Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
érdekes lenne
Kína eladja a szovjet repülőgép-hordozót. A potenciális vásárlók közé tartozik Oroszország és India
Китай продает советский авианосец. Среди возможных покупателей - Россия и Индия
Россия может купить у КНР «младшего брата» «Адмирала Кузнецова» <br>Пекин рассматривает возможность предложить Москве купить авианосец «Ляонин» после его вывода из состава китайского флота для модернизации. Еще одним потенциальным покупателем может стать Индия. Ранее «Ляонин» носил имя «Рига»...vpk.name
csak nekem tűnik úgy, hogy a Kínai hordozó project egyre több sebből vérzik? A 2 nukleáris hordozót törörlték ugye, kimondott technikai problémák miatt, az 1-2 es már kész hordozókról nyíltan mondják hogy csak kiképzők..... a 3-4 ik hagyományos hordozók ugyan épülnek, de a rá való katapultos repülőgépes harci kötelék talán az évtized végére? (bevethető).... a Szuhoj koppintás sáncos indítású gépekről azt mondják hogy képességi gondok vannak vele.....
Ilyenkor bukik ki, hogy hiába fejlődik Kína iszonytos tempóban, nem lehet mindent csak pénzből és izomból végignyomni. Bizonyos iskolákat végig kell járni.csak nekem tűnik úgy, hogy a Kínai hordozó project egyre több sebből vérzik? A 2 nukleáris hordozót törörlték ugye, kimondott technikai problémák miatt, az 1-2 es már kész hordozókról nyíltan mondják hogy csak kiképzők..... a 3-4 ik hagyományos hordozók ugyan épülnek, de a rá való katapultos repülőgépes harci kötelék talán az évtized végére? (bevethető).... a Szuhoj koppintás sáncos indítású gépekről azt mondják hogy képességi gondok vannak vele.....
Valószínüleg azért, mert nincs kész, vagy nem elég megbízható még az ebbe szánt reaktor. Túl nagy ugrás lett volna az első, 100 %-ban hazai fejlesztésű hordozót azonnal reaktorral építeni. Így is lesz vele gond bőven, mire minden kulcsrakészen összeáll.Most akkor ezeket miért nem építik nukira?
Nem 2 bevált tengeralattjáró reaktort terveztek bele?Valószínüleg azért, mert nincs kész, vagy nem elég megbízható még az ebbe szánt reaktor. Túl nagy ugrás lett volna az első, 100 %-ban hazai fejlesztésű hordozót azonnal reaktorral építeni. Így is lesz vele gond bőven, mire minden kulcsrakészen összeáll.
Nem igazán látom a vérző sebeket. Vagy mi lenne az elvárás? 10 év alatt utólérni a US Navyt? Lehetne még sorolni a "vérző sebeket": a hordozófedélzeti AWACS még nem készült el, AWACS helikopterekkel bohóckodnak, következő generációs katapultos gép is protó.csak nekem tűnik úgy, hogy a Kínai hordozó project egyre több sebből vérzik? A 2 nukleáris hordozót törörlték ugye, kimondott technikai problémák miatt, az 1-2 es már kész hordozókról nyíltan mondják hogy csak kiképzők..... a 3-4 ik hagyományos hordozók ugyan épülnek, de a rá való katapultos repülőgépes harci kötelék talán az évtized végére? (bevethető).... a Szuhoj koppintás sáncos indítású gépekről azt mondják hogy képességi gondok vannak vele.....
Azok nem elég erősek szerintem. Az Enterprise-t (a régit) leszámítva célirányosan fejlesztett reaktorok dolgoznak az amerikai CVN-ekben is. Az Enterprise-ba nem véletlenül kellett 8 korabeli reaktor.Nem 2 bevált tengeralattjáró reaktort terveztek bele?
én konkrétan arra gondolok, hogy a hajó építésekkel beelőzték az egész folyamatot, csak a vasak vannak igazán elég előre haladott állapotban, ehhez képes minden más évtizedes késésben..... gondolom nem csak a technikai kihivások miatt fujták le az 5-6. hordozó építését, annak megkezdését, mert egyszerűen ahogy Te is írtad, ez egy évtizedes folyamat, ezen a világ pénze se lendítene akkorát, ezt végig kell csinálniuk.... s főleg a hordozó fedélzeti rep csoport kapcsán látom, hogy szenvednek, nincs mit másolni, tervezni kellene, az meg már egy másik kávéházNem igazán látom a vérző sebeket. Vagy mi lenne az elvárás? 10 év alatt utólérni a US Navyt? Lehetne még sorolni a "vérző sebeket": a hordozófedélzeti AWACS még nem készült el, AWACS helikopterekkel bohóckodnak, következő generációs katapultos gép is protó.
Hol kéne most álljanak, ha nem véreznének sebekből?
8??!Azok nem elég erősek szerintem. Az Enterprise-t (a régit) leszámítva célirányosan fejlesztett reaktorok dolgoznak az amerikai CVN-ekben is. Az Enterprise-ba nem véletlenül kellett 8 korabeli reaktor.
Az is hihető hogy Kína Indiának ad el repülőgép-hordozót, meg az is hogy India tőlük venne bármi fegyvert amihez aztán később kéne a karbantartáshoz az eladó...
Kína eladja a szovjet repülőgép-hordozót. A potenciális vásárlók közé tartozik Oroszország és India
Китай продает советский авианосец. Среди возможных покупателей - Россия и Индия
Россия может купить у КНР «младшего брата» «Адмирала Кузнецова» <br>Пекин рассматривает возможность предложить Москве купить авианосец «Ляонин» после его вывода из состава китайского флота для модернизации. Еще одним потенциальным покупателем может стать Индия. Ранее «Ляонин» носил имя «Рига»...vpk.name
Tudtommal két országnak vannak letesztelt megbízható gőz és elektromos katapultjai, az US és RU, bejáratott kipróbált gőzkatapultja még az angoloknak franciáknak lehet. Mára viszont az azonnali bevethetőséghez már rendelkezni kell egy hordozónak megbízható beépíthető letesztelt elektrmos katapultokkal. Úgy gondolom ez alap egy használható hordozóhoz. A másik a megbízható kipróbált reaktor, ami rengeteg helyet és kapacitást spórol a gépek üzemanyagának és fegyverzetének, hosszú bevethetőségi idővel, emberi élelmezési ellátmányból is több fér így a hordozóra.Nem igazán látom a vérző sebeket. Vagy mi lenne az elvárás? 10 év alatt utólérni a US Navyt? Lehetne még sorolni a "vérző sebeket": a hordozófedélzeti AWACS még nem készült el, AWACS helikopterekkel bohóckodnak, következő generációs katapultos gép is protó.
Hol kéne most álljanak, ha nem véreznének sebekből?
Ha jól emlékszem, egy kínai admirális nyilatkozta egy-másfél éve, hogy határozatlan időre elhalasztották (vagy törölték, passz, pontosan hogy fogalmazott) a "Type 004" CVN-ek építését.Ez valakinek honnan jön hogy lefujtak az 5-6 dik hordozó tervet mikor még az első sincs kész??? Mire kész lesznek ennek a testver hajóval utána már lehet reaktoros. Azt ugye nem kell részletezni hogy mikor fog a type 003 tersverhahoja itt járni ahol az első? Hát nem jövőre az biztos
Ez hosszú folyamat ,megjosolhatatlan ,2014-ben még röhögtem a kínaiakon és a su57 re fogadtam volna.Ha jól emlékszem, egy kínai admirális nyilatkozta egy-másfél éve, hogy határozatlan időre elhalasztották (vagy törölték, passz, pontosan hogy fogalmazott) a "Type 004" CVN-ek építését.
Persze, hogy az, erről írtam én is.Ez hosszú folyamat ,megjosolhatatlan ,2014-ben még röhögtem a kínaiakon és a su57 re fogadtam volna.