Környezetvédelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Üdv a haszonállattartók világában. A róka, aranysakál, nyest, menyét nagyon cuki fényképen, de amikor lemészárolja a baromfiállományod felét egy éjszaka alatt, a többit meg másnap napközben, az nem olyan aranyos dolog.
Ezért kell betonbiztos lakhely és/vagy gyéríteni a ragadozókat. Sok helyen a vadásztársaságnak, ha szólsz, akkor adnak hattyúnyak-csapdát is.
És? Most miért is nem lehet örülni, hogy a nyuszt visszatért olyan helyre, ahol 100+ éve eltűnt?
ps: ez nem haszonállattartók topicja :p
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ja, hát ennek a felének örülök. ;)

Mivel olyan még nincs, itt szoktuk megbeszélni. :D
tumblr-inline-mhmicwgklu1r6o65c-20181124192203.400.598.s.jpg.webp
nyuszt is
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A történet folytatására inkább nem vagyok kíváncsi :/
Attól, hogy nem vagy rá kíváncsi, elmondom, hogy felhívtam a kisemlősös kapcsolatomat, hogy kutatják-e épp, kell-e élve; nem kellett, így megvártam, még hazaér a család, hogy megnézzék; és utána... utána elengedtem. Élni és élni hagyni. Csak patkányt ritkítok, de nekik is megvan az esélyük a menekülésre. Ezért is használok élvefogót. Amúgy a nyest a kisrágcsálókat vadássza elsődlegesen. És habár tesz kárt, kell valamennyit áldozni a diverzitás oltárán, éhen halni nem ettől fogunk.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Attól, hogy nem vagy rá kíváncsi, elmondom, hogy felhívtam a kisemlősös kapcsolatomat, hogy kutatják-e épp, kell-e élve; nem kellett, így megvártam, még hazaér a család, hogy megnézzék; és utána... utána elengedtem. Élni és élni hagyni. Csak patkányt ritkítok, de nekik is megvan az esélyük a menekülésre. Ezért is használok élvefogót. Amúgy a nyest a kisrágcsálókat vadássza elsődlegesen. És habár tesz kárt, kell valamennyit áldozni a diverzitás oltárán, éhen halni nem ettől fogunk.
Ja, hát ennek a felének örülök. ;)
Ja, amúgy a nyuszt védett.
Csakmondom...
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 295
113
@SirHiggins így már értem. A gyérítés alatt én elsősorban a róka-aranysakál-nyest trióra gondoltam.
Nyuszt nem sok van itthon, ráadásul - amint írtad - védett állat, így ott az élve befogást és áttelepítést preferálnám, ha lenne nálunk. De szerencsére nincs ilyen probléma, a kopóm hatékonyan távol tart minden egyéb négylábút. :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
@SirHiggins így már értem. A gyérítés alatt én elsősorban a róka-aranysakál-nyest trióra gondoltam.
Nyuszt nem sok van itthon, ráadásul - amint írtad - védett állat, így ott az élve befogást és áttelepítést preferálnám, ha lenne nálunk. De szerencsére nincs ilyen probléma, a kopóm hatékonyan távol tart minden egyéb négylábút. :)
Roppant könnyen összetéveszthető a nyesttel. Főleg messziről (ti. vadászok pl.)
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 295
113
Ha már aranysakál:

Keddi találat, reggel a kopómat sétáltattam, mikor egyszer csak légszimatot vett, aztán egy 80-100 méter megtétele után az alábbi kép fogadott.


Egykor egy fiatal csapos őzbak volt (ha jól láttam... :) ).

Telefonon értesítettem a hivatásos vadászt, aztán kijöttek begyűjteni a tetemet.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ha már aranysakál:

Keddi találat, reggel a kopómat sétáltattam, mikor egyszer csak légszimatot vett, aztán egy 80-100 méter megtétele után az alábbi kép fogadott.


Egykor egy csapos őzbak volt (ha jól láttam... :) ).
Szerintem inkább savköpő menyét volt :rolleyes:
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
@SirHiggins így már értem. A gyérítés alatt én elsősorban a róka-aranysakál-nyest trióra gondoltam.
Nyuszt nem sok van itthon, ráadásul - amint írtad - védett állat, így ott az élve befogást és áttelepítést preferálnám, ha lenne nálunk. De szerencsére nincs ilyen probléma, a kopóm hatékonyan távol tart minden egyéb négylábút. :)
Mondjuk a nyuszt erdőlakó és utálja az emberi környezetet ellenben a nyest kitűnően érzi magát az ember közelében !
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 295
113
Mondjuk a nyuszt erdőlakó és utálja az emberi környezetet ellenben a nyest kitűnően érzi magát az ember közelében !
Tudom, nem is láttam még élőben. Míg nyesthez már volt szerencsém: este dörömbölt a padláson, szedtem utána össze tojást a padláson, a nyúlketrecek alatt, pisálta már össze a padláson a szigetelőanyagot, stb. Amióta van kutya, nincs ilyen probléma. :)
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Tudom, nem is láttam még élőben. Míg nyesthez már volt szerencsém: este dörömbölt a padláson, szedtem utána össze tojást a padláson, a nyúlketrecek alatt, pisálta már össze a padláson a szigetelőanyagot, stb. Amióta van kutya, nincs ilyen probléma. :)
Nekem már volt szerencsém nyuszt papához is. Nagyon cukkermók volt, de azért megegyeztünk egymással, hogy ő balra én meg jobbra. (Nem úgy nézett ki, mint aki hagyná, hogy megismerkedjünk, láthatóan kellemetlen volt neki a szitu)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nekem már volt szerencsém nyuszt papához is. Nagyon cukkermók volt, de azért megegyeztünk egymással, hogy ő balra én meg jobbra. (Nem úgy nézett ki, mint aki hagyná, hogy megismerkedjünk, láthatóan kellemetlen volt neki a szitu)
Hát én beleszerettem, de elnézve mit művel rajtam még a macskám is (akinek pótszüleje is vagyok pedig)...
aztán milyen karom és fog berendezése van egy nyusztnak a macskához képest... mégsem szeretnék vele együtt élni :(

18582179_654634471396331_210068942782010744_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby