Ez már jó sokszor ki lett vesézve, hogy nem. Jelenleg a szuperszónikus sebesség már nem jelent előnyt.
A kínaiaknak van egy partvédő doktrinájuk, aminek az az alapja, hogy egy a partjaihoz közel eső konfliktus esetén (pl Tajvan) az amerikai hordozókat távolt tudja tartani a partjaitól, hogy azok ne tudják befolyásoni érdemben a harcok kimenetelét. Angolul Anti Acces Area Denial cimszavak alatt lehet informálódni.
Ennek meg rengeteg eleme van, beleértve az olyan pici rakétás katamaránokat mint a Type-022.
Ezeket is nagy mennyiségben használnák.
Példának vegyünk egy ilyen nagyobb köveléket
Itt van 35 hajó és mindegyik visz magával 8 hajó elleni rakétát. Akkor az összesen 280 rakéta. De nem csak egy ilyen kötelék van. Ezt még kiegészíti a légierő a JF-7A gépekkel, H-6, J-16 stb bombázókkal. A partvédő tüzérségnek is van rengeteg rakétája.
Ott vannak még a "hordozógyilkos" ballisztikus rakéták is.
A lényeg, hogy egy kb. 1000 km sávba ne tudjanak behajózni az amerikai hordozók.
Ez a robotrepülő is egy eleme lehet ennek a puzzlenak. Mivel jókora gép gyakorlatilag csak a partról van értelme kilőni. De a lassúságát kompenzálhatja pár dolog. Elképzelhető, hogy viszonylag olcsón elő lehet állítani. Mivel lassú nem kellenek hozzá mittoménmilyen spec ötvözetek, meg hajtómű stb.
Így már reális lehet a több százas nagyságrend. Ezen kívül, ha valamiért elvéti a célpontot visszafordulhat rá. A zavarás egy ilyen esetben csak időt tud nyerni a légvédelemnek, hogy lelőjje. Szuperszónikus cuccok ha mellé mennek akkor vége.