlesztések. Engem megijeszt. Nem lesz ország akik ellenállna nekik még együtt sem :(
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Én megértem a kínaiakat, h a gazdaságukhoz fel akarják hozni a hadsereget. De az a tudat, h a világ legnépesebb országa, a legnagyobb ipari kapacitással és ehhez jön az új hadsereg és fejlesztések. Engem megijeszt. Nem lesz ország akik ellenállna nekik még együtt sem :(
Nagyjából erről beszélek én is, nem ennyire drasztikus talán a helyzet, de jobb figyelni rájuk is már, s nem feltétlen csak ázsiának.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Ok, ha fejlesztik a nukleáris erőket, az mire jó? A nukleáris haderőben az a különleges, hogy arra jó, hogy ne használják. Ha netalán megduplázzák, vagy megtriplázzák a jelenlegi kapacitást akkor sem lesznek paritásban a többi nagyhatalommal. De ha mégis annyira felfejlesztik, hogy eléri a száma a többiekét akkor is mit érnek vele?
A hagyományos haderő terén rengeteg az új fejlesztés, de a rendszeresített darabszám még mindig nem olyan ijesztő (érdemes összehasonlítani a környékbeli haderőkkel).
Hagyományos haderővel potenciálisan kit támadhatnak meg? Tajvánt talán, de rajta kívül még ki jöhet szóba? A szigetek miatt talán valamelyék szomszédot, de az egy elég elszigetelt dolog. Nem hinném, hogy mondjuk le akarnák igázni Vietnámot. Minek?
Kína ha "veszélyt" jelent azt mindenképpen gazdasági téren jelenti. Szépen felvásárolnak mindenkit.
Én a gondot abban látom, hogy idővel lemaradhatunk tőlük szinte mindenben. Jelenleg ahogy látom Afrika felvásárlása zajlik. A szub-szaharai régióban mostanra stabilizálódott a helyzet. Sikerült jól, rosszúl de lezárni az évtizedes polgárháborúkat. Akinek most van szabad tőkéje amit befektethet, ott rengeteget kaszálhat. Ezen a téren mi európaiak lemaradtunk mint a borravaló.
A példákat meg lehetne sorolni.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Ok, ha fejlesztik a nukleáris erőket, az mire jó?

Nem emlékszek pontosan, de valami ilyesmit volt:

Az interkontinentális rakéta az amerikaiak szerint az amelyikkel a Föld bármely pontjáról a Föld bármely pontját elérik, az oroszok szerint az amelyik legalább 5000km-re elrepül, indiaiak szerint az amelyikkel elérik Kínát, Kína szerint az amelyik lefedi Indiát.

Ebből a kínai változott, már nem Indiát kell elérniük a rakétáknak, hanem bárhonnan bárkit aki veszélyezteti a csendes gyarmatosítást.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Ok, ha fejlesztik a nukleáris erőket, az mire jó? A nukleáris haderőben az a különleges, hogy arra jó, hogy ne használják. Ha netalán megduplázzák, vagy megtriplázzák a jelenlegi kapacitást akkor sem lesznek paritásban a többi nagyhatalommal. De ha mégis annyira felfejlesztik, hogy eléri a száma a többiekét akkor is mit érnek vele?
A hagyományos haderő terén rengeteg az új fejlesztés, de a rendszeresített darabszám még mindig nem olyan ijesztő (érdemes összehasonlítani a környékbeli haderőkkel).
Hagyományos haderővel potenciálisan kit támadhatnak meg? Tajvánt talán, de rajta kívül még ki jöhet szóba? A szigetek miatt talán valamelyék szomszédot, de az egy elég elszigetelt dolog. Nem hinném, hogy mondjuk le akarnák igázni Vietnámot. Minek?
Kína ha "veszélyt" jelent azt mindenképpen gazdasági téren jelenti. Szépen felvásárolnak mindenkit.
Én a gondot abban látom, hogy idővel lemaradhatunk tőlük szinte mindenben. Jelenleg ahogy látom Afrika felvásárlása zajlik. A szub-szaharai régióban mostanra stabilizálódott a helyzet. Sikerült jól, rosszúl de lezárni az évtizedes polgárháborúkat. Akinek most van szabad tőkéje amit befektethet, ott rengeteget kaszálhat. Ezen a téren mi európaiak lemaradtunk mint a borravaló.
A példákat meg lehetne sorolni.

A nukleáris fejlesztés a védelemre és az elrettentésre jó. A kapacitásokat messze nem kell az Orosz USA szintre hozniuk. Ha az Oroszok ma kezdenék fejleszteni az atom programjukat a töredékét sem építenék meg, mert teljesen fölösleges. A 60 as években azért csináltak ennyit, mert így is csak egy kis töredéke ért volna célba. Ma már a célba jutás aránya 80,90 százalék.
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
<blockquote rel="Python">
112f631425c0.jpg

Érdekes, mennyire elmaradottak a szegény kínaiak. Amíg nálunk C-17-ből, meg minyókból ugratják az ejtőernyősöket, addig náluk azokat az olcsó ősöreg gépeket használják, amik nálunk már csak tucatjával rohadnak szét a repülőterek szélén!</blockquote>

Eje ugratásra (formában tartó) még mindég az egyik legjobb gép.
A karakószörcsögi pusztán az Ancsa vígan le és fel száll, ezzel szemben a C17-nek sansza sem lenne.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Meg egy kicsit drága mulatság a C17 ha csak néhány ejtőernyőst kell oktatni. Szerintem az amerikaiaknál is van valamilyen olcsó alternatíva az ilyen feladatokra.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="blogen"><blockquote rel="Python">
112f631425c0.jpg

Érdekes, mennyire elmaradottak a szegény kínaiak. Amíg nálunk C-17-ből, meg minyókból ugratják az ejtőernyősöket, addig náluk azokat az olcsó ősöreg gépeket használják, amik nálunk már csak tucatjával rohadnak szét a repülőterek szélén!</blockquote>

Eje ugratásra (formában tartó) még mindég az egyik legjobb gép.
A karakószörcsögi pusztán az Ancsa vígan le és fel száll, ezzel szemben a C17-nek sansza sem lenne.</blockquote>

Leginkább azon múlik, milyen hosszú az a puszta...

Meg egy kicsit drága mulatság a C17 ha csak néhány ejtőernyőst kell oktatni. Szerintem az amerikaiaknál is van valamilyen olcsó alternatíva az ilyen feladatokra.


Hát, ha legalább 100 ejtőernyőst akarnak ugratni egy gyakorlaton, akkor már nem drága a C-17 sem azzal szemben, mintha egy kis géppel szálldogálnának le, meg fel több fordulóban. Vagy akkor érdemes még ekkora gépet használni, ha mondjuk HALO/HAHO gyakorlatot csinálnak olyan magasságból (8-10 km+), ahová a kis gépek fel sem tudnak jutni.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Ha több ejtőernyőst akarnak ugratni arra vannak nagyobb gépek is.
https://youtu.be/8-fK6NB--Cs
https://youtu.be/_pYCDCf_NWA
Meg persze a duplafedelü
https://youtu.be/oSfwQXG1jwo
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
Még egy mondat az Ancsa védelmére. Az első 10-15 ugrást (bekötött, stabos) ebből a gépből kiválóan el lehet sajátítani.
Utána jöhetnek a nagy vasak.
OK. elfogult vagyok.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Ott ahol nincs ilyen gép, feltételezem helikopterből csinálják.
???
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Az amerikaiakra gondoltam, onnan nem ugrik be ilyen kategóriájú gép.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Ezt a tripla ejtőernyőt csak náluk láttam. Ez miért jó?
https://youtu.be/t23HoaOovlU
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Én is erre gondoltam, hogy mondjuk a Tibeti-fennsíkon 4-5 ezer méter magasságban ahol ritka a levegő, van szükség ilyesmire.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Nem tettem be a videót, mert borzalmas, de ha valaki akarja látni, megosztom.