Kirov-osztály (Project 1144 Orlan)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Admiral Nachimov modernizáció 2016 január-február:
154282_900.jpg

154539_900.jpg


2016 március
Már uzemel az új 128méteres 60t teherbírásu daru, ami jelentosen felgyorsítja és megkonnyíti a munkákat.
1kran.jpg
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 659
113
Kirovok egymás közt avagy balról jobbra a Nagy Péter, közvetlen mellette a Kirov (későbbi nevén Admiral Usakov) a háttérben pedig az Admiral Nahimov
l5IXl8i3blo.jpg
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
kalapacs

Ne kamuzz már megint légyszíves. 10-20 km közötti értéket mondtam vízfelszín közelében, a hajó irányába repülő ASM-re, valós körülmények között.
Persze nagyon alacsony páratartalom mellet, tükörsima tengeren ha van a hajón egy komoly IR az tudhat 40 km-t is. Csak a bibi az, hogy ezek a körülmények nem általánosak, szerintem.
A magas páratartalom inkább általános, de előfordulhat az is, hogy szakad az eső... Olyankor meddig lát el az IR szerinted?
Én magam írtam, hogy bizonyos körülmények között az orosz KOLSZ is tudott 40 km-t repülők ellen 30 évvel ezelőtt. De ez nem ugyan az, mint egy hajóról érzékelni egy ASM-et amely 5 méter magasan közeledik.

Megprobalok a jozan eszedre hatni. ( hatha )

Szerinted minek van nagyobb infrakepe egy tobb ezer fenyevre levo napnak vagy egy 20-50 km re levo kozeledo ASM nek ?
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote rel="fip7">kalapacs

Ne kamuzz már megint légyszíves. 10-20 km közötti értéket mondtam vízfelszín közelében, a hajó irányába repülő ASM-re, valós körülmények között.
Persze nagyon alacsony páratartalom mellet, tükörsima tengeren ha van a hajón egy komoly IR az tudhat 40 km-t is. Csak a bibi az, hogy ezek a körülmények nem általánosak, szerintem.
A magas páratartalom inkább általános, de előfordulhat az is, hogy szakad az eső... Olyankor meddig lát el az IR szerinted?
Én magam írtam, hogy bizonyos körülmények között az orosz KOLSZ is tudott 40 km-t repülők ellen 30 évvel ezelőtt. De ez nem ugyan az, mint egy hajóról érzékelni egy ASM-et amely 5 méter magasan közeledik.

Megprobalok a jozan eszedre hatni. ( hatha )

Szerinted minek van nagyobb infrakepe egy tobb ezer fenyevre levo napnak vagy egy 20-50 km re levo kozeledo ASM nek ?</blockquote>

Kozben eszrevettem hogy neked irtam.
Bocsanat ! Nem kell valaszolnod.
Tekinsd targytalannak.

koszonom
 
M

molnibalage

Guest
Szerinted minek van nagyobb infrakepe egy tobb ezer fenyevre levo napnak vagy egy 20-50 km re levo kozeledo ASM nek ?

Ha ezzel érvelni akartál, akkor ez sajnos pont a legrosszabb óvódás érvelés. Ugyanis még a legkorszerűbb IR rakétáknak is van vakfoltja a Nap közelében. Tehát ez attól függ, hogy mennyire nézel rá a Napra, milyen magasan van, stb. Az IR képe a napnak nagyobb IR képe van egy ASM-hez képest, csak többnyire nem a Napra nézel. A szezont keverted össze a fazonnal.

Egyébként továbbra sem értem, hogy ezen mit rugóznak egyesek, mikor a RAM rakétájának vezérlése kombinált és nem kell indításkor lockolnia...
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote>Szerinted minek van nagyobb infrakepe egy tobb ezer fenyevre levo napnak vagy egy 20-50 km re levo kozeledo ASM nek ?

Ha ezzel érvelni akartál, akkor ez sajnos pont a legrosszabb óvódás érvelés. Ugyanis még a legkorszerűbb IR rakétáknak is van vakfoltja a Nap közelében. Tehát ez attól függ, hogy mennyire nézel rá a Napra, milyen magasan van, stb. Az IR képe a napnak nagyobb IR képe van egy ASM-hez képest, csak többnyire nem a Napra nézel. A szezont keverted össze a fazonnal.

Egyébként továbbra sem értem, hogy ezen mit rugóznak egyesek, mikor a RAM rakétájának vezérlése kombinált és nem kell indításkor lockolnia...</blockquote>

Felreertettel !

Arra akartam celozni hogy mar evtizedek ota kepesek vagyuk olyan kis EM sugarforrasokat is eszlelni sot merni mint a tobbmillio fenyevre levo napok holott nem csak hogy iszonyat messze vannak de meg a teljes legkoron es sokmindenen kell keresztul jonnie a fenyuknek mire ideeer.

Ezeket a fenyforrasokat pedig kulonbozo hullamhossz tartomanyokban kulon kulon tudjuk merni vizsgalni.

Ehez kepest egy ASM plane egy szuperszonikus sea level ASM meg maga a zsanai gazkitores de az olvtars szerint ezt maximum 10-20 km rol tudjuk csak erzekelni.

Erre akartam ravezetni de inkabb kihagyom a lehetoseget mert a velemenye hit alapu es nem tudas alapu. ( plane nem tapasztalat )
 
M

molnibalage

Guest
Ez megint rossz példa, mert a csillagászatban nem másodperc hosszúságú megfigyelések során hozzá ezt össze illetve a háttérsugárzás egyenletésse az űrből néze "picit" más.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Ez megint rossz példa, mert a csillagászatban nem másodperc hosszúságú megfigyelések során hozzá ezt össze illetve a háttérsugárzás egyenletésse az űrből néze "picit" más.

Az elvrol volt szo hogy mar reges regen kepesek vagyunk detektalni az ASM altal kusugarzott infra ( esgyebb ) sugarzasokat. Az hogy a treshold mekkora mar reszletkerdes .
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 850
113
molnibalage

Volt időd megcsinálni az aerodinamikai modellezést az "elméleti ASM" esetén? Mondtad, hogy talán repülőgép szimulátorral is modellezhető.
 
M

molnibalage

Guest
Baromira el vagyok havazva. Számolva biztos nem lesz. Talán repszimben csinálok majd ezt-azt, de azt sem most.
 
M

molnibalage

Guest
Ha légiharcrakétán megmutatom az impulzus és tolóerővel való játszadozást az segít? Az ASM-es kísérlethez nagyon meg kénye bolygatni a játékot, légiharc rakétvával sokkal egyszerűbb megmutatni a kinematikát. A jelenség ettől nem változik.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 850
113
molnibalage

Hát ha be lehet ilyet állítani akkor arra is kíváncsi vagyok. Viszont fő a hitelesség.
 
M

molnibalage

Guest
A Kh-31 modellező paraméterei még WIP-et és a játékban a vezérléshez is moddolnom kéne, hogy menjen a felszínhez tapadva mód. A Sparrow indításnál 1000 lábon repülő célra vízszintes lesz a raktéta pályálja ezét látod majd, hogy micsoda pazarlás az, ha M6.0-ot célzol meg.
 
M

molnibalage

Guest
Igy mas iranybol közelitettek meg az amerikai rep.hordozok ellensulyozasat, es erös raketafegyverzettel csatacirkalokat epitettek.
Na de ez az. Minek kellett hajó? Nézd meg, hogy micsoda hatalmas hajó és mennyi önvédelmi fegyveret kellett ahhoz, hogy lehetőleg indítási helyzetbe kerüljön + kísérőhajók.

Akkor inkább a Oscar tegókat építettem volna. Azokhoz nem kell kísérőhajó, nem kell méregdrága radar és légvédelm rendszer, mert rejtve operál.

Ha igy nezzuk a Kirovokat, akkor egy fokkal több ertelmuk volt a szovjet helyzetböl nezve, mas kerdes, hogy minimalis kiserettel, repulöfedezet nelkul jo esellyel a Bismarck sorsara jutottak volt a nyilt oceanon.
Kb. Szép dolog, hogy a CBG-ket kísérték tengók, de a P-700 HMZ-t nézve mission impossible volt még a SOSUS-szal is ezen tengók levadászása a tengernyi ócskavas között. Százas nagyságrendű tengó mozogott volna háború esetén, még ha csak ezek töredéke is volt Oscar szintű képességgel megáldva.


...viszont a Kirov ->Iowa dolog pont jo pelda arra, hogy nem csak a szovjetek masoltak az amerikai ötleteket, hanem forditva is, es mindket oldal belerangathato volt hulyesegekbe.
Lásd I.vh előtti csatahajó és csatacirkáló építési őrületet. A németek legalább balanszolták a csatacirkálóka, az angolok meg elég megkérdőjelezhető harcértékű egységeket alkottak, mert pontosan azt történt, amit a kétkedők megjósoltak. A csatahajós löveggel és cirkáló páncélzattal bíró hajókat is összeengedték csatahajókat. Az eredményt láthattuk Jütlandnál...


át kéne menni haditengerészeti topicba.. A csatahajó a repülés előtt volt a csúcsfegyver, a number one, legfontosabb érdeme, egyrészt a Németország gazdasági ellehetetlenítése volt (iszonyú pénzbe került, iszonyú mennyiségű anyagba, amelyet nem tudtak a szárazföldi seregre ezért költeni.
Úgy érzem, hogy fordítva ülünk a lovon. Nem az angol csatahajó építés kéztette a német fepörgetést, hanem fordítva. Az angol gazdaságot egyébként eléggé megviselte a dolog, különadókat kellett bevezetni és lényegében csak az angol nemzeti büszkedés és irracionális (?) félelem miatt volt lehetséges.


Nem gondoltam volna Molniról, hogy tudja, mi az az all or nothing páncélzat :)
http://acelmonstrum.host22.com/

Az összes hajósat elolvastam és én raktam át pdf-be az írásokat. (Nem az összeset.)

Ugyanakkor a P-700 rakéták nem hiszem, hogy akkora károkat okoztak volna, mint a egy 480mm-es pctörő gránát, valamint azokkal el kellett volna érni a hajókat.
Az elektronikát simán külötték volna és, ha lövegtornyot talál el, abban sem lett volna sok köszönet. A lőszerraktárak eltalálása viszont véletlenszerű, mert gondolom a hajó közepét célozták meg volt a P-700-asok. A Tomahawk és AGM-84 rendszerek biztosan kiesnek találat esetén, a 406 mm ágyúk meg kb. a kutyát nem érdeklik egy modern tengeri ütközetben...

A Kirov-ok flottakísérőnek készültek az Uljanov hordozók mellé, csak utóbbiak nem épültek meg.
Akkor miért van rajta eszement mennyiségű P-700? Nem flottavédő cirkálónak tűnik, mert egy régi Tico tűzerejéhez hasonló légvédelme volt kb. ma meg a VLS-es Arleigh Burke romboló légvédelme bizonyos szemponból erősebb, mint a leggyengébb Kirové volt. (CIWS téren gyengébb a hajó méretei miatt.)


A CBG battlegroupokból is lettek BG-k csak az oroszoknál, talán ha egy Kijev osztály is lett volna, akkor közvetlen légvédelmet erősítették volna, de hát a Jak-38 inkább propaganda volt, bár 4 db. R-60-al azért akkora harcértéke volt légvédelemben, mint a SEM-eknek, amikor kivonták már a F-8FN-eket, és nem volt még Rafale..
Hát igen, a francia lapostetejűk harcértéke is inkább gyarmati randalírozásra volt alkalmas, szovjet erőkkel összemérve kb. semmire sem volt jó.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Először is gratulálok Molninak, az acélmonstrum miatt hogy átraktad pdf-ba. Én is élvezettel olvastam el az egész site-ot. A Kirov-ok bár hihetetlen, de tényleg az Uljanovszk hordozókkal közös CBG-ben működtek volna, de azoknak törlése után, önálló harccsoportot alkottak 1-2 rombolóval, fregattal és legalább egy nuki vadásztengóval és + Oscarral háború esetén. Igen orosz szokásra csapásmérő fgyverzetett is raktak rá szépszámmal, de ne feledjük, hogy a Moszkva, Kijev, de még a Kovács tengernagy is rendekezik csapásmérő fegyverzetel. Akkori időkben a 300F bizony nem semmi kategória volt, a orosz technika csúcsteljesítménye. (most sem gyenge). Ne felejtsük el, a VLS Burke kicsit más kor terméke, mint Kirov. Akkor még Ticok, Spruancek, Perry-k szelték a tengereket.

Ami a P700 Granyit/Moszkit 900km-es hatótávolságát és 750kg hagyományos robbanófejét illeti, szerintem amerikai hordozók és az IOWA-k ellen valszeg a nuki fejű változatokat lőtték volna ki. Probléma a hatótávolság, mivel be kellett volna hatolni szerntem az amcsi CBG, vagy BBG védelmi körébe. (Utóbbiba be tudtak volna vszeg, bár gondolom, hogy tényleges szembenállás esetén hordozó nélkül nem vetették volna harcba a dögöket. )
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Bizony, mai szemmel nézve, már nem ugyan azok a Kirovok, mint a '80 évek elején. Azért írtam azt, hogy a saját korukban azért...
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Hát itt is eltérőek az adatok: egyes források 900 km-t mások 625 km-t, másint már 550km-t írnak. Ami szerintem lehetséges, hogy változattól is függ. A Kalibr-re is mindenféle hatótávolságot írtak nyugati elemzők..