Környezetvédelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 634
32 194
113
Ez sem túl jó, mert ugye lőni csak tiszta, azonosítható célpontra szabad...
Mennyi az esélye, hogy Mo-n farkassal találkozol, és mennyi, hogy egy elcsatangolt husky, malamut, német juhász küllemű kutyával... Ja a brit szgtk-en mikor is irtották ki a farkasállományt?
Ezek nélkül már minden, nem Duna melletti városunk alatti talajvíz szarrá lenne szennyezve.
Szarrá is van, ugyanis a csatornahálózat kb. 100 éves.
Sokkal inkább felróható a rezsicsökkentett hatósági áraknak, a totál értelmetlen közműadónak (csak Budapesten évi 5 milliárd Ft), valamint annak, hogy az agglomerációs települések lakossága ugrásszerűen növekszik és a jogcsorbított önkormányzatoknak nem igazán áll módjának ennek elejét venni, így a közműhálózat rendszeresen túlterhelődik. Ez persze orvosolható lenne kapacitásbővítéssel, záportározók létesítésével (a fölös szennyvizet ide vezetik, majd normál üzemmenet közben bevezetik a bioreaktorba). Csak hát pénz, pénz és pénz...
Vagyis külföldi tulajdonosok...
Úgy legyen. Hogy rohadna meg valami ismeretlen trópusi betegségben.
Picit elgaloppíroztad magad. Manapság az emberölésért sem jár halálbüntetés.
Azért basszus, nehogy már egy emberéletet egy állat életével mérjünk össze. Szar dolog és szomorú, hogy lelövődött ha lelövődött. Lehet, hogy direkt, lehet, hogy kutyának nézte (azért nem rendszeres, hogy szürke farkas kerül az ember szeme elé). Legyen megbüntetve, vegyék el a vadászati jogát, legyen pénzbüntetése, ilyesmi; de egy határt nem biztos, hogy át kellene lépni.
A kóbor kutyákat meg irtani kell... Legalábbis a vadállományban komoly károkat tud okozni, falkába verődve az emberre is veszélyes.
Én a farkasról hadoválok.
Ami Magyarországon nem kifejezetten gyakori...
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Mennyi az esélye, hogy Mo-n farkassal találkozol, és mennyi, hogy egy elcsatangolt husky, malamut, német juhász küllemű kutyával...
Akkor ismétlem magam: lőni csak tiszta célpontra lehet, miután beazonosítottad a fajt. Ha nem egyértelmű, akkor nem lőhetsz. A farkast egyetlen kutyafélével lehet összekeverni, az pedig a csehszlovák farkaskutya, ami itthon nem egy túl gyakori fajta. (Jómagam eddig egyszer láttam élőben, két éve a vadászati világkiállításon. Volt is nagy hangzavar, mert az összes vadászkutya - köztük az enyém is - vad ugatásban tört ki, amikor meglátta.)
Másrészről az Északi-Középhegységben vadászva nem elhanyagolható az esélye annak, hogy farkasba botlasz. Azok után meg, hogy a természetvédelmi szervek nyomatékosan figyelmeztették a helyi vadásztársaságokat a különleges, jeladós farkas jelenlétére, nem igazán magyarázható, hogy valaki miért lőtte le.
Vagyis külföldi tulajdonosok...
És ez mit is szeretne megmagyarázni?
Ami Magyarországon nem kifejezetten gyakori...
Az Északi-Középhegységben már azért egy elég biztos állománya él, jó néhány falkával.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
.
Akkor legyen az utolsó 6 pár az adott állatból.
a természetben kihalt kategória. Még ha menthető is az adott faj, de valószínűleg nem, akkor is erősen palacknyak hatásba kerül.
A kosborokat hagyjuk ki a buliból! Ők szent és sérthetetlen lények
neked se volt növényrendszertanod...
Pusztulhatnak, a teljes rosid-asterid kládcsoporttal, és főleg a poaceével együtt
És Te pl az X éve Veled élő kutyád, macskád életét odaadnád vmi Gipsz Jakabéért?
igen, az ember ember, az állat állat.
Annak ellenére, hogy amíg volt macskám, egerem, pateszom, mindet imádtam.
De helyre kéne rakni a dolgokat a fejekben.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 218
113
Hát, most hogy az egyik megette Ursula lovát, van rá esély.

Amúgy én sem értem hogy ha a sakált lehet írtani tűzzel-vassal, akkor a farkast miért kell ennyire babusgatni. Vagy éppenséggel a cuki erdélyi medvéket. Oké, baromi sok van, és néha széttép valakit, de azért védeni kell… nem arra gondolok hogy aktívan vadászni-írtani, de azért ha bemegy a faluba, ne kelljen már köszönni is neki.

Szerintem senki épeszű nem akarja irtani egyik fajt sem, lehet rá megállapítani idényt és kilövési számokat. Horváto.-ban pl van a medvére, elég jó bevétel mivel nem olcsó dolog egy medvevadászat, gyakorlatilag licit van a kilövési engedélyekre.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Az Északi-Középhegységben már azért egy elég biztos állománya él, jó néhány falkával.
elég nagy baj.
Nagyon nem szeretem a természetkárosítást, de a propaganda célból feladott erdőgazdálkodás, és főleg vadgazdálkodás kérdésében nagyon is egyetértek @ogretankHU al. Egyszerűen nem ragadhatsz ki rendszerből egy egy elemet, merazdecukiiii
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
.

a természetben kihalt kategória. Még ha menthető is az adott faj, de valószínűleg nem, akkor is erősen palacknyak hatásba kerül.

neked se volt növényrendszertanod...
Pusztulhatnak, a teljes rosid-asterid kládcsoporttal, és főleg a poaceével együtt

igen, az ember ember, az állat állat.
Annak ellenére, hogy amíg volt macskám, egerem, pateszom, mindet imádtam.
De helyre kéne rakni a dolgokat a fejekben.
Ez van. Akkor a gipsz jakabok reménykedjenek, hogy nem nekem kell majd esetleg választanom ilyen helyzetben :D
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
elég nagy baj.
Nagyon nem szeretem a természetkárosítást, de a propaganda célból feladott erdőgazdálkodás, és főleg vadgazdálkodás kérdésében nagyon is egyetértek @ogretankHU al. Egyszerűen nem ragadhatsz ki rendszerből egy egy elemet, merazdecukiiii
Az őshonos ragadozófajoknak miért ne lenne helye a hazai ökoszisztémában? Minden fajnak megvan a maga ökológiai szerepe.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
.
Az őshonos ragadozófajoknak miért ne lenne helye a hazai ökoszisztémában? Minden fajnak megvan a maga ökológiai szerepe.
nem arról van szó, hogy van-e helye. Van, természetesen. Azzal van a baj, hogy a túlvédelem miatt az állomány létszáma sokszorosára nő, mint ami a terület eltartóképessége. De mert kivonjuk a védelemmel a vadgazdálkodás alól, élnek mint marci hevesen. A túlszaporodott állomány aztán más fajokat veszélyeztet, mert enni kell.
Ami miatt végül mégis ki fog halni a farkas, mert nem lesz mit ennie, vagy beözönlik a városokba, és embert kezd enni, ami miatt szépen ki kell írtani, mert...
Összetett ökológiai rendszereket egyszerűen nem lehet propaganda védelemmel rendbentartani.
Épp ezt akartam elkerülni, ezért nem mentem biológusnak.
Pedig amúgy jó móka volt, csak sokat tett az időgép kutatásának előremozdításában (ha végre elkészül, addig rugdossuk romulus tökét, amíg meg nem tanul magyarul, és Linenek elmagyarázzuk, hogy minden növény besorolható a fű fa virág bokor gaz rendszerbe, nem kell flancolnia.)
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
.

nem arról van szó, hogy van-e helye. Van, természetesen. Azzal van a baj, hogy a túlvédelem miatt az állomány létszáma sokszorosára nő, mint ami a terület eltartóképessége. De mert kivonjuk a védelemmel a vadgazdálkodás alól, élnek mint marci hevesen. A túlszaporodott állomány aztán más fajokat veszélyeztet, mert enni kell.
Ami miatt végül mégis ki fog halni a farkas, mert nem lesz mit ennie, vagy beözönlik a városokba, és embert kezd enni, ami miatt szépen ki kell írtani, mert...
Összetett ökológiai rendszereket egyszerűen nem lehet propaganda védelemmel rendbentartani.
Pillanatnyilag annyi vad van itthon, hogy az Országos Vadgazdálkodási Adattár adatai szerint még az intenzív vadászat ellenére is masszívan nő nagyvadak egyedszáma. Ebben a rendszerben egyelőre nem úgy néz ki, hogy a farkasokat az éhhalál kerülgetné.
Egy 2021-es tudományos konferencián az hangzott el az emlékeim szerint, hogy 10 falka él itthon, egyenként 2-10 egyeddel.
 
W

Wilson

Guest
elég nagy baj.
Nagyon nem szeretem a természetkárosítást, de a propaganda célból feladott erdőgazdálkodás, és főleg vadgazdálkodás kérdésében nagyon is egyetértek @ogretankHU al. Egyszerűen nem ragadhatsz ki rendszerből egy egy elemet, merazdecukiiii
Miért kellene kiemelni? Előre bocsájtom, hogy nem vagyok vadászat illetve vadász ellenes annyira nem, hogy többek között a nagy magyar vadászok/vadászírók könyveit bújva nőttem fel, és szerintem van helye a vadászatnak napjainkban is a társadalomban.

De a helyzet az, hogy a természetben nem kell feltalálni a meleg vizet, a farkas Magyarországon nem fogja kiirtani a vadállományt ha az ember nem avatkozik bele kialakul egy egyensúlyi állapot a farkasok és a zsákmányállatok populációja között, sőt jó pár tanulmány bizonyítja, hogy mind a vadállomány mind az erdő számára hasznosak a farkasok.

Természetesen ha csak arról az oldalról vizsgáljuk a dolgot, hogy milyen veszteségekkel járnak a farkasok azon vadásztársaságok számára akik a farkasok által lakott területeken gazdálkodnak akkor ki lehet jelenteni, hogy a farkasok által elejtett szarvasok gazdasági veszteséget okoznak az érintett vadásztársaságoknak (ugyanis a farkasok bizony egészséges kifejlett szarvasokat is elejtenek).

És emellett a farkasok okoznak károkat a haszonállatokban is, azt kell eldönteni, hogy a nagy összképet nézve hajlandó- e a társadalom helyet biztosítani a farkasoknak Magyarországon elviselve az esetleges farkasok okozta gazdasági károkat cserébe azért, hogy egészségesebbé teszi a magyar ökoszisztémákat (amellett, hogy gazdasági hasznuk is van pl az erdészetek számára)?

A medvére azért nem tértem ki mert azt sokkal problémásabb állatnak tartom a magyarországi viszonyokat nézve és én személy szerint nem feltétlenül látom a helyét a mai Magyarországon tekintetbe véve az erdeink intenzív használatát és azt a tényt, hogy egy magyarországi medve populáció esetén csak idő kérdése lenne , hogy mikor következzenek be akár halálos (emberek elleni) medvetámadások is.